Plan wycieczki

Dzień 1

Podróż do Quito: rozpoczęcie przygody w Ekwadorze

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot samolotem rejsowym (z przesiadką w jednym z europejskich portów) do Quito. Po przylocie transfer do hotelu, odpoczynek po podróży. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2
Dzień 2

Quito: kolonialne skarby i zjawiska na równiku

Po śniadaniu zwiedzanie Quito (druga najwyżej położona stolica na świecie), jednego z najpiękniejszych miast kolonialnych andyjskiej Ameryki. Miasto położone jest w dolinie Guaillabamba u stóp wulkanu Pichincha (4879 m n.p.m.). Z okresu kolonialnego datują się liczne i wartościowe zabytki tego miasta. Przejedziemy nową częścią miasta (panoramiczne zwiedzanie - pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, panorama Guapulo (kościół z XVI w.), Uniwersytet Katolicki i Politechnika, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, bazylika i inne). Następnie przejedziemy do kolonialnej części miasta i zaczniemy zwiedzać najpiękniejsze i najlepiej zachowane Stare Miasto Ameryki Południowej - Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa Katedra z XVI w., renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. - 1535 r, zobaczymy także panoramę miasta z góry Panecillo. Następnie wizyta w Muzeum Inti Nan, gdzie zapoznamy się z ciekawostkami wynikającymi z praw fizyki działających na równiku. Korzystając ze słabszej grawitacji będziemy próbowali postawić surowe jajko w pionie i będzie możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie. Kolacja. Powrót do hotelu i nocleg. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 3
Dzień 3

Czas na relaks i opcjonalne wycieczki faktultatywne

Śniadanie. Dzień wolny w Quito na samodzielne eksplorowanie miasta. Dla chętnych (dodatkowo płatne - ok. 90 USD/os) wyjazd do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi - 5897 m n.p.m., najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Podroż ok. 1,5 godz. po drodze asfaltowanej i 1 godz. po utwardzonej, dojazd na parking znajdujący się na wysokości 4500 m n.p.m. Podczas podróży będziemy mieli okazję do obserwowania tzw. laharów, różnej wielkości kawałków skalnych wypływających z wulkanów oraz roślin typowych dla strefy paramo. Przejazd wyschniętym dnem jeziora, wspinaczka do schroniska Jose Rivas na 4864 m n.p.m. Wskazówka: niezbędne buty trekkingowe, ciepłe ubrania (szaliki, czapki, rękawiczki, polary), krem z wysokim filtrem UV (50+) i kurtka przeciwdeszczowa. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 4
Dzień 4

Podróż wzdłuż Andów do serca Amazonii

Po śniadaniu wyruszymy w drogę ku prawdziwej Amazonii. W czasie podróży będziemy mieli okazję obserwować roślinność różnych stref wysokościowych - od 2400 m n.p.m. do 4200 m n.p.m.. Droga poprowadzi nas przez Rezerwat Ekologiczny Antisana i Rezerwat Biologiczny Cayambe - Coca; Przekroczymy Kordylierę Wschodnią Andów przez przełęcz o wysokości 4200 m). Kąpiel w znanym z leczniczych właściwości wód ośrodku w Papallacta, u stóp wulkanu Antisana (3300 m n.p.m., temp. wody 30- 40°C) - obserwowanie typowej dla tego regionu roślinności i kolibrów. Lunch. Następnie przyjazd do Teny, skąd wyruszymy do naszej lodgy, pośród lasu amazońskiego. Po drodze będziemy mogli spróbować larw chantacuco z rusztu. Zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 5
Dzień 5

W sercu Amazonii: spotkanie z dziką przyrodą i lokalnymi społecznościami

Po śniadaniu wybierzemy się w podróż łodzią do lokalnej społeczności amazońskiej. Poznamy ich zwyczaje, a także spróbujemy lokalnych specjałów. Wizyta w Amazonii jest niepowtarzalna, zobaczymy lokalne rośliny i poznamy ich właściwości lecznicze. W trakcie wycieczki będziemy wypatrywać ptaki (których w tym regionie jest aż 262 gatunki), a także małpy. Po południu dla chętnych (w cenie wycieczki) – tubing – czyli spływ po rzece na oponach. Kolacja. Wieczorem będziemy wsłuchiwać się w odgłosy lasu równikowego. Z latarką w ręce wypatrywać będziemy żaby, a nawet węże czy pająki. Nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 6
Dzień 6

Baños i Pailon del Diablo: magiczne zakątki Ekwadoru

Po śniadaniu wyruszymy w drogę do Baños, jednej z najbardziej znanych i najbardziej urokliwych miejscowości w Ekwadorze. W trakcie trasy zatrzymamy w lokalnej restauracji na obiad. Położona w krainie wodospadów dolina, między górami jest doskonałym punktem wypadowym na wycieczki. Udamy się pieszo do wodospadu Pailon del Diablo. Po południu wizyta w jednym z najczęściej fotografowanym miejsc w Ekwadorze – Domu na Drzewie, gdzie można zrobić zdjęcie huśtając się „nad przepaścią” u podnóża wulkanu Tungurahua. Nocleg. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 7
Dzień 7

Dzień relaksu i przygody w Baños

Śniadanie. Dzień wolny w Baños. Czas na kąpiele w termach i samodzielne zwiedzanie miasteczka. Dla chętnych rafting (ok. 70 USD/os.), specjalne masaże (ok. 50 USD/os.) oraz Conopy Tour (ok. 60 USD/os.). Pełna lista wycieczek fakultatywnych dostępna będzie na miejscu, u pilota. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8
Dzień 8

Od Chimborazo do Cuenci: krajobrazy i ruiny Ekwadoru

Śniadanie i całodniowy wyjazd do Cuenci. Po drodze wzdłuż Parku Narodowowego Chimborazo, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Ekwadoru, towarzyszyć nam będą zapierające dech w piersiach widoki na wulkan. Po drodze wizyta w ruinach Ingapirca, najważniejszego kompleksu archeologicznego w Ekwadorze. Zwiedzimy znajdujące się tu największe i najlepiej zachowane ruiny z czasów Inków. Przejazd do hotelu w Cuenca, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9
Dzień 9

Cuenca i Park Cajas: kulturowa i naturalna ekspedycja po Ekwadorze

Po śniadaniu zwiedzanie Cuenca, niewielkiego kolonialnego miasteczka, nazywanego "stolicą kulturalną Ekwadoru", które stanowi kolebkę literatury, malarstwa i poezji. Jest również miejscem międzynarodowych wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Zobaczymy zabytkowe kamienice, urokliwe place, kameralne uliczki oraz Katedrę pod wezwaniem Niepokalanie Poczętej (Catedral de la Inmaculada Concepción). Cała zabudowa Cuenca została wpisana na listę UNESCO. Odwiedzimy także fabrykę legendarnych kapeluszy ze słomy toquilla zwanych błędnie "panamami". Następnie po południu udamy się do Parku Cajas, jednego z najładniejszych parków narodowych w Ekwadorze. El Cajas leży na wysokościach od 3100 m n.p.m do 4450 m n.p.m, na terenie parku znajduje się ok. 270 polodowcowych jezior i lagun, położonych wśród licznych wzniesień i gór. Zatrzymamy się przy wyznaczonym punkcie widokowym, gdzie będziemy mieli okazję uwiecznić piękne widoki, które często chowają się za chmurami. Przejazd do Guayaquil. Obiadokolacja i nocleg w Guayaquil. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 10
Dzień 10

Galapagos: śladami Karola Darwina

Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot na wyspę Baltra (27 km2) w archipelagu Galapagos. Archipelag ten, rozsławiony przez Karola Darwina, to niezwykłe miejsce, gdzie zobaczymy wiele gatunków roślin i zwierząt nie występujących nigdzie indziej na świecie, ze słynnymi żółwiami słoniowymi na czele, legwanami morskimi czy głuptakami. Z 89 gatunków ptaków występujących na Galapagos aż 76 to gatunki endemiczne. Wulkaniczne wyspy Galapagos oraz otaczający je pas Oceanu Spokojnego są w 98% pod ścisłą ochroną, a od 1978 r. figurują na liście UNESCO. Przeprawa promem przez kanał Itabaka na wyspę Santa Cruz (986 km2), drugą co do wielkości i najbardziej zaludnioną wyspę Galapagos. Przejazd do miejscowości Puerto Ayora, największej w archipelagu. Zakwaterowanie w hotelu. Wyjazd na prywatne rancho i obserwowanie gigantycznych żółwi galapago w ich naturalnym środowisku. Następnie wizyta w Stacji Karola Darwnina. W ciągu dnia lunch. Nocleg.

Dzień 11
Dzień 11

Galapagos: z nurkowaniem wśród lwów morskich do endemicznej flory wyspy Izabeli

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę po zatoce, w trakcie której można będzie poznać endemiczna roślinność i zobaczyć wiele rodzajów ptaków, np głuptaki. Podczas spaceru wypatrywać będziemy również iguan i charakterystycznych dla Galapagos krabów. Odwiedzimy również punkt widokowy, z którego być może będziemy mieli okazje zobaczyć rekiny (mustele). W trakcie nurkowania (snorkeling) przy odrobinie szczęścia może uda się zobaczyć płaszczki. Po południu przepłynięcie regularnym transportem wodnym na wyspę Izabela (tylko z bagażem podręcznym). Jest to największa wyspa archipelagu i jednocześnie jedna z najbogatszych, jeśli chodzi o faunę i florę. Gatunki endemiczne mangrowców, pingwiny Galapago, żółwie, legwany i lwy morskie oraz flamingi to tylko niektóre ze zwierząt i roślin występujących na tej przepięknej wyspie. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na odpoczynek. Nocleg. 
 


Dzień 12

Wyprawa na Galapagos: w królestwie zwierząt i natury

Po śniadaniu popłyniemy do maleńkiej wysepki Las Tintoreras i jeśli dopisze nam szczęście, przyjrzymy się jej sympatycznym lokatorom – uchatkom i pingwinom oraz zobaczymy najbardziej oryginalnych mieszkańców Galapagos - niebieskonogie głuptaki. Jeżeli poziom wody w Zatoce Tintoreras jest niski, czasami udaje się wypatrzeć także groźniejsze stworzenia - czyli rekiny. Czasami w trakcie nurkowania (snorekling) można pływać na wyciągnięcie ręki od nich. Po dotarciu na wyspę czeka nas „polowanie” z aparatem fotograficznym na morskie iguany, z których najbardziej słynie Las Tintoreras. Te gady upodobały sobie szczególnie właśnie tę wyspę, gdyż nie mają tu żadnych naturalnych wrogów, które polowałyby na ich młode. Iguany można spotkać w każdym zakątku Las Tintoreras – wygrzewające się na skałach, spacerujące po plaży, ukrywające się wśród mangrowców… Odwiedzimy plażę, która jest miejscem lęgowym iguan, a ponadto zamieszkuje ją również kolonia lwów morskich, czyli uchatek. Możliwość podziwiania bajecznie kolorowego i żywego podwodnego świata pełnego przedziwnych ryb, uroczych pingwinów, majestatycznych żółwi oraz łagodnych rekinów (zwierzęta żyją na wolności nie ma gwarancji zobaczenia ich wszystkich). Być może tego dnia będziemy mieli okazję zobaczyć również flamingi. Lunch i transfer regularnym transportem wodnym do Santa Cruz. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 13

Koniec podróży: powrót do Polski

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko na wyspie Baltra i przelot do Guayaquil. Następnie lot do Polski (z przesiadką w jednym z europejskich portów).

Dzień 14

Powrót do Warszawy

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

- Szczepienia: żadne szczepienia nie są wymagane.
- Osoby z chorobami serca lub wysokim nadciśnieniem powinny skonsultować wyjazd z lekarzem.
- Paszport: powinien być ważny 6 miesięcy od daty powrotu.
- Ubiór: polecamy lekkie ubrania, najlepiej bawełniane, Na wieczór konieczny sweter lub kurtka. Niezbędny jest kapelusz lub czapka, okulary przeciwsłoneczne, kremy z bardzo wysokim filtrem. Na Galapagos najlepsze są sandały na grubej podeszwie, do chodzenia po ostrej lawie Na wycieczki w dżungli długie spodnie oraz niezależnie od pory roku lekka kurtka przeciwdeszczowa. Na Cotopaxi konieczna czapka, szalik, rękawiczki (na miejscu można kupić lokalne wyroby z lamy), kurtka z kapturem.
- W wielu miejscach nie przyjmują  banknotów 100-dolarowych, prosimy zabrać banknoty o mniejszej wartości
- W Ekwadorze napięcie wynosi 110 V, potrzebne są przejściówki typu amerykańskiego.
- Program na Galapagos może ulec zmianie, ze względu na warunki pogodowe lub decyzje Parku Narodowego Galapagos. 
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele *** - raczej nieduże, prowadzone przez rodzinę, dobrze utrzymane hotele.

Pokoje: wygodnie urządzone 2 - osobowe z łazienką (prysznic, wc, ręczniki). Dostawki na zapytanie.

W restauracjach hotelowych serwowane są śniadania i obiadokolacje podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić potrawy regionalne.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym (z przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu), przelot wewnętrzny Guayaquil - Galapagos - Guayaquil, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 os. (12 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie wg programu, program turystyczny, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, obsługę pilota w Ekwadorze, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, (kwota ok. 450 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Uwaga! Na miesiąc przed wylotem prosimy o uzupełnienie danych paszportowych w systemie Travella niezbędnych do wykupienia biletów na lot wewnętrzny.

 


 

Galapagos - Gala zwierząt

5.2/6 (66 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Galapagos - Gala zwierząt
Galeria (14)
Galapagos - Gala zwierząt
Galapagos - Gala zwierząt
Galapagos - Gala zwierząt
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Quito - kolonialna perła w Andach (2850 m n.p.m.) • wulkan Cotopaxi • wyprawa do dżungli • Naríz del Diablo - Nos Diabła • słynne Galapagos • Wyspa Izabela - pingwiny Galapago • ciekawe wrażenia - staniemy na obu półkulach Ziemi • Cuenca - spotkanie z kulturą • El Cajas - krajobraz nie z tej ziemi • rejs na Galapagos i przeloty lokalne w cenie • hit sprzedażowy!
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym (z przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu), przelot wewnętrzny Guayaquil - Galapagos - Guayaquil, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 os. (12 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie wg programu, program turystyczny, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, obsługę pilota w Ekwadorze, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, (kwota ok. 450 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Uwaga! Na miesiąc przed wylotem prosimy o uzupełnienie danych paszportowych w systemie Travella niezbędnych do wykupienia biletów na lot wewnętrzny.

 


 

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę17 126
Razem
34 251 zł
Zaliczka 10% 3 420 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 5 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.5
Pilot
5.5
Program wycieczki
5.1
Transport
5.3
Wyżywienie
5.2
Zakwaterowanie
5.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Barbara, WARSZAWA 11.04.2023
Termin pobytu: marzec 2023

Wyprawa pełna dobrych wrażeń

Jestem po raz kolejny w Ameryce Południowej i co nieco widziałam. Jednak uważam, że była to bardzo interesująca wyprawa. Odwiedziłam wszystkie regiony Ekwadoru. Każdy z nich jest całkowicie odmienny tj różne klimaty, różne krajobrazy. Pomimo pory deszczowej szczęście nam sprzyjało i nie przeszkadzało w zwiedzaniu. Wulkany towarzyszyły nam cały czas. Oczywiście wisienką na torcie było Galapagos. Hotele były dobre, jedzenie też. Mieliśmy bardzo dobrego kierowce i miejscowego przewodnika Diega. Oczywiście muszę tutaj wspomnieć Naszego pilota panią Dorotę. To dzięki Niej wszystko było super. Cały czas motywowała nas do eksploracji Ekwadoru swoją postawą, szeroką wiedzą na temat tego regionu, poczuciem humoru, radością życia. Moje szczegółowe uwagi: 1. Cotopaxi - dotarliśmy do schroniska (4864mnpm), trochę wysiłku, ale każdy powinien dać sobie radę. Pogoda była kiepska, deszczu nie było, ale była mgła tj z panoram i widoków nici i z tym trzeba się liczyć. Nie mogliśmy też dojść do czoła lodowca. Było około zera, silny wiatr. Mimo to trekking bardzo fajny. Ciepła kurtka i zakryte buty trzymające nogę konieczne. 2. W Amazonii bardzo ładna lodga, ale w pokojach brak prądu. Są świeczki. Natomiast prąd jest całą dobę w lobby. Wieczorem i na spacer nocny przydatne są czołówki lub latarki.

6.0/6

Jan, Mielec 30.07.2019

Wspaniałe i pouczające doznania

Wycieczka "Galapagos - Gala zwierząt" daje znakomite możliwości przeżycia całego wachlarza doznań. Różnorodność zjawisk, które obserwujemy i w których uczestniczymy jest niezwykła. Piękna kolonialna architektura Quito, bajecznie wijącego się wśród szczytów andyjskich, wysokogórska wyprawa zboczem słynnego wulkanu Cotopaxi, niesamowite wodospady andyjskich rzek i potoków a do tego wyprawa na Galapagos - archipelag wysp, gdzie człowiek i zwierzę ma równe prawo do szczęsliwej egzystencji. Zmiennośc krajobrazu i klimatu iście kajejdoskopowa - przy czym wszystko atrakcyjne, "świetnie podane" przez naszych przewodników-pasjonatów - Izę /z Polski/ i Marco /z Ekwadoru/. Szczere gratulacje za dobór programu wycieczki i wielkie pochwały za ich znakomitą realizację .
Pokaż więcej opinii (64)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem