W blasku mistycznego ognia

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
4.8 /6 ( 8 opinii )
● Baku – bogactwo historii i petrodolarów ● Chinalug – panorama Wielkiego Kaukazu ● Lahicz – rzemiosło w pradawnej wiosce ● Szeki – pałace szachów Szyrwanu ● Jezioro Goygol – szmaragd Azerbejdżanu ● Gobustan i półwysep Apszeroński – wulkany błotne i Świątynie Ognia ● niezwykłe Centrum Kultury Heydara Alieva ● rejs po zatoce bakijskiej

Terminy i ceny wycieczki 0

Oferta nie jest obecnie
w sprzedaży

Nic straconego, zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj najlepsze oferty
i promocje prosto do swojej skrzynki mailowej.

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Baku (możliwe międzylądowanie). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: http://r.pl/rozklady. (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu – dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji). Przylot do Baku (w zależności od rozkładu lotów może być we wczesnych godzinach porannych dnia następnego), po wylądowaniu i odprawie paszportowo celnej, przejazd do hotelu w okolicy Baku, zakwaterowanie i czas na odpoczynek po podróży.

Dzień 2

Śniadanie a następnie zwiedzanie stolicy Azerbejdżanu, Baku. Jest to największe miasto nad Morzem Kaspijskim, w którym żyje ¼ ludności całego Azerbejdżanu. Swój rozwój zawdzięcza Baku złożom ropy naftowej, jego bogactwo przejawia się w nowoczesnych budowlach otaczających zabytkowe centrum. Zwiedzanie rozpoczniemy od przykładnie odrestaurowanego Iczeri Szeher – bakijskiego Starego Miasta, gdzie przyjrzymy się z bliska jego symbolom: Wieży Dziewiczej z XII w., Pałacowi Szachów Szyrwanu. Zobaczymy ze wzgórza panoramę miasta amfiteatralnie rozlokowanego w zatoce z Prospektem Nafciarzy, czyli promenadą ciągnącą się wzdłuż wybrzeża. Przejedziemy na postój przy niezwykłej "płonącej" górze Yanar Dag, z której od tysięcy lat ulatnia się gaz ziemny. Na koniec dnia przejdziemy olśniewającą ulicą Nizamiego, zobaczymy także Plac Fontann. Powrót do hotelu, czas wolny i nocleg; fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa ok. 50 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora (7 rozpoczętych dób hotelowych) - położone zwykle poza centrami miast.
Pokoje: 2 - osobowe (z możliwością dostawki), wszystkie z łazienkami. Do dyspozycji gości: lobby, restauracja i bar. Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet. Możliwa dopłata do posiłków: obiadów lub kolacji wg programu (bufet lub zestawy serwowane do stolików, napoje dodatkowo płatne).
Wizy
Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację. UWAGA!!! - Osoby posiadające w paszporcie stemple z Republiki Górskiego Karabachu w Armenii , spotkają się z odmową wjazdu na teren Azerbejdżanu, mimo posiadania ważnej wizy. Uczestnikom imprezy, którzy wcześniej byli w tej części Armenii, zaleca się wymianę paszportu przed złożeniem wniosku o wizę do Azerbejdżanu. Utrudnienie to dotyczy jedynie Azerbejdżanu; służby graniczne Armenii nie robią problemu z wjazdem na teren tego kraju po wcześniejszym pobycie w Azerbejdżanie
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Azerbejdżanu – Baku (możliwe międzylądowania), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych) , transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: 7 śniadań lub pakietów śniadaniowych, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za wizę do Azerbejdżanu (wizowanie w Polsce, opłata wg cennika), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, napiwków, Tour Guide System – razem ok. 140 EUR/os. płatne obligatoryjnie na miejscu; imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR/1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych. Możliwa dopłata do 6 posiłków (obiadów lub kolacji wg programu; napoje płatne dodatkowo).
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.8/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/w-blasku-mistycznego-ognia/zakwaterowanie-azb

Dodaj opinię

4.8

Ocena ogólna wycieczki

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon