wypoczynek

Wczasy w Dystrykcie Północnym - co musisz wiedzieć?

  • O Dystrykcie Północnym
  • Opinie
  • Pogoda

Dystrykt Północny

Dystrykt Północny to jeden z sześciu regionów administracyjnych Izraela, którego część obszaru znajduje się na Wzgórzach Golan, kryjących m.in. ruiny starożytnego miasta Gamla. Ta część kraju to prawdziwa kolebka Chrześcijaństwa, a podczas wakacji w Izraelu to właśnie tu można odwiedzić najważniejsze miejsca znane ze Starego Testamentu.
Stolicą Dystryktu Północnego jest Nazaret, gdzie znajduje się Bazylika Zwiastowania NMP zbudowana wokół Groty Zwiastowania. Położony nieopodal Jardenit nad rzeką Jordan to znów miejsce Chrztu Jezusa. Na zachodnim wybrzeżu Dystryktu znajduje się natomiast Cezarea Nadmorska – miasto portowe wybudowane przez króla Heroda, w którym warto zobaczyć m.in. hipodrom, teatr i akwedukt z II w. czy mury krzyżowców.

Opinie o Dystrykcie Północnym

Dystrykcie Północnym
6.0 /6

Północ jest piękna

To po prostu Eden......Po pobycie na pustyniach i miastach Południa , Tiberiada to piękny , kipiący świeżą zielenia region Jezioro Tyberiadzkie piękne . Rejsu statkiem w godzinach wieczornych NIGDY NIE ZAPOMNĘ !. Shalom Israel !
Dodał(a):
Marek Michalak , Łódź, 22.01.2020
6.0 /6

Wzgórza Golan

Bardzo ciekawy wyjazd, pokazuje różnorodność Izraela. Wodospad, rzeki, roślinność, góralki... Degustacja smacznego wina z możliwością zakupu i wielu młodych ludzi z karabinami. Po drodze bunkry, czołgi...Pełno sprzeczności...
Dodał(a):
Jolanta, Olsztyn, 12.02.2020
4.0 /6

Uzupełnienie Jerozolimy

Hajfa, ładne miasto, piękne widoki, piękne ogrody Bahaitów. Zbyt krótko tam byliśmy, Tylko objazd po mieście. Łącznie max 1,5 godziny
Dodał(a):
Janusz, Świętochłowice, 19.02.2020
6.0 /6

Izrael wspaniałe miejsce

Polecam każdemu kto nigdy nie był w Izraelu. Wiedza i znajomość kraju przez przewodników pozwoliła nam lepiej poznać kraj.
Dodał(a):
Anita, Warszawa, 18.02.2020
6.0 /6

super

Nic dodać nic ująć. Wszystko zgodne z opisem i programem wycieczki poza pierwszy hotelem w Szarmie po przylocie z Warszawy. Pilotka Agnieszka na objazdówce z Szarm El Szejk po Jordanii i Izraelu z olbrzymią wiedzą i niezłym temperamentem.Godna polecenia. Genialny i trochę ekstrawagandzki przewodnik w Izraelu Pan Andrzej. Pobyt na odpoczynku w Hotelu Sultan garden w zasadzie b/u. Zamiast 2 pokoi zaproponowali nam na 5 osób/rodzina/ apartament 3 pokojowy z 2 łazienkami i super obsługą i to był strzał w 10. Jedzenie super nawet z przesadą. Polecamy serdecznie.
Dodał(a):
Ryszard P., 17.10.2019
6.0 /6

inne oblicze Izraela

Region całkiem różny od południowego pustynnego Izraela. 

Dodał(a):
Agnieszka, 26.10.2018
6.0 /6

Park narodowy


Piękny park z roślinością Izraela oraz piękny widok na kraje sąsiednie ze wzgórz Golan

Dodał(a):
Piotr, Warszawa, 15.10.2018
6.0 /6

Tyberiada

Piękne i zadbane miasta. duże i czyste Jezioro Galilejskie.

Dodał(a):
Małgorzata Mariusz, Nysa, 23.09.2018
6.0 /6

Izrael to piękny kraj

Piękne widoki.

Dodał(a):
Sławomir, KOŁOBRZEG, 18.09.2018
5.5 /6

Widoki

Piękne tereny,widoki pozostające w pamięci - Góra Błogosławieństw, Jezioro Galilejskie - w Talmudzie mówi się, że kto nie widział Jeziora Galilejskiego nie widział w życiu niczego pięknego. 

Dodał(a):
Anna, Warszawa, 20.05.2018
5.8/6 Ocena ogólna Dystrykcie Północnym

Pogoda w Dystrykcie Północnym

Ciepły klimat w regionie Dystryktu Północnego charakteryzuje się dość długimi i suchymi latami oraz łagodnymi zimami. W najcieplejszym okresie od maja do sierpnia termometry wskazują często ok. 30°C, a w najchłodniejszym styczniu temperatura w Dystrykcie Północnym wynosi ok. 13-14°C. W okresie zimowym mogą występować także częstsze opady, których szczyt przypada na przełom grudnia i stycznia. Nie są one jednak intensywne, a ich roczna średnia wynosi ok. 200 mm.