wypoczynek

Wczasy na Lazurowym Wybrzeżu - co musisz wiedzieć?

  • O Lazurowym Wybrzeżu
  • Opinie
  • Pogoda

Lazurowe Wybrzeże

Lazurowe Wybrzeże, czyli Côte d’Azur to jeden z najpopularniejszych turystycznie regionów w całej Francji. Ulokowany na południowym wybrzeżu tego kraju, rozciąga się od Cassis na zachodzie, aż po granicę z Włochami na wschodzie. Co sprawia, że to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w tej części Europy? Przede wszystkim doskonale zagospodarowane plaże, krystalicznie czysta, lazurowa woda oraz doskonała pogoda – słońce świeci tu nawet przez 300 dni w roku.
Wakacje na Lazurowym Wybrzeżu to także możliwość zwiedzenia fascynujących, francuskich miast. To właśnie tutaj znajdują się Nicea, Saint Tropez czy Cannes – miejsca, które urzekają architekturą i niezliczoną ilością atrakcji.

Opinie o Lazurowym Wybrzeżu

Lazurowym Wybrzeżu
5.5 /6

Pięknie!

Bardzo udana wycieczka! Region wspaniały, nic tylko kupować bilety i spędzać mile czas z rodziną/partnerem /przyjaciółmi!
Dodał(a):
Dorota Cieniawska , 15.08.2019
5.5/6 Ocena ogólna Lazurowym Wybrzeżu

Pogoda w Lazurowym Wybrzeżu

Nie bez powodu Lazurowe Wybrzeże jest tak chętnie wybieranym przez turystów kierunkiem na wakacje. Doskonała, letnia pogoda na Lazurowym Wybrzeżu trwa od maja do września, a w szczycie sezonu temperatura sięga ponad 25°C, nierzadko przekraczając nawet 30°C. Krótka i łagodna zima szybko zamienia się w wiosnę, choć właśnie na przełomie tych dwóch pór roku mogą w tym regionie występować największe opady.