ikona-burger
napis-rainbow
ikona-Ukrainaikona-telefon
Gwinea Bissau, 2 osoby, 1 pokój, samolot
Dokąd chcesz jechać?
Gwinea Bissau
Kiedy?
Kiedykolwiek
Ile osób?
2 osoby, 1 pokój
Skąd wyjazd?
Skądkolwiek
Typ Transportu
Samolot

Gwinea Bissau wakacje

Znaleziono 2 oferty

Sortuj: od najbardziej popularnych
6.0/6  7 ocen
Objazd + wypoczynek • Gambia i Gwinea Bissau
ikona-plus Przedłuż wakacje o pobyt w hotelu
16.12.2022 (9 dni)
inne terminy
Warszawa Chopin
Śniadania i obiadokolacje
5.3/6  165 ocen
Objazd + wypoczynek • Senegal, Gambia, Gwinea Bissau
17.03.2023 (9 dni)
inne terminy
Katowice
[object Object]
Śniadania i obiadokolacje
państwo kraj
flaga
Gwinea Bissau
Stolica: Bissau
Waluta: XOF
Powierzchnia: 36,120 km 2
Liczba ludności: 1,578,012

Podróż do serca Afryki – Wakacje w Gwinei Bissau

Niewielki kraj położony w zachodniej części Afryki, nad Oceanem Atlantyckim. Gwinea Bissau to była kolonia portugalska, a obecnie jeden z najbiedniejszych krajów Afryki, którego gospodarka opiera się głównie na rolnictwie, rybołówstwie oraz powoli rozwijającej się turystyce. Pomimo biedy i zacofania, mieszkańcy Bissau są bardzo radośni i serdeczni, zachowując niesamowity optymizm i pogodę ducha. Wszyscy, którzy zdecydują się na wakacje w Gwinei Bissau, mogą z pewnością liczyć na ich pomoc!

Przenieś się do innego świata – wczasy w Gwinei Bissau
Urlop w Gwinei Bissau to propozycja dla wytrwanych podróżników, którym niestraszne szutrowe drogi, kilkugodzinne objazdy ze względu na brak mostu czy rozkłady jazdy nieaktualizowane od kilkudziesięciu lat. Do tego, Gwinea Bissau ma jeden z najniższych poziomów elektryfikacji na świecie oraz jeden z najwyższych wskaźników analfabetyzmu. Jeśli jednak nie straszne Wam wymienione wyżej niewygody, Gwinea Bissau zrewanżuje się dziewiczym krajobrazem, prawdziwym, egzotycznym safari oraz wspomnieniami na całe życie! Takim wspomnieniem może być choćby wizyta na wyspach Bijagos. Jest to jedno z niewielu już miejsc na świecie, gdzie komercja i masowa turystyka nie dotarły. I całe szczęście, gdyż naturalne piękno Bijagos porównywalne jest z archipelagiem Polinezji. Bogata flora i fauna z licznymi lasami mangrowymi, sawannami, piaszczystymi brzegami, na których wylegują się czasem krokodyle i hipopotamy. A do tego bardzo przyjaźni i dzielni mieszkańcy, którzy do 1936 roku opierali się portugalskim kolonistom.

Kolonialna stolica – Wakacje w Gwinei Bissau
Podczas pobytu w Bissau nie czuć za bardzo wielkomiejskiego charakteru stolicy. Próżno szukać tu wysokich apartamentowców czy biurowców. Można za to poczuć urok dawnej kolonialnej architektury. Na uwagę zasługuje w szczególności Muzeum Narodowe, które znajduje się na tyłach uniwersytetu. Nieopodal znajdziemy również Katedrę i typowo kolonialne budynki. Na koniec warto udać się na bazar miejski Marcado de Baridim. Wczasy w Gwinei Bissau to w końcu nie tylko odkrywanie kultury i tradycji, ale także smakowanie nowej kuchni!

Opinie o Gwinei Bissau:

5.6/6
Ocena ogólna Gwinea Bissau
6.0 / 6
Gwinea Bissau

Bardzo biedne państwo, do którego prawie nie docierają turyści. To była kolonia portugalska,którą kolonizatorzy opuścili w okropnym, opłakanym stanie. Ludzie próbują podnieść swój status życiowy, ale nie jest to łatwe, zwłaszcza, że do niedawna 97% osób było analfabetami. Szkół jest bardzo niewiele, głównie prowadzone są przez misje katolickie.Dodał(a):
Elżbieta, 2020.01.26
4.5 / 6
Bardzo ciekawy pobyt

Pobyt w tym kraju, choć głownie jego turystycznej części był interesujący Można było wypocząć ale też trochę zwiedzić. Szczególnie ciekawe były wypady do gwinejskich wiosek.Dodał(a):
Marek Andrzej, 2020.02.12
6.0 / 6
cudowne miejsce

Cudowne miejsce totalne zacisze bez zasięgu telefonów tylko wy ,cieplutka woda gorące słońce zimne drinki i piękne plażeDodał(a):
Daniel , Katowice , 2020.02.19
5.5 / 6
Ubogi kraj. Widzialem tylko pare ulic stolicy i Archipelag Bijagos.

Trudno oceniac caly kraj tylko po pobycie na Bijagos. NIe najlepsze drogi. Troche uciazliwe kontrole policji.Dodał(a):
Piotr, Poznań, 2020.02.10
5.5 / 6
Ginea Bissau

Prawdziwa Afryka, życie toczy się tutaj zupełnie inaczej. Piękne plaże, wspaniali ludzie , wycieczki jepami i łodzią bardzo fajne.Dodał(a):
PAULINA, LESZNO, 2019.12.18
6.0 / 6
ok

wszystko ok, wszystko ok wszystko ok wszystko ok wszystko ok wszystko ok wszystko ok wszystko ok wszystko okDodał(a):
Prince, 2019.11.17
6.0 / 6
Koniec swata,

Bardzo ciężko sie tak dostać, ale warto. Kraj uśmiechniętych ludzi. Bardzo bezpiecznie, nikt nie zaczepia.Dodał(a):
Paweł, Wrocław, 2019.11.11
6.0 / 6
więcej wycieczek po GB

<P>Z GB, oprócz Bijagos, przelotnie widzieliśmy tylko stolicę.</P> <P>Szkoda - Gwinea wydaje się być ciekawym miejscem bez tłumów turystów za to z przyjaznymi ludżmi i przepiękną przyrodą.</P>Dodał(a):
AC, 2019.01.28
4.5 / 6
Relax

<P>Velice příjemný relax i prozkoumávání ostrůvků.</P> <P>Výborné jídlo.</P> <P>Chtělo by to jen trochu více času na hlavní město, např. hodinu na prohlédnutí starých koloniálních domů a jiných památek.</P>Dodał(a):
Denisa,Ústí nad Labem, 2018.03.19