< WSTECZ
R.pl > Blog > Atrakcje na świecie > Zatoka Perska i jej największe atrakcje. Czego nie możesz przegapić?

Zatoka Perska i jej największe atrakcje. Czego nie możesz przegapić?

Skrócony opis

Zatoka Perska to rejon raczej słabo znany Europejczykom. Odmienność panujących tu zwyczajów i religii, a także duża odległość sprawiły, że położone tu kraje nie stanowią pierwszego wyboru na liście wakacyjnych wojaży. Może to i dobrze – nie ma bowiem nic bardziej przyjemnego jak pozbawione uprzedzeń, czyste i pierwsze, nabywanie doświadczeń na temat tego gościnnego i jakże interesującego rejonu świata.

Sekcja 1

Dubaj – miejski raj i najdroższe budowle świata

Dubaj to jedno z najbardziej luksusowych miast świata. Świadczą o tym imponujące drapacze chmur, ekskluzywne sklepy, hotele i restauracje. Będąc na miejscu, zobacz koniecznie panoramę miasta z najlepszej perspektywy – wjedź na 124 piętro Burj Khalifa. Gdy nasycisz się widokami z góry, zejdź na ziemię po to, aby obejrzeć pokaz fontanny multimedialnej, łączący w sobie światło i dźwięk. Jeśli chcesz poczuć zimę w środku lata, wybierz się do galerii Mall of the Emirates, gdzie mieści się, jedyne w swoim rodzaju, centrum sportów zimowych. Jeśli chcesz chłonąć jak najwięcej pięknych widoków, przejdź się deptakiem po Dubai Marina. Rozświetlony port prezentuje się wręcz nieziemsko. Poznaj Dubaj także od strony kulinarnej. Przetestuj smak lokalnego kebaba podanego w chlebku pita albo skuś się na falafel z pastą sezamową tahini. Jakże świetnie smakują w upalnym klimacie, popite świeżo wyciskanym sokiem z mango! Gdy odpoczniesz, wybierz się na wyścigi wielbłądów oraz pojedź na pustynne safari, aby na własnej skórze poczuć styl życia Beduinów.

Khasab – kraina fiordów i delfinów

Wyrusz w głąb niesamowitych fiordów! Spotkaj się z dziko żyjącymi delfinami i poczuj urok Zatoki Perskiej! Jeśli chcesz przeżyć beztroski czas, wakacje All Inclusive w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przeniosą Cię do innego świata – lazurowych zatoczek, podwodnej przyrody i wspaniałych krajobrazów.

Oman pachnący kadzidłem

Oman pachnie kadzidłem. Jeśli chcesz poznać wielowiekową historię związaną ze stosowaniem kadzielnic i wytwarzaniem pachnącej mieszanki żywic możesz zgłębiać tu do woli. Zwyczaj okadzania towarzyszył już ludom pierwotnym i miał chronić przed złymi duchami. Wonny jasny dym z omańskich żywic wypełnia domy mieszkańców, ale także restauracje, kawiarnie, sklepy, a nawet urzędy. Nad Zatoką Omańską znajduje się wieża widokowa o konstrukcji przypominającej wielką, białą kadzielnicę. Nie da się zaprzeczyć, że ma swój urok.

Abu Dhabi – stolica Emiratów Arabskich

To właśnie w stolicy Abu Dhabi możesz poczuć się naprawdę luksusowo. Znajduje się tu Meczet Sheikha Zayeda, który robi ogromne wrażenie na każdym, kto pokusi się o jego zwiedzanie. Przedtem obowiązkowe jest przywdzianie abaji, którą można wypożyczyć na miejscu. Świątynia jest największym meczetem w Emiratach i ósmym co do wielkości na świecie. Abu Dhabi to jednak nie tylko świątynie. Tutejsze Ferrari World i tor Formuły 1 – Yas Marina Circut, to gratka dla miłośników wyścigów.

Teheran i Sziraz. Poznaj wszystkie oblicza Iranu

Wiele atrakcji Zatoki Perskiej znajduje się na terenie Iranu. Swoje zwiedzanie rozpocznij od Teheranu – miasta słynącego z pałaców szachów skąpanych w alpejskiej scenerii. To dopiero początek tego, co ma Tobie do zaoferowania ten kraj. Na swojej drodze spotkasz też Sziraz – cudowne miasto pełne ogrodów. Znajdziesz tu meczety, które z zewnątrz skromne, w środku skrywają całą feerię barw i błyskotek. Szczególnie cudnie prezentują się w blasku wschodzącego słońca, zanim jeszcze wierni szczelnie wypełnią cały budynek. Punktem obowiązkowym wędrówek po Sziraz jest odwiedzenie mauzoleów tutejszych poetów: Hafeza i Saadiego. Ich grobowce są ulokowane w środku soczystej roślinności i cudownie oświetlone wieczorami. Stanowią częste miejsca przesiadywania okolicznej ludności, która poszukuje wytchnienia od wszędobylskiego, palącego słońca. Gdy zgłodniejesz, możesz rozgościć się w jednej z licznych restauracji. Skosztuj irańskiego kebaba z paskami baraniego mięsa, pieczonymi pomidorami i sosem, a do tego orzeźwiającego miętowego napoju na bazie jogurtu. W poszukiwaniu pamiątek możesz wybrać się na miejscowy bazar, szalenie kolorowy od znajdujących się tu tkanin, dywanów, naczyń, biżuterii i innych błyskotek. Z miasta możesz wydostać się, przechodząc przez zabytkową Bramę Koranu, prowadzącą do Persepolis.Ocena artykułu

Średnia ocena tego artykułu: 4.58/5
Dziękujemy za wystawienie opinii!

Komentarze

Brak komentarzy.

Zobacz inne wpisy