Uchatka, Galapagos

Banos de Agua Santa

Żółw, Galapagos

Park Narodowy Cotopaxi

Uchatka

Laguna de Limpiopung

Żółw, Galapagos

Wulkan Cotopaxi

Ekwador

Iguana, Ekwador

Ptak, Galapagos

Katedra, Quito

Quito

Baños de Agua Santa

Głuptak, Galapagos

Galapagos - Gala zwierząt

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
4.6 /6 ( 26 opinii )
Wycieczka samolotem Wycieczka potwierdzona
Quito - kolonialna perła w Andach (2850 m n.p.m.) • wulkan Cotopaxi • wyprawa do dżungli • 4000 gatunków orchidei • jeziora i wioski w kraterach wulkanów • słynne Galapagos • ciekawe wrażenia - staniemy na obu półkulach Ziemi • rejs na Galapagos i przeloty lokalne w cenie

Terminy i ceny wycieczki 10

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu w hali odlotów na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Aktualny rozkład lotów prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przylot do Quito ok. 16:00. Transfer do hotelu, czas na odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja i nocleg. Rozkład lotów jest orientacyjny i może ulec zmianie.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Quito (druga najwyżej położona stolica na świecie), jednego z najpiękniejszych miast kolonialnych andyjskiej Ameryki. Miasto położone jest w dolinie Guaillabamba u stóp wulkanu Pichincha (4879 m n.p.m.). Z okresu kolonialnego datują się liczne i wartościowe zabytki tego miasta. Przejedziemy nową częścią miasta (panoramiczne zwiedzanie - pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, panorama Guapulo (kościół z XVI w.), Uniwersytet Katolicki i Politechnika, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, bazylika i inne). Następnie przejedziemy do kolonialnej części miasta i zaczniemy zwiedzać najpiękniejsze i najlepiej zachowane Stare Miasto Ameryki Południowej - Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa Katedra z XVI w., renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. - 1535 r., barokowy kościół La Compañía z początku XVII w. - 1605 r., zobaczymy także panoramę miasta z góry Panecillo. Wizyta na targu owocowym, gdzie będzie możliwość spróbowania egzotycznych owoców. Lunch w lokalnej restauracji. Następnie wizyta w Muzeum Inti Nan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku: surowe jajko stoi pionowo, dokładnie na równiku, woda w zlewie spływa pionowo (nie kręci się), natomiast 1 metr na północ od równika kręci się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a 1 m na południe od równika w odwrotną stronę; możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie. Powrót do hotelu i nocleg. (Trasa ok. 60 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** - raczej nieduże, prowadzone przez rodzinę, dobrze utrzymane hotele.
Pokoje: wygodnie urządzone 2 - osobowe z łazienką (prysznic, wc, ręczniki). Dostawki na zapytanie. W restauracjach hotelowych serwowane są śniadania i obiadokolacje podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić potrawy regionalne.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje przelot samolotem rejsowym (z przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu), przelot wewnętrzny Guayaquil - Galapagos - Guayaquil, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 os. (12 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie wg programu, program turystyczny, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, obsługę pilota w Ekwadorze, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie zawiera: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (lokalne opłaty, w tym bilety wstępu w Ekwadorze i opłata na Galapagos) - ok. 210 USD/os. od osoby, opłata lotniskowa na wyspie Baltra ok. 30 USD/os., zwyczajowe napiwki - ok. 45 USD/os.
Uwaga! Na miesiąc przed wylotem prosimy o uzupełnienie danych paszportowych w systemie Travella niezbędnych do wykupienia biletów na lot wewnętrzny.Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.6/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/galapagos-gala-zwierzat/zakwaterowanie-ekw

Dodaj opinię

4.6

Ocena ogólna wycieczki

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon