Wczasy w Gwinei Bissau - co musisz wiedzieć?

  • O Gwinei Bissau
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Gwinei Bissau

Gwinea Bissau

Stolica:
Bissau
Waluta:
XOF
Powierzchnia:
36 120 km2
Liczba ludności:
1 578 012

Podróż do serca Afryki – Wakacje w Gwinei Bissau

Niewielki kraj położony w zachodniej części Afryki, nad Oceanem Atlantyckim. Gwinea Bissau to była kolonia portugalska, a obecnie jeden z najbiedniejszych krajów Afryki, którego gospodarka opiera się głównie na rolnictwie, rybołówstwie oraz powoli rozwijającej się turystyce. Pomimo biedy i zacofania, mieszkańcy Bissau są bardzo radośni i serdeczni, zachowując niesamowity optymizm i pogodę ducha. Wszyscy, którzy zdecydują się na wakacje w Gwinei Bissau, mogą z pewnością liczyć na ich pomoc!

Przenieś się do innego świata – wczasy w Gwinei Bissau
Urlop w Gwinei Bissau to propozycja dla wytrwanych podróżników, którym niestraszne szutrowe drogi, kilkugodzinne objazdy ze względu na brak mostu czy rozkłady jazdy nieaktualizowane od kilkudziesięciu lat. Do tego, Gwinea Bissau ma jeden z najniższych poziomów elektryfikacji na świecie oraz jeden z najwyższych wskaźników analfabetyzmu. Jeśli jednak nie straszne Wam wymienione wyżej niewygody, Gwinea Bissau zrewanżuje się dziewiczym krajobrazem, prawdziwym, egzotycznym safari oraz wspomnieniami na całe życie! Takim wspomnieniem może być choćby wizyta na wyspach Bijagos. Jest to jedno z niewielu już miejsc na świecie, gdzie komercja i masowa turystyka nie dotarły. I całe szczęście, gdyż naturalne piękno Bijagos porównywalne jest z archipelagiem Polinezji. Bogata flora i fauna z licznymi lasami mangrowymi, sawannami, piaszczystymi brzegami, na których wylegują się czasem krokodyle i hipopotamy. A do tego bardzo przyjaźni i dzielni mieszkańcy, którzy do 1936 roku opierali się portugalskim kolonistom.

Kolonialna stolica – Wakacje w Gwinei Bissau
Podczas pobytu w Bissau nie czuć za bardzo wielkomiejskiego charakteru stolicy. Próżno szukać tu wysokich apartamentowców czy biurowców. Można za to poczuć urok dawnej kolonialnej architektury. Na uwagę zasługuje w szczególności Muzeum Narodowe, które znajduje się na tyłach uniwersytetu. Nieopodal znajdziemy również Katedrę i typowo kolonialne budynki. Na koniec warto udać się na bazar miejski Marcado de Baridim. Wczasy w Gwinei Bissau to w końcu nie tylko odkrywanie kultury i tradycji, ale także smakowanie nowej kuchni!

Opinie o Gwinei Bissau

Gwinei Bissau
6.0 /6

więcej wycieczek po GB

Z GB, oprócz Bijagos, przelotnie widzieliśmy tylko stolicę.

Szkoda - Gwinea wydaje się być ciekawym miejscem bez tłumów turystów za to z przyjaznymi ludżmi i przepiękną przyrodą.

Dodał(a):
AC, 28.01.2019
4.5 /6

Relax

Velice příjemný relax i prozkoumávání ostrůvků.

Výborné jídlo.

Chtělo by to jen trochu více času na hlavní město, např. hodinu na prohlédnutí starých koloniálních domů a jiných památek.

Dodał(a):
Denisa,Ústí nad Labem, 19.03.2018
5.4/6 Ocena ogólna Gwinei Bissau

Pogoda w Gwinei Bissau

W Gwinea Bissau panuje klimat tropikalny, w którym występują dwie pory – deszczowa i sucha. Okres bez opadów trwa od listopada do maja i to właśnie jego początek jest najlepszym czasem na podróż do tego kraju. Najwyższe temperatury występują wiosną, gdy słupek rtęci może wskazywać ponad 30°C. Deszczowa pogoda panuje nad Gwinea Bissau od czerwca do października, a w najwilgotniejszym miesiącu wysokość opadów sięga ponad 600 mm.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon