Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

Azerbejdżan wakacje

Azerbejdżan
Azerbejdżan

Azerbejdżan

Stolica: Baku

Waluta: AZM

Powierzchnia: 86 600 km 2

Liczba ludności: ‍9 511 100

Azerbejdżan – wczasy nad Morzem Kaspijskim

Azerbejdżan i urok stolicy Baku

Azerbejdżan posiada niezwykle orientalnie brzmiącą nazwę – i takie też jest to przepiękne państwo, graniczące m.in. z Gruzją czy Armenią. Państwo ponadto jest dziś niezwykle atrakcyjnym kierunkiem na wczasy. Azerbejdżan kojarzy się głównie ze złożami ropy naftowej i jego niesamowitą stolicą, Baku – to jedno z najbezpieczniejszych miast dla podróżujących po świecie! Bogactwo Baku przejawia się w nowoczesnych budowlach, jakie otaczają zabytkowe centrum. Koniecznie udaj się na spacer po odrestaurowanym Iczeri Szeher, czyli bakijskim Starym Mieście. Zatrzymaj się również przy niezwykłej, „płonącej” górze Yanar Dag – stąd od tysięcy lat ulatnia się… gaz ziemny. Magiczne fotografie uwiecznione z tego miejsca na pewno zaskoczą wszystkich Twoich znajomych!

Aktywne wczasy w Azerbejdżanie w górach, czyli wyprawa na Kaukaz Wielki

Jeżeli jesteś miłośnikiem aktywnego spędzania czasu, koniecznie odwiedź Kaukaz Wielki! Przejedź  przez Kyrmyzy Kesebe – niewielkie miasteczko, uchodzące za jedyne (poza Izraelem) osiedle zamieszkałe wyłącznie przez… żydów. Podziwiaj coraz bardziej malownicze drogi, którymi możesz wjechać na wysokość ponad 2000 m n.p.m.! Znajduje się tu do urokliwa wieś Chinalug, skąd roztaczają się wspaniałe widoki na pasma górskie. Wioska zamieszkiwana jest od ok. 5000 lat, a dzięki swojemu położeniu z dala od ważnych szlaków, zachowała unikatową architekturę i niesamowity charakter. Tylko to sobie wyobraź – górskie chatki wybudowane z lokalnych kamieni, zabytkowe meczety i liczne jaskinie. Czy nie tak wyglądają egzotyczne, aktywne wakacje? Azerbejdżan i jego górski klimat na pewno sprawią, że chętnie wrócisz tu jeszcze raz!

Wakacje w Azerbejdżanie na pograniczu Europy i Azji

Koniecznie zajedź do miejscowości Szeki – to jedno z najbardziej urokliwych miast Azerbejdżanu, usytuowane na wysokości 700 m n.p.m. Niezwykła kraina otoczona górami i dębowym lasem z całą pewnością oczaruje Cię od pierwszego… spojrzenia. Udaj się również do Parku Narodowego Göygöl, gdzie będziesz mieć okazję zobaczenia jednego z najpiękniejszych i najczystszych jezior w Azerbejdżanie! Jezioro wielokrotnie stawało się inspiracją dla tutejszych poetów i malarzy – kto wie, może zainspiruje Ciebie na kolejne wczasy! Azerbejdżan to państwo, które z całą pewnością na długo zapamiętają miłośnicy nowoczesnej architektury. Wycieczka objazdowa do Azerbejdżanu pozwoli Ci poznać nie tylko urok stolicy i majestatycznych gór, ale też fenomenalną kuchnię, pełną egzotycznych aromatów. Nie zwlekaj i wybierz się tu na najlepszą przygodę życia!

Opinie o Azerbejdżanie:

5/6

Ocena ogólna Azerbejdżan

6.0 / 6
Azerbejdżan

Bardzo ciekawy kraj powstał w wyniku rozpadu Związku Radzieckiego. Każdego zachwyci Baku ze swoją piękną architekturą i ciekawym położeniem tuż nad samym Morzem Kaspijskim.Dodał(a):
Adam, Wrocław, 2018.05.16
5.0 / 6
Azerbejdżan

BAKU to jest miejsce warte zwiedzenia. Polecam! Dodał(a):
Robert, Słubice, 2018.09.23
4.0 / 6
Azerbejdżan

Czuć tu znacznie większe bogactwo. Ropa daje pieniądze, a sposób rządów pozwala na budowanie pełne rozmachu, ale i blichtru.Dodał(a):
Grzegorz, WARSZAWA, 2019.08.10
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem