wypoczynek

Wczasy w Izraelu - co musisz wiedzieć?

  • O Izraelu
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Izraela

Izrael

Stolica:
Jerozolima
Waluta:
ILS
Powierzchnia:
22 072 km2
Liczba ludności:
8 320 100

Wakacje w Izraelu

Wczasy w Izraelu – nieodkrytym wciąż turystycznym raju

Dla wielu z nas Izrael kojarzy się głównie z ziemią święta i turystyką religijną. Tymczasem kraj ten ma do zaoferowania przepiękne plaże, gorące, spokojne morze, zachęcające do wielogodzinnych kąpieli, łagodny, śródziemnomorski klimat, bogatą kulturę oraz świetną kuchnię. Jeśli dodamy do tego dobrze rozwiniętą infrastrukturę hotelową, otrzymujemy prawdziwy turystyczny raj na ziemi! Leżący w bardzo korzystnej strefie klimatycznej Izrael to idealne miejsce na wakacje z rodziną, jak i samodzielny odpoczynek czy rozwijanie pasji. Ten fakt docenią na pewno wszyscy miłośnicy nurkowania, albowiem woda w Izraelu jest krystalicznie czysta i przyjemnie ciepła. Przepiękne ogrody koralowe położone wokół tzw. Plaży Koralowej to prawdziwie magiczne miejsce, które zachwyci nawet najbardziej wybrednych.

Wakacje w Izraelu – podróż do korzeni Chrześcijaństwa

Nie sposób pominąć jednak znaczenia Ziemi Świętej w kształtowaniu się historii i kultury chrześcijańskiej. Izrael posiada w swoim dziedzictwie ogromną ilość miejsc kultu. Warto odwiedzić m.in. Jerozolimę, święte miasto położone u stóp Góry Oliwnej, stanowiące kolebkę trzech wielkich religii i cel wielu pielgrzymek. Jerozolimskie Stare Miasto, otoczone imponującymi murami obronnymi, wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tutaj też znajduje się najważniejsza świątynia chrześcijańska – Bazylika Grobu Pańskiego, jak i Kopuła na Skale, skąd Mahomet miał wstąpić do nieba. Warto także zatrzymać się choćby na moment przy Ścianie Płaczu. Z Jerozolimy możemy udać się do Nazaretu czy położonej na górze Tabor Bazyliki Przemienia Pańskiego.

Wczasy w Izraelu – moc atrakcji

Miłośnicy wypoczynku, rekreacji czy pysznej kuchni powinni udać się do Tel Awiwu, bądź też Ejlatu. Pierwsze z miast ma dla swoich gości aż 14 km wspaniałych plaż, a także świetną ofertą kulinarną i hotelową. Tel-Awiw to metropolia, która nigdy nie zasypia, a tętniące życiem restauracje czy kluby oferują zabawę do białego rana. Warto tu również odwiedzić również Białe Miasto – największe na świecie skupisko modernistycznych budynków oraz całkowicie odmienną Jafę – dzielnicę, którą tworzy starożytne miasto arabskie z zabytkową architekturą i fantastycznym pchlim targiem. Wczasy w Izraelu to również skąpany w słońcu Ejlat – jedno z najbardziej zmysłowych miast na świecie oferujący niezapomniane zachody słońca. Ejlat to także świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych, pływania czy nurkowania. Przy plaży Coral Beach znajduje się rezerwat rafy koralowej, a przy Dolphin Reef znajdziemy pomosty, dzięki którym zobaczymy z bliska pływające delfiny. Jedno jest pewne! Wakacje w Izraelu to świetny pomysł na spokojne rodzinne wakacje, jak i aktywny wypoczynek pełen wrażeń!

Opinie o Izraelu

Izraelu
6.0 /6

Fascynujący Eretz Israel

Izrael to wspaniały , fascynujący kraj , historia , krajobrazy i ludzie. To kilka światów w jednym kraju. Mea Sharim to minione wieki i świat , którego się nie spotka gdzieś indziej. Tel Aviv to nowoczesność , otwarcie , tolerancja , swoboda. To absolutnie XXI wiek. I też wspaniali , przyjaźni ludzie.To pustynie , kwitnące gaje pomarańczowe , wodospady bez wody i kipiące zielenia tereny Tyberiady. Absolutny HIT !
Dodał(a):
Marek Michalak , Łódź, 21.01.2020
5.5 /6

Fascynujący kraj

Bardzo ciekawy, urozmaicony i intrygujący kraj, choć ogólne wrażenia psują wysokie ceny, problemy w przemieszczaniu się (ze względu na napiętą sytuację polityczną i społeczną) oraz mało przyjazną turystom społeczność lokalną, zwłaszcza arabską. Na każdym kroku trzeba uważać, aby nie dać się oszukać (w kantorze, restauracji, sklepie, etc.)
Dodał(a):
S., Lublin, 26.01.2020
6.0 /6

Piękny kraj.

Piękny kraj o rużnorodnej kulturze i wyśmienitym jedzeniu (polecam szakszukę, humus oraz falafel). Jerozolima, Galilea, Nazaret, Cana to przepiękne miasta z mnustwem zabytków i świętych miejsc do zwiedzania. Gorąco polecam. Ja jestem zachwycony tym krajem. Na pewno jeszcze tu wrucę.
Dodał(a):
Leszek, Tąpadły, 16.03.2020
6.0 /6

Niesamowita mieszanka kulturowa

Izrael jest wprost niewyobrażalną mieszanką kultur i religii. Kraj ze zdecydowanie ciekawą historią który powoli staje się również nowoczesny. To połączenie sprawia, że każdy znajdzie tu miejsca ciekawe dla siebie.
Dodał(a):
Mateusz, Warszawa, 25.02.2020
6.0 /6

Israel is fascinating

Nie chcę powielać wielu poprzednich opinii. I love Israel !Wspaniała historia , wspaniałe miejsca , tygiel kultur , religii , postaw życiowych. No i fantastyczne krajobrazy , choć to przecież mocno pustynny kraj.
Dodał(a):
Marek Michalak , Łódź, 22.01.2020
6.0 /6

Tradycja i nowoczesność

W czasie wycieczki była okazja na zwiedzanie stanowisk archeologicznych, np. twierdzy w Masadzie czy Cezarei i miejsc nowoczesnych w Jerozolimie podczas wyjazdu "Jerozolima nocą", też rzut oka na Tel Awiw.
Dodał(a):
Jolanta, Olsztyn, 12.02.2020
6.0 /6

Izrael zachwyca

Warto było wybrać się tam. Całe życie słyszy się o tych miejscach, a teraz dotknęliśmy je :) Izrael wydał się bezpiecznym miejscem, więc kolejny raz można pojechać już na własną rękę.
Dodał(a):
Karolina, Pruszcz Gdański, 19.01.2020
6.0 /6

Izrael jest the BEST !

W Izraelu WSZYSTKO jest NAJ... i ....UNIQUE !. Wspaniały kraj , bogata historia , fajni , otwarci na innych ludzie ( vide Tel-Aviv). POLECAM wszystkim , którzy jeszcze się wahają...
Dodał(a):
Marek Michalak , Łódź, 05.02.2020
6.0 /6

Dużą różnorodność

Bardzo ciekawy kraj. Charakteryzuje się wielką różnorodnością ( od konserwatywnych Chasydów do nowoczesnych budowli, od pustyni Negew do śródziemnomorskiej zieleni).
Dodał(a):
Janusz, KROSNO ODRZAŃSKIE , 04.02.2020
4.0 /6

Fajna wycieczka - warto

Kraj warty obejrzenia. Połączenie Europy i klimatów arabskich. Tak jak każdy Muzułmanin jedzie do Mekki, tak chrześcijanin powinien obejrzeć Rzym i Jerozolimę
Dodał(a):
Janusz, Świętochłowice, 19.02.2020
6.0 /6

Polecam

Warto pojechać i zobaczy. Ciekawe miejsca, pyszne jedzenie. Piękne widoki. Zobaczysz 2 morza, zupełnie różne od siebie. Morze martwe - niesamowite wrażenia.
Dodał(a):
Monika, Łódź, 03.03.2020
4.5 /6

Fascynujący kraj

Kraj fascynujący, szkoda,że przewodnik nie potrafił tego pokazać. Niewiele dowiedzieliśmy się o judaizmie, życiu codziennym we współczesnym Izraelu
Dodał(a):
RYSZARD, TYCHY, 16.01.2020
5.0 /6

Ziemia święta-izraelskie cuda

Państwo bardzo młode - Tel Awiw, jednocześnie bardzo stare - Jerozolima. Mnóstwo ciekawych miejsc do odwiedzenia i zobaczenia. Widoki - bezcenne!
Dodał(a):
Teresa, Kobylin, 12.03.2020
6.0 /6

Koniecznie zobacz.

Izrael z racji swej historii oraz obecnej trudnej i skomplikowanej, ale intrygującej sytuacji polityczno-społecznej koniecznie trzeba odwiedzić.
Dodał(a):
Cezary Maciej, Toruń, 10.03.2020
6.0 /6

Izrael Shalom

Pełen profesjonalizm . Miejsca do zwiedzania , piękne . Polecam wszystkim którzy lubią historię . Ludzie bardzo przyjaźni .
Dodał(a):
Ryszard Bieniek, 07.03.2020
6.0 /6

Piękne Państwo

Niesamowite widoki, zapierające dech. Morze martwe oraz Masada coś czego się nie da opisać oraz nigdy się nie zapomni.
Dodał(a):
Pawel, Wodzisław Śląski, 03.02.2020
5.6/6 Ocena ogólna Izraelu

Pogoda w Izraelu

W Izraelu panuje śródziemnomorski klimat, który charakteryzuje się świetną pogodą latem i stosunkowo łagodnymi zimami. W lipcu i sierpniu temperatury mogą wynosić ok. 28-33°C, a na wybrzeżu słupek rtęci nie przekracza zwykle 35°C. Na Izraelem mogą występować także zimowe, ulewne deszcze oraz pojawiający się jesienią i wiosną wiatr chamsin, który wieje ze wschodu.

Historia i religia Izraela

Zagłęb się w historyczne ciekawostki Izraela oraz sprawdź co tak naprawdę przyciąga tutaj turystów z całego świata. Poznaj wyjątkowe miejsca z r.pl.

Największe atrakcje Izraela

Poznaj 5 najważniejszych atrakcji, które czekają na Ciebie w Izraelu. Przeczytaj blog o podróżach r.pl przed wyjazdem, aby niczego nie przegapić.

Krótki przewodnik po miastach w Izraelu

Krótki przewodnik po m iastach w Izraelu | Blog Rainbow

Orientalne wakacje zimą

Poznaj niezwykłe kraje orientu i jedź zimą w wymarzoną podróż. Jordania, Liban czy Izrael to ciekawe kierunki nawet na krótszy wyjazd. Sprawdź czym mogą zachwycić Cię te miejsca!

Orientalny klimat, czyli dokąd warto pojechać, aby zaznać odrobiny orientu?

Poznaj esencję Orientu i wybierz się w niezapomnianą podróż po najpiękniejszych zakątkach Maroko i Izraela. Zarezerwuj wakacyjny wyjazd na R.pl i przeżyj wymarzony urlop.

10 atrakcji i zabytków Izraela

Odkryj 10 najciekawszych atrakcji Izraela: Morze Martwe, Jerozolima, Nazaret, Wzgórza Golan i wiele więcej. Wybierz się na wakacje last minute do Izraela z R.pl i zobacz je wszystkie.