wypoczynek

Wczasy w Islandii Zachodniej - co musisz wiedzieć?

  • O Islandii Zachodniej
  • Opinie
  • Pogoda

Islandia Zachodnia

Islandia Zachodnia to region położony w zachodniej części wyspy, który kryje wszystko to, co wyspa ma do zaoferowania turystom. To właśnie tutaj znajdują się zapierające dech w piersiach i niesamowicie tajemnicze lodowce, przepiękne wodospady i surowe, powulkaniczne pola lawy. Obszar ten znajduje się nieopodal Reykjaviku, co sprawia, że z roku na rok staje się coraz popularniejszy wśród turystów.
To właśnie w tej części wyspy znajduje się Park Narodowy Snæfellsjökull oraz lodowiec Langjökull – prawdziwe must-see dla tych, którzy chcą odkrywać piękno natury. Islandia Zachodnia to także region bogaty kulturowo i historycznie, gdzie znaleźć można wiele obiektów, pomników i muzeów przypominających o dawnej potędze Wikingów.

Opinie o Islandii Zachodniej

Islandii Zachodniej
6.0 /6

Złoty krąg

Aktywność sejsmiczna miliony lat temu tego regionu zostawiła mam wyjątkowy krajobraz. Szczególnie miejsce Altingu robi wrażenia, że już 1000 lat temu potrafili to ocenić dawni mieszkańcy.
Dodał(a):
Irena, Bielsko Biała, 05.08.2021
6.0 /6

Islandia zachodnia

Piękne lodowce, rejs po jeziorze polodowcowym, wspaniałe czarne plaże i ocean. Wspaniali ludzie, i zapierające dech widoki.
Dodał(a):
Joanna, 10.08.2021
6.0/6 Ocena ogólna Islandii Zachodniej

Pogoda w Islandii Zachodniej