Plan wycieczki

Dzień 1

Wylot do Colombo: początek przygody na Sri Lance

Zbiórka i odbiór biletów przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa/Katowice/Poznań-Colombo. Międzylądowanie techniczne w jednym z portów Zatoki Perskiej (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.

Dzień 2
Dzień 2

Wielokulturowe Colombo: od kolonialnej przeszłości do nowoczesności

Przylot do Colombo, odprawa paszportowo-wizowa i spotkanie z pilotem. Przejazd przez Colombo – barwną metropolię, w której przeplatają się ślady kolonialnej przeszłości z wielkomiejskim gwarem i nowoczesnością. Z okien autokaru zobaczymy m.in.: świątynię buddyjską (w miarę możliwości czasowych zwiedzana w środku), kościół Wolvendhal (zabytek z okresu panowania Holendrów), ratusz, Ogrody Cynamonowe – ekskluzywne przedmieścia, gdzie w pięknych pokolonialnych willach mieszczą się liczne ambasady i elitarne szkoły, Bandaranaike Memorial International Conference Hall – prezent dla Sri Lanki od Ludowej Republiki Chin, a także replikę posągu Buddy Aukana „zjadającego słońce”. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 80 km).

Dzień 3
Dzień 3

Sri Lanka: sierociniec dla słoni i buddyjskie świątynie w Dambulli

Po śniadaniu odwiedzimy sierociniec dla słoni w Pinnawali, gdzie nowy dom znalazły zwierzęta porzucone przez swoje stada lub zranione. Będziemy także świadkami codziennej kąpieli słoni w pobliskiej rzece Ma Oya. Następnie zwiedzanie pięciu świątyń jaskiniowych w Dambulli, jednego z najważniejszych miejsc kultu buddyjskiego na Sri Lance. Świątynie to wykute w skale groty, w których znajdują się posągi Buddy. Pierwsza ze świątyń powstała już w I w. p.n.e. Dla chętnych popołudniowy leczniczo-relaksacyjny masaż ayurvedyjski (płatny ok. 55 USD/os.). Nocleg w hotelu w Sigiriyi, obiadokolacja. (Trasa ok. 230 km).

Dzień 4
Dzień 4

Zapierające dech krajobrazy Sygiriyi i Mihintale

Dla chętnych poranny lot balonem nad malowniczym regionem Sygiriyi (płatny ok. 275 USD). Po śniadaniu wejdziemy na skalną Fortecę Sigiriyę (UNESCO), która jest siedzibą królewską z V w. n.e. zbudowaną na szczycie 200-metrowej skały. Do dzisiaj zachowały się fundamenty dolnego i górnego pałacu, do którego dostępu bronią wąskie schody, wiodące pomiędzy rzeźbionymi lwimi łapami, a także ogrody pałacowe i słynne freski przedstawiające niebiańskie dziewice, znajdujące się na ścianach skalnej jaskini. Następnie zwiedzimy Mihintale – położone na legendarnym wzgórzu, miejscu spotkania mnicha Mahindy i króla Devanampiyatissa, w wyniku którego buddyzm zakorzenił się na Sri Lance, a Mihintale stało się jego kolebką. Piękne położenie gwarantuje wspaniałe widoki. Przejazd do hotelu w Polonnaruwie, obiadokolacja. (Trasa ok. 170 km).

Dzień 5
Dzień 5

Rowerem po historycznej Polonnaruwie oraz mistyczne Kandy

Po śniadaniu odkryjemy Polonnaruwę na rowerach (ok. 3 h). Podczas wspólnego przejazdu odwiedzimy dawną stolicę królestwa lankijskiego: Pałac Królewski, tzw. Czworobok: Dalada Maluwa – kompleks 12 zabytkowych budowli i świątyń, których historia sięga XI w. oraz Gal Vihara – monumentalną skałę, w której wyrzeźbione są cztery posągi Buddy, z których jeden jest dość kontrowersyjny i jego mudra do teraz jest przedmiotem sporów. Następnie skosztujemy lokalnych potraw podczas lunchu w formie pikniku (w cenie). Przejazd do Kandy. Po drodze zatrzymamy się w ogrodzie przypraw w ok. Matale, gdzie poznamy tajniki uprawy przypraw i ich zastosowanie. Kandy położone jest malowniczo na wzgórzach wokół jeziora, nad brzegiem którego znajduje się jedno z najbardziej znanych miejsc na Sri Lance – Świątynia Zęba, najważniejsza świątynia buddyjska na wyspie z relikwią Zęba Buddy. Zwiedzanie świątyni podczas wieczornego, podniosłego obrzędu puja, któremu towarzyszą tradycyjni bębniarze i ofiarowywane są kwiaty. Zakwaterowanie, obiadokolacja w hotelu w Kandy. (Trasa ok. 180 km).

Dzień 6

Rafting i podróż koleją przez tropikalne tereny Sri Lanki

Po śniadaniu udamy się do miejscowości Kithugalla, z której rozpoczniemy pasjonujący rafting rzeką Kelani (ok. 1 h, stopień trudności niewysoki). Podczas tej niezapomnianej wyprawy będzie okazja do podziwiania tropikalnej flory ciągnącej się wzdłuż brzegów – ta niezwykła sceneria posłużyła jako tło do filmu „Most na rzece Kwai”. Kolejną atrakcją tego dnia będzie przejazd lokalną lankijską koleją na górskiej trasie ze zniewalającymi widokami. Nocleg w hotelu w okolicach Bandarawela/Haputale, obiadokolacja. (Trasa ok. 180 km).

Dzień 7
Dzień 7

W krainie herbaty: trekking przez ogrody herbaciane z Lipton's Seat

Po wczesnym śniadaniu przejedziemy vanami na wzgórze Lipton's Seat – magiczne miejsce, gdzie Sir Thomas Lipton, twórca marki herbaty znanej na całym świecie, lubił przesiadywać i cieszyć oczy widokiem ogrodów herbacianych. Z tego miejsca rozpościerają się niesamowite widoki na okoliczne góry i pola, którymi będziemy się delektować przy filiżance herbaty. Następnie przejedziemy na start trekkingu. Marszruta zajmie nam ok. 2 godz, po drodze zatrzymamy się, aby własnoręcznie pozbierać herbatę pod okiem lokalnych wprawnych zbieraczek. Podczas marszu wśród malowniczych pól herbacianych odwiedzimy wioskę zbieraczy, a w niej hinduistyczną świątynię, a także lokalną fabrykę z możliwością zakupu świeżo wyprodukowanej herbaty. Na zakończenie lunch na świeżym powietrzu (w cenie) Powrót do hotelu, obiadokolacja. (Trasa ok. 80 km).

Dzień 8
Dzień 8

Trekking, wodospad i dzikie zwierzęta: Ella i Park Narodowy Udawalawe

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Ella, znanej ze swego pięknego położenia. Jest to świetne miejsce wypadowe na liczne trekkingi, przede wszystkim na Mały Szczyt Adama. Zdobędziemy ten szczyt wspólnie (ok. 1,5 h). W trakcie trekkingu dotrzemy na punkt widokowy Ella Gap, gdzie zrobimy przerwę na zdjęcia. Stąd też najbliżej jest do słynnego Nine Arches Bridge- Mostu Dziewięciu Łuków – zwanego też Mostem na Niebie. Można podziwiać go z punktu widokowego oraz przespacerować się po nim. Przejazd do niezwykle malowniczego wodospadu Ravana, z którym związana jest ciekawa legenda o porwaniu księżniczki Sity. Następnie udamy się do Parku Narodowego Udawalawe obejmującego obszar rozległych trawiastych równin nad rzeką Walawe. Jego główną atrakcją są słonie, ale spotykać można tu także krokodyle błotne, szakale złociste, gerezy, bawoły, łaskuny palmowe oraz liczne gatunki ptaków i wiele innych. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Hambantocie lub Udawalawe. (Trasa ok. 180 km)

Dzień 9
Dzień 9

Czary kolonialnej przeszłości: Galle i rybacy na palach

Po śniadaniu przejazd na zachodnie wybrzeże wyspy. Po drodze odwiedzimy Fort Holenderski w Galle, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zarówno fort, jak i stara część Galle, zachowały wyjątkowy, kolonialny urok, który kontrastuje z współczesną gwarną częścią miasta, typową dla miast południowej Azji. Po drodze zatrzymamy się przy słynnych lankijskich rybakach, łowiących siedząc na palach wystających z dna oceanu. Po zwiedzaniu transfer do wybranego hotelu na część pobytową.

Dzień 10 - 11 lub 10 – 12

Relaks na złotych plażach Sri Lanki

Pobyt w wybranym hotelu na zachodnim wybrzeżu Sri Lanki. Czas wolny na wypoczynek, plażowanie i zakupy. Możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych.

Dzień 12 lub 13

Powrót do domu z Colombo

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Colombo. Przelot samolotem czarterowym na trasie Colombo-Warszawa/Katowice. Międzylądowanie techniczne w jednym z portów Zatoki Perskiej (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. W zależności od godzin przelotu wykwaterowanie z hotelu odbywa się przedostatniego dnia wieczorem, lub ostatniego w nocy. Sri Lanka to kraj buddyjski, w trakcie zwiedzania świątyń obowiązuje skromy stój (zakryte ramiona i kolana), świątynie zwiedza się na boso.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Masaż ayurwedyjski

Ayurweda - jako koncepcja zdrowia i terapii jest uznawana przez Światową Organizację Zdrowia. Narodziła się w Indiach w starożytności, a na Sri Lance jest niezwykle popularna i stosowana w codziennym życiu. Do masaży wykonywanych tą techniką stosowane są specjalne olejki na bazie unikatowych mieszanek ziół. Masaż trwa ok. 1 godz., obejmuje głowę i całe ciało. Cena ok. 55 USD/os.

Lot Balonem

Poranny lot balonem nad malowniczym regionem Sygiriyi. Z lotu ptaka oglądać będziemy budzącą się do życia przyrodę oraz lankijską wieś: dziką dżunglę wokół Lwiej Skały, pola ryżowe, brodzące w nich bawoły, czasem można zobaczyć o tej porze spacerujące słonie. Kolory schodzącego słońca ubarwiać będą krajobraz podczas spokojnego dryfowania balonem po niebie. Cena ok. 250 USD/os.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Część objazdowa

Hotele o standardzie odpowiadającym **/*** w ocenie organizatora. 7 rozpoczętych dób hotelowych.

Pokoje: 2-osobowe (możliwość dostawki), wyposażone są w: klimatyzację, łazienkę, telefon, często minibar (konsumpcja za opłatą) i TV.

Do dyspozycji gości: restauracja, bar, w niektórych hotelach także basen.

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje w formie bufetów.

Część pobytowa

Hotel o standardzie odpowiadającym **** w ocenie organizatora, 2 rozpoczęte doby hotelowe w hotelu położonym na zachodnim wybrzeżu wyspy, bezpośrednio przy piaszczystej plaży.

Pokoje: klimatyzowane, wyposażone są w: łazienkę, klimatyzację, suszarkę do włosów, TV, telefon, sejf, minibar (konsumpcja za opłatą). W większości pokoi balkon lub taras.

Do dyspozycji gości: recepcja, restauracja, bar oraz basen.

Wyżywienie: All Inclusive: śniadania, lunche, obiadokolacje w formie bufetu oraz napoje bezalkoholowe i alkoholowe dostępne w restauracji i w barach w godzinach ich otwarcia.

Kategoria lokalna:

Na Sri Lance nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki i lokalnym agencjom turystycznym.

Wizy

Wiza lankijska:

Przy wjeździe na terytorium Republiki Sri Lanki od obywateli Polski wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu na terytorium Republiki Sri Lanki oraz wiza turystyczna. Wiza obowiązuje przez 6 miesięcy od daty zarejestrowania. Wiza upoważnia do dwukrotnego wjazdu po 30 dni każdy. Powrót ze Sri Lanki musi nastąpić w terminie obowiązywania wizy. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt ze sprzedawcą w celu weryfikacji.

Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 349 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy. W przypadku niedopełnienia w/w formalności na czas, biuro nie będzie pośredniczyć w procedurze wizowej. Wówczas opłata za procedurę wizową zostanie zwrócona, zaś Klient będzie zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie.

WYMAGANE DOKUMENTY

- Ważny paszport (także dzieci bez względu na wiek).

- Ważna wiza lankijska - aplikacja online na stronie Online Visa Application. Instrukcja wizowania.  

Uwaga! Poniższe warunki zostały podane na dzień 10.05.2024 i mogą ulec zmianie.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa-Colombo-Warszawa lub Katowice-Colombo-Katowice z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, opłaty lotniskowe, 7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, 3 lub 4 rozpoczęte doby hotelowe w wybranym hotelu pobytowym, wyżywienie jak w opisie hotelu, transfery klimatyzowanym autokarem, opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas wypoczynku, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż, pakiet sport).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów (kwota ok. 420 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, wizy lankijskiej, dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej oraz innych wydatków osobistych.

Wycieczki lokalne: masaż ayurwedyjski (ok. 55 USD/os.), lot balonem (ok. 295 USD/os.).

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 20.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Wyjazd ma charakter wyprawy. Będziemy jeździć i spacerować po górzystych terenach. Nie będą to trudne podejścia, trzeba jednak zabrać wygodne sportowe buty (najlepiej trekkingowe) na piesze wycieczki i lekkie kurtki przeciwdeszczowe. Program dla osób które pragną odkrywać uroki danego miejsca w sposób aktywny.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny na Sri Lance, trwa od początku listopada do końca marca.

Harce na Lance

5.6/6 (93 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Harce na Lance
Galeria (18)
Harce na Lance
Harce na Lance
Harce na Lance
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

odkrywanie Pollonaruwy na rowerach • trekking na plantacji herbaty • Lipton’s seat - ławeczka Sir Liptona • Buddyjski ośrodek kultu Mihintale • Świątynia Zęba w Kandy • rafting na rzece Kelani • malowidła jaskiniowe w Sigiriyi i Dambulli • dla chętnych lot balonem nad Sigiriją • ubezpieczenie pakiet sport w cenie
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa-Colombo-Warszawa lub Katowice-Colombo-Katowice z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, opłaty lotniskowe, 7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, 3 lub 4 rozpoczęte doby hotelowe w wybranym hotelu pobytowym, wyżywienie jak w opisie hotelu, transfery klimatyzowanym autokarem, opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas wypoczynku, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż, pakiet sport).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów (kwota ok. 420 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, wizy lankijskiej, dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej oraz innych wydatków osobistych.

Wycieczki lokalne: masaż ayurwedyjski (ok. 55 USD/os.), lot balonem (ok. 295 USD/os.).

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 20.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 3 dni.
Zdjęcie Hotelu
5.8/6 (2 opinie)
Coco Royal Beach Resort
Sri Lanka: Zachodnia Sri Lanka
Zdjęcie Hotelu
4.9/6 (36 opinii)
Club Bentota
Sri Lanka: Południowa Sri Lanka
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (26 opinii)
Camelot Beach
Sri Lanka: Zachodnia Sri Lanka
Zdjęcie Hotelu
4.7/6 (3 opinie)
Citrus Waskaduwa
Sri Lanka: Zachodnia Sri Lanka

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Coco Royal Beach Resort
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o Harce na Lance

5.6 / 6(93 opinie)
Intensywność programu
5.0
Pilot
5.7
Program wycieczki
5.7
Transport
5.3
Wyżywienie
5.4
Zakwaterowanie
5.2
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Danuta, Wolibórz 01.02.2024

Sri Lanka- miejsce, które trzeba zobaczyć

Cudowne miejsca, świetna ekipa, wspaniała Pani przewodnik Ania W. Ludzie pełni pozytywnej energii. Polecam, chociaż Harce na Lance nie są dla leniuszków i śpioszków 😄.

6.0/6

ALEKSANDRA , GIZYCKO 22.01.2024
Termin pobytu: styczeń 2024

Wyspa wrażeń

Największym plusem wycieczki jest różnorodność zwiedzanych miejsc. Od świątyń buddyjskich, parków narodowych po gwarne miasta. Miejscowa ludnosc jest bardzo przyjazna, kontakt na pewno ułatwił miejscowy przewodnik. Dużo atrakcji zapewniło aktywny wypoczynek. W każdym z hoteli można gylo spróbować dań orientalnych przeplatanych z lokalnymi deserami i świeżymy owocami. Hotele o różnym klimacie i standardzie, ale każdy miał swój urok.
Pokaż więcej opinii (91)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem