Dzisiaj nad Niemnem - Sylwester w Mińsku

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Wg programu imprezy
Sylwester 2019
Wycieczka autokarowa
• Grodno nad Niemnem – u Elizy Orzeszkowej • Nowogródek i Kopiec Mickiewiczowski • Forteca – Mir • Monumentalny Mińsk • Pałac Radziwiłłów i kościół Bożego Ciała w Nieświeżu • Twierdza Brzeska

Terminy i ceny wycieczki 1

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu w stronę granicy polsko – białoruskiej w Kuźnicy Białostockiej. Odprawa graniczna i przyjazd do Grodna. Po południu spacer po mieście malowniczo położonym nad Niemnem. Miasto kojarzy się z Elizą Orzeszkową; odwiedzimy tu zrekonstruowany dom pisarki* oraz jej pomnik z zachowaną polską tablicą. Podczas spaceru po mieście zobaczymy też Synagogę Główną*, której obecnie powoli przywraca się dawną świetność, katedrę św. Franciszka Ksawerego*, wielokrotnie przebudowywany zespół zamkowy na wysokim brzegu Niemna oraz prawdopodobnie najstarszą cerkiew Grodna – św.św. Borysa i Gleba*. Zachowane do dzisiaj świątynie różnych wyznań świadczą o wielowiekowym współistnieniu i przenikaniu się religii i kultur, brutalnie przerwanym drugą wojną światową. Zatrzymamy się również na Cmentarzu Farnym – miejscu spoczynku Elizy Orzeszkowej. Zakwaterowanie i nocleg w okolicach Grodna. (Trasa ok. 280 km)

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w stronę Nowogródka. Po drodze wstąpimy jeszcze do Starych Wasyliszek, rodzinnej miejscowości Czesława Niemena i zwiedzimy unikatową gotycką cerkiew obronną* w Murowance. Krótki spacer po Lidzie, gdzie zobaczymy odbudowany zamek. Przyjazd do Nowogródka w którym odnajdziemy ślady kolejnego wielkiego Polaka. Zwiedzimy odrestaurowany po pożarze dworek – muzeum* Adama Mickiewicza. Posiadłość oryginalnie należała do ojca poety. Eksponowane są tu liczne przedmioty związane z życiem i twórczością wieszcza. Zobaczymy też ruiny zamku i Kopiec Mickiewiczowski. Przejazd w okolice Baranowicz, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 240 km)

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele **/*** klasy turystycznej - położone zwykle na obrzeżach miast lub poza miastami. Mińsk – zakwaterowanie w hotelu – centrum rekreacyjnym Ratomka (http://ratomka.by/en/o-baze-otdyixa.html; klasa turystyczna) zlokalizowanym nad jeziorem. W pobliżu przystanek komunikacji miejskiej (ok.500 m), dojazd do ścisłego centrum Mińska zajmuje 15-20 min (kolejką miejską lub taxi).
Do dyspozycji gości
na miejscu restauracja i bar.
Pokoje
2-os. (możliwość dostawki) z łazienkami, czasami z telefonem i TV.
Wyżywienie
śniadania kontynentalne typu bufet lub za dopłatą obiady (5; serwowane przeważnie w restauracjach poza hotelami) – bufet lub zestawy serwowane do stolików.
Wizy
Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.
Świadczenia
Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, Tour Guide System, usług przewodnickich, napiwków ok. 115 EUR/os (płatne na miejscu), imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych a także kosztów wizy białoruskiej. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadów (5) wg programu w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).
KOLACJA SYLWESTROWA (za dodatkową dopłatą) Organizowana w restauracji hotelowej lub w pobliżu centrum miasta. W cenie kolacja, przystawki, 2 dania główne i deser; kawa i herbata oraz woda mineralna lub wino (pół litra na osobę); pozostałe napoje płatne dodatkowo. Muzyka mechaniczna i miejsce do tańca. O północy lampka wina musującego i ciepła przekąska. Szczegóły kolacji sylwestrowej podamy w połowie listopada na www.R.pl
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon