Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

Kinki wakacje

Kinki
Kinki

Japonia

Region: Kinki

Waluta: JPY

Powierzchnia: 27 335 km 2

Liczba ludności: ‍22 757 897

Kinki to region ulokowany w środkowo-zachodniej części Japonii, na wyspie Honsiu. Zlokalizowany niemal w samym sercu tego kraju, oferuje w pigułce wszystko to, czym tylko może fascynować Japonia. To właśnie tutaj znajduje się symbol tego państwa, wulkan Fuji, dolina Owakudani z wrzącymi stawami czy w końcu Atami – nadmorski kurort słynący z tradycyjnych łaźni japońskich.
Najpopularniejszym miejscem w regionie Kinki jest oczywiście Kioto – miasto, które mimo nowoczesności, zachowało ducha dawnej Japonii. To właśnie tutaj znajdują się takie atrakcje, jak wpisane na listę UNESCO Złoty Pawilon i kompleks świątynny Kiyomizu, zamek Nijo będący rezydencją szogunów, Zamek Uspokojonego Smoka czy wreszcie pagoda Heian z jedną z największych w całej Japonii bram świątynnych.

Opinie o Kinki:

6/6

Ocena ogólna Kinki

6.0 / 6
Dawna stolica

Podobnie jak region Kanto, Kinki oferuje bogaty przekrój Japonii choć w tym przypadku bardziej rozbity na miejscowości: Tradycyjne Kioto i Nara, Nowoczesne Kobe i Osaka. Jest przy tym mniej idealnie niż w Tokio tzn. ludzie są bardziej żywi, otwarci i nie jest aż tak czysto (ale i tak czyściej niż w Warszawie)Dodał(a):
Bogdan, Warszawa, 2019.08.11
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem