Plan wycieczki

Dzień 1.

Podróż do Izraela: pierwsza noc w Betlejem lub Hebronie.

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow najpóźniej na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie do Tel Awiwu odprawa paszportowo-celna, transfer do hotelu w Betlejem / Hebronie lub okolicy. Późna kolacja (możliwa w formie zimnego pakietu) i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 70 km).

Dzień 2.
Dzień 2.

Śladami Jezusa: od Góry Oliwnej do Betlejem.

Po śniadaniu wjazd na Górę Oliwną oraz zwiedzanie Bazyliki Wszystkich Narodów położonej przy Getsemani, czyli Ogrodzie Oliwnym, znanym Polakom jako Ogrójec. Następnie przejazd do Starego Miasta. Przejdziemy przez dzielnicę muzułmańską i bazar arabski Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), na końcu której znajduje się Bazylika Grobu ze skałą Golgoty i Grobem Jezusa. Następnie udamy się do dzielnicy ormiańskiej i żydowskiej oglądając po drodze Cardo Maximus - pozostałości po starej rzymskiej ulicy i dojdziemy do Bramy Syjońskiej. Przejazd do Betlejem - miejsca narodzin Jezusa - wizyta w Grocie Narodzenia i wybudowanej na niej Bazylice Narodzenia Pańskiego. Kolacja i nocleg w Betlejem / Hebronie lub okolicy. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 3.
Dzień 3.

Jerozolima: pomiędzy historią a współczesnością.

Po śniadaniu przejazd do Bramy Gnojnej, przez którą dojdziemy do Ściany Płaczu i na Wzgórze Świątynne (jeśli tylko będzie udostępnione) z sanktuarium Złotej Kopuły na Skale i Meczetem Al-Aksa (nie wchodzimy do świątyń). Następnie przejedziemy do Jerozolimy Zachodniej, gdzie zwiedzanie rozpoczniemy od Wielkiej Synagogi. W dalszej kolejności pojedziemy pod Kneset (parlament izraelski) zobaczyć słynną menorę, odwiedzimy również Ein Karem z kościołem Jana Chrzciciela. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w Instytucie Yad Vashem - miejscu upamiętniającym ofiary Holokaustu. Powrót do hotelu, kolacja. Dla chętnych zwiedzanie "Jerozolimy nocą" w późnych godzinach wieczornych (dodatkowo płatne ok. 30 USD/os). (Trasa ok. 50 km).

Dzień 4.
Dzień 4.

Śladami historii: Jerycho, Bet Shean i Nazaret.

Po śniadaniu udamy się w kierunku Galilei. Dla chętnych, o ile czas pozwoli, wycieczka do najstarszego miasta świata - Jerycha (dodatkowo płatne - ok. 20 USD). Następnie Bet Shean, gdzie zobaczymy m. in. teatr rzymski, bizantyjską ulicę, antyczne świątynie oraz łaźnie rzymskie. Wizyta w Nazaret, gdzie odwiedzimy Bazylikę Zwiastowania Pańskiego (zbudowanej wokół Groty Zwiastowania). Odwiedzimy Jardenit nad Jordanem, symboliczne miejsce chrztu Chrystusa. Kolacja i nocleg w hotelu w Nazaret lub Tyberiadzie (lub okolicy). (Trasa ok. 230 km).

Dzień 5.
Dzień 5.

W krainie Biblii: od Wzgórz Golan do Jeziora Galilejskiego.

Po śniadaniu możliwość wycieczki fakultatywnej na Wzgórza Golan (dodatkowo płatna - ok. 40 USD/os.). Podczas lunchu będzie można delektować się wyśmienitym obiadem z endemicznie występującą w tym rejonie rybą św. Piotra (dodatkowo płatne ok. 30 USD/os.). Następnie przejazd do miejsc związanych z ważnymi dla chrześcijan wydarzeniami: Mała Tabgha - kościół Prymatu św. Piotra, gdzie Jezus Chrystus wskazał apostoła Piotra jako swego następcę na ziemi, Kafarnaum - wielokrotnie wspominane w Biblii miejsce zamieszkania Jezusa oraz Góra Błogosławieństw (miejsce tzw. Kazania na Górze). Tego dnia odwiedzimy kibuc - specyficzną izraelską formę "spółdzielni". Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Kolacja i nocleg w hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie (lub okolicy). (Trasa ok. 50 km).

Dzień 6.
Dzień 6.

Od Akki do Tel Awiwu: tajemnice Izraela.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Akki (lista UNESCO) - malowniczego starego miasta, gdzie zwiedzimy twierdzę krzyżowców. Potem udamy się do Hajfy, gdzie zobaczymy efektowne perskie Ogrody Bahaitów (bahaizm to mieszanka judaizmu, chrześcijaństwa i islamu). Następnie udamy się do Cezarei Nadmorskiej, wspaniałego portowego miasta wybudowanego przez króla Heroda Wielkiego, zobaczymy między innymi hipodrom, teatr, akwedukt z II w. oraz mury krzyżowców z potężną bramą. Jadąc dalej wybrzeżem Morza Śródziemnego dojedziemy do Tel Awiwu - przejazd przez najciekawsze części miasta. Dotrzemy do Jaffy - miasteczka pamiętającego wydarzenia wspominane w Starym Testamencie. Spacer po starej Jaffie. Przejazd do Betlejem / Hebronie lub okolicy - zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 240 km).

Dzień 7.
Dzień 7.

Od Masady do Qumran: tajemnice Morza Martwego.

Po śniadaniu wyjazd nad Morze Martwe, gdzie zwiedzimy Masadę - twierdzę Heroda Wielkiego i jednocześnie miejsce walki zelotów - społeczności Żydów, która najdłużej opierała się Rzymowi. Następnie zwiedzimy Qumran - starożytną wioskę Esseńczyków, twórców słynnych zwojów znad Morza Martwego. Zakupy kosmetyków z minerałami z Morza Martwego oraz przejazd na kąpiel w Morzu Martwym - 430 m p. p. m. Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem / Hebronie lub okolicy. (Trasa ok. 220 km).

Dzień 8.

Pożegnanie z Jerozolimą i powrót do domu.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Jerozolimy. Czas wolny (w zależności od godziny lotu powrotnego do Polski) samodzielne zwiedzanie miasta oraz zakup pamiątek. Następnie transfer na lotnisko w Tel Awiwie i wylot do Polski. (Trasa ok. 50 km).

Uwagi do programu


  • Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i menu).

  • W okresie najważniejszego święta religijnego Yom Kippur i Rosh Ha Shana, mogą wystąpić zmiany w organizacji objazdów i pobytów. Wszystkie posiłki w tym czasie są serwowane na zimno, podawane są tylko napoje bezalkoholowe.

  • Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

  • Do urządzeń elektrycznych z „grubymi bolcami” potrzebne są adaptery.

  • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

  • Osobom korzystającym z kąpieli w Morzu Martwym sugerujemy posiadanie obuwia do wody.

  • Przy odprawie na rejs do Izraela, (TLV lub VDA) mogą zostać Państwo wybrani do dodatkowej kontroli bezpieczeństwa (informacja na karcie pokładowej w postaci "SSSS"). Informację o dodatkowej kontroli dostaniecie Państwo przy odprawie biletowo-bagażowej – „check-in”. Na kontrolę należy zgłosić się bez wezwania, po kontroli paszportowej przed wejściem do samolotu. Brak adnotacji na karcie pokładowej o odbyciu kontroli uniemożliwi wejście na pokład samolotu.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

w hotelu restauracja oraz bar

Wyżywienie

śniadania oraz kolacje (wg. opisu w programie)

Zakwaterowanie

Hotele o standardzie odpowiadającym **/ *** w ocenie organizatora (wg programu) - (7 rozpoczętych dób hotelowych).

Wizy

Paszport

- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

- Obywatele polscy nie potrzebują wiz do Izraela na pobyt do 90 dni.

- Od 1.01.2018 roku, władze Państwa Izrael nie stemplują paszportów na żadnym z przejść granicznych. Każdy pasażer otrzymuje standardowo wydrukowaną kartkę z zezwoleniem na wjazd i pobyt na terenie Izraela. Należy jednak pamiętać, że fakt przekroczenia granicy lądowej z Izraelem może oznaczać brak możliwości lub utrudnienia wjazdu do Arabii Saudyjskiej, Iraku, Iranu, Libanu, Libii, Syrii. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach, należy zwrócić się do urzędu paszportowego o wymianę paszportu. Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela przy uprzedniej bytności w krajach arabskich lub innych nieuznających Izraela.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do/z Tel Awiwu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje (lub lunche), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania oraz ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu, zwiedzania Masady, Tour Guide System, obsługi przewodników, kierowców (kwota ok. 270 USD/os. płatna pilotowi imprezy), napojów do kolacji, obiadów, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz innych wydatków osobistych. Najpopularniejszą walutą na miejscu jest dolar USA.

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Izrael nie tylko dla pielgrzymów

5.3/6 (480 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Izrael nie tylko dla pielgrzymów
Galeria (11)
Izrael nie tylko dla pielgrzymów
Izrael nie tylko dla pielgrzymów
Izrael nie tylko dla pielgrzymów
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Jerozolima - święte miasto • Via Dolorosa - Droga Krzyżowa • Ściana Płaczu • Betlejem - Grota Narodzenia • Akka - twierdza krzyżowców • Cezarea Nadmorska • Nazaret - bazylika Zwiastowania NMP • Kafarnaum - Góra Błogosławieństw • Tel Awiw • Hajfa - perskie ogrody • Masada - twierdza Heroda • Morze Martwe - dla urody! •
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do/z Tel Awiwu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje (lub lunche), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania oraz ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu, zwiedzania Masady, Tour Guide System, obsługi przewodników, kierowców (kwota ok. 270 USD/os. płatna pilotowi imprezy), napojów do kolacji, obiadów, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz innych wydatków osobistych. Najpopularniejszą walutą na miejscu jest dolar USA.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę3 728
Razem
7 456 zł
Zaliczka 10% 740 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.2
Pilot
5.5
Program wycieczki
5.5
Transport
5.5
Wyżywienie
4.8
Zakwaterowanie
4.4
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Grażyna 31.07.2018
Termin pobytu: sierpień 2018

Wycieczka super ale jedyny minus to złodziejstwo na lotnisku

Polecam serdecznie wycieczkę. OSTRZEGAM!!! Jedyny minus wycieczki to złodziejstwo przez obsługe na lontisku Tel Awiw w czasie powrotu do kraju. Straciłam kosmetyki wartości ponad 400zł i część paragon, który był umiejętnie przerwany by nie mieć dowodu gdzie kupiłam i za ile dane kosmetyk.

6.0/6

Elżbieta, Kraków 21.05.2019

Izrael

Bardzo ciekawa wycieczka,bardzo dużo dowiedzialam się ciekawych rzeczy na temat Izraela.Polecam,na pewno jeszcze wrócę ponieważ zakochalam się w tym różnorodnym kraju.
Pokaż więcej opinii (478)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem