wypoczynek

Wczasy w Iranie - co musisz wiedzieć?

  • O Iranie
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Iranu

Iran

Stolica:
Teheran
Waluta:
IRR
Powierzchnia:
81 423 000 km2
Liczba ludności:
1 628 771

Wakacje w Iranie – poznaj tajemniczy Bliski Wschód!


Wyjątkowe rękodzieło, misternie zdobione wnętrza meczetów, błyszcząca ceramika – Iran pełen jest magicznych akcentów. Jest różnorodny, niemal niczym kolorowe szkiełka w witrażu, które ostatecznie składają się w jeden, spójny wzór. Wczasy w Iranie będą fantastyczną przygodą, która otworzy Cię na kulturę Bliskiego Wschodu lepiej, niż niejeden reportaż. Specyficzna atmosfera miejsca, pozwoli przełamać codzienną rutynę i inaczej spojrzeć na otaczający świat.

Czar orientu, czar Bliskiego Wschodu – wczasy w Iranie


W Iranie zobaczysz znakomite pozostałości starożytnym imperium – Persepolis. Przejdziesz też wzdłuż brzegu największego jeziora solnego na Bliskim Wschodzie – jeziora Urmia. Lepiej, abyś z tym nie zwlekał – wielkość zbiornika dramatycznie kurczy się z każdym rokiem. Odkryj smaki świata, rozkoszując się lodami szafranowymi, podanymi z sokiem marchewkowym. Gwarantujemy, że uczta dla zmysłów poprawi Ci humor i sprawi, że jeszcze długo będziesz wracać myślami do tych smaków i odwiedzonych miejsc. Zachwyć się architektonicznym kunsztem mauzoleum Ajatollaha Chomeiniego z czterema wielkimi minaretami. Otwórz się na nowe doznania i czerp pełnymi garściami z tego, co wokół Ciebie. Wyjdź na Plac Imama i włącz się w tętniący życiem tłum. Zaobserwuj, jak czas wolny spędzają Irańczycy, poznaj ich zwyczaje i kulturę. Patrz szerzej, a zobaczysz więcej. Spędź z nami niezapomniane chwile, podczas wycieczki do Iranu.

Opinie o Iranie

Iranie
6.0 /6

Iran - pobyt w listopadzie 2019

Bezpieczny i bardzo ciekawy kraj. Bogata architektura i ciekawi sympatyczni ludzie. Niezwykle smaczna kuchnia.
Dodał(a):
BARBARA RYSZARD, BDGOSZCZ, 18.11.2019
6.0 /6

Iran przepiękny

Najlepszy kraj na złamanie stereotypów, którymi karmią nas media. Kraj o niebo piękniejszy i bezpieczniejszy niż całą europa zachodnia razem wzięta.Mały minus, totalna prohibicja, nawet lampki wina do kolacji.

Dodał(a):
krystof@konto.pl, 18.03.2019
5.0 /6

Pozytywne wrazenia z Iranu.

Iran jest wart zobaczenia, to nieco inny świat niż nasz. Ludzie mili, gościnni,ciekawi świata i przybyszów.

 

Dodał(a):
Jan, 02.10.2018
5.5 /6

Iran

Bezpieczny, przyjazny, pełen życzliwych ludzi i do tego z niskimi cenami. 

Dodał(a):
Robert, Słubice, 23.09.2018
5.0 /6

Persja

Możliwość krótkiego poznania kultury Iranu co może zachęcić do poznania jego południowej części kraju. Najciekawszym obiektem jest Pałac Golestan w Teheranie który pokazuje jak żyli dawniej Szachowie.

Dodał(a):
Adam, 16.05.2018
5.4/6 Ocena ogólna Iranie

Pogoda w Iranie

Iran – co warto zobaczyć i jakie atrakcje czekają na turystów

Irańczycy są bardzo otwarci i przyjaźnie nastawieni. Wyraźnie zależy im na tym, żeby ich kraj był postrzegany w Europie jako przyjazny, bezpieczny i warty odwiedzenia. W czasie swojego pobytu przekonałam się o tym wielokrotnie. Spacer po bazarze w Sziraz pokazał mi nie tylko ten region od kuchni, ale też udowodnił, jak życzliwi są tutejsi ludzie.

Śladami starożytnej Mezopotamii. Z wizytą w Iranie i ZEA

Wśród wielu podróży, w które chciałam wyruszyć, podróż śladami przeszłości cywilizacji Persów wiodła zdecydowany prym. Ach, stanąć w miejscu odnalezienia legendarnej steli z Kodeksem Hammurabiego! Wejść do perły Szirazu z urzekającymi mozaikami, by zobaczyć zalane różowym słońcem wnętrze meczetu Nasir ol-Molk.

Iran: co warto wiedzieć przed podróżą?

Uważany za klejnot w koronie islamu Iran, łączy wspaniałą kalejdoskopową architekturę mozaikowych meczetów i pałaców ze wspaniałą atmosferą, na którą składa się głownie serdeczne przyjęcie mieszkańców tego kraju. Echa dawnych cywilizacji rozbrzmiewają tu na każdym kroku. Największe nazwiska w historii ludzkości - Cyrus i Darius, Aleksander Wielki, Czyngis-chan – wszyscy pozostawili tu swój ślad. O czasach chwały Starożytnej Persji a także jej upadku i współczesnych dziejach dowiesz się, czytając blog Rainbow.