Wczasy w Teheranie - co musisz wiedzieć?

  • O Teheranie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Teheranie

Teheran

Stolica:
Iran
Waluta:
IRR
Powierzchnia:
717 km2
Liczba ludności:
12 223 598

Teheran to stolica, a jednocześnie największe miasto Iranu ulokowane malowniczo na zboczach masywu górskiego Elbrus. To również jedna z najbardziej kosmopolitycznych i najprężniej rozwijających się metropolii Bliskiego Wschodu – zajmuje aż 658 km2, a liczba mieszkańców sięga 16 milionów. Miasto niesamowicie fascynuje na każdym kroku i to prawdziwe must-see podczas wycieczki objazdowej po całym Iranie.
Na miłośników zwiedzania w Teheranie czeka wpisany na listę UNESCO kompleks pałacowy Golestan oraz Wieża Wolności – dwie wizytówki tego miasta. Historię Bliskiego Wschodu kryją natomiast dwa arcyciekawe muzea – Muzeum Narodowe oraz Muzeum Klejnotów. Niesamowity krajobraz Teheranu rozciąga się z Wieży Milad, skąd doskonale widać, jak rozległym jest miastem.

Zobacz również oferty w innych regionach w Iranie: Wyspa Keszm oraz informacje o Iranie.

Pogoda w Teheranie

Pogoda w Teheranie może być zróżnicowana z powodu jego położenia. Na północy miasto graniczy z górami Elbrus, zaś na południu znaczny wpływ na klimat ma bliskie położenie pustyni.
Wiosna i jesień trwają tutaj dość krótko, a latem temperatury w Teheranie często przekraczają 35°C. Zima trwać może natomiast aż do marca, jednak rzadko słupek rtęci spada poniżej 0°C, oscylując zwykle na poziomie 1-8°C.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon