Last minute Izrael

Urlop pełen słońca– Last Minute w Izraelu

Zajmujący wąski pas półpustynnej ziemi na południowo-wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego Izrael to jedno z najstarszych państw na świecie. Jego historia sięga 3,5 tysiąca lat, kiedy to Żydzi porzucili koczownictwo, zajmując pierwsze ziemie na terenie Izraela i budując stopniowo swoją tożsamość narodową. Sprzyjał temu przyjemny klimat, umiarkowany do zwrotnikowego, z dużym nasłonecznieniem, który do dzisiaj przyciąga wiele osób z całego świata. Jeżeli dodamy do tego przepiękne plaże, gorące, spokojne Morze Czerwone, zachęcające do wielogodzinnych kąpieli, bogatą kulturę oraz świetną kuchnie, otrzymujemy idealną propozycję na wakacyjny wyjazd. Last Minute w Izraelu to dobry pomysł zarówno dla lubiących błogi relaks na plaży, jak i miłośników zwiedzania, fanów samodzielnego wypoczynku, jak również urlopów z rodziną. Izrael jest też dobrym miejscem na rozwijanie swoich pasji! Znajdziemy tu np. świetne warunki do nurkowania. Woda w regionie jest krystalicznie czysta i przyjemnie ciepła.

Last Minute w Izraelu – kosmopolityczny Tel-Awiw

Niezwykle prężnie się miasto skupiającą biznes i pieniądze całego kraju. Tel Awiw to metropolia niezwykle nowoczesna, kosmopolityczna, pełna startup’ów, biurowców, galerii sztuki, ale także…plaż i deptaków! Bardzo otwarty na turystów Tel-Awiw może pochwalić się naprawdę pięknymi plażami, które zachęcają do wypoczynku nad gorącym Morzem Czerwonym. Znajdziemy tu także mnóstwo restauracji czy barów serwujących przepyszną lokalną kuchnię. Jeżeli chcemy zaś poczuć prawdziwie Izraelski klimat, powinniśmy udać się do Jaffy. Będąca obecnie dzielnicą Tel-Awiwu jest od niego starsza o bagatela 3500 lat! Jej zabytkowa zabudowa, pełna urokliwych kamieniczek, targowisk i placyków, wspaniale jednak współgra z nowoczesnym charakterem miasta.

Podróż do kolebki chrześcijaństwa – Last Minute w Izraelu

Jerozolima, Nazaret, Góra Tabor czy święta rzeka Jordan – każde z tych miejsc uznawane jest za niezwykle ważne w dziejach nie tylko chrześcijaństwa. Last Minute w Izraelu to okazja do poznania prawdziwej historii naszej religii, jak również odkrycia uroków miejsc kultu. Szczególnie klimatyczne jest Jerozolimskie Stare Miasto. Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, otoczone jest imponującymi murami obronnymi. Znajduje się tu również najważniejsza dla chrześcijan Świątynia – Bazylika Grobu Pańskiego. Słynna Kopuła na Skale zaś to miejsce czczone przez wielu muzułmanów. To stąd Mahomet miał wstąpić do nieba. Warto również zatrzymać się choćby na moment przy Ścianie Płaczu. Z Jerozolimy warto udać się do Nazaretu, aby odwiedzić Bazylikę Zwiastowania i zobaczyć przepiękne stare miasto. Nie zapominajmy również o słynnej Górze Tabor, na której znajduje się Bazylika Przemienienia Pańskiego.

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon