WAKACJE W Islandii

29.05.2019 (środa)
Wylot z Warszawa
Śniadania
objazd
Nie wymagany paszport
6 200 zł6 100 zł
za os. / 5 dni
Nie wymagany paszport
01.06.2019 (sobota)
Śniadania
objazd
Nie wymagany paszport
8 339 zł8 239 zł
za os. / 9 dni
Nie wymagany paszport

Ciekawi wakacji na Islandii?

Islandia:

Stolica:
Reykjavík
Waluta:
ISK
Powierzchnia:
103 125 km2
Liczba ludności:
332 529

Wczasy w Islandii

Zapierająca dech w piersiach przyroda – Wakacje w Islandii

Góry lodowe, fiordy, wodospady, a do tego krystalicznie czyste powietrze, gorące źródła, gejzery oraz magiczne zorze polarne. Gdzie doświadczymy tego wszystkiego? Odpowiedź jest prosta! Podczas wyjątkowych Islandzkich wakacji! Wczasy na Islandii to jedyna w swoim rodzaju okazja, by doświadczyć niezwykłych zjawisk przyrodniczych, przeżyć prawdziwą przygodę na łonie natury i zachwycić się pięknem tego tajemniczego lądu. To tu czeka na Was aż 30 polodowcowych wulkanów czy ponad 10000 wodospadów, w tym słynne Gullfoss (Złoty Wodospad) i Dettifoss (Upadły Wodospad). Znajdziecie tu również 3 największe w Europie lodowce, sprawiające niesamowite wrażenie.

Odkryj lokalne tajemnice podczas wczasów w Islandii.

Czy wiecie, że Islandzki to najstarszy obecnie używany język w Europie, a Reykjavik jest najbardziej wysuniętą na północ stolicą świata? Czy zdawaliście sobie sprawę, iż Islandia to jedyny europejski kraj, gdzie hoduje się banany w szklarniach, a Islandczycy spożywają więcej Coca-Coli niż ktokolwiek na świecie? Z drugiej strony cieszą się też oni najdłuższą średnią życia! W czym tkwi ich sekret? Jakie jeszcze tajemnice kryją w sobie potomkowie wikingów? Wakacje w Islandii to czas wielu niespodzianek i zaskakujących odkryć!

Wakacje w Islandii – fascynująca kultura

Wczasy w Islandii są również świetną okazją do poznania niezwykłej kultury tego kraju. Kojarzona głównie z Björk i Sigur Rós, Islandia ma w rzeczywistości dużo więcej do zaproponowania. To tutaj praktycznie nie występuje analfabetyzm, a przelicznik wydawanych gazet i książek na jednego mieszkańca jest największy ze wszystkich krajów na świecie. Niektórzy twierdzą, że kto na Islandii nie czyta książek, to na pewno…sam je pisze! Poznaj bogatą historię tego kraju, w której sagi o mitycznych wikingach przeplatane są opowieściami o równie ważnych, uroczych elfach, trollach i krasnalach, które według Islandczyków dalej zamieszkują ich wyspę. Sami Islandczycy to zresztą ludzie bardzo uprzejmi i pomocni, którzy doceniają relacje z Polską i Polakami. Jedyny noblista tego kraju, pisarz Halldór Kiljan Laxness, był fanem polskiej literatury.

Opinie o Islandii

Niestety, nikt jeszcze nie ocenił tego państwa

6.0/6 Ocena ogólna o Islandii

Pogoda na Islandii

Islandia: co trzeba wiedzieć przed wyjazdem?

Islandia – a w zasadzie Republika Islandii – to państwo położone w Europie Północnej. Jego terytorium rozciąga się na wyspie pochodzenia wulkanicznego o takiej samej nazwie, a także na kilku pomniejszych wyspach na Oceanie Atlantyckim (w tym na archipelagu Vestmannaeyjar). Stolicą kraju, a jednocześnie najdalej wysuniętą na północ stolicą Europy, jest Reykjavik.

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.