Wadi Rum

Petra

Aqaba

Wadi Rum

Zamek Kerak

Góra Nebo

Petra

Teatr Rzymski, Amman

The best of Jordan

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
Wycieczka samolotem
Wypoczynek w Aqabie - kurorcie Królestwa Jordanii (2 dni) • pustynia Wadi Rum - niezwykła dolina leżąca wśród skał • Petra - skarb UNESCO • Amman - stolica Jordanii • Góra Nebo • Dla chętnych możliwość przedłużenia o 7 dni wypoczynku w Aqabie!

Terminy i ceny wycieczki 38

Kalkuluj cenę

Hotele podczas wypoczynku 10

Dweik Hotel 3
Jordania
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
ZMIANA ZA  0 zł / za osobę 7 dni

City Tower Hotel Aqaba
Jordania, Aqaba
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
ZMIANA ZA  0 zł / za osobę 7 dni

Beau Rivage By SolYMar
Jordania, Aqaba
Śniadania i obiadokolacje
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
DOPŁAĆ TYLKO  +514 zł / za osobę 7 dni

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Wylot do Jordanii (Aqaba). Odprawa paszportowo-celna a następnie transfer do hotelu w Aqabie lub okolicy. Kolacja (fakultatywnie) i nocleg.

Dzień 2

Odpoczynek w Aqabie – kurorcie Królestwa Jordanii położonym naprzeciw izraelskiego Eilatu. Po południu wycieczka w głąb pustyni Wadi Rum. Jest to obszar wpisany na listę UNESCO w 2011 r., jedno z najpiękniejszych miejsc na Bliskim Wschodzie - niezwykła dolina leżąca wśród skał, zamieszkana przez tajemniczych i zawsze gościnnych Beduinów. Przejazd na kolację (fakultatywnie) i nocleg w hotelu w Wadi Musa. (Trasa ok. 150 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** -7 rozpoczętych dób hotelowych.
Do dyspozycji gości
W hotelu najczęściej restauracja oraz bar.
Pokoje
2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.
Wyżywienie
Śniadania, za dopłatą możliwość dokupienia obiadokolacji. 
Wizy
Paszport
- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.
- Wiza jordańska stemplowana jest w paszporcie na lotnisku w Aqabie. Aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy jordańskiej, najpóźniej na 5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, seria i numer paszportu, data wydania i ważności paszportu (paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do kraju).
- Obywatele polscy nie potrzebują wiz do Izraela na pobyt do 90 dni. - Od 1.01.2018 roku, Władze Państwa Izrael nie stemplują paszportów na żadnym z przejść granicznych. Każdy pasażer otrzymuje standardowo wydrukowaną kartkę z zezwoleniem na wjazd i pobyt na terenie Izraela. Należy jednak pamiętać, iż fakt przekroczenia granicy lądowej z Izraelem może oznaczać brak możliwości lub utrudnienia wjazdu do Arabii Saudyjskiej, Iraku, Iranu, Libanu, Libii, Syrii. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach, należy zwrócić się do urzędu paszportowego o wymianę paszportu. Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela przy uprzedniej bytności w krajach arabskich lub innych nieuznających Izraela.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przeloty samolotem do/z Aqaby, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NW, KL, Assistance oraz bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wizy jordańskiej, kosztów realizacji programu zwiedzania (wizy i opłat granicznych, biletów wstępu, Tour Guide System, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp.) - ok. 195 USD/os; Cena nie obejmuje również ewentualnych wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych.
Możliwość dopłaty do obiadokolacji (7) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).
Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia pobytu o 7 kolejnych nocy w wybranym hotelu w Aquabie lub nad Morzem Martwym. Opisy hoteli są dostępne w systemie rezerwacyjnym R.pl.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
Sezonowość
Zwykle wysoki sezon turystyczny w Jordanii trwa w listopadzie oraz od połowy grudnia do końca kwienia.

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!
Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Izraelu! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon