Opinie o Egipt - Potęga Południa
Oceny szczegółowe
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AIZastanawiasz się, czy ta wycieczka to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Egipt Potęga Południa - świetna objazdówka i starożytny Egipt w pigułce.
Małgorzata 02.05.2026 | Termin pobytu: marzec 2026 | Tagi: 36-45 lat, w parzeByliśmy we dwoje na wycieczce „Egipt - Potęga Południa” na przełomie marca i kwietnia. Jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy ten sposób zwiedzania kraju faraonów. To zdecydowanie nie jest forma wypoczynku dla osób, które preferują all inclusive, spanie do południa i leżenie przy basenie. To wyjazd nastawiony na zwiedzanie, poznawanie kultury Egiptu i jego bogactwa historycznego: od wczesnych godzin porannych do wieczora. Intensywność programu jest jednak dość elastyczna i każdy może dopasować ją do swoich potrzeb i oczekiwań. My zdecydowaliśmy się na wszystkie wycieczki fakultatywne, więc było intensywnie, ale bez wahania zrobilibyśmy to ponownie. PLUSY: • bogaty i rozbudowany program - bardzo dobry stosunek ceny wycieczki do liczby atrakcji • możliwość zobaczenia prawdziwego Egiptu, nie tylko turystycznych miejsc. Rejs po Nilu pokazuje też kontrasty społeczne, biedę i realia życia mieszkańców. Ciekawym doświadczeniem był również ok. 9-godzinny powrót autokarem z Asuanu do Hurghady, na który narzekało wielu współuczestników wycieczki. Podróż była długa i momentami męcząca, ale dzięki niej mogliśmy przejechać wzdłuż Nilu (wcześniej pokonaliśmy tę trasę w drugą stronę statkiem), przez lokalne wioski i miasteczka. To pozwoliło zobaczyć, jak naprawdę wygląda życie w Egipcie, nie mające nic wspólnego z folderami wczasów w 5* hotelach nad Morzem Czerwonym. • polecamy każdą jedną wycieczkę (w tym te fakultatywne). Wszystkie zabytki i świątynie robią ogromne wrażenie. Żadne zdjęcia nie oddają tej potęgi i niesamowitości. Szczególnie polecamy: Luksor nocą, Abu Simbel, wioskę robotników z niezwykłymi grobowcami. Każdy dzień to nowe atrakcje i odkrycia, naprawdę warto wybrać ten program objazdówki! Mamy w planie jeszcze Kair i Aleksandrię (również z Rainbow), ale to już w ramach kolejnej podróży do Egiptu. • na statku, podczas całego rejsu było bardzo różnorodne i smaczne jedzenie (również opcje wegetariańskie) • czyste kajuty na statku - sprzątane dwa razy dziennie, do tego przemiła i pomocna obsługa podczas całego rejsu • hotel Marriott w Hurghadzie również na plus - zarówno wyżywienie, obsługa, pokoje hotelowe, jak i plaża (pogoda sprzyjała kąpielom i odpoczynkowi) • świetny pilot/przewodnik - Emad, Egipcjanin mówiący po polsku . Opowiadał ciekawie i z zaangażowaniem. Czasami powtarzał informacje po kilka razy, ale przy tak zróżnicowanej grupie uczestników (wiek, tempo, oczekiwania) jest to w pełni zrozumiałe. Bardzo duży plus za organizację i opiekę nad grupą. MINUSY: • brak informacji z wyprzedzeniem o hotelu i miejscu zakwaterowania • brak szczegółowych informacji o statku, na którym odbywa się rejs po Nilu • sam statek był dość stary - kajuty malutkie. Jeśli ktoś oczekuje luksusowego standardu, może się rozczarować. Taras słoneczny z sztuczną trawą i niewielkim basenem również nie zachęcał do korzystania. Rekompensuje to jednak naprawdę pyszne jedzenie, widoki podczas rejsu oraz zaangażowana obsługa • Nil robi ogromne wrażenie, ale niestety widać też gigantyczny wręcz problem z zanieczyszczeniem - spalanie śmieci na brzegach rzeki, brak filtrów w niektórych zakładach i momentami mocno wyczuwalny smog (takiego poziomu zanieczyszczenia powietrza nie doświadczyliśmy wcześniej nigdzie). Jest to element realiów tego kraju, na który organizator nie ma oczywiście wpływu. Warto jednak mieć świadomość, że może to wpłynąć na komfort rejsu, szczególnie jeśli ktoś liczy na relaks i świeże powietrze, np. podczas przebywania na pokładzie słonecznym. • podczas wycieczki do wioski nubijskiej widzieliśmy krokodyle ze związanymi pyszczkami, przekazywane turystom do zdjęć. Było to dla nas niekomfortowe i pozostawiło niesmak - zdecydowanie największy minus całego wyjazdu. Choć oczywiście nie brakowało amatorów tego typu "atrakcji". Sama wioska nubijska oraz przepłynięcie pierwszej katarakty Nilu są jednak warte zobaczenia.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
bardzo dobra
renata, kielce 10.08.2014 | Tagi: 46-55 lat, ze znajomymipobyt 1-a połowa lipca 2014 pogoda idealna uwielbiam skwary ,woda czysciutka i bajecznie kolorowa ,pan przewodnik p.Janek K. rewelacja sprawdził sie w 100%,duza wiedza i swietny przekaz,statek bez zarzutu komfort w kazdym calu ,jedzenie dobre ,najlepsze ciasta,najlepsza obiazdowka ,było co zwiedzac , czas szybko mijał,dla mnie bylo mega fajnie,potem pobyt w hotelu ,troche dziwny sposób maja z meldowaniem ,dlugie oczekiwanie i nie wiem czy to celowe czy nie ale daja pokoje 2-u osobowe dla rodzin i trzeba sie domagac o zamiany na wieksze,nie wiem o co chodzi czy o plakow czy o kase,sam hotel bez zastrzezen duza przestrzen ,zadbany,samo centrum ,było co robic , dla mnie było ok,duzo wspomnien i to słonce ,slonce,słonce,pozdrawiam wszystkich uczestnikow,wyprawy potegi -południa oraz przewodnikow p.Janka K i Michała dziekujemy Renata z grupa
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Ciepło i ciekawe obserwacje zimą nad Nilem
MAREK, Bielsko-Biała 21.01.2020 | Tagi: powyżej 65 lat, w parzeCzęść objazdowa czyli zwiedzanie podczas rejsu na bardzo wysokim poziomie, ale jest pytanie: na co firma Rainbow przeznaczyła dopłatę sylwestrową prawie 700 PLN od osoby? Przełknąłbym to gdyby nie była to osobna pozycja w umowie, więc co? Występ derwisza i taniec brzucha na statku - żenada. Nie było nawet lampki taniego wina musującego dla uczestników. A ceny nawet tanich napojów na statku jakieś wygórowane.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Egipt - musisz to zobaczyć
Alicja, ------ 08.11.2021 | Tagi: 56-65 lat, w parzeNa rejs po Nilu wróciliśmy po 10 latach. Chcieliśmy, bogatsi w wiedzę, spojrzeć jeszcze raz na starożytny Egipt - kolebkę kultury całego świata. Impreza nas nie rozczarowała zwłaszcza dzięki super przewodnikowi Abdulowi. Jego wiedza, forma jej przekazania, wspaniała kultura osobista i umiejętności organizacyjne sprawiły, że udało nam się przenieść w czasy faraonów. Przebywanie na statku przypominającym wystrojem Titanica pozwoliło na regenerację sił po trudach zwiedzania. Plusem było również bardzo dobre jedzenie i darmowy dostęp do WI-FI. Jedynym minusem na statku była oferta wykupionego dodatkowo pakietu all-inclusive - mała atrakcyjność i wybór podawanych napoi i drinków, osoby płacące za napoje dostawały je w szklankach a my w kubkach plastikowych, wysoka cena nieadekwatna do możliwości skorzystania, bar na górnym pokładzie często był nieczynny. Tragiczny był również hotel w Hurghadzie, w którym przebywaliśmy dwa dni. Przeraził nas brudem, pluskwami i niedostosowaniem do aktualnych wymogów turystycznych. Hotel może być stary ale czysty. WI-FI płatne 5 euro za dobę bardzo nas w dzisieszych czasach dziwiło.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Południe Egiptu
Ewa 03.01.2024 | Termin pobytu: grudzień 2023 | Tagi: powyżej 65 lat, samemuEgipt podziwiany w towarzystwie wspaniałego przewodnika Boshra, odkrywał przed nami wiele tajemnic :Świątynia Luksorska, często nazywana również Świątynią Narodzin Amona oglądana nocą robi oszałamiające wrażenie, połączona z Karnakiem 3- km Aleją Sfinksów, zdaje się nie mieć końca. Dolina Królów, miejsce pochówku egipskich faraonów gdzie w grobowcach znajdują się bogate malowidła, rzeźby i hieroglify, które przetrwały do obecnych czasów i dalej wzbudzają podziw, Światynia w Abu Simbel . Wspaniała wycieczka jednak mankamentem był męczący 10 godzinny powrót do Hurghady z wycieczki po Nilu.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Egipt pełen kontrastów i starożytnych zabytków
Magdalena, --- 03.08.2019 | Tagi: 36-45 lat, z rodzinąTo był nasz pierwszy wyjazd do krajów Afryki. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni. Bogata lista miejsc do zwiedzenia pokazująca charakter Dolnego Nilu. My wykupiliśmy dodatkowo wycieczkę poświęconą świątyni Madinat Habu wraz z wioską robotników. Pięknie zachowane malowane freski. Wspaniały przewodnik Abdul z ogromną wiedzą historyczną ( jest po Egiptologii). Wycieczki realizowane były głównie w godzinach porannych lub wieczornych co ułatwiało zwiedzanie w temperaturze rzędu 43-45 stopni C w cieniu. Organizacja i sprawność przemieszczania się z jednego obiektu do drugiego na prawdę budziły podziw. W naszym przypadku kolejność zwiedzania była odwrotna co spowodowało że mieliśmy odpoczynek po zwiedzaniu na koniec. To bardzo dobre rozwiązanie. Szybka reakcja rezydenta i przewodnika na małe niedogodności które spotkaliśmy na początku. rekompensata na medal. Byliśmy na statku Esmeralda- bardzo dobre warunki i pyszne jedzenie, a słodycze bajkowe. Nie podoba mi się jedynie tzw. pakiet na bilety, opłaty transportowe i napiwki. Pakiet wynosił 185 dolarów od osoby. Zbieraliśmy bilety i to dało nam około 80-85 dolarów. Rozumiem opłata za transport łodziami ( taksówkami) po Nilu i dorożki ale aż 100 dolarów? Pakiet powinien być bardziej przejrzyście rozliczony gdyż budzi mały niesmak i domysły ile poszło do kieszeni rezydenta czy pilotów.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Objazd Potęga Południa
iikulczyk@gmail.com 06.04.2025 | Termin pobytu: marzec 2025 | Tagi: powyżej 65 lat, w parzeWycieczka przygotowana przez Wasze Biuro perfekcyjnie. Wszystkie elementy programu zrealizowane w 100 procentach. Mieliśmy rewelacyjnego pilota pana Bushrę, który nigdy nie był w Polsce, a bardzo ładnie posługiwał się naszym językiem. Szacun dla niego. Pilot dowcipny, uczynny i profesjonalny w wiedzy o Egipcie. Atrakcje typu lot balonem czy dorożki w Luksorze są moim zdaniem hitem tej wycieczki. W Hurghadzie pobyt transferowy w hotelu Stella Garden na wysokim poziomie. Minusem organizacji wyjazdu był końcowy transport polskich (wyłacznie) turystów na lotnisko w asyście anglojęzycznego pilota. Wszystko wytłumaczył w sprawie odlotów, ale duża grupa turystów niewiele z tego zrozumiała. Nie każdy Polak mówi i rozumie po angielsku. Tutaj Biuro ma pole do poprawy usługi. Generalnie byliśmy bardzo zadowoleni, polecamy innym turystom Potęgę Południa.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
rejs po Nilu
Elżbieta, Wrocław 17.10.2024 | Termin pobytu: lipiec 2024 | Tagi: 46-55 lat, z rodzinąDzień dobry, uczestniczyłam w rejsie po Nilu. Bardzo udana wycieczka, dużo wrażeń, statek przyjemny, fajne lokalne ciekawostki, typu handlarze na łódkach, sprzedający towar pod płynącym statkiem ( trzeba wykazać się refleksem, żeby złapać towar i odrzucić pieniądze :)). Nie spodobały mi się jednak dwie rzeczy, Pierwsza to suchy prowiant, jaki otrzymaliśmy wyjeżdżając z hotelu w nocy na statek, typu dwie suche bułki bez zawartości. Zdecydowanie za ubogi, zwłaszcza że w drodze powrotnej byłam z powrotem w tym samym hotelu i widziałam jak wygląda drugie śniadanie dla spóźnialskich. Tak powinno był tez wyglądać nasz suchy prowiant w czasie wyjazdu w nocy z tego hotelu. Druga sprawa to wycieczka dorożkami po Luksorze. Konie w Luksorze są w tragicznym stanie, właściciel, który nimi zarządzą w ogóle ich nie karmi, skóra i kości. Wynajmowanie dorożek od właściciela tych koni jest nabijaniem jego kabzy kosztem biednych zwierząt i naiwnych turystów. którzy potem maja wyrzuty sumienia po takiej przejażdżce (jak uczestnicy tego rejsu). Ja miałam tych wyrzutów mniej, może dlatego, że wcześniej zeszłam ze statku na ląd bo poszłam do apteki, po drodze widziałam stajnie tych koni, zlokalizowaną niedaleko portu i napoiłam jednego konia, który nie mógł ze zmęczenia wstać. Wypił butelkę 1.5 litra wody, ale co to jest dla konia półtora litra! Pozostałe były w równie okropnym stanie, wspomnę tylko o koniu któremu z wysiłku wyszedł penis. Nikt tych koni nie poił w okropnym upale, nie mówiąc już o karmieniu. Dlatego nie polecam przejażdżki dorożkami w Luksorze a biuru proponuje zrezygnować z tej "atrakcji" bo wywołuje ona niesmak i moje oburzenie i z tego co wiem, nie tylko moje. Ale chyba tylko ja o tym nie zapominam i opisuję. Pozdrawiam!
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Rejs stakiem po Nilu- godna polecenia wycieczka DLA KAŻDEGO :)
Beata, Krakow 28.04.2018 | Termin pobytu: marzec 2018 | Tagi: 46-55 lat, samemuWycieczka, na którą powinien wybrać sie każdy (sic!) i starszy i młodzież. W moim terminie wszyscy(naprawdę) byli bardzo zadowoleni. Przemieszczanie się stakiem stakiem po Nilu plus wycieczka objazdowa. Dwa noclegi w Hotelu stacjonarnym w Hurgadzie (przyjazd i odjazd). Często bardzo wczesne pobudki (ok.4.30-5.00 rano), lecz wycieczka dostosowana nawet dla osób w mocno zaawansowanym wieku -jeden z uczestnków ok.też 90 lat i również dawał radę:). Przeżycia niezapomniane. Strona formalna i stricte organizacyjna: finalizacja wycieczki i współpraca z agentem w Call Center bez zastrzeżeń.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Potęga Południa.
Justyna, 09.05.2025 | Termin pobytu: maj 2025 | Tagi: 46-55 lat, z rodzinąBardzo przyjemna wycieczka. Sporo do zwiedzania ale też czas na odpoczynek. Przewodnik Bassem świetny. Najlepszy jakiego do tej pory spotkałam.