Sylwester w Baku

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Wg programu imprezy
Baku czyli „Dubaj Morza Kaspijskiego” • Średniowieczne Stare Miasto i „Szklane Domy” • Wieża Dziewicza i Pałac Szachów Szirwanu • świątynia ognia Ateshgah • Merdekan - kurort boomu naftowego • Powitanie Nowego Roku na ulicach Baku lub kolacja w restauracji (dodatkowo płatna) • Yanar Dag. „Płonąca Góra”

Terminy i ceny wycieczki 0

Oferta nie jest obecnie
w sprzedaży

Nic straconego, zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj najlepsze oferty
i promocje prosto do swojej skrzynki mailowej.

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Baku (możliwe międzylądowanie). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: http://r.pl/rozklady. Po przylocie wczesnym rankiem, transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. W tym dniu nie ma kolacji w hotelu.

Dzień 2

Po późnym śniadaniu autokarowa wycieczka po Baku. Stolica Azerbejdżanu jest czasem trochę żartobliwie nazywana „Dubajem Morza Kaspijskiego”. Położone amfiteatralnie miasto w zaskakujący nieraz sposób łączy tradycję z nowoczesnością. Doskonale zachowane historyczne centrum szczyci się średniowieczną zabudową, Prospekt Nafciarzy błyszczy eleganckimi rezydencjami z czasów pierwszego boomu naftowego, nad wszystkim górują nowoczesne szklane hotele i biurowce kontrastując z siermiężnymi blokowiskami czasów ZSRR. Podczas naszej wycieczki zobaczymy panoramę miasta rozpościerającą się z parku Dagustu. Przejdziemy Aleją Męczenników gdzie upamiętniono ofiary Czarnego Stycznia i wojny o Górski Karabach. Zjeżdżając do centrum miasta zobaczymy jeszcze Plac Flagi z najwyższym na świecie masztem. Zajedziemy też do Centrum Heydara Aliyeva, którego futurystyczna bryła jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków Baku. Na zakończenie odwiedzimy jedno z lokalnych targowisk – dla mieszkańców Azerbejdżanu wciąż jest to najpopularniejsza forma robienia codziennych zakupów. W trakcie zwiedzania obiad w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotel *** klasy turystycznej - położony zwykle na obrzeżach miasta lub poza miastem.
Do dyspozycji gości
na miejscu restauracja i bar.
Pokoje
2-os. (możliwość dostawki) z łazienkami, czasami z telefonem i TV.
Wyżywienie
śniadania kontynentalne typu bufet (4) oraz posiłki wg programu (3) - zamiennie kolacja lub obiad – bufet lub zestawy serwowane do stolików.
Wizy
- Wiza do Azerbejdżanu - w celu jej uzyskania należy na adres wizy@R.pl przesłać email - w tytule zamieszczając imię i nazwisko Klienta oraz numer rezerwacji i kod imprezy (np. Jan Kowalski - 145369785 SBK/12/29) - zawierający kolorowy skan pierwszej strony paszportu (zawierającej dane właściciela) w formacie pdf. Wniosek wizowy należy uzupełnić w panelu wizowym w systemie rezerwacyjnym.
- Wymagany paszport z dwoma wolnymi stronami i datą ważności min.6 miesięcy od daty powrotu. Dane należy przesłać najpóźniej na 21 dni przed wylotem oraz dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić wysoką jakość kopii dokumentu (muszą być w pełni czytelne).
- Obowiązkowa opłata za wizę wg cennika. UWAGA - Osoby posiadające w paszporcie stemple z Armenii, mogą spotkać się z odmową wjazdu na teren Azerbejdżanu, mimo posiadania ważnej wizy. Uczestnikom imprezy, którzy wcześniej byli w Armenii, zaleca się wymianę paszportu przed złożeniem wniosku o wizę do Azerbejdżanu. Utrudnienie to dotyczy jedynie Azerbejdżanu; służby graniczne Armenii nie robią problemu z wjazdem na teren tego kraju po wcześniejszym pobycie w Azerbejdżanie
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot do Baku (możliwe międzylądowania), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelu w Baku lub okolicy (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (4) oraz 3 posiłki wg programu (zamiennie: kolacja lub obiad ), transfery: lotnisko-hotel-lotnisko, program turystyczny j. w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
 Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków ok. 90 EUR  (płatne obligatoryjnie na miejscu), imprez fakultatywnych, napoi do kolacji lub obiadów, dodatkowych posiłków, kolacji sylwestrowej (za dopłatą) oraz innych wydatków osobistych a także kosztów wizy azerskiej. KOLACJA SYLWESTROWA (za dodatkową dopłatą) Organizowana w restauracji w hotelu lub pobliżu centrum miasta. W cenie uroczysta kolacja, przystawki, 2 dania główne i deser; kawa i herbata oraz woda mineralna lub wino (pół litra na osobę); pozostałe napoje płatne dodatkowo. Muzyka mechaniczna i miejsce do tańca. O północy lampka wina musującego i ciepła przekąska. Uwaga! Powrót do hotelu we własnym zakresie. Szczegóły kolacji sylwestrowej podamy w połowie listopada na www.R.pl
Brak oceny. Bądź pierwszy!

Podobne oferty

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.