Opinie o Egipt - Potęga Południa

5.3/6
(700 opublikowanych opinii)
Powyższa ocena stanowi średnią arytmetyczną ocen z opublikowanych opinii.
Zobacz szczegóły

Oceny szczegółowe

Intensywność programu
5.1
Pilot
5.5
Program wycieczki
5.5
Transport
5.3
Wyżywienie
5.3
Zakwaterowanie
5.1
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
pani z lornetka
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AI

Zastanawiasz się, czy ta wycieczka to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Potęga Południa

    Barbara, x 19.03.2025 | Termin pobytu: styczeń 2025 | Tagi: 46-55 lat, z rodziną

    Wspaniała i piękna wycieczka, niezwykłe wrażenia i niezapomniane wspomnienia. Całości dopełniały prezentacje i opowieści naszego przewodnika Bassima, pełne magii i historii Egiptu. Polecam gorąco!

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    3

    Potęga Południa

    Ryszard, Poznań 27.09.2023 | Termin pobytu: sierpień 2023 | Tagi: 56-65 lat, z rodziną

    Piękna podróż, bardzo ciekawy program - po wykupieniu wszystkich wycieczek fakultatywnych. Możliwość zobaczenia niemal wszystkich ważniejszych zabytków Górnego Egiptu, wspaniałej przyrody, codziennego życia Egipcjan. Bardzo dobra organizacja, zapewnienie poczucia bezpieczeństwa. Wspaniały przewodnik.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    6

    opinia pozytywna

    Bożena, Krościenko Wyżne 30.07.2021 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Byliśmy z mężem uczestnikami wycieczki Potęga Południa w dniach 15-25 lipca 2021r. wszystko było super. Była nas mała grupa 13 osób było bardzo fajnie . Nasz program obejmował rejs i zwiedzanie i tutaj skorzystaliśmy z oferty Rainbow i zakupiliśmy wycieczki oferowane , które były tak dobrane że mogliśmy zwiedzać a jednocześnie odpoczywać.Dzięki naszemu nieocenionemu Bassemowi codziennie wieczorem mieliśmy program na cały dzień i mogliśmy się do niego przygotować . Obsługa na statku była również super.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    2

    Irena, Szczecin 25.10.2014 | Tagi: 46-55 lat, w parze

    Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka plus super przewodnik Ahmed. Brawa dla Ahmeda za przybliżenie nam historii i współczesności Egiptu, oraz za profesjonalną opiekę podczas trwania wycieczki. Rejs statkiem i wycieczki fakultatywne - fantastyczne.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    6

    Zadowolona

    Agnieszka, Gorzów Wlkp. 07.02.2021 | Tagi: 46-55 lat, w parze

    Pierwszy raz w życiu postanowiliśmy wybrać wycieczkę objazdowa. Jesteśmy ludźmi wolnymi i lubimy sami planować nasze podróże. Wybór wycieczki okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Zorganizowana była w sposób wspaniały. Dużo zwiedziliśmy i dzięki naszemu cudownemu przewodnikowi Bassemowi i Nagiemu poznaliśmy prawdziwa Potęgę Egiptu. Przekazali nam bardzo dużo wiedzy o której wcześnie nie mieliśmy pojęcia. Oprócz tego mieliśmy również czas dla siebie i na wypoczynek. Dziekujemy nigdy nie zapomnimy tej wspaniałej przygody. Agnieszka i Edward

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Potęga Południa, jedź nie zastanawiaj się!

    Ania, z Bytomia 30.01.2026 | Termin pobytu: grudzień 2025 | Tagi: 56-65 lat, z rodziną

    Byłam już w Egipcie 2009 roku ale ta wycieczka objazdowa dostarczyła mi niezapomnianych wrażeń. Od przyjazdu minął już prawie miesiąc a ja ciągle wracam do wspomnień i zdjęć. To trzeba zobaczyć i dotknąć. Skorzystałam z wycieczki Egipt-Potęga Południa w dniach 25.12.2025 do 01.01.2026. Cudowny czas do zwiedzania. Ciepło 26 stopni, słoneczko, cudownie. Dwa pierwsze dni w hotelu można było korzystać z basenu lub popływać w morzu, następnie 4 dni rejs po Nilu z przystankami na zwiedzanie i powrót do hotelu aby uczestniczyć w zabawie sylwestrowej. Zobaczyłam najpiękniejsze miejsca: Luksor, Świątynia w Karnak, Dolina Królów, wejście do grobowca Tutanchamona dodatkowo płatne 15 USD, grobowiec królowej Hatszepsut oraz kolosy Memnona, zakwaterowanie na statku, Luksor nocą, przejazd dorożkami i odpoczynek w kawiarni przy fajce wodnej i szklanką soku z hibiskusa na zimno. Ta nocna przygoda dodatkowo płatna 60 USD ale polecam warto, następnie można lecieć balonem 140 USD, ja nie skorzystałam leciałam już w Kapadocji, potem fakultet 70 USD Madinat Habu i zejście do 3 grobowców, Wioska Robotników jest klimacik, kompleks świątyń Edfu, Kom Ombo i zabalsamowane krokodyle, wycieczka autokarem do Abu Simbel piękna świątynia tu trzeba być bezapelacyjnie dodatkowo płatne 120 USD ale nigdy tego nie zapomnicie. To jest piękne. Rejs łodzią motorową do Ogrodów Kitchenera to jak spacer po parku, skorzystaliśmy także z fakultetu do wioski nubijskiej 35 USD, wypada zabrać jakieś drobiazgi dla dzieci( kredki, słodycze, ciastka) dzieci się cieszą. Powiem tak wykupiłam bo pojechałam na objazd i jak już tam jestem to chcę wszystko zobaczyć ale jakbym tam nie pojechała to by nic się nie stało. Następnie Wielka Tama Asuańska i długi powrót autokarem 8 godzin do hotelu w Hurghadzie. W tym dniu zabawa Sylwestrowa do rana. pokaz jedzenia, alkoholu ile chcesz, tańce. Bal pod chmurką, trochę zimno bo mało miejsca na tańce, strasznie dużo ludzi i głośno. Myśmy mieli na drugi dzień transfer na lotnisko o 7:00 więc mało snu😀Poznań miał gorzej transfer o 2:00🫣. Tu opisałam tylko najważniejsze miejsca ale było tego więcej. Warto skorzystać z wycieczki. Co jeszcze z pierwszej ręki: nie dopłacaliśmy do hotelu. Zakwaterowali nas w hotelu Stella Gardens duży kompleks z dwupiętrowymi budynkami, dwa baseny, podgrzewana woda, fala na jednym, blisko do morza spacerkiem 10 minut, jedzenie bardzo dobre, okropnie dużo, słodycze, alkohol, kawa, herbata, napoje, owoce, wody nie kupowałam w hotelu jest all inclusive, na statku też dodatkowo wykupiłam bo chcę mieć na wyjeździe spokojną głowę jeszcze jak jadę do kraju gdzie zemsta faraona czycha na nas😀Nam nic nie było, braliśmy probiotyk 7 dni przed wyjazdem i na wyjeździe. Trochę się cykałem bo syn to vege i tylko jarzyny i owoce je a chodzić trzeba. Nie był głodny i nic mu nie było. Były w grupie przypadki "zemsty" ale po lekarstwach szybko odpuszczała. Nocleg na statku super. Kajuty duże. Można otwierać okna, siedzieć na pokładzie. Jedzenie pyszne i dużo. Napoje tylko do śniadania resztę płatne ale dają 1 butelkę wody na osobę do kabiny. Ja dokupiłam all więc luz. Pamiętajcie zęby trzeba też myć wodą butelkową. Internetu na statku nie ma chyba można było dokupić. Ja miałam reset. Autobus wygodny, czysty, kierowca wspaniały. Mieliśmy cudownego, przystojnego przewodnika Ramona. Dbał o nas, opowiadał o Egipcie i jego zabytkach, wskazywał WC ( niestety tu płatne 1 USD). Czułam się tu bezpieczna i zaopiekowana. Wszędzie słyszałam madam😀Pomagali z bagażami, wsiadać i wysiadać z łodzi. Cieszyli się jak wyrażałam swój zachwyt z układanych z ręczników zwierzątek na łóżkach po powrocie z wycieczek. Oczywiście 2 USD zawsze zostawiłam. Co jeszcze. Waluty nie wymieniałam. Wszystko za dolary. Przywiozłam słonika z alabastru, papirus z moim znakiem zodiaku, oczywiście magnesy i arafatkę i perfumy. I wiecie naprawdę perfumy nie zostawiają plam i bardzo długo utrzymuje się zapach. Co jeszcze. W autokarze można kupić też wodę do picia. Dodatkowego jedzenia nie kupowałam bo były 3 posiłki a jak wstawaliśmy wcześnie rano np o 4 tej to jeden raz dostaliśmy suchy prowiant. 3 buły, jabłko , banan, soczek i butelka wody. Odprawa na lotnisku szybko i sprawnie. Vizę kupujemy po przyjeździe przed odprawą w okienku z napisem BANK za 25 USD. Polecam niezapomniany wyjazd. Kondycyjnie każdy da radę. Tylko jechać. Rainbow to biuro godne polecenia. Dziękuję i pozdrawiam Naszego Przewodnika Ramona.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    2

    Logistyka ,profesjonalizm

    Anna, CZARNOW 06.07.2023 | Termin pobytu: czerwiec 2023 | Tagi: powyżej 65 lat, w parze

    Ta wycieczka była niezwykle udana pod każdym względem.dedykowalem ją swojej kochanej ,żonie. Nadal będę korzystał z usług tego biura.Brawo Rainbow.!!!!!!

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    1

    Statkiem w Egipcie

    Beata, Hornówek 23.02.2024 | Tagi: 56-65 lat, ze znajomymi

    Podróż statkiem po Nilu, to coś co zostanie na dlugo w mojej pamięci. Wspaniałe duże pokoje z łazienką, pyszne i urozmaicone jedzenie, atrakcje wieczorem w barze i na pokładzie. Bardzo uprzejmą obsługa. Przewodnik przyjaźnie nastawiony do ludzi, z dużą wiedzą i chętny do przekazania jej nam. Czułam się jak na statku z filmów.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Pozytywna dla przewodnika

    Waldemar, --- 11.05.2025 | Termin pobytu: maj 2025 | Tagi: 56-65 lat, z rodziną

    Przewodnik Bassim najlepszy jakiego kiedykolwiek mieliśmy. Proszę go pozdrowić. ........................................................

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    2

    Super

    Małgorzata, Łódź 30.03.2024 | Termin pobytu: czerwiec 2023 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Gorąco polecam Niezapomniane wrażenia. Bardzo wygodna forma zwiedzania.Super statek, pokoje ładne z dużymi oknami.