Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do USA (możliwa przesiadka). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: r.pl/rozklady. Przylot do Los Angeles, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, transfer do hotelu w Los Angeles lub okolicy, odpoczynek i nocleg.

Dzień 2

Dzień 2

Wczesne wykwaterowanie z hotelu. Śniadanie w formie prowiantu. Transfer na lotnisko. Wylot na Hawaje w godzinach porannych. Przylot na lotnisko w Honolulu, największego miasta i stolicy stanu Hawaje, położonego na wyspie Oʻahu na Oceanie Spokojnym. W tym niezwykłym miejscu stykają się różne wpływy kulturowe i językowe. Pierwsi osadnicy zaczęli się pojawiać już półtora tysiąca lat temu i byli to Polinezyjczycy. Zachodnia cywilizacja dotarła tu dopiero pod koniec XVIII wieku i założyła Królestwo Hawajów. Pozostałością po tamtych czasach jest Pałac ʻIolani, jedyny pałac królewski na terytorium USA, który znajdzie się na trasie naszego spaceru po mieście. Zobaczymy również Washington Place, Kościół Kawaiahaʻo, pomnik króla Kamehamehy oraz ratusz. Następnie udamy się do Pearl Harbour, historycznej bazy marynarki wojennej i lotnictwa USA, zaatakowanej w czasie II Wojny Światowej przez siły powietrzne Japonii, co zapoczątkowało intensywne walki obu państw o panowanie w regionie. Około 16:00 zakwaterowanie na statku Pride of America. W godzinach wieczornych statek wypływa z portu w Honolulu w kierunku wyspy Maui.

Dzień 3

Dzień 3

O godz. 8:00 statek przybije do portu w Kahului na wyspie Maui, drugiej co do wielkości w archipelagu Hawajów. Charakterystycznym punktem wyspy jest wulkaniczny szczyt Haleakalā, który dominuje nad krajobrazem i pozwala przeżyć zapierające dech w piersiach wschody słońca. Plaże Maui, zarówno te z drobnym, złotym piaskiem na południu, jak i dzikie, czarne wulkaniczne w Parku Narodowym Haleakalā, przyciągają miłośników słońca, surfingu i snorkelingu. Wyspa jest również znana z uprawy i eksportu słynnej hawajskiej kawy i ananasów. Dla chętnych (za dodatkową opłatą: ok. 130 USD/ os.) proponujemy wycieczkę fakultatywną po zachodniej części wyspy. Pierwszym punktem będzie Dolina Iao z majestatycznym szczytem Iao Needle, gdzie w XVIII w. król Kamehameha I walczył o zjednoczenie wysp Hawajskich. Jest to wyjątkowe miejsce, gdzie można podziwiać bujną roślinność, w tym tropikalne paprocie i egzotyczne kwiaty. Następnie udamy się do Maui Tropical Plantation, gdzie zobaczymy, jak uprawiane są kokosy, papaje i trzcina cukrowa. Ostatnim punktem będzie Maui Ocean Centre, imponujące oceanarium, którego kolekcja obejmuje m.in. rafy koralowe, endemiczne gatunki ryb, rekiny, żółwie i płaszczki. Powrót na statek. Czas wolny.

Dzień 4

Dzień 4

Statek pozostaje w porcie Kahului. Proponujemy chętnym (za dodatkową opłatą 150 USD/ os.) wycieczkę na wschód wyspy do Parku Narodowego Haleakalā, którego centralnym punktem jest ogromny wulkaniczny krater o średnicy około 11 km i głębokości około 800 metrów. Jest to jedna z najbardziej charakterystycznych i spektakularnych atrakcji na Hawajach. Krater jest pozostałością po erupcjach wulkanicznych, które kształtowały krajobraz Maui przez miliony lat. Obszar krateru charakteryzuje się księżycowym krajobrazem, z niewieloma roślinami, a także skałami wulkanicznymi, które tworzą niesamowite formacje. Haleakalā w języku hawajskim oznacza "Dom Słońca", prawdopodobnie dlatego, że jest to miejsce, gdzie można zobaczyć jedne z najbardziej spektakularnych wschodów słońca na świecie - być może będzie okazja się o tym przekonać (wycieczka nie zawsze może być zrealizowana o wschodzie słońca). Następnie udamy się na farmę kakao, gdzie będzie można zgłębić wiedzę o procesie powstawania czekolady. Poznamy tajniki uprawy kakaowców, zbierania i przetwarzania ziaren kakao, czyli fermentacji, suszenia i prażenia. Dodatkowo, w trakcie degustacji, eksperci z farmy podzielą się wiedzą na temat subtelnych różnic w smakach czekolady, wynikających z różnorodności użytych ziaren i metod produkcji. Powrót na statek. O godz. 18:00 wyruszamy w kierunku wyspy Hawaiʻi.

Dzień 5

Dzień 5

O godz. 8:00 statek zacumuje w porcie Hilo, które jest największym miastem na wyspie, znanym ze swojej malowniczej scenerii, w tym pięknych wodospadów, takich jak Rainbow Falls i Akaka Falls, oraz z bogatej roślinności w Liliuokalani Gardens. Każdego roku w Hilo odbywa się słynny Merrie Monarch, najważniejszy festiwal tańca hula na świecie, przyciągający tancerzy i widzów z całego świata. Hilo położone jest na największej hawajskiej wyspie Hawaiʻi, znanej również jako Wielka Wyspa. Jest to jedyna wyspa archipelagu, na której znajdują się aktywne wulkany. I właśnie to miejsce proponujemy Państwu odwiedzić (płatne dodatkowo 120 USD/os.). Park Narodowy Hawajskich Wulkanów jest jednym z najbardziej wyjątkowych parków narodowych na świecie. Jego główną atrakcją są dwa aktywne wulkany: Kīlauea, jeden z najaktywniejszych wulkanów na Ziemi i Mauna Loa, jeden z największych wulkanów tarczowych. W parku można podziwiać różnorodne krajobrazy: od tropikalnych lasów deszczowych po surowe, wulkaniczne pustynie, strumienie lawy czy krater Halemaʻumaʻu o średnicy około 1 km, od dawna uznawany za jedno z najświętszych miejsc w hawajskiej kulturze. Na miejscu jest też Jaskinia Thurston Lava Tube, dająca możliwość spaceru przez 180-metrowy dawny kanał lawy. Powrót na statek. O 18:00 statek opuszcza port i wypływa w kierunku zachodniej części wyspy.

Dzień 6

O 7:00 statek przypływa do portu w miejscowości Kona, szczególnie znanej z uprawy kawy Kona, cenionej na całym świecie i uznawanej przez koneserów za gatunek premium. Jest to również miejsce o bogatej historii, dlatego tego dnia proponujemy podróż w przeszłość do czasów wczesnych Hawajczyków oraz katolickich misjonarzy i ich wpływu na lokalną kulturę. Kluczowym punktem wycieczki (płatnej dodatkowo 130 USD/os.) jest Pu'uhonua o Honaunau National Historical Park, jeden z najważniejszych i najlepiej zachowanych zabytków kultury hawajskiej. W dawnych czasach pu'uhonua (schronienie) było miejscem, gdzie osoby, które złamały kapu (święte prawa) mogły uciec, aby uniknąć kary. Po odprawieniu odpowiednich rytuałów winowajca zostawał uznany za czystego i mógł bezpiecznie wrócić do społeczeństwa. W parku znajdują się świątynie, drewniane rzeźby tiki, mury z kamienia lawowego i rekonstrukcje tradycyjnych hawajskich domów. Powrót na statek. Około 17:30 statek wyruszy w dalszą drogę w kierunku wyspy Kaua`i.

Dzień 7

O godz. 8:00 statek zacumuje w porcie Nāwiliwili na wyspie Kaua`i, która przez wielu uznawana jest za najpiękniejszą z hawajskich wysp. Niezwykle bujna, tropikalna roślinność lasów deszczowych, zachwycająca paleta barw w Kanionie Waimea, zapierające dech monumentalne klify wzdłuż Wybrzeża Nā Pali, a do tego dużo mniejszy ruch turystyczny niż na innych wyspach – to wszystko musi złożyć się na wyjątkowe doświadczenie autentycznego obcowania z dziką przyrodą. Chętnym pierwszego dnia pobytu na wyspie proponujemy wycieczkę (dodatkowo płatną 120 USD/os.) do Waimea, zwanego Wielkim Kanionem Pacyfiku o długości około 16 km i głębokości sięgającej 900 m. Dodatkowo pojedziemy również nad rzekę Wailua, która jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc na wyspie, płynącą przez gęsto zalesione tereny, plantacje taro i tropikalne krajobrazy. Zobaczymy również Fern Grotto, naturalną jaskinię porośniętą paprociami. Powrót na statek.

Dzień 8

Statek pozostaje w porcie. Tego dnia na wyspie Kaua`i proponujemy przejażdżkę pociągiem po plantacji Kilohana. 4-kilometrowa trasa wiedzie przez uprawy trzciny cukrowej i taro - główne składniki diety dawnych Hawajczyków. Miniemy też ogrody pełne kwiatów oraz zagajniki mango, bananowców, papai czy ananasa, a następnie będzie okazja nakarmić hodowane na farmie zwierzęta. Na koniec weźmiemy udział w luau – tradycyjnej hawajskiej uczcie, podczas której spróbujemy lokalnych przysmaków, posłuchamy hawajskiej muzyki i zobaczymy pokaz tańca hula. Wycieczka fakultatywna jest dodatkowo płatna (160 USD/ os.). Powrót na statek. O 17:30 statek wyruszy w drogę powrotną do Honolulu.

Dzień 9

Dzień 9

O 7:00 statek przypływa do portu w Honolulu. Wykwaterowanie z kabin. Śniadanie. Wyokrętowanie. Następnie pożegnanie z Hawajami na plaży Waikiki. Przejazd na lotnisko. Wylot do Los Angeles w godzinach popołudniowych. Przylot na lotnisko w Los Angeles w późnych godzinach wieczornych. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 10

Dzień 10

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Los Angeles, światowej stolicy filmu. Naszą wizytę rozpoczniemy od Downtown, czyli centrum biznesowego, gdzie znajduje się Walt Disney Concert Hall, niezwykła sala koncertowa, zaprojektowana przez Franka Gehry’ego, której charakterystyczny kształt sprawia, że jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście. W pobliżu znajduje się El Pueblo de Los Angeles, najstarsza część miasta, gdzie znajduje się Olvera Street – żywa, historyczna ulica, która oddaje ducha meksykańskiego dziedzictwa Los Angeles. W El Pueblo zobaczyć też można Avila Adobe, najstarszy dom mieszkalny w mieście oraz zabytkową Kaplicą Nuestra Señora Reina de Los Angeles. Stamtąd udamy się do Griffith Observatory, centrum obserwacji astronomicznych, miejsce, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na miasto i kultowy znak Hollywood. Pojedziemy do Warner Bros Studios, gdzie zobaczymy autentyczne plany filmowe, m.in. kultową kawiarnię z serialu "Przyjaciele", a także rekwizyty i kostiumy z filmów o Harrym Potterze czy Batmanie. Następnie wrócimy do miasta i zobaczymy Hollywood Walk of Fame, słynną aleję, gdzie znajudje się ponad dwa i pół tysiąca gwiazd z nazwiskami znanych osobistości z filmu, telewizji, muzyki i teatru. Zatrzymamy się przy Dolby Theatre, gdzie odbywają się ceremonie wręczenia Oscarów, a na koniec udamy się do Rodeo Drive - luksusowej dzielnicy handlowej w Beverly Hills, gdzie znaleźć można butiki światowej sławy projektantów i sklepy najbardziej ekskluzywnych marek. W godzinach wieczornych przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 11

Przylot na lotnisko w Warszawie.

Uwagi do programu

- W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub niezawijaniu, do któregoś z portów wymienionych w programie, trasa rejsu może być też zmieniona przez armatora z przyczyn operacyjnych.
 -Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu
-Podczas trwania całego rejsu proponujemy dodatkowo płatne wycieczki fakultatywne – płatne gotówką USD (zgodnie z informacją przy opisie wycieczek fakultatywnych).
-Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Przy zakwaterowaniu wymagany jest depozyt minimum 300 USD/os. płatny gotówką (w recepcji na statku) lub kartą kredytową. Wszystkie rozliczenia na statku mają charakter bezgotówkowy i przy wykwaterowaniu zakupione towary, usługi są odliczane od depozytu, a zwrot dokonywany jest w takiej samej formie, w jakiej przyjmowana była płatność. Armator nie rekomenduje korzystania z kart debetowych.
- Kobiety powyżej 24 tyg. ciąży, niemowlęta do 24 miesiąca życia oraz osoby poniżej 18 lat życia (jeśli nie są pod opieką prawnych opiekunów) nie mogą odbyć rejsu i nie zostaną wpuszczone na statek. Kobiety w ciąży zobligowane są do posiadania zaświadczenia (w języku angielskim) z informacją o tygodniu ciąży oraz że przebiega ona w sposób prawidłowy.
- Na statek nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, m.in: żelazek, scyzoryków, czajników elektrycznych, świeżej żywności (np. warzywa i owoce), napojów alkoholowych oraz żadnych materiałów łatwopalnych. Zostaną one odebrane przy wejściu na statek, wzięte w depozyt i oddane przy zejściu ze statku.
- Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.
- Walutą obowiązującą na statku: USD.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Statek Pride of America to duży statek wycieczkowy, zbudowany w 2005 r., wyremontowany w 2022 r. należący do armatora Norwegian Cruise Line (NCL). Statek składa się z 14 pokładów, ma 280 m dł., a załoga liczy około 927 osób. Statek może zabrać na pokład 2.186 pasażerów.

Kabiny

Podstawowe typy kabin: wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne z oknem i zewnętrzne z balkonem. Wszystkie kabiny wyposażone są w 2 osobne łóżka lub jedno łóżko małżeńskie (queen-size), posiadają: łazienkę (prysznic, toaleta, suszarka do włosów), toaletkę, telewizor, mini sejf oraz klimatyzację.

- Kabina wewnętrzna bez okna. Powierzchnia pokoju: 12-20 m2. Zlokalizowane na pokładach 4, 7-11.
- Kabina zewnętrzna z oknem lub bulajem. Powierzchnia pokoju: 13-20 m2.Zlokalizowane na pokładach 4 i 7. W zależności od lokalizacji kabiny (pokładu) okna mają zróżnicowane rozmiary, kształty (możliwy bulaj- okrągłe okno) i widoki.
- Kabina zewnętrzna z balkonem. Powierzchnia pokoju: 16-26 m2. Powierzchnia balkonu: 3-8m2. Zlokalizowane na pokładach 7-12
Istnieje możliwość zakwaterowania w kabinach 3- i 4-osobowych na potwierdzenie i zależy od aktualnej dostępności na statku. W celu zamówienia takiej kabiny prosimy o kontakt z naszym Konsultanterm.

Do dyspozycji gości

Baseny, jacuzzi, salon do gry w karty i gry planszowe, strefa zabaw dla dzieci do lat 3, strefa zabaw dla dzieci w wieku 3-12 lat, strefa rozrywki dla nastolatków, salon piękności i spa, centrum fitness, boisko do koszykówki/siatkówki, pole do minigolfa, salon gier, profesjonalne usługi fotograficzne, kafejka internetowa, ścieżka do joggingu/pieszych spacerów, sala teatralna, pole do mini-golfa, sala ceremonii, gdzie można odnowić swoje przysięgi małżeńskie oraz przeszklona strefa relaksu.
Niektóre atrakcje są dodatkowo płatne. Na statku akceptowane są karty kredytowe.

Program sportowy i animacyjny

Na gości czeka szereg animacji w ciągu dnia oraz wieczorami, m.in. Band on the Run – klub muzyczny w stylu lat 70-tych, występy taneczne i muzyczne, teleturniej z nagrodami pieniężnymi.

Bary, kluby i kawiarnie

Aloha Lanai Bar – bar z widokiem na ocean, oferujący szeroką gamę win, piw i koktajli.
Gold Rush Saloon – bar nawiązujący stylistyką do Dzikiego Zachodu
John Adams Coffee Bar – kawiarnia oferująca także słodkości
Key West Bar & Grill – lokal w stylu karaibskim, oferujący dania z grilla i alkohole
Mardi Gras Cabaret Lounge & Nightclub – klub muzyczny inspirowany stylistyką Nowego Orleanu
Napa Wine Bar – bar oferujący szeroką gamę win, piw i koktajli.
Ocean Drive Bar – bar na świeżym powietrzu przy basenie
Pink’s Champaigne Bar – bar inspirowany wystrojem hawajskiego hotelu Royal Palace
Waikiki Bar - bar oferujący szeroką gamę win, piw i koktajli, stylizowany na bar na plaży

Wyżywienie

W cenie rejsu wyżywienie obejmuje śniadania, obiady i kolacje, a także dodatkowe posiłki w następujących restauracjach, bez konieczności dokonywania wcześniejszej rezerwacji:
Dwie restauracje główne (Aqua i Versailles): klasyczne dania kuchni międzynarodowej
O'Sheehan's Bar & Grill: Kuchnia irlandzka, klasyczne dania pubowe, otwarta 24 godziny na dobę.
Garden Café: Bufet oferujący śniadania, lunche i kolacje z różnorodną kuchnią.
Shanghai's Noodle Bar: Kuchnia azjatycka, dania z woka z makaronem, zupy.
Ginza – Restauracja azjatycka oferująca świeżo przygotowane makarony, dania z woka i zupy
Topsiders Bar & Grill – Grill na świeżym powietrzu przy basenie z nieformalną atmosferą, serwujący grillowane burgery, hot dogi i inne przekąski idealne na szybki posiłek.
W cenie jest również dostęp do dystrybutorów z kawą, herbatą i zimnymi napojami. Napoje alkoholowe – dodatkowo płatne.
Usługi Room Service są dostępne przez 24 godziny na dobę, ale są dodatkowo płatne.

Restauracje à la carte dodatkowo płatne

Moderno Churrascaria: restauracja brazylijska oferująca bogaty bufet sałatkowy oraz tradycyjne wolno pieczone mięsa.
Cagney's Steakhouse: amerykańska restauracja oferująca Certified Angus Beef®, czyli certyfikowaną wołowinę jakości premium, a także frytki truflowe.
La Cucina: włoska restauracja oferująca klasyki kuchni włoskiej i domowe Tiramisu.
Le Bistro: francuska restauracja serwująca eleganckie dania w romantycznej atmosferze.
Teppanyaki: japońska restauracja z pokazem gotowania na żywo, gdzie szef kuchni przygotowuje dania na dużym stalowym grillu.
Atrium Café – Kawiarnia
Sushi – Nowoczesny sushi bar z tradycyjnymi japońskimi przekąskami
W wymienionych restauracjach może być konieczna wcześniejsza rezerwacja.

Dodatkowo płatne pakiety (można zakupić na miejscu)

Pakiet napojów Premium
Pakiet (dodatkowo płatny od ok. 138 USD/ os./ dzień) obejmuje m.in. wybrane, wysokoprocentowe napoje alkoholowe i koktajle, a także wina i piwa, których cena nie przekracza 15 USD za porcję, 20% zniżki na wszystkie butelki szampana i wina, nieograniczone napoje bezalkoholowe i soki.
Do ceny pakietu zostanie doliczona opłata serwisowa oraz napiwek w wysokości 20%.

Pakiet napojów bezalkoholowych
Pakiet (dodatkowo płatny od ok. 9,95 USD/ os./ dzień) oferuje nieograniczone korzystanie z napojów bezalkoholowych podczas trwania rejsu. W skład pakietu wchodzą: Coca-Cola, Coca-Cola Light, Sprite, napój imbirowy (ginger ale), tonik, Fanta, Woda sodowa. Pakiet jest dostępny dla dorosłych oraz dzieci powyżej 3 roku życia.
Do ceny pakietu zostanie doliczona opłata serwisowa oraz napiwek w wysokości 20%.

Pakiet wody źródlanej
Pakiet obejmuje wodę dostarczoną bezpośrednio do Twojej kabiny na czas trwania rejsu i pozwala zaoszczędzić do 60%. W trosce o środowisko producent wody odrzucił plastikowe butelki i zdecydował się na karton, wykonany w 82% z materiałów odnawialnych i nadaje się do recyklingu.
Pakiet jest do wyboru w trzech wariantach: 6 litrów za ok. 19, 95 USD, 12 litrów za ok. 34, 95 USD lub 24 litry za ok. 49,95 USD.
Do ceny pakietu zostanie doliczona opłata serwisowa oraz napiwek w wysokości 20%.

Pakiet WI-FI podstawowy
Pakiet (płatny dodatkowo ok. 29,99 USD za urządzenie/dzień) obejmuje:
- przeglądanie stron www,
- używanie aplikacji społecznościowych takich jak Facebook, Instagram, WhatsApp, Twitter i Snapchat,
- zarządzanie e-mailami i udostępnianie plików przez Gmail, iCloud, Yahoo, Outlook, Dropbox, Google Drive,
- komunikacja i dzwonienie przez: iMessage, FaceTime, Skype Messenger, Zoom, Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat, WeChat, Telegram, Google Duo, Viber,
- dostęp do sklepów z aplikacjami jak Google Play Store i iOS AppStore, Microsoft Store,
Pakiet nie obsługuje strumieniowania wideo.

Pakiet WI-FI premium
Pakiet (płatny dodatkowo ok. 39,99 USD za urządzenie/dzień) obejmuje wszystkie usługi z wersji podstawowej, a także:
- strumieniowanie audio i wideo z serwisów takich jak Netflix, Hulu, Amazon Prime, HBO Max, Disney+, ESPN+, Peacock, Paramount+, YouTube,
- dostęp do transmisji na żywo i monitoringu wideo,
- słuchanie muzyki i podcastów przez Apple Music, Spotify, Pandora, Google Play Music, iHeart Radio, Sound Cloud.

Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnego paszportu (nie może być to jednak paszport tymczasowy) oraz ESTA (Electronic System for Travel Authorization) bądź wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

UWAGA!

• ESTA nie gwarantuje otrzymania zezwolenia na wjazd do USA. Decyzję o wydaniu pozwolenia na przekroczenie granicy USA podejmuje inspektor imigracyjny w punkcie granicznym;
• Nawet jeśli poprzednio obywatel Rzeczpospolitej Polskiej wjechał bez problemów do Stanów Zjednoczonych, mimo wcześniejszego przekroczenia dozwolonego czasu pobytu w USA, nie oznacza to, że będzie wpuszczony ponownie. W miarę udoskonalania i powiększania baz danych stosowanych podczas kontroli wjazdowej wzrasta prawdopodobieństwo wykrycia przez oficera imigracyjnego wcześniejszego naruszenia przepisów;
• zatajenie informacji o poprzednim przedłużonym pobycie uważane jest za świadome wprowadzenie w błąd i prowadzi do dożywotniej odmowy wydania wizy;

Kto nie może starać się o autoryzację w systemie ESTA?

• osoby, którym w przeszłości odmówiono wizy lub które "miały problemy mogące wpłynąć na prawo do otrzymania wizy, takie jak wyrok sądowy lub złamania prawa imigracyjnego USA”
• Program ruchu bezwizowego nie obejmuje też osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię, Jemen lub Kubę. 

W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html

Z posiadania ESTA zwolnione są osoby, posiadające ważną amerykańską wizę wjazdową. Posiadający wizę B1/B2 mogą zgodnie z prawem nadal podróżować do USA, wykorzystując tę wizę do ostatniego dnia jej ważności – czyt. „expiry date”.
Zgodnie z prawem można aplikować o wjazd nawet w ostatnim dniu ważności wizy, ale to urzędnik na granicy określa na ile dana osoba otrzyma prawo pobytu i to jest nadrzędne od daty ważności samej wizy.
Czas rozpatrywania ESTY przez Urząd Imigracyjny Stanów Zjednoczonych nie jest identyczny. Informujemy, iż Biuro Podróży Rainbow Tours S. A. nie ponosi odpowiedzialności za zwłokę w rozpatrzeniu wniosku o ESTA, leżącą po stronie Urzędu Imigracyjnego USA oraz za odmowę wydania ESTA, wynikającą z przyczyn niezależnych od Biura Podróży Rainbow Tours S.A. 

Gotowe ESTA Klienci odbierają na stanowisku Rainbow na lotnisku. 

W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących.

Świadczenia

Cena obejmuje: przeloty samolotami rejsowymi do/z USA (Warszawa - Los Angeles - Honolulu - Los Angeles - Warszawa; możliwe międzylądowania), zakwaterowanie (razem 7 noclegów) na statku Pride of America (dokładne opisy kabin znajdują się w systemie rezerwacyjnym i na stronie internetowej r.pl), 2 noclegi w Los Angeles lub okolicach w hotelu**/*** ze śniadaniem, korzystanie z większości atrakcji na statku (dokładny opis statku w sekcji: zakwaterowanie), transfery: lotnisko-hotel-statek-lotnisko, wyżywienie podczas rejsu jak w opisie statku (bez napojów alkoholowych i butelkowanych), opiekę polskiego pilota, podatki portowe, opłaty serwisowe, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy amerykańskiej, napojów alkoholowych i butelkowanych na rejsie, depozytu min. 300 USD płatnego w pierwszym dniu rejsu (gotówką lub kartą), obowiązkowego pakietu płatnego u pilota na miejscu (bilety wstępów w Los Angeles i Honolulu, TGS, napiwki) w wysokości ok. 348 USD/ os., wycieczek fakultatywnych podczas rejsu oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs
1 / 29

Hoʻomaha - odpocznij na Hawajach - rejs

Za osobę19 297
Razem
38 593 zł
Zaliczka 10% 3 850 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 8h
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy
Cena obejmuje: przeloty samolotami rejsowymi do/z USA (Warszawa - Los Angeles - Honolulu - Los Angeles - Warszawa; możliwe międzylądowania), zakwaterowanie (razem 7 noclegów) na statku Pride of America (dokładne opisy kabin znajdują się w systemie rezerwacyjnym i na stronie internetowej r.pl), 2 noclegi w Los Angeles lub okolicach w hotelu**/*** ze śniadaniem, korzystanie z większości atrakcji na statku (dokładny opis statku w sekcji: zakwaterowanie), transfery: lotnisko-hotel-statek-lotnisko, wyżywienie podczas rejsu jak w opisie statku (bez napojów alkoholowych i butelkowanych), opiekę polskiego pilota, podatki portowe, opłaty serwisowe, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy amerykańskiej, napojów alkoholowych i butelkowanych na rejsie, depozytu min. 300 USD płatnego w pierwszym dniu rejsu (gotówką lub kartą), obowiązkowego pakietu płatnego u pilota na miejscu (bilety wstępów w Los Angeles i Honolulu, TGS, napiwki) w wysokości ok. 348 USD/ os., wycieczek fakultatywnych podczas rejsu oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Atuty oferty

Nieziemska uroda Hawajów • historyczne Pearl Harbour • wulkaniczne parki narodowe • majestatyczny wulkan Haleakalā • polinezyjska kultura stanu Aloha • Los Angeles downtown • filmowy świat Hollywood • zakupy w Beverly Hills • wycieczka po studiu Warner Bros • oscarowy Dolby Theatre • statek Pride of America**** • w cenie: wyżywienie FB • polski pilot na pokładzie statku
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Pokoje

Kabina wewnętrzna

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 12-20 m2 | 1 pomieszczenie

Został ostatni pokój

bez dopłaty

Kabina zewnętrzna z oknem (z częściowym widokiem)

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 13 m2 | 1 pomieszczenie

Ostatnie 2 pokoje

+2 063

zł/Pokój

Kabina zewnętrzna z balkonem

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 16-26 m2 | 1 pomieszczenie | Balkon / taras

+7 907

zł/Pokój

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem