wypoczynek

Wczasy na Filipinach - co musisz wiedzieć?

  • O Filipinach
  • Pogoda
Flaga Filipin

Filipiny

Stolica:
Manila
Waluta:
PHP
Powierzchnia:
300 000 km2
Liczba ludności:
100 981 437

Rajskie wakacje na Filipinach


Filipiny, wielu kojarzą się z rajem na ziemi. Miejscem, z którego nie chce się wyjeżdżać, i w którym można spokojnie zamieszkać, by wieść bajeczne życie. Ci, którzy jednak nie mogą sobie pozwolić na przeprowadzkę, mają możliwość naładować tu baterie i odnaleźć upragniony spokój, choćby podczas wakacji.

Filipiny – jedna nazwa, 7 tysięcy znaczeń


Filipiny swoją nazwę zawdzięczają Hiszpanom, które nazwali je tak na cześć Filipa II Habsburga. Pod wspólnym pojęciem kryje się aż 7 tysięcy wysp, które tylko czekają na to, abyś mógł odkryć ich niesamowite piękno i niecodzienny urok. Każda z nich skrywa swoje własne tajemnicze budowle, niewydeptane ścieżki i tajemnicze miejsca.
Filipiny to także istny raj dla miłośników fauny i flory. Chcesz popływać w lazurowej, przejrzystej wodzie z ogromnymi żółwiami i kolorowymi, egzotycznymi rybami? A może zawsze marzyłeś o tym, żeby zobaczyć z bliska walki kogutów lub pająków? Przeżyjesz tutaj to, co niezapomniane. Wszystkie Twoje aktywności będą się odbywać w malowniczej scenerii, którą dotychczas oglądałeś tylko w dokumentalnych filmach podróżniczych.
W filipińskim Banaue zobaczysz, jak wyglądają znane na całym świecie tarasy ryżowe. Przeżyjesz też mistyczne doznania, uczestnicząc w pełnym pasji i emocji krwawym marszu, na pamiątkę Drogi Krzyżowej. Odkryj z nami piękno i tajemnice niesamowitych Filipin!

Pogoda w Filipinach

Typowo tropikalny klimat na Filipinach sprawia, że właściwie przez 365 dni roku temperatura oscyluje pomiędzy 20, a 30°C. W marcu, kwietniu i maju występuje tutaj gorąca pora sucha, zaś okres suchy chłodny trwa w ciągu grudnia i stycznia. Pomiędzy czerwcem, a listopadem trwa pora deszczowa, gdy występują częste opady oraz mogą pojawiać się tzw. burze tropikalne.