W blasku mistycznego ognia

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.0 /6 ( 11 opinii )
Wycieczka samolotem
● Baku – bogactwo historii i petrodolarów ● Chinalug – panorama Wielkiego Kaukazu ● Lachicz – rzemiosło w pradawnej wiosce ● Szeki – pałace szachów Szyrwanu ● Gobustan i półwysep Apszeroński – wulkany błotne i Świątynie Ognia ● niezwykłe Centrum Kultury Heydara Alieva ● rejs po zatoce bakijskiej

Terminy i ceny wycieczki 12

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Baku (możliwy lot z przesiadką). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: http://r.pl/rozklady. Przylot do Baku (w zależności od rozkładu lotów może być we wczesnych godzinach porannych dnia następnego), po wylądowaniu i odprawie paszportowo celnej, przejazd do hotelu w okolicy Baku, zakwaterowanie i czas na odpoczynek po podróży. (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu – dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji)

Dzień 2

Śniadanie a następnie zwiedzanie stolicy Azerbejdżanu, Baku. Jest to największe miasto nad Morzem Kaspijskim, w którym żyje ¼ ludności całego Azerbejdżanu. Stolica Azerbejdżanu jest czasem trochę żartobliwie nazywana „Dubajem Morza Kaspijskiego”, gdyż swój rozwój zawdzięcza złożom ropy naftowej. Doskonale zachowane historyczne centrum szczyci się średniowieczną zabudową, Prospekt Nafciarzy błyszczy eleganckimi rezydencjami z czasów pierwszego boomu naftowego, nad wszystkim górują nowoczesne szklane hotele i biurowce kontrastując z siermiężnymi blokowiskami czasów ZSRR. Zwiedzanie rozpoczniemy od przykładnie odrestaurowanego Iczeri Szeher – bakijskiego Starego Miasta. Wąskie, kręte uliczki, minarety meczetów, sklepy z ręcznie tkanymi dywanami, klimatyczne restauracje – wszystko to nadaje bakijskiej starówce specyficzny, odmienny od reszty miasta charakter. Przez wieki koncentrowało się tu praktycznie całe życie miejskie. Dopiero pod koniec XIX w. zabudowa miasta wyszła poza obręb murów obronnych. Poznawanie starego Baku zaczniemy od Wieży Dziewiczej. Masywna budowla o niejasnej historii i nietypowej konstrukcji jest od zawsze symbolem Baku i tematem legend. Następnie odwiedzimy pałac szachów Szirwanu w którym rezydowali niegdyś lokalni władcy. Zobaczymy ze wzgórza panoramę miasta amfiteatralnie rozlokowanego w zatoce z Prospektem Nafciarzy, czyli promenadą ciągnącą się wzdłuż wybrzeża. Odwiedzimy Narodowe Muzeum Historyczne mieszczące się w Pałacu Tagiyewa - budynku stworzonym przez Józefa Gosławskiego. Na koniec dnia przejdziemy olśniewającą ulicą Nizamiego oraz zobaczymy Plac Fontann. Powrót do hotelu w Baku lub okolicy, czas wolny i nocleg; fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa ok. 50 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora (7 rozpoczętych dób hotelowych) - położone zwykle poza centrami miast.
Pokoje: 2 - osobowe (z możliwością dostawki), wszystkie z łazienkami. Do dyspozycji gości: lobby, restauracja i bar. Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet. Możliwa dopłata do posiłków: obiadów lub kolacji wg programu (bufet lub zestawy serwowane do stolików, napoje dodatkowo płatne).
Wizy
Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.
Osoby posiadające w paszporcie stemple z Armenii, mogą spotkać się z odmową wjazdu na teren Azerbejdżanu, mimo posiadania ważnej wizy. Uczestnikom imprezy, którzy wcześniej byli w Armenii, zaleca się wymianę paszportu przed złożeniem wniosku o wizę do Azerbejdżanu. Utrudnienie to dotyczy jedynie Azerbejdżanu; służby graniczne Armenii nie robią problemu z wjazdem na teren tego kraju po wcześniejszym pobycie w Azerbejdżanie  UWAGA!!! powyższe informacje odnoszą się do obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowe lub wizowe.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Azerbejdżanu – Baku (możliwy lot z przesiadką), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: 6 śniadań lub pakietów śniadaniowych, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za wizę do Azerbejdżanu (wizowanie w Polsce, opłata wg cennika), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, napiwków, Tour Guide System – razem ok. 150 EUR/os. płatne pilotowi na miejscu; imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych.
Możliwa dopłata do 6 posiłków (obiadów lub kolacji wg programu; napoje płatne dodatkowo).
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/w-blasku-mistycznego-ognia/zakwaterowanie-azb

Dodaj opinię

5.0

Ocena ogólna wycieczki

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon