Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

Iran wakacje

Iran
Iran

Iran

Stolica: Teheran

Waluta: IRR

Powierzchnia: 1 628 771 km 2

Liczba ludności: ‍81 423 000

Wakacje w Iranie – poznaj tajemniczy Bliski Wschód!


Wyjątkowe rękodzieło, misternie zdobione wnętrza meczetów, błyszcząca ceramika – Iran pełen jest magicznych akcentów. Jest różnorodny, niemal niczym kolorowe szkiełka w witrażu, które ostatecznie składają się w jeden, spójny wzór. Wczasy w Iranie będą fantastyczną przygodą, która otworzy Cię na kulturę Bliskiego Wschodu lepiej, niż niejeden reportaż. Specyficzna atmosfera miejsca, pozwoli przełamać codzienną rutynę i inaczej spojrzeć na otaczający świat.

Czar orientu, czar Bliskiego Wschodu – wczasy w Iranie


W Iranie zobaczysz znakomite pozostałości starożytnym imperium – Persepolis. Przejdziesz też wzdłuż brzegu największego jeziora solnego na Bliskim Wschodzie – jeziora Urmia. Lepiej, abyś z tym nie zwlekał – wielkość zbiornika dramatycznie kurczy się z każdym rokiem. Odkryj smaki świata, rozkoszując się lodami szafranowymi, podanymi z sokiem marchewkowym. Gwarantujemy, że uczta dla zmysłów poprawi Ci humor i sprawi, że jeszcze długo będziesz wracać myślami do tych smaków i odwiedzonych miejsc. Zachwyć się architektonicznym kunsztem mauzoleum Ajatollaha Chomeiniego z czterema wielkimi minaretami. Otwórz się na nowe doznania i czerp pełnymi garściami z tego, co wokół Ciebie. Wyjdź na Plac Imama i włącz się w tętniący życiem tłum. Zaobserwuj, jak czas wolny spędzają Irańczycy, poznaj ich zwyczaje i kulturę. Patrz szerzej, a zobaczysz więcej. Spędź z nami niezapomniane chwile, podczas wycieczki do Iranu.

Najlepsze artykuły o Iranie:

Iran – co warto zobaczyć i jakie atrakcje czekają na turystów

Iran – co warto zobaczyć i jakie atrakcje czekają na turystów

Irańczycy są bardzo otwarci i przyjaźnie nastawieni. Wyraźnie zależy im na tym, żeby ich kraj był postrzegany w Europie jako przyjazny, bezpieczny i warty odwiedzenia. W czasie swojego pobytu przekonałam się o tym wielokrotnie. Spacer po bazarze w Sziraz pokazał mi nie tylko ten region od kuchni, ale też udowodnił, jak życzliwi są tutejsi ludzie.

Śladami starożytnej Mezopotamii. Z wizytą w Iranie i ZEA

Śladami starożytnej Mezopotamii. Z wizytą w Iranie i ZEA

Wśród wielu podróży, w które chciałam wyruszyć, podróż śladami przeszłości cywilizacji Persów wiodła zdecydowany prym. Ach, stanąć w miejscu odnalezienia legendarnej steli z Kodeksem Hammurabiego! Wejść do perły Szirazu z urzekającymi mozaikami, by zobaczyć zalane różowym słońcem wnętrze meczetu Nasir ol-Molk.

Iran: co warto wiedzieć przed podróżą?

Iran: co warto wiedzieć przed podróżą?

Uważany za klejnot w koronie islamu Iran, łączy wspaniałą kalejdoskopową architekturę mozaikowych meczetów i pałaców ze wspaniałą atmosferą, na którą składa się głownie serdeczne przyjęcie mieszkańców tego kraju. Echa dawnych cywilizacji rozbrzmiewają tu na każdym kroku. Największe nazwiska w historii ludzkości - Cyrus i Darius, Aleksander Wielki, Czyngis-chan – wszyscy pozostawili tu swój ślad. O czasach chwały Starożytnej Persji a także jej upadku i współczesnych dziejach dowiesz się, czytając blog Rainbow.

Opinie o Iranie:

5.4/6

Ocena ogólna Iran

6.0 / 6
Iran - pobyt w listopadzie 2019

Bezpieczny i bardzo ciekawy kraj. Bogata architektura i ciekawi sympatyczni ludzie. Niezwykle smaczna kuchnia.Dodał(a):
Barbara i Ryszard, Bydgoszcz, 2019.11.18
6.0 / 6
Iran przepiękny

Najlepszy kraj na złamanie stereotypów, którymi karmią nas media. Kraj o niebo piękniejszy i bezpieczniejszy niż całą europa zachodnia razem wzięta.Mały minus, totalna prohibicja, nawet lampki wina do kolacji.Dodał(a):
Krzysztof, ---, 2019.03.18
5.0 / 6
Iran

Bezpieczny, przyjazny, pełen życzliwych ludzi i do tego z niskimi cenami. Dodał(a):
Robert, Słubice, 2018.09.23
5.0 / 6
Pozytywne wrazenia z Iranu.

Iran jest wart zobaczenia, to nieco inny świat niż nasz. Ludzie mili, gościnni,ciekawi świata i przybyszów.  Dodał(a):
Jan, 2018.10.02
5.0 / 6
Persja

Możliwość krótkiego poznania kultury Iranu co może zachęcić do poznania jego południowej części kraju. Najciekawszym obiektem jest Pałac Golestan w Teheranie który pokazuje jak żyli dawniej Szachowie.Dodał(a):
Adam, Wrocław, 2018.05.16
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem