wypoczynek

Wczasy na Cebu - co musisz wiedzieć?

  • O Cebu
  • Pogoda

Cebu

Chcesz poznać Filipiny i marzą Ci się egzotyczne wakacje? Cebu to idealne miejsce – także na wakacje last minute! Jedna z najbardziej urokliwych wysp filipińskich oferuje mnóstwo przepięknych, piaszczystych plaż, na których możesz doskonale wypocząć. Dno przejrzystej wody mieni się milionami barw raf koralowych, a na miłośników nurkowania czekają tu doskonałe warunki do uprawiania tego sportu.
Cebu to także zachwycająca mieszanka kultur. Bazylika Dzieciątka Jezus oraz Taoistyczna Świątynia niemal sąsiadują ze sobą i to tutaj właśnie znajduje się również Rotunda z elementami drewnianego krzyża postawionego przez samego Ferdynanda Magellana. Historia, rajskie plaże i przepiękne krajobrazy – zarezerwuj wycieczkę na Cebu i przekonaj się samemu!

Pogoda w Cebu

Tropikalny klimat w Cebu sprawia, że w ciągu roku występują tu niewielkie wahania temperatur. W najchłodniejszym styczniu termometry wskazują ok. 26°C, a w najcieplejszym maju temperatura w Cebu wynosi zwykle ok. 28-30°C.
Region Cebu, podobnie jak całe Filipiny, to region dość deszczowy. Największe opady przypadają na porę deszczową, trwającą od czerwca do listopada.