Jak lód i ogień

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
6.0 /6 ( 1 opinii ) -41% 100%
Wycieczka samolotem Nie wymagany paszport
Islandia - gorąca wyspa • Reyjkjavik - stolica Islandii • na styku płyt tektonicznych - imponujące gejzery i wulkany • malownicze wodospady • fiordy i zapierające dech w piersiach klify • Blue Lagoon - nietypowe SPA

Terminy i ceny wycieczki 7

5 600 zł
( za osobę / 5 dni )

Data wyjazdu: 02.05.2018

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed planowanym wylotem. Rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Transfer do hotelu w okolicy Reykjaviku, nocleg. (Trasa ok. 70 km)

Dzień 2

Po śniadaniu, wykwaterowanie i krótkie zwiedzanie Reykjaviku: zobaczymy m.in. łódź wikingów - symbol miasta, dom Höfdi, Hallgrimskirkja, katedrę, parlament. Następnie przejazd w kierunku Parku Narodowego Þingvellir, leżącego nad brzegami największego islandzkiego jeziora, na styku płyt tektonicznych euroazjatyckiej i północnoamerykańskiej – występuje tu wzmożona aktywność sejsmiczna i wulkaniczna, a ziemia poprzecinana jest licznymi szczelinami. Największa z nich tworzy głęboki wąwóz Almannagia. W 2004 r. park został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dalej udamy się w stronę obszaru geotermalnego gdzie znajdują się dwa gejzery: Geysir i Strokkur - ten ostatni wybucha co kilka minut. Należy pamiętać o zachowaniu ostrożności i nie zbliżaniu się zbytnio do gejzerów, żeby uniknąć poparzenia. Pomiędzy błotnymi kociołkami wytyczone są piesze szlaki, z których nie wolno zbaczać. Kolejny przystanek to jeden z najbardziej imponujących wodospadów Islandii, tzw. islandzki cud natury - wodospad Gullfoss („złoty wodospad”), który osiąga wysokość 32 m. Przejazd na nocleg w okolicach Selfoss. (Trasa ok. 200 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele **/***, a także pensjonaty lub tzw. farm hostels o bardzo skromnym wyposażeniu (4 rozpoczęte doby hotelowe).
Pokoje: 2-osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc. A także w pensjonatach/farm hostels - część pokoi z łazienkami, część w układzie studyjnym (na 2 pokoje przypada 1 łazienka i 1 toaleta).
Do dyspozycji gości: śniadania w formie bufetu, a za dopłatą obiadokolacje (3).
Kategoria lokalna: **/***
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem na trasie Warszawa-Keflavik-Warszawa, opłaty lotniskowe, przejazdy autokarem, zakwaterowanie (4 rozpoczęte doby hotelowe), 4 śniadania w formie bufetu, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: uczestnictwa w programie zwiedzania, dodatkowych posiłków. Koszt uczestnictwa w programie tj.: koszt biletów wstępu, rejsu, opłat za przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków to ok. 170 EUR (płatne obligatoryjnie na miejscu pilotowi). Fakultatywnie: „wielorybie safarii” – ok.130 EUR.  Możliwa dopłata do 3 obiadokolacji (cena w systemie rezerwacyjnym).
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 6.0/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/jak-lod-i-ogien/zakwaterowanie-isr
 
 
 
6.0 Ocena ogólna tej wycieczki
6.0
Program wycieczki
6.0
Pilot
3.5
Transport
6.0
Zakwaterowanie
6.0
Wyżywienie
4.0
Intensywność programu

Wycieczki w tym regionie

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.