Baku - Mit szklanych domów

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
Wycieczka samolotem
Baku czyli „Dubaj Morza Kaspijskiego” • Średniowieczne Stare Miasto i „Szklane Domy” • Wieża Dziewicza i Pałac Szachów Szirwanu • świątynia ognia Ateshgah • Yanar Dag „Płonąca Góra” ● Gobustan i półwysep Apszeroński – wulkany błotne i Świątynie Ognia ● niezwykłe Centrum Kultury Heydara Alieva ● rejs po zatoce bakijskiej

Terminy i ceny wycieczki 11

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Baku (możliwe międzylądowanie). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: http://r.pl/rozklady. (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu – dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji). Przylot do Baku (w zależności od rozkładu lotów może być we wczesnych godzinach porannych dnia następnego), po wylądowaniu i odprawie paszportowo celnej, przejazd do hotelu w okolicy Baku, zakwaterowanie i czas na odpoczynek po podróży. W tym dniu nie ma kolacji w hotelu (dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji).

Dzień 2

Śniadanie a następnie zwiedzanie stolicy Azerbejdżanu, Baku. Jest to największe miasto nad Morzem Kaspijskim, w którym żyje ¼ ludności całego Azerbejdżanu. Stolica Azerbejdżanu jest czasem trochę żartobliwie nazywana „Dubajem Morza Kaspijskiego”, gdyż swój rozwój zawdzięcza złożom ropy naftowej. Doskonale zachowane historyczne centrum szczyci się średniowieczną zabudową, Prospekt Nafciarzy błyszczy eleganckimi rezydencjami z czasów pierwszego boomu naftowego, nad wszystkim górują nowoczesne szklane hotele i biurowce kontrastując z siermiężnymi blokowiskami czasów ZSRR. Zwiedzanie rozpoczniemy od przykładnie odrestaurowanego Iczeri Szeher – bakijskiego Starego Miasta. Wąskie, kręte uliczki, minarety meczetów, sklepy z ręcznie tkanymi dywanami, klimatyczne restauracje – wszystko to nadaje bakijskiej starówce specyficzny, odmienny od reszty miasta charakter. Przez wieki koncentrowało się tu praktycznie całe życie miejskie. Dopiero pod koniec XIX w. zabudowa miasta wyszła poza obręb murów obronnych. Poznawanie starego Baku zaczniemy od Wieży Dziewiczej. Masywna budowla o niejasnej historii i nietypowej konstrukcji jest od zawsze symbolem Baku i tematem legend. Następnie odwiedzimy pałac szachów Szirwanu w którym rezydowali niegdyś lokalni władcy. Zobaczymy ze wzgórza panoramę miasta amfiteatralnie rozlokowanego w zatoce z Prospektem Nafciarzy, czyli promenadą ciągnącą się wzdłuż wybrzeża. Odwiedzimy Narodowe Muzeum Historyczne mieszczące się w Pałacu Tagiyewa - budynku stworzonym przez Józefa Gosławskiego. Na koniec dnia przejdziemy olśniewającą ulicą Nizamiego oraz zobaczymy Plac Fontann. Powrót do hotelu w Baku lub okolicy, czas wolny i nocleg; fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa ok. 50 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotel *** klasy turystycznej - położony zwykle na obrzeżach miasta lub poza miastem.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet (3) oraz za dopłatą posiłki wg programu (3) - zamiennie kolacja lub obiad – bufet lub zestawy serwowane do stolików.
Pokoje: 2-os. (możliwość dostawki) z łazienkami, czasami z telefonem i TV. Do dyspozycji gości: restauracja i bar.
Wizy
Obywateli polskich obowiązuje posiadanie ważnej wizy przy wjeździe do Azerbejdżanu. Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwacji.
UWAGA!!! - Osoby posiadające w paszporcie stemple z Republiki Górskiego Karabachu w Armenii, spotkają się z odmową wjazdu na teren Azerbejdżanu, mimo posiadania ważnej wizy. Uczestnikom imprezy, którzy wcześniej byli w tej części Armenii, zaleca się wymianę paszportu przed złożeniem wniosku o wizę do Azerbejdżanu. Utrudnienie to dotyczy jedynie Azerbejdżanu; służby graniczne Armenii nie robią problemu z wjazdem na teren tego kraju po wcześniejszym pobycie w Azerbejdżanie
Wiza do Azerbejdżanu:
- w celu jej uzyskania należy na adres wizy@R.pl przesłać email - w tytule zamieszczając imię i nazwisko Klienta oraz numer rezerwacji i kod imprezy (np. Jan Kowalski - 145369785 AZB/04/01) - zawierający kolorowy skan pierwszej strony paszportu (zawierającej dane właściciela) w formacie jpg.
- Wniosek wizowy należy uzupełnić w panelu wizowym w systemie rezerwacyjnym.
- Dane należy przesłać najpóźniej na 15 dni przed wylotem oraz dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić wysoką jakość kopii dokumentu (muszą być w pełni czytelne). - Obowiązkowa opłata za wizę wg cennika.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Azerbejdżanu – Baku (możliwe międzylądowanie), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelu w Baku lub okolicy (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (3), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, program turystyczny j.w., obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za wizę do Azerbejdżanu (wizowanie w Polsce, opłata wg cennika), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków, Tour Guide System ok. 120 EUR (płatne na miejscu), imprez fakultatywnych, napoi do kolacji lub obiadów, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR/1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych.
Możliwa dopłata do obiadów lub kolacji (3 posiłki wg programu ; napoje płatne dodatkowo) w systemie rezerwacyjnym.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon