wypoczynek

All inclusive Egipt

Riwiera Morza Czerwonego - wakacje all inclusive

Komu niestraszne wszechobecne targowanie się na murach starożytnych budowli, okadzonych dymem z sziszy i olejkiem anyżowym, powinien odwiedzić egipskie kurorty all inclusive. I nikt nie zaprzeczy, że Egipt jest wciąż najchętniej odwiedzanym ośrodkiem turystycznym północnej Afryki. Świetne warunki do nurkowania i plażowania, a także bogata infrastruktura turystyczna, to nieliczne z zalet największych ośrodków Riwiery Morza Czerwonego. Hurghada z imponującym portem jachtowym, podwodnymi wrakami statków i niezliczoną ilością dyskotek, restauracji i klubów, to z pewnością propozycja dla rozrywkowej części podróżnych. Z kolei pola golfowe i olbrzymie tereny rekreacyjne Sharm El-Sheikh skuszą amatorów rekreacji pod bezchmurnym niebem Egiptu.


Wakacje all inclusive w tej części świata, to również wszechobecna historia. Nie bez powodu Luksor, czyli miasto pałaców uchodzi za największe muzeum świata na świeżym powietrzu, zachwycające Doliną Królów, czy kompleksem świątyń w Karnaku. Esencją egipskich wczasów all inclusive są odwiedziny Gizy z jej słynnymi Wielkimi Piramidami, dumnie górującymi nad majestatycznym Sfinksem. Historię starożytną skupioną jak w soczewce możemy zaobserwować w ruinach miast Memfis i Sakkary. Podczas wizyty w kulturalnej stolicy Egiptu–Aleksandrii, zetkniemy się z jej portowym charakterem i doświadczymy klimatu śródziemnomorskiej metropolii. Podbić nasze wrażenia może jedynie wyprawa na pustynną przejażdżkę wielbłądami, czy zasmakowanie w lokalnej, aromatycznej kuchni Egiptu.Historia w wersji all inclusive

Niekompletnymi można by nazwać wakacje w Egipcie bez odwiedzin stolicy. Kair to nie tylko największe miasto Afryki i Bliskiego Wschodu, to także usytuowany nad zwodniczym Nilem ośrodek tysiąca minaretów, miliona kontrastów i zagmatwanej, burzliwej historii. Niepowtarzalność Kairu to codzienne bliskie spotkania mieszkańców dzielnic islamskich i koptyjskich, a także zderzenie skrajnej kartonowej biedy z przepychem centrów biznesowych. Stolica Egiptu to także bogate w cenne eksponaty Muzeum Egipskie. Tylko tutaj możliwe jest spotkanie oko w oko z królewskimi mumiami, posągami faraonów, czy bogów egipskich. Tak samo jak przechadzające się nieopodal muzeum kozy, czy osiołki, nie dziwi już od dawna polski wkład naukowy w badania nad historią Egiptu. Podróżnych wracających z Egiptu nie można pomylić z żadnymi innymi. Oprócz pięknej hebanowej opalenizny wypracowanej nad malowniczą riwierą, skarabeusza czy papirusu w walizce, towarzyszy im uśmiech i głowa pełna miłych doznań sportowych, historycznych i estetycznych.