wypoczynek

Wczasy w Teheranie - co musisz wiedzieć?

  • O Teheranie
  • Opinie
  • Pogoda

Teheran

Teheran to stolica, a jednocześnie największe miasto Iranu ulokowane malowniczo na zboczach masywu górskiego Elbrus. To również jedna z najbardziej kosmopolitycznych i najprężniej rozwijających się metropolii Bliskiego Wschodu – zajmuje aż 658 km2, a liczba mieszkańców sięga 16 milionów. Miasto niesamowicie fascynuje na każdym kroku i to prawdziwe must-see podczas wycieczki objazdowej po całym Iranie.
Na miłośników zwiedzania w Teheranie czeka wpisany na listę UNESCO kompleks pałacowy Golestan oraz Wieża Wolności – dwie wizytówki tego miasta. Historię Bliskiego Wschodu kryją natomiast dwa arcyciekawe muzea – Muzeum Narodowe oraz Muzeum Klejnotów. Niesamowity krajobraz Teheranu rozciąga się z Wieży Milad, skąd doskonale widać, jak rozległym jest miastem.

Opinie o Teheranie

Teheranie
5.0 /6

Pobyt w listopadzie 2019

Krótki pobyt w Teheranie nie pozwala na pełną ocenę stolicy Iranu. Jednak miejsca, które odwiedziliśmy były ciekawe.
Dodał(a):
BARBARA RYSZARD, BDGOSZCZ, 18.11.2019
5.0/6 Ocena ogólna Teheranie

Pogoda w Teheranie

Pogoda w Teheranie może być zróżnicowana z powodu jego położenia. Na północy miasto graniczy z górami Elbrus, zaś na południu znaczny wpływ na klimat ma bliskie położenie pustyni.
Wiosna i jesień trwają tutaj dość krótko, a latem temperatury w Teheranie często przekraczają 35°C. Zima trwać może natomiast aż do marca, jednak rzadko słupek rtęci spada poniżej 0°C, oscylując zwykle na poziomie 1-8°C.