Ściana Płaczu, Jerozolima

Ogrody Bahaitów, Hajfa

Grota Narodzenia Pańskiego, Betlejem

Bet Shean

Stare Miasto, Jaffa

Bazylika Grobu Świętego, Jerozolima

Cezarea

Masada

Jerycho

Jad Waszem

Bazylika Zwiastowania Pańskiego, Nazaret

Izrael nie tylko dla pielgrzymów

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
5.4 /6 ( 335 opinii ) Last minute
Wycieczka samolotem
Jerozolima - święte miasto • Via Dolorosa - Droga Krzyżowa • Ściana Płaczu • Betlejem - Grota Narodzenia • Akka - twierdza krzyżowców • Cezarea Nadmorska • Nazaret - bazylika Zwiastowania NMP • Kafarnaum - Góra Błogosławieństw • Tel Aviv • Hajfa - perskie ogrody • Masada - twierdza Heroda • Morze Martwe - dla urody! • Dla chętnych możliwość przedłużenia o 7 dni wypoczynku w Ejlacie!

Terminy i ceny wycieczki 47

Kalkuluj cenę

Hotele podczas wypoczynku 2

BE Unique Hotel
Izrael, Ejlat
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
ZMIANA ZA  0 zł / za osobę 7 dni

5 /6 (1 opinia)
Leonardo Privilege Eilat Hotel
Izrael
All inclusive
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
DOPŁAĆ TYLKO  +1 117 zł / za osobę 7 dni

Plan wycieczki

Dzień 1.

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie do Ovdy koło Ejlatu (od kwietnia lot do Tel Avivu) odprawa paszportowo-celna, a następnie przejazd przez pustynię Negev w kierunku Jerozolimy. Kolacja (możliwa w formie zimnego pakietu) i nocleg w hotelu w Betlejem / Hebronie lub okolicy. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 2.

Po śniadaniu wjazd na Górę Oliwną oraz zwiedzanie Bazyliki Wszystkich Narodów położonej przy Getsemani, czyli Ogrodzie Oliwnym, znanym Polakom jako Ogrójec. Następnie przejazd do Starego Miasta. Przejdziemy przez dzielnicę muzułmańską i bazar arabski Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), na końcu której znajduje się Bazylika Grobu ze skałą Golgoty i Grobem Jezusa. Następnie udamy się do dzielnicy ormiańskiej i żydowskiej oglądając po drodze Cardo Maximus - pozostałości po starej rzymskiej ulicy i dojdziemy do Bramy Syjońskiej. Przejazd do Betlejem - miejsca narodzin Jezusa - wizyta w Grocie Narodzenia i wybudowanej na niej Bazylice Narodzenia Pańskiego. Kolacja i nocleg w Betlejem / Hebronie lub okolicy. (Trasa ok. 60 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele o standardzie odpowiadającym **/ *** w ocenie organizatora (wg programu) - (7 rozpoczętych dób hotelowych).
Do dyspozycji gości
w hotelu restauracja oraz bar
Pokoje
wszędzie 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.
Wyżywienie
śniadania oraz kolacje (wg. opisu w programie)
Wizy
Paszport
- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.
- Obywatele polscy nie potrzebują wiz do Izraela na pobyt do 90 dni. - Od 1.01.2018 roku, Władze Państwa Izrael nie stemplują paszportów na żadnym z przejść granicznych. Każdy pasażer otrzymuje standardowo wydrukowaną kartkę z zezwoleniem na wjazd i pobyt na terenie Izraela. Należy jednak pamiętać, iż fakt przekroczenia granicy lądowej z Izraelem może oznaczać brak możliwości lub utrudnienia wjazdu do Arabii Saudyjskiej, Iraku, Iranu, Libanu, Libii, Syrii. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach, należy zwrócić się do urzędu paszportowego o wymianę paszportu. Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela przy uprzedniej bytności w krajach arabskich lub innych nieuznających Izraela.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przeloty samolotem do/z Ovdy k.Ejlatu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje (lub lunche), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania i ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NW, KL, Assistance oraz bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, zwiedzania Masady, Tour Guide System m.in. w Yad Vashem, obsługi przewodników, kierowców itp.): ok. 195 USD/ osoby (płatne na miejscu). Cena nie obejmuje również: napojów do obiadów, kolacji, wycieczek fakultatywnych (Jerozolima nocą ok. 25 USD/ osoby, Wzgórza Golan ok. 35 USD/ osoby, Jerycho ok. 15 USD/ osoby) oraz innych wydatków osobistych. Najpopularniejszą walutą na miejscu jest dolar USA.
Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia pobytu o 7 kolejnych nocy w wybranym hotelu w Ejlacie (tylko w terminach z wylotem od 03.11.19 do 16.03.20). Opisy hoteli dostępne w katalogu i w systemie rezerwacyjnym R.pl.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/izrael-nie-tylko-dla-pielgrzymow/zakwaterowanie-izt
- obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
Sezonowość
Zwykle wysoki sezon turystyczny w Izraelu trwa w listopadzie oraz od połowy grudnia do końca kwienia.

Dodaj opinię

5.4

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Izraelu! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon