wypoczynek

Wczasy w Kinki - co musisz wiedzieć?

  • O Kinki
  • Opinie
  • Pogoda

Kinki

Kinki to region ulokowany w środkowo-zachodniej części Japonii, na wyspie Honsiu. Zlokalizowany niemal w samym sercu tego kraju, oferuje w pigułce wszystko to, czym tylko może fascynować Japonia. To właśnie tutaj znajduje się symbol tego państwa, wulkan Fuji, dolina Owakudani z wrzącymi stawami czy w końcu Atami – nadmorski kurort słynący z tradycyjnych łaźni japońskich.
Najpopularniejszym miejscem w regionie Kinki jest oczywiście Kioto – miasto, które mimo nowoczesności, zachowało ducha dawnej Japonii. To właśnie tutaj znajdują się takie atrakcje, jak wpisane na listę UNESCO Złoty Pawilon i kompleks świątynny Kiyomizu, zamek Nijo będący rezydencją szogunów, Zamek Uspokojonego Smoka czy wreszcie pagoda Heian z jedną z największych w całej Japonii bram świątynnych.

Opinie o Kinki

Kinki
6.0 /6

Dawna stolica

Podobnie jak region Kanto, Kinki oferuje bogaty przekrój Japonii choć w tym przypadku bardziej rozbity na miejscowości: Tradycyjne Kioto i Nara, Nowoczesne Kobe i Osaka. Jest przy tym mniej idealnie niż w Tokio tzn. ludzie są bardziej żywi, otwarci i nie jest aż tak czysto (ale i tak czyściej niż w Warszawie)
Dodał(a):
Bogdan, Warszawa, 11.08.2019
6.0/6 Ocena ogólna Kinki

Pogoda w Kinki

Pogoda w regionie Kinki jest typowa dla tego obszaru Japonii. Panujący tu umiarkowanie ciepły klimat sprawia, że latem słupek rtęci sięga średnio 22-25°C, choć zdarzają się dni, w których temperatura w Kinki wynosi ponad 30°C. Przez cały rok występują tu także częste opady, których intensywność zmniejsza się zimą. Nie jest to jednak pora sucha, a temperatura wynosi wtedy poniżej 18°C