Plan wycieczki

Dzień 1

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow Tours na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Marsa Alam w Egipcie. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu 4* w Marsa Alam. Czas na odpoczynek. Kolacja w formule all inclusive.

Dzień 2

Dzień 2

We wczesnych godzinach porannych wykwaterowanie (śniadanie w formie suchego prowiantu) i transfer autokarowy do Asuanu. Po południu zakwaterowanie na statku, obiad. Dla chętnych możliwość wycieczki fakultatywnej do wioski nubijskiej, gdzie zobaczymy małe krokodyle i szkołę nubijską oraz wypijemy tradycyjną herbatę w domu nubijskim (ok. 30 USD/os.). Wieczorem zakwaterowanie na statku 4*. Kolacja i nocleg na statku.

Dzień 3

Dzień 3

Wcześnie rano, dla chętnych (za dodatkową opłatą 105 USD/os.) wycieczka autokarowa do Abu Simbel (wyjazd ok. 04:00), gdzie zobaczymy świątynię poświęconą bóstwom Re-Horachte i Hathor. Wzniesiona przez Ramzesa II dla siebie i dla Nefretari świątynia do dziś zachwyca swym ogromem i bogactwem architektonicznym. Następnie Wielka Tama Asuańska, wyspa File - przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Powrót na statek ,obiad ,a następnie rejs po Nilu w kierunku Kom Ombo. Zwiedzanie Kom Ombo, gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Horusowi wznoszący się tuz nad brzegami Nilu. Rejs po Nilu w kierunku Edfu. Kolacja i nocleg na statku.

Dzień 4

Dzień 4

Rano po śniadaniu, zejście ze statku i zwiedzanie Edfu (ok. 2 godz.), kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi - jednej z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowanej w III w. p.n.e. Po południu obiad na statku i rejs po Nilu do Luksoru. Kolacja i nocleg na statku.

Dzień 5

Dzień 5

Wcześnie rano, dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 120 USD/os.; rekomendujemy wykupienie pakietu ubezpieczenia sport ze względu na fakt, iż lot balonem jest sportem wysokiego ryzyka). ok. 40-min. lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru W godzinach porannych, po śniadaniu wykwaterowanie a następnie zwiedzanie Luksoru czyli starożytnych Teb - „miasta o stu bramach”. Teby, podzielone Nilem na „miasto żywych” i „miasto umarłych”, były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu (Świątynia w Karnaku). Następnie udamy się do grobowców w „Dolinie Królów” - zakamuflowane w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach i niesamowicie długie, chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami (możliwość wejścia do grobowca Tutanchamona za opłatą ok. 500 EGP/os., płatność możliwa tylko kartą, fotografowanie wewnątrz grobowca bezpłatne). Odwiedzimy także sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut oraz kolosy Memnona. Transfer i powrót do Marsa Alam w godzinach wieczornych, kolacja, nocleg w hotelu. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 6

Dzień 6

Dzień wolny na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych - morskich i pustynnych. Posiłki w formule all inclusive.

Dzień 7

Dzień 7

Dzień wolny na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych - morskich i pustynnych. Posiłki w formule all inclusive.

Dzień 8

Rano, po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godziny 12:00) i transfer na lotnisko w Marsa Alam. Dokładne godziny transferów poda rezydent Rainbow na miejscu na dzień przed wylotem. Wylot do Polski.

Uwagi do programu

- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- „Stare dolary” nie są w Egipcie akceptowane. Należy zabrać ze sobą dolary wydane po 2000 r.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Podczas pobytu w Marsa Alam proponujemy wycieczki fakultatywne: 

Nurkowanie głębinowe

Wspaniała wyprawa statkiem na rafy koralowe, kąpiele w morzu, nurkowanie na rafach i obserwacja przepięknych raf koralowych. Wszystko pod okiem profesjonalnych instruktorów. Rekomendujemy wykupienie pakietu sport ze względu na fakt, iż nurkowanie jest sportem wysokiego ryzyka. Cena ok. 85 USD/os.

Statek Nefertari

Doskonała propozycja dla osób, które chcą zobaczyć rafy koralowe bez konieczności wchodzenia do wody. Dzięki panoranicznym szybom, siedząc wygodnie w klimatyzowanej kabinie zanurzonej na głębokość około 2-3 metrów, w trakcie rejsu można podziwiać przepiękne rafy koralowe oraz mnóstwo gatunków ryb. W programie również postój na godzinne snurkowanie. Wspaniała zabawa i przygoda dla całej rodziny! Cena ok. 85 USD/os.

W galabiji przez El Quseir!

Popołudniowa wycieczka po najstarszym egipskim mieście nad Morzem Czerwonym – El Quseir. To jedno z niewielu nadmorskich miast, gdzie udało się zachować prawdziwe zwyczaje Egipcjan, nienaruszone jeszcze przez turystykę. Przebrani w tradycyjne regionalne egipskie stroje czyli galabije odwiedzimy najstarszy meczet w mieście, kościół koptyjski oraz przespacerujemy się wąskimi uliczkami miasta. Następnie obiad w lokalnej restauracji rybnej. Po posiłku wizyta w lokalnym sklepie z olejkami (perfumeria) oraz w coffee shopie, gdzie spróbujemy kawy z kardamonem lub herbaty z hibiskusa. Cena ok. 50 USD/os.

Wyspy Qulaan (Hamata) - egipskie Malediwy

Fantastyczna wycieczka statkiem na wyspy Qulaan – niewielkie, rajskie wyspy rozrzucone po Morzu Czerwonym, otoczone bajkowymi rafami! Podczas wycieczki zaplanowane są 3 postoje na snurkowanie (sprzęt do snurkowania w cenie) oraz czas wolny na jednej z wysepek. W cenę wycieczki wliczony jest lunch. Rekomendujemy wykupienie pakietu sport ze względu na fakt, iż nurkowanie jest sportem wysokiego ryzyka. Cena ok. 70 USD/os.

Dom Żółwi

Wspaniała morska wyprawa do Zatoki Marsa Mobarak - miejsca, gdzie olbrzymie żółwie Morza Czerwonego stworzyły swój dom. Wypływamy z pięknej mariny w Port Ghalib i rozpoczynamy naszą przygodę, w czasie której planowane są dwa postoje na snurkowanie. Obiad na statku w cenie. Rekomendujemy wykupienie pakietu sport ze względu na fakt, iż nurkowanie jest sportem wysokiego ryzyka. Cena ok. 55 USD/os.

Super Safari

Przeżyj wspaniałą przygodę w sercu Pustyni Wschodniej. Super Safari to fantastyczna zabawa dla całej rodziny. W programie wycieczki przejazd quadami ok. 30 minut oraz przejażdżka na wielbłądzie po pustyni, następnie przejazd jeepami do wioski beduińskiej, gdzie zobaczysz pustynne życie, spróbujesz pysznej herbaty. Na koniec tego ekscytującego dnia zobaczysz zachód słońca na pustyni oraz zasmakujesz iście beduińskiej kolacji barbeque wraz z orientalnym show. Cena ok. 55 USD/os.

Dodatkowo: Quad Moto (cena ok. 60 USD/os.)

Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Wycieczki prowadzone są w języku polskim (przy min. 6 osobach) bądź angielskim. Ich organizatorem nie jest Rainbow , a lokalne biuro, które odpowiada za jakość serwisu. Ustala też ich program, ceny i terminy wyjazdów. Rezydent jest jedynie pośrednikiem w zapisie na imprezy fakultatywne. Nie ma możliwości płatności kartą kredytową.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele 4* - (4 rozpoczęte doby hotelowe w Marsa Alam)

Pokoje: 2- osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Do dyspozycji gości: lobby, restauracja oraz bar.

Wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje w formule all inclusive (wg. opisu w programie).

Rejs po Nilu statkiem 4* - (3 rozpoczęte doby hotelowe)

Kabiny: wygodne i klimatyzowane, 2-osobowe (możliwość dostawki) z łazienką i WC.

Do dyspozycji gości: restauracja, bar, mały basen oraz leżaki.

Wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje (napoje dodatkowo płatne). Możliwa za dopłatą wersja All Inclusive na statku: w tym lokalne napoje alkoholowe (np. whisky; za wyjątkiem wina - serwowana tylko 1 lampka do obiadu i kolacji) i bezalkoholowe (woda, herbata i napoje gazowane, 1 butelka wody dostarczana codziennie do kabiny; kawa - niektóre rodzaje dodatkowo płatne) serwowane w głównym barze (najczęściej 10:00-22:00).
Uwaga! Napoje podawane są w plastikowych kubkach.

Wizy

Wiza
Każdy podróżny musi mieć paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z Egiptu. Obywatele polscy uzyskują wizę przy przekraczaniu granicy egipskiej (na lotnisku). Wiza ważna jest 30 dni, jest stemplowana do paszportu i kosztuje 25 USD/os.

Obywateli innych państw niż polskie mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo- wizowe.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do/z Marsa Alam, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych: 4 rozpoczęte doby hotelowe w Marsa Alam w hotelu 4* oraz 3 rozpoczęte doby hotelowe na statku 4*). Wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje (formuła all inclusive) w hotelu podczas objazdu oraz na statku: śniadania, obiady i kolacje (formuła full board – napoje dodatkowo płatne (możliwość dopłaty do all inclusive)), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant podstawowy (KL, NNW i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, opłat parkingowych oraz napiwków dla obsługi (kwota ok. 290 USD/os.płatne pilotowi imprezy) oraz kosztów wycieczek fakultatywnych podanych w programie, napojów do obiadów i kolacji na statku oraz innych wydatków osobistych.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Egipcie trwa od początku czerwca do końca września.
Egipt - Potęga Południa z Marsa Alam - Light
Last Minute!
Egipt - Potęga Południa z Marsa Alam - Light
Egipt - Potęga Południa z Marsa Alam - Light
Egipt - Potęga Południa z Marsa Alam - Light
Egipt - Potęga Południa z Marsa Alam - Light
Egipt - Potęga Południa z Marsa Alam - Light
Egipt - Potęga Południa z Marsa Alam - Light
Egipt - Potęga Południa z Marsa Alam - Light
Egipt - Potęga Południa z Marsa Alam - Light
Egipt - Potęga Południa z Marsa Alam - Light
Egipt - Potęga Południa z Marsa Alam - Light
Egipt - Potęga Południa z Marsa Alam - Light
Egipt - Potęga Południa z Marsa Alam - Light
1 / 13
  • ...
    • Wycieczka Egipt - Potęga Południa z Marsa Alam - Light

4.6/6 (6 opinii)

Egipt - Potęga Południa z Marsa Alam - Light

Za osobę2 480
Razem
4 960 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 2 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do/z Marsa Alam, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych: 4 rozpoczęte doby hotelowe w Marsa Alam w hotelu 4* oraz 3 rozpoczęte doby hotelowe na statku 4*). Wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje (formuła all inclusive) w hotelu podczas objazdu oraz na statku: śniadania, obiady i kolacje (formuła full board – napoje dodatkowo płatne (możliwość dopłaty do all inclusive)), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant podstawowy (KL, NNW i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, opłat parkingowych oraz napiwków dla obsługi (kwota ok. 290 USD/os.płatne pilotowi imprezy) oraz kosztów wycieczek fakultatywnych podanych w programie, napojów do obiadów i kolacji na statku oraz innych wydatków osobistych.

Atuty oferty

Rejs komfortowym statkiem po Nilu • Luksor - starożytne Teby z imponującym Karnakiem • świątynia Horusa w Edfu i Sobka w Kom Ombo • Wielka Tama w Asuanie • bogini Izyda na wyspie File • all inclusive na objeździe (w hotelach) • Abu Simbel - świątynie Ramzesa II i Nefertari (opcjonalnie)
Długość lotu

4 godz. 15 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
4.9/6 (66 opinii)
MG Alexander The Great
Egipt: Marsa Alam
Zdjęcie Hotelu
5.3/6 (210 opinii)
Flamenco Beach & Resort
Egipt: Marsa Alam
Zdjęcie Hotelu
4.9/6 (104 opinie)
Aurora Bay Resort Marsa Alam
Egipt: Marsa Alam
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (61 opinii)
Novotel Marsa Alam Resort
Egipt: Marsa Alam

Opinie

Intensywność programu
4.5
Obsługa hotelowa
5.0
Pilot
3.6
Plaża
5.5
Pokój
4.8
Położenie i okolica
3.0
Program wycieczki
4.8
Rezydent
5.8
Sport i rozrywka
5.3
Transport
4.6
Wyżywienie
5.3
Zakwaterowanie
5.4
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Teresa, Rybnik 12.01.2024
Termin pobytu: październik 2023

było pięknie

wyjazd rewelacja, to co zobaczyliśmy to nasze, polecam ,pobyt na statku Super, a hotel Fantazja resort to już pełny luksus
Pokaż więcej opinii (5)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem