Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozkłady. Przelot do Colombo liniami rejsowymi z przesiadką.

Dzień 2

Dzień 2

Przylot do Colombo. Odprawa wizowo-paszportowa i krótkie zwiedzanie Colombo - barwnej metropolii, w której przeplatają się ślady kolonialnej przeszłości z wielkomiejskim gwarem i nowoczesnością. Zobaczymy m.in.: świątynię buddyjską, kościół Wolvendhal (zabytek z okresu panowania Holendrów), ratusz, świątynię hinduistyczną, Ogrody Cynamonowe - ekskluzywne przedmieścia, gdzie w pięknych pokolonialnych willach mieszczą się liczne ambasady i elitarne szkoły, Bandaranaike Memorial International Conference Hall (BMICH) - prezent dla Sri Lanki od Ludowej Republiki Chin, a także replikę posągu Buddy Aukana „zjadającego słońce”. Przejazd do hotelu w ok. Colombo, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 80 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu odwiedzimy sierociniec dla słoni w Pinnawali, gdzie nowy dom znalazły zwierzęta porzucone przez swoje stada lub zranione. Będziemy także świadkami codziennej kąpieli słoni w pobliskiej rzece Ma Oya. Następnie zwiedzanie pięciu świątyń jaskiniowych w Dambulli, jednego z najważniejszych miejsc kultu buddyjskiego na Sri Lance. Świątynie to wykute w skale groty, w których znajdują się posągi Buddy. Pierwsza ze świątyń powstała już w I w. p.n.e. Dla chętnych popołudniowy leczniczo-relaksacyjny masaż ayurvedyjski (płatny ok. 50 USD). Nocleg w hotelu w Sigiriyi, obiadokolacja. (Trasa ok. 230 km).

Dzień 4

Dzień 4

Dla chętnych poranny lot balonem nad malowniczym regionem Sygiriyi (płatny ok. 245 USD). Po śniadaniu wejdziemy na skalną Fortecę Sigiriyę (UNESCO), która jest siedzibą królewską z V w. n.e. zbudowaną na szczycie 200-metrowej skały. Do dzisiaj zachowały się fundamenty dolnego i górnego pałacu, do którego dostępu bronią wąskie schody, wiodące pomiędzy rzeźbionymi lwimi łapami, a także ogrody pałacowe i słynne freski przedstawiające niebiańskie dziewice, znajdujące się na ścianach skalnej jaskini. Następnie zwiedzimy Mihintale – położone na legendarnym wzgórzu, miejscu spotkania mnicha Mahindy i króla Devanampiyatissa, w wyniku którego buddyzm zakorzenił się na Sri Lance, a Mihintale stało się jego kolebką. Piękne położenie gwarantuje wspaniałe widoki. Przejazd do hotelu w Polonnaruwie, obiadokolacja. (Trasa ok. 170 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu odkryjemy Polonnaruwę na rowerach (ok. 3 h). Podczas wspólnego przejazdu odwiedzimy dawną stolicę królestwa lankijskiego: Pałac Królewski, tzw. Czworobok: Dalada Maluwa – kompleks 12 zabytkowych budowli i świątyń, których historia sięga XI w. oraz Gal Vihara – monumentalną skałę, w której wyrzeźbione są cztery posągi Buddy, z których jeden jest dość kontrowersyjny i jego mudra do teraz jest przedmiotem sporów. Następnie skosztujemy lokalnych potraw podczas lunchu w formie pikniku (w cenie). Przejazd do Kandy. Po drodze zatrzymamy się w ogrodzie przypraw w ok. Matale, gdzie poznamy tajniki uprawy przypraw i ich zastosowanie. Kandy położone jest malowniczo na wzgórzach wokół jeziora, nad brzegiem którego znajduje się jedno z najbardziej znanych miejsc na Sri Lance – Świątynia Zęba, najważniejsza świątynia buddyjska na wyspie z relikwią Zęba Buddy. Zwiedzanie świątyni podczas wieczornego, podniosłego obrzędu puja, któremu towarzyszą tradycyjni bębniarze i ofiarowywane są kwiaty. Zakwaterowanie, obiadokolacja w hotelu w Kandy. (Trasa ok. 180 km).

Dzień 6

Po śniadaniu udamy się do miejscowości Kithugalla, z której rozpoczniemy pasjonujący rafting rzeką Kelani (ok. 1 h, stopień trudności niewysoki). Podczas tej niezapomnianej wyprawy będzie okazja do podziwiania tropikalnej flory, ciągnącej się wzdłuż brzegów – ta niezwykła sceneria posłużyła jako tło do filmu „Most na rzece Kwai”. Kolejna atrakcją tego dnia będzie przejazd lankijską lokalną koleją na trasie górskiej ze zniewalającymi widokami. Nocleg w hotelu w okolicach Bandarawela/Haputale, obiadokolacja. (Trasa ok. 180 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po wczesnym śniadaniu przejedziemy vanami na wzgórze Lipton's Seat – magiczne miejsce, gdzie Sir Thomas Lipton, twórca marki herbaty znanej na całym świecie, lubił przesiadywać i cieszyć oczy widokiem ogrodów herbacianych. Z tego miejsca rozpościerają się niesamowite widoki na okoliczne góry i pola, którymi będziemy się delektować przy filiżance herbaty. Następnie przejedziemy na start trekkingu. Marszruta zajmie nam ok. 2 godz, po drodze zatrzymamy się, aby własnoręcznie pozbierać herbatę pod okiem lokalnych wprawnych zbieraczek. Podczas marszu wśród malowniczych pól herbacianych mijać będziemy wioski zbieraczy oraz hinduistyczną świątynię, a także lokalną fabrykę z możliwością zakupu świeżo wyprodukowanej herbaty. Na zakończenie lunch na świeżym powietrzu (w cenie). Powrót do hotelu, obiadokolacja. (Trasa ok. 80 km).

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Ella, znanej ze swego pięknego położenia. Jest świetnym miejscem wypadowym na liczne trekkingi, przede wszystkim na Mały Szczyt Adama. Zdobędziemy ten szczyt wspólnie (ok. 1,5 h). W trakcie trekkingu dotrzemy na punkt widokowy Ella Gap, gdzie zrobimy przerwę na zdjęcia. Dla chętnych możliwość podejścia na sąsiadujący szczyt (ok. 40 min). Stąd też najbliżej jest do słynnego Nine Arches Bridge- Mostu Dziewięciu Łuków – zwanego też Mostem na Niebie. Będziemy podziwiać go z punktu widokowego, a chętni będą mogli zejść i przespacerować się po nim. Przejazd do niezwykle malowniczego wodospadu Ravana, z którym związana jest ciekawa legenda o porwaniu księżniczki Sity. Następnie udamy się do Parku Narodowego Udawalawe obejmującego obszar rozległych trawiastych równin nad rzeką Walawe. Jego główną atrakcją są słonie, ale spotykać można tu także krokodyle błotne, szakale złociste, gerezy, bawoły, łaskuny palmowe oraz liczne gatunki ptaków i wiele innych. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Hambantocie. (Trasa ok. 180 km)

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu przejazd na zachodnie wybrzeże wyspy. Po drodze odwiedzimy Fort Holenderski w Galle, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zarówno fort, jak i stara część Galle, zachowały wyjątkowy, kolonialny urok, który kontrastuje z współczesną gwarną częścią miasta, typową dla miast południowej Azji. Po drodze zatrzymamy się przy słynnych lankijskich rybakach, łowiących siedząc na palach wystających z dna oceanu. Z Galle transfer do hotelu, gdzie aż do powrotu do Polski, spędzą Państwo czas na odpoczynku, plażowaniu i kąpielach.

Dzień 10-11

Pobyt w hotelu na zachodnim wybrzeżu Sri Lanki. Czas wolny na wypoczynek, plażowanie i zakupy. Możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych. Wykwaterownie z hotelu późnym wieczorem lub po północy (następnego dnia), nocny wylot do Polski z przesiadką.

Dzień 12

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Rozkład lotów jest orientacyjny i może różnić się w zależności od grupy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. W zależności od godzin przelotu wykwaterowanie z hotelu odbywa się przedostatniego dnia wieczorem, lub ostatniego w nocy.

Na terenie Sri Lanki obowiązuje wymóg noszenia maseczek w przestrzeniach ogólnodostępnych i środkach transportu (transfery, transport publiczny).

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Masaż ayurwedyjski
Ayurweda - jako koncepcja zdrowia i terapii jest uznawana przez Światową Organizację Zdrowia. Narodziła się w Indiach w starożytności, a na Sri Lance jest niezwykle popularna i stosowana w codziennym życiu. Do masaży wykonywanych tą techniką stosowane są specjalne olejki na bazie unikatowych mieszanek ziół. Masaż trwa ok. 1 godz., obejmuje głowę i całe ciało. Cena ok. 50 USD.

Lot Balonem
Poranny lot balonem nad malowniczym regionem Sygiriyi. Z lotu ptaka oglądać będziemy budzącą się do życia przyrodę oraz lankijską wieś: dziką dżunglę wokół Lwiej Skały, pola ryżowe, brodzące w nich bawoły, czasem można zobaczyć o tej porze spacerujące słonie. Kolory schodzącego słońca ubarwiać będą krajobraz podczas spokojnego dryfowania balonem po niebie. Cena ok. 245 USD.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Część objazdowa

Hotele o standardzie odpowiadającym **/*** w ocenie organizatora. 7 rozpoczętych dób hotelowych.

Pokoje: 2-osobowe (możliwość dostawki), wyposażone są w: klimatyzację, łazienkę, telefon, często minibar (konsumpcja za opłatą) i TV.

Do dyspozycji gości: restauracja, bar, w niektórych hotelach także basen.

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje w formie bufetów.

Część pobytowa

Hotel o standardzie odpowiadającym **** w ocenie organizatora, 2 rozpoczęte doby hotelowe w hotelu położonym na zachodnim wybrzeżu wyspy, bezpośrednio przy piaszczystej plaży.

Pokoje: klimatyzowane, wyposażone są w: łazienkę, klimatyzację, suszarkę do włosów, TV, telefon, sejf, minibar (konsumpcja za opłatą). W większości pokoi balkon lub taras.

Do dyspozycji gości: recepcja, restauracja, bar oraz basen.

Wyżywienie: All Inclusive: śniadania, lunche, obiadokolacje w formie bufetu oraz napoje bezalkoholowe i alkoholowe dostępne w restauracji i w barach w godzinach ich otwarcia.

Kategoria lokalna:

Na Sri Lance nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki i lokalnym agencjom turystycznym.

Wizy

Wiza lankijska:

Przy wjeździe na terytorium Republiki Sri Lanki od obywateli Polski wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu na terytorium Republiki Sri Lanki oraz wiza turystyczna. Wiza obowiązuje przez 6 miesięcy od daty zarejestrowania. Wiza upoważnia do dwukrotnego wjazdu po 30 dni każdy. Powrót ze Sri Lanki musi nastąpić w terminie obowiązywania wizy. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt ze sprzedawcą w celu weryfikacji.

Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 299 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy. W przypadku niedopełnienia w/w formalności na czas, biuro nie będzie pośredniczyć w procedurze wizowej. Wówczas opłata za procedurę wizową zostanie zwrócona, zaś Klient będzie zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie.

WYMAGANE DOKUMENTY

- Ważny paszport (także dzieci bez względu na wiek).

- Ważna wiza lankijska - aplikacja online na stronie Online Visa Application. Instrukcja wizowania.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach o standardzie odpowiadającym **/*** w ocenie organizatora podczas części objazdowej (7 rozpoczętych dób hotelowych) oraz w hotelach o standardzie odpowiadającym 4**** w ocenie organizatora (3 rozpoczęte doby hotelowe), transfery klimatyzowanym autokarem, śniadania i obiadokolacje podczas części objazdowej, All Inclusive podczas części pobytowej, opiekę polskiego pilota-rezydenta i miejscowych przewodników anglojęzycznych, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów (kwota ok. 295 USD/os. płatna pilotowi imprezy), wizy lankijskiej, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Wycieczki lokalne: masaż ayurwedyjski (ok. 50 USD/os.), lot balonem (ok. 245 USD/os.).

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.09.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Wyjazd ma charakter wyprawy. Będziemy jeździć i spacerować po górzystych terenach. Nie będą to trudne podejścia, trzeba jednak zabrać wygodne sportowe buty (najlepiej trekkingowe) na piesze wycieczki i lekkie kurtki przeciwdeszczowe. Program dla osób które pragną odkrywać uroki danego miejsca w sposób aktywny.

Harce na Lance

5.5/6 (61 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Harce na Lance
Galeria (18)
Harce na Lance
Harce na Lance
Harce na Lance
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

odkrywanie Pollonaruwy na rowerach • trekking na plantacji herbaty • Lipton’s seat - ławeczka Sir Liptona • Buddyjski ośrodek kultu Mihintale • Świątynia Zęba w Kandy • rafting na rzece Kelani • malowidła jaskiniowe w Sigiriyi i Dambulli • dla chętnych lot balonem nad Sigiriją

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach o standardzie odpowiadającym **/*** w ocenie organizatora podczas części objazdowej (7 rozpoczętych dób hotelowych) oraz w hotelach o standardzie odpowiadającym 4**** w ocenie organizatora (3 rozpoczęte doby hotelowe), transfery klimatyzowanym autokarem, śniadania i obiadokolacje podczas części objazdowej, All Inclusive podczas części pobytowej, opiekę polskiego pilota-rezydenta i miejscowych przewodników anglojęzycznych, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów (kwota ok. 295 USD/os. płatna pilotowi imprezy), wizy lankijskiej, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Wycieczki lokalne: masaż ayurwedyjski (ok. 50 USD/os.), lot balonem (ok. 245 USD/os.).

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.09.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę6 475
Razem
12 950 zł
Zaliczka 15% 1 940 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o Harce na Lance

5.5 / 6(61 opinii)
Intensywność programu
4.5
Pilot
5.7
Program wycieczki
5.6
Transport
5.3
Wyżywienie
5.3
Zakwaterowanie
5.1
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Marta, Chełm 08.03.2022

Harce na Lance

Program rewelacyjny zdecydowanie dla aktywnego turysty. Sri Lanka zachwyci intensywnością zieleni i słońcem.

6.0/6

Grzegorz, Jaworzno 11.12.2018
Termin pobytu: listopad 2018

harce

Super aktywna wycieczka
Pokaż więcej opinii (59)

Zachodnia sri lanka - pogoda

Październik

26

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Sri Lance na naszym blogu.

Więcej
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem