Opinie klientów o Egzotyka Light - Senegal

4.3 /6
Intensywność programu
5.0
Pilot
5.5
Program wycieczki
4.8
Transport
4.9
Wyżywienie
4.9
Zakwaterowanie
4.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.
Najlepiej oceniane
Wybierz

6.0/6

Agnieszka Maria, Warszawa 27.01.2020

Wspaniała wycieczka

Wycieczka okazała się rewelacyjna, jak sama nazwa wskazuje był to program lekki i na taki się nastawiałam z koleżanką, ponieważ nie chciałam zmieniać hoteli. Nasz hotel Flanboja był w centrum miejscowości turystycznej Sally. Zupełnie przyzwoite pokoje z tv i bezpłatnym wifi, nasz pokój był na parterze przy uroczym patio porośniętym palmami. Budził nas śpiew ptaków, cisza i spokój wieczorem fantastyczna muzyka na żywo dobiegająca z okolicznych kafejek. Zupełnie bezpiecznie można było wieczorem wyjść pospacerować na plażę albo na bazarek. Dzięki temu, że mieliśmy popołudnia wolne tak na prawdę był czas, żeby poznać tą kulturę i ludzi nie tylko z okien busika. W Senegalu jest inaczej niż w Gambii jest to kraj dużo mniej turystyczny, a więc tubylcy nie są tak bardzo nachalni. Można na lokalnym targu w Sally kupić piękne szklane obrazy taniej niż na wyspie Gore. Generalnie pamiątki w Senegalu są dużo ciekawsze niż w Gambii i rzeczywiście jest to rękodzieło. Każdy dzień był inny, nawet jak wracaliśmy do Hotelu tą samą drogą co jechaliśmy rano to i tak na powrocie każdy spał. Mnie najbardziej oczarował Dakar z wyspą artystów, namorzyny z cmentarzem muzułmańsko katolickim. Jedyna rzecz, do której można się przyczepić, to to, że nie było wspólnego wyjścia z grupą i pilotem na miasto tak jak mieliśmy w programie. Kilka osób miało ochotę, była to akurat sobota i festiwale muzyczne, ale sami pierwszego dnia nie mieliśmy w sobie tyle śmiałości i odwagi, żeby ruszyć na podbój Sally. Pilot Pan Kamil, profesjonalny z ogromną wiedzą, masą ciekawostek jak i praktycznych rad, umiejący współpracować z lokalną ludnością. Widać było, że świetnie zna tych ludzi i rozumie, a więc jego opinie czy wnioski były niesamowicie ciekawe, dla mnie osobiście kwestie społeczne są bardzo ważne w krajach, które zwiedzam. Doświadczenie i profesjonalizm oraz oddanie i pasja podróży takich pilotów niestety jest coraz mniej jak Pan Kamil.

5.0/6

Agnieszka 10.02.2020

Senegal na luzie

Wycieczka bez pośpiechu, z czasem wolnym na plażowanie. Organizacja bardzo dobra, pilot - przewodnik kompetentny i miły. Miejsca odwiedzane podczas programu interesujące pozwalające na poznanie Senegalu i stolicy Gambii

3.5/6

Piotr 20.12.2019

Dla wygodnych

Light to light, szału nie ma. Jezioro różowe - porażka. Z opisu można było wywnioskować, że będzie możliwa kąpiel. Niestety tak nie było. Co do reszty-ok. Pan Michał to jeżdżąca po Afryce encyklopedia wiedzy o tym kontynencie.

2.5/6

KRZYSZTOF BOHDAN, WARSZAWA 27.03.2018
Termin pobytu: marzec 2018

opinia o wycieczce Egzotyka Light Senegal-Gambia

Pilot pan Michal bardzo profesjonalny,kulturalny,z duza iloscia wiadomosci na temat Senegalu,Gambii i calej Afryki. Hotel w Gambii Sand Beach Holiday Resort bardzo ladnie polozony na samym brzegiem oceanu,niestety to jedyna pozytywna strona. Pokoje nieprzygotowane:nie dzialajaca klimatyzacja, wyzywienie skandaliczne, praktycznie brak. Hotel Flamboyant w Senegalu niekorzystnie zlokalizowany, wyzywienie ok., smaczne. zwiedzanie: zobaczylismy duzo ciekawych miejsc, faune i flore w senegalu, niepotrzebne byly kilkakrotne przejazdy autobusowe ta sama trasa,
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem