Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow Tours na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Marsa Alam w Egipcie. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady Po odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu 4* z formułą all inclusive w Marsa Alam. Czas na odpoczynek. Kolacja w hotelu.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu dzień wolny na wypoczynek po podróży i aklimatyzację, kąpiele morskie i słoneczne w Marsa Alam. Posiłki w formule all inclusive w hotelu.

Dzień 3

Dzień 3

We wczesnych godzinach porannych wykwaterowanie (śniadanie w formie suchego prowiantu) i transfer autokarowy do Luksoru. Następnie zwiedzanie Luksoru, czyli starożytnych Teb - „miasta o stu bramach”. Teby, podzielone Nilem na „miasto żywych” i „miasto umarłych”, były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu (Świątynia w Karnaku). Dalej udamy się do grobowców w „Dolinie Królów” - zakamuflowane w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach i niesamowicie długie, chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami (możliwość wejścia do grobowca Tutanchamona za opłatą ok. 500 EGP/os., płatność możliwa tylko kartą, fotografowanie wewnątrz grobowca bezpłatne). Odwiedzimy także sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut oraz kolosy Memnona. Wieczorem zakwaterowanie na statku 4*, kolacja (wyżywienie w formule Full Board - śniadanie/obiad/kolacja; napoje do posiłków dodatkowo płatne). Po kolacji wycieczka fakultatywna (płatna ok. 50 USD/os.) - zwiedzanie świątyni Luksorskiej, przejazd dorożkami po Luksorze i lokalnym souqu oraz odpoczynek w tradycyjnej kawiarni przy fajce wodnej i herbacie z hibiskusa. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 4

Dzień 4

Wcześnie rano, dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 120 USD/os.; rekomendujemy wykupienie pakietu ubezpieczenia sport ze względu na fakt, iż lot balonem jest sportem wysokiego ryzyka) - ok. 40 min. lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru . Po śniadaniu - wycieczka dla chętnych (ok. 60 USD/os.): Madinat Habu - najlepiej zachowana Świątynia Grobowa na Zachodnim Brzegu Luksoru, zbudowana przez Ramzesa III, Wioska Robotników z pozostałościami po zabudowie miasta oraz grobowcami nadzorców budowlanych, które oszałamiają niezwykłą kolorystyką malowideł. Powrót na statek, obiad i dalszy rejs nocny w kierunku Edfu; przeprawa przez śluzę na Nilu. W trakcie rejsu po Nilu uczestnicy pozostają na statku. Kolacja i nocleg na statku, nocny rejs. (Trasa ok. 50 km - statkiem).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu, zejście ze statku i zwiedzanie Edfu (ok. 2 godz.), kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi - jednej z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowanej w III w. p.n.e. Wczesnym popołudniem obiad na statku. Następnie rejs po Nilu do Kom Ombo. Zwiedzanie Kom Ombo, gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Horusowi wznoszący się tuż nad brzegami Nilu. Kolacja i nocleg na statku, nocny rejs. (Trasa ok. 50 km - statkiem).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu czas wolny na statku lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 105 USD/os.) wycieczka autokarowa do Abu Simbel (wyjazd ok. 04:00), gdzie zobaczymy świątynię poświęconą bóstwom Re-Horachte i Hathor. Wzniesiona przez Ramzesa II dla siebie i dla Nefretari świątynia do dziś zachwyca swym ogromem i bogactwem architektonicznym. Obiad na statku. Po południu rejs łodzią motorową po Nilu, zwiedzanie Ogrodów Kitchener’a - botanicznej wyspy, gromadzącej najbujniejsze i najbarwniejsze przykłady flory północnej Afryki. Dla chętnych możliwość wycieczki fakultatywnej do wioski nubijskiej, gdzie zobaczymy małe krokodyle i szkołę nubijską oraz wypijemy tradycyjną herbatę w domu nubijskim (ok. 30 USD/os.). Kolacja i nocleg na statku, nocny rejs. (Trasa do Asuanu ok.100 km - statkiem).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie (do dyspozycji grupy pozostaną 2-3 kabiny). Zwiedzanie Asuanu autokarem: Wielka Tama Asuańska, wyspa File - przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Po lunchu (może być w formie lunch boxu) przejazd autokarem do Marsa Alam. Późnym wieczorem zakwaterowanie w hotelu 4* z formułą all inclusive w Marsa Alam, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 500 km).

Dzień 8

Rano, po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godziny 12:00) i transfer na lotnisko w Marsa Alam. Dokładne godziny transferów poda rezydent Rainbow na miejscu na dzień przed wylotem.
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Marsa Alam - transfer do wybranego hotelu (opisy hoteli w sekcji o Marsa Alam),
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji programu może zostać zamieniona na : 1 rozpoczętą dobę hotelową w Marsa Alam + 4 rozpoczęte doby hotelowe na statku + 2 rozpoczęte doby hotelowe w Marsa Alam.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Można zabrać ze sobą drobne upominki np. długopisy czy cukierki. Przydadzą się do rozdawania dzieciom spotykanym podczas wycieczki.
- „Stare dolary” nie są w Egipcie akceptowane. Należy zabrać ze sobą dolary wydane po 2000 r.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Podczas pobytu w Marsa Alam proponujemy wycieczki fakultatywne: 

Nurkowanie głębinowe

Wspaniała wyprawa statkiem na rafy koralowe, kąpiele w morzu, nurkowanie na rafach i obserwacja przepięknych raf koralowych. Wszystko pod okiem profesjonalnych instruktorów. Rekomendujemy wykupienie pakietu sport ze względu na fakt, iż nurkowanie jest sportem wysokiego ryzyka. Cena ok. 85 USD/os.

Statek Nefertari

Doskonała propozycja dla osób, które chcą zobaczyć rafy koralowe bez konieczności wchodzenia do wody. Dzięki panoranicznym szybom, siedząc wygodnie w klimatyzowanej kabinie zanurzonej na głębokość około 2-3 metrów, w trakcie rejsu można podziwiać przepiękne rafy koralowe oraz mnóstwo gatunków ryb. W programie również postój na godzinne snurkowanie. Wspaniała zabawa i przygoda dla całej rodziny! Cena ok. 85 USD/os.

W galabiji przez El Quseir!

Popołudniowa wycieczka po najstarszym egipskim mieście nad Morzem Czerwonym – El Quseir. To jedno z niewielu nadmorskich miast, gdzie udało się zachować prawdziwe zwyczaje Egipcjan, nienaruszone jeszcze przez turystykę. Przebrani w tradycyjne regionalne egipskie stroje czyli galabije odwiedzimy najstarszy meczet w mieście, kościół koptyjski oraz przespacerujemy się wąskimi uliczkami miasta. Następnie obiad w lokalnej restauracji rybnej. Po posiłku wizyta w lokalnym sklepie z olejkami (perfumeria) oraz w coffee shopie, gdzie spróbujemy kawy z kardamonem lub herbaty z hibiskusa. Cena ok. 50 USD/os.

Wyspy Qulaan (Hamata) - egipskie Malediwy

Fantastyczna wycieczka statkiem na wyspy Qulaan – niewielkie, rajskie wyspy rozrzucone po Morzu Czerwonym, otoczone bajkowymi rafami! Podczas wycieczki zaplanowane są 3 postoje na snurkowanie (sprzęt do snurkowania w cenie) oraz czas wolny na jednej z wysepek. W cenę wycieczki wliczony jest lunch. Rekomendujemy wykupienie pakietu sport ze względu na fakt, iż nurkowanie jest sportem wysokiego ryzyka. Cena ok. 70 USD/os.

Dom Żółwi

Wspaniała morska wyprawa do Zatoki Marsa Mobarak - miejsca, gdzie olbrzymie żółwie Morza Czerwonego stworzyły swój dom. Wypływamy z pięknej mariny w Port Ghalib i rozpoczynamy naszą przygodę, w czasie której planowane są dwa postoje na snurkowanie. Obiad na statku w cenie. Rekomendujemy wykupienie pakietu sport ze względu na fakt, iż nurkowanie jest sportem wysokiego ryzyka. Cena ok. 55 USD/os.

Super Safari

Przeżyj wspaniałą przygodę w sercu Pustyni Wschodniej. Super Safari to fantastyczna zabawa dla całej rodziny. W programie wycieczki przejazd quadami ok. 30 minut oraz przejażdżka na wielbłądzie po pustyni, następnie przejazd jeepami do wioski beduińskiej, gdzie zobaczysz pustynne życie, spróbujesz pysznej herbaty. Na koniec tego ekscytującego dnia zobaczysz zachód słońca na pustyni oraz zasmakujesz iście beduińskiej kolacji barbeque wraz z orientalnym show. Cena ok. 55 USD/os.

Dodatkowo: Quad Moto (cena ok. 60 USD/os.)

Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Wycieczki prowadzone są w języku polskim (przy min. 6 osobach) bądź angielskim. Ich organizatorem nie jest Rainbow , a lokalne biuro, które odpowiada za jakość serwisu. Ustala też ich program, ceny i terminy wyjazdów. Rezydent jest jedynie pośrednikiem w zapisie na imprezy fakultatywne. Nie ma możliwości płatności kartą kredytową.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele 4*- (3 rozpoczęte doby hotelowe w Marsa Alam).

Pokoje:2- osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Do dyspozycji gości:lobby, restauracja oraz bar.

Wyżywienie:śniadania, obiady i kolacje w formule all inclusive (wg. opisu w programie).

Rejs po Nilu statkiem 4*- (4 rozpoczęte doby hotelowe)

Kabiny: wygodne i klimatyzowane, 2-osobowe (możliwość dostawki) z łazienką i wc.

Do dyspozycji gości: restauracja, bar, mały basen oraz leżaki.

Wyżywienie:śniadania, obiady i kolacje (napoje dodatkowo płatne). Możliwa za dopłatą wersja All Inclusive na statku: w tym lokalne napoje alkoholowe (np. whisky; za wyjątkiem wina - serwowana tylko 1 lampka do obiadu i kolacji) i bezalkoholowe (woda, herbata i napoje gazowane, 1 butelka wody dostarczana codziennie do kabiny; kawa - niektóre rodzaje dodatkowo płatne) serwowane w głównym barze (najczęściej 10:00-22:00).

Uwaga! Napoje podawane są w plastikowych kubkach.

Wizy

Wiza
Każdy podróżny musi mieć paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z Egiptu. Obywatele polscy uzyskują wizę przy przekraczaniu granicy egipskiej (na lotnisku). Wiza ważna jest 30 dni, jest stemplowana do paszportu i kosztuje 25USD/os.

Obywateli innych państw niż polskie mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo- wizowe.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Marsa Alam, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych: 3 rozpoczęte doby hotelowe w Marsa Alam w hotelu 4* oraz 4 rozpoczęte doby hotelowe na statku 4*. Wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje (formuła all inclusive) w hotelu podczas objazdu oraz na statku: śniadania, obiady i kolacje (formuła full board – napoje dodatkowo płatne (możliwość dopłaty do all inclusive)), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant podstawowy (KL, NNW i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), kosztów biletów wstępu, usług lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców itp. (kwota ok. 290 USD/os. płatne pilotowi imprezy), napojów do obiadów i kolacji na statku oraz wycieczek fakultatywnych (wymienionych w programie).

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Egipcie trwa od początku czerwca do końca września.

Egipt - Potęga Południa z Marsa Alam

5.4/6 (292 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Egipt - Potęga Południa z Marsa Alam
Last Minute!
Galeria (16)
Egipt - Potęga Południa z Marsa Alam
Egipt - Potęga Południa z Marsa Alam
Egipt - Potęga Południa z Marsa Alam
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Rejs komfortowym statkiem po Nilu • Luksor - starożytne Teby z imponującym Karnakiem • świątynia Horusa w Edfu i Sobka w Kom Ombo • Wysoka Tama w Asuanie • bogini Izyda na wyspie File • all inclusive na objeździe (w hotelach) • Abu Simbel - świątynie Ramzesa II i Nefertari (opcjonalnie) • wypoczynek w Masra Alam
Długość lotu

4 godz. 30 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Marsa Alam, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych: 3 rozpoczęte doby hotelowe w Marsa Alam w hotelu 4* oraz 4 rozpoczęte doby hotelowe na statku 4*. Wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje (formuła all inclusive) w hotelu podczas objazdu oraz na statku: śniadania, obiady i kolacje (formuła full board – napoje dodatkowo płatne (możliwość dopłaty do all inclusive)), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant podstawowy (KL, NNW i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), kosztów biletów wstępu, usług lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców itp. (kwota ok. 290 USD/os. płatne pilotowi imprezy), napojów do obiadów i kolacji na statku oraz wycieczek fakultatywnych (wymienionych w programie).

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
4.9/6 (99 opinii)
Aurora Bay Resort Marsa Alam
Egipt: Marsa Alam
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (51 opinii)
MG Alexander The Great
Egipt: Marsa Alam
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (51 opinii)
Novotel Marsa Alam Resort
Egipt: Marsa Alam
Zdjęcie Hotelu
5.4/6 (184 opinie)
Flamenco Beach & Resort
Egipt: Marsa Alam

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę2 229
Razem
4 459 zł
rezerwuj
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.3
Pilot
5.4
Program wycieczki
5.5
Transport
5.2
Wyżywienie
5.4
Zakwaterowanie
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Jolanta, --- 23.11.2022
Termin pobytu: listopad 2022

Cudowna Wycieczka

Fantastyczna wycieczka do serca Egiptu. Doskonały przewodnik wyczerpująco opowiedział o zabytkach z czasów faraonów, Doskonały hotel Sataya zapewnił wyśmienite posiłki i wygodny nocleg. Pojechałam do Egiptu spełnić marzenia i to się udało w 100%. Na pewno tam jeszcze wrócę zobaczyć inne rejony

6.0/6

Arkadiusz 31.03.2022

Egipt - Potęga Południa z Marsa Alam

Wspaniała wycieczka i super program, który nie był przeładowany, a jednocześnie nie można było się nudzić i mieć wrażenie, że coś zostało pominięte. Trafił nam się bardzo sympatyczny przewodnik Mohamed. Pilot Tour Leader, który nie tylko miał ogromną wiedzę o swoim kraju, ale umiał ją przekazać w sposób taki, że każdy z ciekawością słuchał o piątej świątyni z rzędu :) Dodatkowo Mohamed starał się każdemu pomóc nawet gdy wykraczało to z jego "zakresu obowiązków" i tworzył wokół siebie przyjacielską aurę wołając do grupy tytułowym "Habibi" :) W programie wycieczki oprócz pierwszej i ostatniej nocy był rejs statkiem, z którego schodziło się na ląd na zwiedzanie. Był to mój pierwszy raz w takim trybie i okazało się, że jest to wspaniałe połączenie odpoczynku i aktywnego poznawania kraju faraonów! Zachwycające widoki podczas rejsu Nilem i możliwość relaksu na statku z basenem na ostatnim piętrze, a jednocześnie zwiedzenie kilkunastu różnorodnych atrakcji to idealne połączenie. W zależności od wykupienia wycieczek fakultatywnych program mógł być dość intensywny, ale brak konieczności długich dojazdów autokarem i zamiast tego widoki ze statku rekompensowały pobudki o 5 rano. Jedzenie na statku przepyszne, każdy wychodził z posiłków przejedzony. Jednakże nie polecam brania all inclusive na statku, gdyż częste schodzenie ze statku uniemożliwia korzystanie z tej opcji w pełni. Polecam za to wybrać się na wycieczki fakultatywne do Abu Simbel i Luxor nocą - niezapomniane wrażenia gwarantowane.
Pokaż więcej opinii (290)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem