wypoczynek

Wczasy na Islandii - co musisz wiedzieć?

  • O Islandii
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Islandii

Islandia

Stolica:
Reykjavík
Waluta:
ISK
Powierzchnia:
103 125 km2
Liczba ludności:
332 529

Wczasy w Islandii

Zapierająca dech w piersiach przyroda – Wakacje w Islandii

Góry lodowe, fiordy, wodospady, a do tego krystalicznie czyste powietrze, gorące źródła, gejzery oraz magiczne zorze polarne. Gdzie doświadczymy tego wszystkiego? Odpowiedź jest prosta! Podczas wyjątkowych Islandzkich wakacji! Wczasy na Islandii to jedyna w swoim rodzaju okazja, by doświadczyć niezwykłych zjawisk przyrodniczych, przeżyć prawdziwą przygodę na łonie natury i zachwycić się pięknem tego tajemniczego lądu. To tu czeka na Was aż 30 polodowcowych wulkanów czy ponad 10000 wodospadów, w tym słynne Gullfoss (Złoty Wodospad) i Dettifoss (Upadły Wodospad). Znajdziecie tu również 3 największe w Europie lodowce, sprawiające niesamowite wrażenie.

Odkryj lokalne tajemnice podczas wczasów w Islandii.

Czy wiecie, że Islandzki to najstarszy obecnie używany język w Europie, a Reykjavik jest najbardziej wysuniętą na północ stolicą świata? Czy zdawaliście sobie sprawę, iż Islandia to jedyny europejski kraj, gdzie hoduje się banany w szklarniach, a Islandczycy spożywają więcej Coca-Coli niż ktokolwiek na świecie? Z drugiej strony cieszą się też oni najdłuższą średnią życia! W czym tkwi ich sekret? Jakie jeszcze tajemnice kryją w sobie potomkowie wikingów? Wakacje w Islandii to czas wielu niespodzianek i zaskakujących odkryć!

Wakacje w Islandii – fascynująca kultura

Wczasy w Islandii są również świetną okazją do poznania niezwykłej kultury tego kraju. Kojarzona głównie z Björk i Sigur Rós, Islandia ma w rzeczywistości dużo więcej do zaproponowania. To tutaj praktycznie nie występuje analfabetyzm, a przelicznik wydawanych gazet i książek na jednego mieszkańca jest największy ze wszystkich krajów na świecie. Niektórzy twierdzą, że kto na Islandii nie czyta książek, to na pewno…sam je pisze! Poznaj bogatą historię tego kraju, w której sagi o mitycznych wikingach przeplatane są opowieściami o równie ważnych, uroczych elfach, trollach i krasnalach, które według Islandczyków dalej zamieszkują ich wyspę. Sami Islandczycy to zresztą ludzie bardzo uprzejmi i pomocni, którzy doceniają relacje z Polską i Polakami. Jedyny noblista tego kraju, pisarz Halldór Kiljan Laxness, był fanem polskiej literatury.

Opinie o Islandii

Islandii
5.5 /6

Islandia czyli natura na wyciągniecie ręki

Islandia czyli kraj niepodobny do innych, nie zobaczymy tu za bardzo dzieł i zabytków stworzonych rękoma ludzkimi, jest za to wszech obecna magia i potęga dzieł stworzonych przez przyrodę, istny raj dla miłośników nieskażonej natury położony tuż pod kołem podbiegunowym, kraina ognia i lodu, którą warto a nawet trzeba zobaczyć.
Dodał(a):
Gen, 19.09.2021
6.0 /6

Dookoła Islandii

Polecam. Mimo ceny, wyjazd wart każdej złotówki. Niezapomniane widoki. Kraj bardzo przyjazny. Wszędzie można spotkać Polaków tam pracujących. Są zadowoleni i dobrze świadczą o Polsce.
Dodał(a):
JERZY LECH, ZIELONA GÓRA, 03.08.2021
6.0 /6

Reykjawik

Stolica kraju bardzo nowoczesna a równocześnie bez zgiełku, spokojna o bardzo prostym układzie urbanistycznym. Piękne widoki.
Dodał(a):
Irena, Bielsko Biała, 05.08.2021
6.0 /6

Wspaniała zielona wyspa

Piękne krajobrazy, wulkany, gejzery,lodowce. Wspaniała przyroda, sliczne miasta i miasteczka, przemili ludzie.
Dodał(a):
Joanna, 10.08.2021
6.0 /6

Islandia

Dzika przyroda, piękne wodospady, różnorodny krajobraz, wyjątkowo nie padało. Polecam wycieczkę w lipcu.
Dodał(a):
Magdalena, Warszawa, 13.07.2021
6.0 /6

Islandzkie wodospady, gejzery, wulkany i zieleń

Kraj piękny, dla wytrwałych podróżników

Dodał(a):
Jan z Sopotu, 10.07.2018
5.9/6 Ocena ogólna Islandii

Pogoda w Islandii

Islandia: co trzeba wiedzieć przed wyjazdem?

Od Islandii – ziemi lodu i ognia – dzielą nas zaledwie trzy godziny lotu samolotem. Bajeczne góry, ogromne wodospady, imponujące wulkany i lodowce, a także malownicze zatoki, fiordy i plaże – to dla nich warto wybrać się w tym kierunku. To wciąż jednak nie wszystkie walory Islandii. O pozostałych dowiesz się z bloga Rainbow.