Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Stanów Zjednoczonych (możliwa przesiadka). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Przylot do Chicago, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami granicznymi, spotkanie z pilotem, Po przylocie rozpoczniemy zwiedzanie „Wietrznego Miasta”. Podjedziemy na molo Navy Pier, otwarte w 1916 roku jako obszar rozrywkowo-portowy, oferujący imponującą liczbę sklepów i restauracji. Następnie przespacerujemy The Magnificent Mile - fragmentem alei Michigan, wyróżniającym się kosmopolitycznymi budowlami i renomowanymi butikami. Wjedziemy na umieszczony w biurowcu John Hancock Center taras widokowy, by z poziomu 94. móc podziwiać zarówno najeżoną wieżowcami sylwetkę miasta, jak i bezkres Jeziora Michigan. Będzie też okazja spojrzeć na jezioro i miasto z jeszcze innej perspektywy - z uważanej przez wielu za najlepszą plażę w Chicago, North Avenue Beach. Zatrzymamy się także w dzielnicy Avondale, popularnie zwaną Jackowem, będącej jednym z największych skupisk rodaków poza Polską. transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w hotelu w Chicago.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Chicago, „Wietrznego Miasta” - metropolii znanej z położenia nad jeziorem Michigan, ciekawej architektury, jazzu i… historii gangsterskich z Alem Capone w roli głównej. Udamy się do centralnej dzielnicy The Loop, gdzie spacerując labiryntem ulic zobaczymy m.in. Willis Tower (dawniej Sears Tower) - przez ponad dwie dekady najwyższy wieżowiec świata, mozaikę „Four Seasons” Chagalla, wytworny Palmer House, czy dawny dom towarowy Marshall Field. Zobaczymy także kultowy Chicago Theater, który swego czasu był jednym z najważniejszych tego typu miejsc na świecie. Podejdziemy pod Chicago Institute of Art, a także przejdziemy Adams Str., która była początkiem najsłynniejszej drogi świata, Route 66. W programie także położona w Parku Milenijnym rzeźba Cloud Gate, w której odbijają się chicagowskie drapacze chmur i gmach Chicago Cultural Centre z największą w świecie kopułą wykonaną ze szkła Tiffany’ego. Po południu rejs po rzece Chicago, oferujący najlepsze widoki na wieżowce „Wietrznego Miasta”. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 3

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy w głąb stanu Illinois, gdzie doskonale widać po bezkresnych terenach rolniczych, skąd wziął się przydomek stanu - „The Prairie State” (Stan Prerii). Dojedziemy do Springfield, miasta w środkowym Illinois i jednocześnie jego stolicy, kojarzonej przede wszystkim z prezydentem Abrahamem Lincolnem. Zatrzymamy się w centrum, gdzie pośród historycznej zabudowy zobaczymy potężny gmach Kapitolu Stanowego, jak również dom Lincolna. Odwiedzimy także zabytkowy cmentarz Oak Ridge, miejsce pochówku prezydenta. Następnie wyruszymy ku Mississippi, „królowej amerykańskich rzek”. Dojedziemy do miasteczka Hannibal, spopularyzowanego przez Marka Twaina. Zobaczymy tam zabytkowe centrum, a w nim dom, w którym pisarz spędził dzieciństwo, zerkniemy na majestatyczną Mississippi ze wzgórza z latarnią rzeczną, podejdziemy także pod dom Huckleberry’ego Finna i zatrzymamy się przy pomniku Tomka Sawyera. Zakwaterowanie i nocleg w okolicach Hannibal. (Trasa 490 km)

Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do położonego nad inną wielką amerykańską rzeką - Missouri - miasteczka St Charles. Było to dogodne miejsce dla obozowisk pierwszych odkrywców Zachodu - stąd właśnie wyruszyła słynna wyprawa Lewisa i Clarka. Przespacerujemy się zabytkową częścią miasta, zobaczymy pierwszy kapitol stanu Missouri oraz stojący nad rzeką pomnik odkrywców. Następnie przejedziemy do pobliskiego Saint Louis, początkowo francuskiej placówki handlowej, a obecnie znanego z zabytków i świetnej kuchni miasta, dla wielu będącego kwintesencją Midwestu. Dojedziemy do Forest Park - parku miejskiego, większego od nowojorskiego Central Parku, na którego terenie zgromadzono muzea, a także niektóre obiekty z czasów Wystawy Światowej oraz Igrzysk Olimpijskich z 1904 r. Przespacerujemy się też pośród zabudowań pobliskiego Washington University, tworzących jeden z piękniejszych kampusów w USA. Następnie poznamy wytworną dzielnicę Central West End, w której odwiedzimy zachwycającą bogatym wnętrzem Katedrę św. Ludwika (Cathedral Basilica of St Louis). Przejedziemy centralnymi ulicami miasta, zatrzymując się przy eleganckiej bibliotece St Louis Public Library i monumentalnym Soldiers Memorial. Dotrzemy w ten sposób pod kryty kopułą gmach sądów Old Courthouse, aż wreszcie staniemy pod niekwestionowaną ikoną miasta - najwyższym w świecie łukiem Gateway Arch, zwanym „Bramą na Zachód”. Ta ukończona w latach 60. XX w. konstrukcja do dziś zachwyca minimalistycznym pięknem i onieśmiela wielkością. Po sesji fotograficznej z łukiem i rzeką Mississippi przejdziemy na nocleg w okolice Marion, w stanie Illinois. (Trasa ok. 390 km)

Dzień 5

Po śniadaniu i wykwaterowaniu ruszymy w dalszą trasę ku „królestwu country”. Głównym celem tego dnia będzie znane na cały świat Nashville - stolica stanu Tennessee i przede wszystkim niekwestionowana światowa stolica muzyki country. Trudno się z tym nie zgodzić, kiedy spacerując główną ulicą miasta, Broadway’em, na przemian mija się kowbojskie sklepy oraz znane z muzyki na żywo bary honky-tonk. Podjedziemy pod kultową salę koncertową - Grand Ole Opry House, z której nadawana jest najstarsza cykliczna audycja radiowa w USA, zwiedzimy również miejscowe Muzeum Madame Tussauds, w którym z bliska można sfotografować się z gwiazdami, które ukształtowały amerykańską scenę muzyczną. Wizyta w Nashville byłaby niekompletna bez odwiedzin Country Music Hall of Fame, będącego hołdem nie tylko dla tego gatunku muzyki, ale i szerzej - całego stylu życia. Zobaczymy tam pamiątki związane z gwiazdami country, w tym pokaźne kolekcje strojów, niezliczone instrumenty, jak gitary Dolly Parton, czy słynny „rogaty” pontiac Webba Pierce’a. Wieczorem czas na rozrywkę w stylu country w barach na Broadway’u. Zakwaterowanie i nocleg w Nashville. (Trasa ok. 330 km)

Dzień 6

Po śniadaniu wyruszymy do Memphis. Od połowy XX w. przez kilka dekad to właśnie to miasto dyktowało trendy i kształtowało brzmienie współczesnej muzyki na świecie. To tu stawiali pierwsze kroki tacy muzyczni giganci, jak Elvis Presley, Johnny Cash, czy B.B. King. Odwiedzimy Sun Studio - miejsce, w którym dzięki kapitalnemu wyczuciu producenta muzycznego, Sama Phillipsa nagrywano wielkie światowe hity. Przejedziemy do historycznego centrum miasta, gdzie podczas spaceru miniemy m.n. Orpheum, Ratusz, czy odwiedzimy położone na wyspie Muzeum Rzeki Mississippi. Będzie też czas na spacer i korzystanie z uroków Beale Str - ulicy o niezliczonej ilości barów bluesowych. Zwiedzimy także posiadłość „króla rock’n’rolla”, Elvisa Presleya - Graceland. Zobaczymy tam nie tylko jego prywatną willę ze słynnym błękitno-cytrynowym salonem telewizyjnym, ale ekstrawagancką kolekcję strojów i samochodów. Zakwaterowanie i nocleg w Memphis. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 7

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy trasą stanową I-61, nazywaną „Autostradą Bluesa”. Dojedziemy w ten sposób do znaczącego dla historii muzyki Clarksdale w stanie Mississippi - dzisiaj przesiąkniętej atmosferą Południa sennej miejscowości, niegdyś pełnej fantastycznym barów z bluesem na żywo. Po południu odwiedzimy także ważne dla Amerykanów miejsce bitwy z czasów wojny secesyjnej - Vicksburg. Przejazd do hotelu w okolicy Natchez. (Trasa ok. 480 km)

Dzień 8

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do Baton Rouge - stolicy stanu Luizjana. W zabytkowym centrum odwiedzimy dawny Kapitol Stanowy - niezwykłą drewnianą konstrukcję, znaną z bogatych dekoracji w drewnie i witraży. Przespacerujemy się także nabrzeżem rzeki Mississippi, mijając chociażby okręt wojenny US Kidd. Następnie przejedziemy w głąb stanu, do jednej z najpiękniej zachowanych plantacji - Oak Alley Plantation, której główna willa leżąca na końcu dębowej alei często „gości” w tematycznych filmach, czy na folderach promujących Południe USA. Po zwiedzeniu plantacji będziemy mieli okazję zakosztować przygody w prawdziwie amerykańskim stylu - udamy się na bagna Luizjany, gdzie mknąc łodziami napędzanymi śmigłem będziemy wypatrywać pośród bujnej zieleni aligatorów i innych dziko żyjących zwierząt. Dojazd do hotelu w Nowym Orleanie. (Trasa ok. 350)
UWAGA!: Dla imprez: UMJ/04/24 i UMJ/07/04 część programu z dnia 9. zostanie zrealizowana dnia 8.

Dzień 9

Po śniadaniu zwiedzanie Nowego Orleanu - miasta, które zadziwia piękną architekturą, niesłychaną różnorodnością oraz obezwładnia zmysły lokalną kuchnią. Zaczniemy od centralnego placu Jackson Square z katedrą św. Ludwika, przed którą często można oglądać występy lokalnych artystów. Odwiedzimy także, położoną w sercu dzielnicy French District, ulicę Bourbon Str. - kwintesencję miasta, znaną z pięknych kolonialnych budynków, lokalnych kolorowych drinków oraz najsłynniejszego karnawału w USA - Mardi Gras. Zwiedzimy muzeum poświęcone temu jednemu z najbardziej znanych karnawałów na świecie. Po chwili czasu wolnego na smakowanie lokalnych specjałów na French Market, przejedziemy pośród fantastycznych, bogatych willi w dzielnicy Garden District na jeden z zabytkowych cmentarzy miejskich, następnie na nowoorleańskie lotnisko i wylot do Warszawy.

Dzień 10

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

  • Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.
  • Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
  • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

  • Niezbędne są adaptery do kontaktów elektrycznych.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele ***,a także ew. pensjonaty/motele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów); zwykle położone poza centrami miast - (8 rozpoczętych dób hotelowych: Chicago – 2, Hannibal – 1, Marion – 1, Nashville – 1, Memphis – 1, Natchez – 1, Nowy Orlean – 1)

Pokoje: 2-osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych ale bez dodatkowego łóżka – pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu „queen”).

Wyżywienie: Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej ESTA bądź wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

UWAGA!

ESTA nie gwarantuje otrzymania zezwolenia na wjazd do USA. Decyzję o wydaniu pozwolenia na przekroczenie granicy USA podejmuje inspektor imigracyjny w punkcie granicznym;

Nawet jeśli poprzednio obywatel Rzeczpospolitej Polskiej wjechał bez problemów do Stanów Zjednoczonych, mimo wcześniejszego przekroczenia dozwolonego czasu pobytu w USA, nie oznacza to, że będzie wpuszczony ponownie. W miarę udoskonalania i powiększania baz danych stosowanych podczas kontroli wjazdowej wzrasta prawdopodobieństwo wykrycia przez oficera imigracyjnego wcześniejszego naruszenia przepisów;

zatajenie informacji o poprzednim przedłużonym pobycie uważane jest za świadome wprowadzenie w błąd i prowadzi do dożywotniej odmowy wydania wizy;

Kto nie może starać się o autoryzację w systemie ESTA?

osoby, którym w przeszłości odmówiono wizy lub które "miały problemy mogące wpłynąć na prawo do otrzymania wizy, takie jak wyrok sądowy lub złamania prawa imigracyjnego USA”

Program ruchu bezwizowego nie obejmuje też osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię, Jemen lub Kubę.

W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html

Z posiadania ESTA zwolnione są osoby, posiadające ważną amerykańską wizę wjazdową. Posiadający wizę B1/B2 mogą zgodnie z prawem nadal podróżować do USA, wykorzystując tę wizę do ostatniego dnia jej ważności – czyt. „expiry date”.

Zgodnie z prawem można aplikować o wjazd nawet w ostatnim dniu ważności wizy, ale to urzędnik na granicy określa na ile dana osoba otrzyma prawo pobytu i to jest nadrzędne od daty ważności samej wizy.

Czas rozpatrywania ESTY przez Urząd Imigracyjny Stanów Zjednoczonych nie jest identyczny. Informujemy, iż Biuro Podróży Rainbow Tours S. A. nie ponosi odpowiedzialności za zwłokę w rozpatrzeniu wniosku o ESTA, leżącą po stronie Urzędu Imigracyjnego USA oraz za odmowę wydania ESTA, wynikającą z przyczyn niezależnych od Biura Podróży Rainbow Tours S.A.

Dla Klientów, którzy wykupili dodatkowo płatną usługę pośrednictwa w wyrobieniu ESTA, dokumenty będą do odbioru na lotnisku.  

W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Chicago i z Nowego Orleanu do Warszawy opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 8 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota i ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide - ok. 490 USD (płatne na miejscu pilotowi imprezy); przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

 

Feel the music

5.6/6 (6 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Feel the music
Last Minute!
Galeria (20)
Feel the music
Feel the music
Feel the music
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Chicago – „Wietrzne Miasto” • Rzeka Mississippi • Avondale – Jackowo • bagna Luizjany • Graceland – posiadłość Presleya • Jezioro Michigan • Gateway Arch – „Brama Na Zachód” • Nashville – Królestwo Country • możliwy przelot bezpośredni
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Chicago i z Nowego Orleanu do Warszawy opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 8 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota i ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide - ok. 490 USD (płatne na miejscu pilotowi imprezy); przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

 

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę14 026
Razem
28 051 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 2 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o Feel the music

5.6 / 6(6 opinii)
Intensywność programu
5.4
Obsługa hotelowa
4.0
Pilot
6.0
Plaża
5.0
Pokój
3.5
Położenie i okolica
5.5
Program wycieczki
5.8
Rezydent
3.5
Sport i rozrywka
4.5
Transport
5.6
Wyżywienie
4.3
Zakwaterowanie
5.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Piotr, Wrocław 05.09.2023
Termin pobytu: sierpień 2023

Pochwała.

Super program. Wszystko dobrze zorganizowane. Zobaczyliśmy wszystko. Pilot Pan Arek pełna profeska! Gorąco polecam!

6.0/6

Marzanna, Katowice 12.09.2023
Termin pobytu: sierpień 2023

Poczuć amerykańską muzykę i nie tylko

Byliśmy grupą, która przecierała tę nową trasę Biura Rainbow pierwszy raz. Dla wszystkich była to premiera i wszystko udało się w 100%. Wróciliśmy do domu zachwyceni. Wycieczka dobrze zorganizowana, program ciekawy, bogaty i dość intensywny, ale niemęczący. Odwiedziliśmy w sumie 6 Stanów USA. Program nastawiony na poznanie historii amerykańskiej muzyki (country w Nashville, blues w Memphis i jazz w Nowym Orleanie). Dla fanów muzyki i nie tylko, to była nie lada gratka. Oprócz historii muzyki, poznaliśmy w pigułce część historii Ameryki Północnej (wojna secesyjna, czy niewolnictwo w Luizjanie). Dużą atrakcją był rejs łodzią po bagnach Luizjany i wizyta w prywatnym mini zoo, w którym młody człowiek hoduje głównie aligatory i które pierwszy raz w historii odwiedzili turyści z Polski. Zdecydowanie polecamy tę wycieczkę wszystkim. Do USA lata się głównie dla Nowego Jorku, Florydy, czy Kalifornii, a tu mamy coś innego, nowego i bardzo interesującego. Żadne inne biuro turystyczne w naszym kraju nie ma takiej trasy, a naprawdę warto zwiedzić i poznać te rejony Stanów. Nasza rada dla Biura – koniecznie Biuro powinno bardziej rozreklamować tę trasę np.: w mediach społecznościowych, czy wiadomościach mailowych. Wszędzie widzę reklamę innych tras, a ta naprawdę warta jest zainteresowania.
Pokaż więcej opinii (4)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem