Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na 3 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Wylot do Cebu (bezpośrednio).

Dzień 2

Przylot na Cebu. Odprawa paszportowa. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu na wyspie Cebu.

Dzień 3

Po śniadaniu przelot do Manili. Wyjazd do miasteczka Pagsanjan trasą wiodącą wśród pól ryżowych. Wodospady Pagsanjan to jedna z najpopularniejszych atrakcji regionu i miejsce, w którym kręcono Czas Apokalipsy. Do wodospadów usytuowanych w zielonym kanionie dotrzemy niewielkimi kajakami dowodzonymi przez wykwalifikowanych wioślarzy, a następnie przesiądziemy się na tratwy. Nimi wpłyniemy pod sam wodospad, więc przydadzą się kostiumy kąpielowe. W czasie wycieczki tradycyjny lunch. W trakcie powrótu zatrzymamy się w tradycyjnym manilskim barangayu "osiedlu", żeby poznać życie zwyczajnych mieszkańców tej aglomeracji. Tak różne od bogatego, zaboeganego centrum stolicy. Nocleg w hotelu, dla chętnych kolacja z pokazem folklorystycznym (płatna dodatkowo ok. 70 USD/os).

Dzień 4

Po wczesnym śniadaniu wyjazd na północ. Przelot z Manili do Cauayan i transfer do Banaue (Trasa ok 300 km + przelot wewn.)

Dzień 5

Śniadanie i wyjazd lokalnymi „jeepneyami” do centrum Banaue, by obejrzeć tradycyjny lokalny bazar. Nasz dzisiejszy środek transportu jest charakterystyczny dla Filipin i jest częścią ich kolorytu. Stąd udamy się do Bangaan i Batad – tradycyjnych osad grupy etnicznej Ifugao, malowniczo położonych wśród tarasów ryżowych. Wioski te, usytuowane w dolinach, są niedostępne dla pojazdów kołowych, dlatego, żeby zejść do nich przydają się wygodne buty. Wzdłuż trasy trekkingu usytuowało się nieco straganów/sklepików co jest niepowtarzalną okazją na nabycie wyrobów z drewna i oryginalnych tkanin od lokalnej ludności. Powrót do hotelu w Banaue na kolację, pokaz folklorystyczny i nocleg. (Trasa ok. 120 km).

Dzień 6

Po śniadaniu udamy się Hapao, które znane jest istniejących tu od ponad 2 tys. lat tarasów ryżowych, a trasa przejścia przez nie jest najłatwiejsza. Po zejściu w dolinę udamy się na spacer wzdłuż kanałów irygacyjnych pół ryżowych. Po południu zejście do doliny za hotelem do wioski Tam-an o dosyć ekscentrycznym sposobie chowania zmarłych. Przejazd w kierunku Cauayanu przez rzekę Magat. Kolacja i nocleg (Trasa ok. 350 km).

Dzień 7

Po śniadaniu przelot do Manili, przespacerujemy się przez reprezentacyjny Park Rizal i dojdziemy do Intramuros, starej dzielnicy otoczonej murami z zachowanymi zabytkami z czasów hiszpańskiej kolonizacji. Zobaczymy kościół św. Augustyna - najstarszy kościół kamienny na Filipinach oraz katedrę manilską. Nieopodal znajduje się z ciekawy kompleks zrekonstruowanych domów przedstawiających XIX-wieczną Manilę. Wejdziemy też do Fortu Santiago, hiszpańskiej warownii z XVI w., strzegącą ujścia rzeki Pasig do Zatoki Manilskiej. Nocleg w hotelu w Manili. (Trasa przelot wewnętrzny i 30 km)

Dzień 8

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Manili, które rozpocznie się od przejazdu przez najbogatszą część dzielnicy finansowej, Makati oraz zwiedzania przepięknie utrzymanego amerykańskiego cmentarza wojennego. Stąd udamy się do dzielnicy Las Pinas, gdzie powstają kultowe filipińskie pojazdy o których się mówi, że „jak nie będzie już żadnego Filipińczyka na Ziemi to napewno znajdzie się jakiś działajacy jeepney”. W czasie zwiedzania lunch. Nocleg w Manili.

Dzień 9

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do El Nido na wyspie Palawan, a następnie transfer do portu, skąd wyruszymy na rejs po archipelagu Bacuit, słynącym ze skalistych wysepek, ukrytych plaż, malowniczych lagun i szmaragdowej wody. W czasie rejsu lunch. Późnym popołudniem transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny. (Trasa: przelot wewn. + rejs)

Dzień 10

Po śniadaniu dzień wolny na wypoczynek w tropikalnej scenerii lub możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej za dodatkową opłatą. Proponujemy dalszą eksplorację archipelagu (rejs trasą B). Zobaczymy wyspę Pinagbuyatan, jaskinie Codugnon i Katedralną, wyspy Entalula i Wężową. Cena około 95 USD za osobę. Po południu powrót do hotelu i czas na wypoczynek. Nocleg w hotelu.

Dzień 11

 Wczesne śniadanie. Następnie przejazd do niedużej wioski Sabang, która jest miejscem początkowym niesamowitej przygody – spływu po podziemnej rzece Puerto Princesa, która wraz z otaczającym parkiem narodowym o tej samej nazwie, została za jeden z 7 Nowych Cudów Świata Natury. Na odcinku ponad 8 kilometrów podziwiać można imponujące formy krasowe, a rzeka przy ujściu do Morza Południowochińskiego przecina jaskinię, której wnętrze zachwyca formami naciekowymi w postaci niesamowitych stalagmitów i stalaktytów. Dodatkowo, ujście rzeki i pobliska laguna otoczone są bujną roślinnością, w której schronienie znajduje wiele gatunków zwierząt. Po południu lunch i transfer do Puerto Princessa. Odwiedzimy tu Park Księżniczki Eulalii oraz Katedrę Niepokalanego Poczęcia. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 290 km)

Dzień 12

Po śniadaniu wykwaterowanie i przelot do Caticlan, stamtąd transfer na Boracay - najbardziej atrakcyjną i słynącą z wpoczynku plażowego wyspę Filipin. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 13

Czas wolny na wypoczynek i korzystanie z bogatj infrastrutury Boracay.

Dzień 14

Czas wolny do momentu transferu na lotnisko. Przelot na Bohol (lub Cebu z transerem na Bohol). Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 15

Po śniadaniu całodniowa wycieczka po wyspie Bohol, której najważniejszym punktem będą osobliwe Góry Czekoladowe, prawie 1300 wzgórz o średniej wysokości od 30 do 50 m, których pochodzenie nie jest do końca wyjaśnione. Następnie prawie godzinny rejs po rzece, podczas którego poznamy bogactwa przyrodnicze wyspy. Na łodzi serwowany będzie lunch. Na zakończenie odwiedzimy lokalny warsztat rękodzielniczy. Na tej wycieczce poznamy niezwykłego mieszkańca Filipin – wyraka. Małego zwierzaka o nieproporcjonalnie wielkich oczach w stosunku do masy ciała. Transfer na Cebu, zakwaterownie w hotelu.

Dzień 16

Po śniadaniu w miarę możliwości czasowych (zależnie od rozkładu lotów) wycieczka po mieście Cebu. Zobaczymy tu słynny krzyż Magellana w Bazylice Minore del Santo Nino, XVI-wieczny Fort San Pedro oraz najstarszą ulicę na Filipinach - Colon Street.Transfer na lotnisko, przelot do Polski (lot bezpośredni). Aktualne rozkłady na stronie r.pl/rozklady.

Dodatkowe informacje

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot Warszawa-Cebu-Warszawa samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner, transfery (e tym promy) wg programu, przeloty lokalnymi liniami na trasie  Cebu - Manila, Manila - Cauayan - Manila, Manila-El Nido, Puerto Princessa-Caticlan, Caticlan-Cebu (limit bagażu 20+5), 14 rozpoczętych dób hotelowych, transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem (poza przejazdem nieklimatyzowanymi „jeepneyami”), wyżywienie wg programu, opieka polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa  (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłat wylotowych z Cebu (15 USD, płatne na lotnisku), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 550 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Obywatele polscy (posiadacze zarówno paszportów biometrycznych, bez cech biometrii oraz paszportów tymczasowych) zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 30 dni. Przy wjeździe na Filipiny dokument paszportowy musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu do kraju. Na granicy wymagane jest jedynie okazanie biletu powrotnego, dokumentów potwierdzających cel przyjazdu. Okazywanie środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu (wysokość kwoty na dzień pobytu nie jest określona) nie dotyczy grup zorganizowanych, a jedynie turystów indywidualnych. Turyści nie mogą przedłużyć pobytu bezwizowego.

Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

PRZELOT
Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie LOT CHARTERS Economy catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również nielimitowaną wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie LOT CHARTERS Premium i LOT CHARTERS Business w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. W klasie LOT CHARTERS Economy dodatkowo dostępna dopłata do strefy Comfort Economy - w tej strefie w każdym rzędzie zajete będą wyłącznie dwa skrajne miejsca, a miejsce środkowe pozostaje puste, zwiększając komfort podróży pasażerów. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

WALUTY

Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz w niektórych hotelach. Konieczne jest, żeby banknoty były w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. – kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, tzw. seria „kolorowa”. Starsze często nie są przyjmowane lub wymieniane po niższym kursie.

Filipiny - Wszystkie kolory raju

Udostępnij
Dodaj do schowka
Filipiny - Wszystkie kolory raju
Galeria (27)
Filipiny - Wszystkie kolory raju
Filipiny - Wszystkie kolory raju
Filipiny - Wszystkie kolory raju
Filipiny - Wszystkie kolory raju

Atuty oferty

Cena obejmuje: przelot Warszawa-Cebu-Warszawa samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner, transfery (e tym promy) wg programu, przeloty lokalnymi liniami na trasie  Cebu - Manila, Manila - Cauayan - Manila, Manila-El Nido, Puerto Princessa-Caticlan, Caticlan-Cebu (limit bagażu 20+5), 14 rozpoczętych dób hotelowych, transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem (poza przejazdem nieklimatyzowanymi „jeepneyami”), wyżywienie wg programu, opieka polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa  (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłat wylotowych z Cebu (15 USD, płatne na lotnisku), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 550 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem