wypoczynek

Wczasy na Costa Blanca - co musisz wiedzieć?

  • O Costa Blanca
  • Pogoda

Costa Blanca

Słoneczne Costa Blanca – wczasy w Hiszpanii

Dlaczego warto polecieć w okolicę Costa Blanca na wakacje?
Marzą Ci się pełne słońca, znakomitego jedzenia i pięknych plaż wakacje w Hiszpanii? Koniecznie leć więc na Costa Blanca! Wczasy spędzone w tym miejscu na pewno przepełnią Cię dobrą energią – słońce świeci tu bowiem aż… 300 dni w roku! Wybrzeże na Costa Blanca jest bardzo długie i pełne atrakcji, ciągnąc się na ponad 200 kilometrów. Plaże wyróżniają się miękkim piaskiem i złotym kolorem, a całość otoczenia dopełniają strzeliste palmy. Woda zawsze jest lazurowa i bardzo ciepła, umożliwiając słoneczne kąpiele niemal przez cały rok. A może chciałbyś zakosztować typowo hiszpańskiej kuchni regionalnej? Na Costa Blanca będziesz mieć okazję spróbowania słynnej paelli!

Costa Blanca i wczasy wśród zabytkowych miast
Jeżeli chciałbyś poznać spektakularne i bardzo malownicze miasteczka hiszpańskie, warto wybrać Costa Blanca na wakacje. Właśnie tu możesz poczuć realny klimat południowej Hiszpanii! Warto będzie wybrać się do miejscowości takich, jak np. Altea, Alicante czy też Benidorm. To miasta przepełnione nie tylko pięknymi zabytkami, ale też niesamowitą kulturą! Dodatkowo, miejscowości te wyróżniają się również doskonałą kuchnią i bogatą ofertą, jeżeli chodzi o atrakcje w linii brzegowej. Costa Blanca to zdecydowanie dobre miejsce, jeżeli chcesz poczuć się niczym rodowity Hiszpan! Nigdzie indziej nie będziesz mieć tak doskonałej okazji, by poznać życie mieszkańców z tak bliska.

Hiszpańskie Costa Blanca – wczasy dla wielbicieli złotych plaż
Nie wyobrażasz sobie wakacji bez pięknej, piaszczystej plaży otoczonej palmami? Zatem Costa Blanca na wakacje będzie strzałem w dziesiątkę! Warto zastanowić się chociażby nad Alicante, które posiada m.in. przepiękną, złotą plażę San Juan. Mało tego, miejscowość ta bogata jest w wiele zabytków – jak monumentalny kościół św. Barbary na szczycie miasteczka, dokąd możesz dostać się kolejką bądź leniwym spacerkiem. A może wolisz surową przyrodę? Samotna skała Peñón de Ifach w miejscowości Calpe to najmniejszy rezerwat przyrody w całej Hiszpanii! Południowa część tego przepięknego kraju to doskonała okazja, by zaznać prawdziwie gorącej, hiszpańskiej atmosfery. Zatem nie zwlekaj i leć na Costa Blanca!

Zobacz również oferty w innych regionach w Hiszpanii: Almeria Costa Almeria Costa Brava Costa de la Luz Costa del Maresme Costa del Sol Costa Dorada Fuerteventura Gran Canaria La Gomera La Palma Majorka Teneryfa Teneryfa oraz informacje o Hiszpanii.

Pogoda w Costa Blanca

Śródziemnomorski klimat na Costa Blanca sprawia, że to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc na wybrzeżu Hiszpanii. W niezwykle popularnym Alicante pogoda jest słoneczna bardzo długo, a wysokie temperatury na Costa Blanca utrzymują się już od końca kwietnia do nawet początku października. Pogodę w tym regionie wyróżnia także niewielka ilość opadów, a deszcz pojawia się zwykle jedynie późną jesienią.