Dookoła Islandii

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.6 /6 ( 26 opinii ) Last minute
Wycieczka samolotem Na wycieczce pozostało mało miejsc Nie wymagany paszport Wycieczka potwierdzona
Reyjkjavik - stolica Islandii • na styku płyt tektonicznych - gorące gejzery i wulkany • malownicze wodospady • fiordy i zapierające dech w piersiach klify • Blue Lagoon - nietypowe SPA

Terminy i ceny wycieczki 8

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1 - Sobota

Wylot z Gdańska i Katowic - zbiórka na lotnisku 2 godziny przed planowanym wylotem. Rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przylot do Keflaviku i transfer do hotelu w okolicy Reykjaviku, nocleg. Tego dnia nie ma kolacji (dotyczy Klientów, którzy wykupili taką opcję). (Trasa ok. 50 km)

Dzień 2 - Niedziela

Dla Klientów wylatujących z Warszawy - zbiórka na lotnisku 2 godziny przed planowanym wylotem. Rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przylot do Keflaviku i transfer do hotelu w okolicy Reykjaviku, nocleg. Tego dnia nie ma kolacji (dotyczy Klientów, którzy wykupili taką opcję). (Trasa ok. 50 km)

Dla Klientów wylatujących z Gdańska i Katowic - po śniadaniu wycieczka na tzw. Złoty Krąg. Przejazd w kierunku jednego z najbardziej imponujących wodospadów Islandii zwanego islandzkim cudem natury - wodospadu Gullfoss („złoty wodospad”), który osiąga wysokość 32 m. Po drodze odwiedzimy stadninę Friðheimar, w której podczas krótkiego spektaklu podziwiać będziemy islandzkie konie. Następnie udamy się w stronę obszaru geotermalnego gdzie znajdują się dwa gejzery: Geysir i Strokkur - ten ostatni wybucha co kilka minut. Należy pamiętać o zachowaniu ostrożności i nie zbliżaniu się zbytnio do gejzerów żeby uniknąć poparzenia. Pomiędzy błotnymi kociołkami wytyczone są piesze szlaki, z których nie wolno zbaczać. Kolejny przystanek to Park Narodowy Þingvellir nad brzegami największego islandzkiego jeziora, leżący na styku płyt tektonicznych , gdzie występuje wzmożona aktywność sejsmiczna i wulkaniczna, a ziemia poprzecinana jest licznymi szczelinami, największa z nich tworzy głęboki wąwóz Almannagia. Obszar parku w 2004 r. został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 300 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele **/***, a także pensjonaty o bardzo skromnym wyposażeniu (7 rozpoczętych dób hotelowych).
Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc.
Do dyspozycji gości: śniadania w formie bufetu, a za dopłatą obiadokolacje (6). Kategoria lokalna: **/***
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazdy autokarem, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań w formie bufetu, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: uczestnictwa w programie zwiedzania, dodatkowych posiłków. Koszt uczestnictwa w programie tj.: koszt biletów wstępu, rejsu, opłat za przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków to ok. 200 EUR/os. (płatne obligatoryjnie na miejscu pilotowi). Fakultatywnie: „wielorybie safari” – ok.115 EUR/os..
Możliwa dopłata do 6 obiadokolacji (cena w systemie rezerwacyjnym).
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.6/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/dookola-islandii/zakwaterowanie-iso

Dodaj opinię

5.6

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Islandii! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon