wypoczynek

Lesbos All inclusive

All Inclusive na Lesbos


Wakacje w krainie słońca – all inclusive na wyspie Lesbos

Lesbos, czyli Kraina Słońca to urokliwa wyspa, poświęcona niegdyś Apollonowi, bóstwu solarnemu, a także patronowi sztuki i przewodnikowi muz. Miejsce to do dzisiaj uznawane jest za jedno z najbardziej słonecznych w całej Grecji – rocznie notuje się ponad 3000 godzin ze słońcem. Powulkaniczny charakter Lesbos, jej śródziemnomorski klimat i wymarzona pogoda niemal przez cały rok czynią Lesbos idealnym kierunkiem na wakacyjne all inclusive. Wyspa oferuje wiele atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku, jak i błogiego relaksu na plaży. Co warto zobaczyć podczas pobytu na Lesbos? Przekonajcie się sami!Wczasy all inclusive na Lesbos – co warto zwiedzić?

Mogąca pochwalić się bardzo długą historią, Lesbos jest wyspą znaną już dobrze w starożytności. To tu przyszła bowiem na świat Safona, starożytna poetka, która rozsławiła wyspę na cały świat. Jeżeli pragniecie odkryć historię wyspy, najlepiej odwiedźcie lokalne muzea, jak choćby Muzeum Historii Naturalnej w Sigri – największą skarbnice wiedzy o skamieniałym lesie na Lesbos. Warto zwiedzić również Muzeum Teriade w Vari. Położone w sercu gaju oliwnego w miasteczku Varia, skrywa 16 pomieszczeń, których ściany upiększone są pracami Picassa, Chagalla, Miro czy Matisse’a. Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc na wyspie jest kościół Agios Athanasios w Mitylenie, którego wieża zegarowa widoczna jest już z daleka. Kościół Panagia Vrefokratousa w Agiassos jest zaś miejscem wielu lokalnych pielgrzymek. Niepozorna konstrukcja kościoła z arkadami najbardziej zachwyca złotymi zdobieniami wnętrza. Znajduje się tu cudowna Ikona Matki Boskiej. Po zwiedzeniu zabytków, pora na odrobinę regeneracji. Może połączyć przyjemne z pożytecznym i odwiedzić Muzeum Ouzo w Plomari, gdzie oprócz poznania historii ouzo, będziecie mogli skosztować słynnego greckiego trunku.Rajskie plaże – wakacje all inclusive na Lesbos

Wybierając all inclusive na Lesbos, przygotujcie się na długie godziny błogiego plażowania! Na wyspie czekają na Was piaszczysto-żwirkowe, żwirkowe i kamieniste plaże, takie jak choćby Karavoilia, Tispouri, Eftalou, Molyvos czy Vatera – najdłuższa plaża na wyspie, wyróżniona certyfikatem błękitnej flagi. Jest także Petra - najpiękniejsza plaża wyspy z szerokim, piaszczystym brzegiem. Miejsce to jest bardzo popularne nie tylko wśród turystów, ale także miłośników sportów wodnych. Polecamy również wizytę w Skala Eressos – miejscu narodzin Safony.