WAKACJE W Japonii

06.07.2019 (sobota)
Wylot z Warszawa
Wg programu imprezy
objazd
9 431 zł
za os. / 8 dni
13.04.2019 (sobota)
Wylot z Warszawa
Wg programu imprezy
objazd
Wycieczka potwierdzona
10 243 zł
za os. / 12 dni
Wycieczka potwierdzona
23.06.2019 (niedziela)
Wylot z Warszawa Lot Dreamlinerem
Wg programu imprezy
objazd
10 999 zł
za os. / 12 dni
06.07.2019 (sobota)
Wylot z Warszawa Lot Dreamlinerem
Wg programu imprezy
objazd
Wycieczka potwierdzona
14 000 zł
za os. / 15 dni
Wycieczka potwierdzona

Ciekawi wakacji w Japonii?

Japonia:

Stolica:
Tokio
Waluta:
JPY
Powierzchnia:
377 972 km2
Liczba ludności:
127 110 047

Wakacje w Japonii

Konichiwa! – Wczasy w Japonii

Wakacje w kraju samurajów to idealna okazja, aby poznać bliżej tę fascynującą krainę, łączącą w sobie tradycję i nowoczesność. Z jednej strony malownicze wioski, w których kultywuje się dawne obyczaje, z drugiej ultranowoczesne, zaawansowane technologiczne miasta tworzą razem unikalny klimat, który inspiruje od pierwszych chwil. Fantastyczna kuchnia, przepiękne krajobrazy i bogata historia. To wszystko czeka na Ciebie podczas wymarzonych wakacji w Japonii. A co jeszcze warto zwiedzić w kraju kwitnącej wiśni?

Wakacje w Japonii – Odkryj magię Tokio

Wczasy w Japonii to unikalna okazja, aby poznać z bliska Tokio, które od lat fascynuje swoim wielkomiejskim urokiem. Tętnica życiem stolica z tłocznymi ulicami, ogromnymi wieżowcami i kuszącymi barami sushi to także miejsce wielu parków i bajecznych świątyń. Warto choć na chwilę zatrzymać się tu w parku Ueno, który w czasach Hanami gromadzi liczne tłumy świętujących Tokijczyków. Wszystkich fanów sushi i potraw rybnych powinien zainteresować ogromny targ rybny Tsukiji, w którym odbywają się słynne aukcje tuńczyków. Wolny czas warto wykorzystać na odwiedziny Odaiby – sztucznej wyspy na Zatoce Tokijskiej, gdzie oprócz wieżowców, centrówhandlowych, plaży i Statui Wolności znajdziemy także onsen (gorące źródła).

Wczasy w Japonii – Kyoto, Nara, Yokohama czy Osaka

Będąc w Japonii, nie sposób nie odwiedzić również Nary, dawnej stolicy Japonii dawnej stolicy Japonii, Oprócz najstarszych świątyń w kraju znajdziemy tu także rekonstrukcję pierwszego pałacu cesarskiego oraz robiące niesamowite wrażenie muzeum sztuki Japońskiej. Jednym z najciekawszych miejsc w Japonii jest również Kyoto, kolejna z dawnych stolic kraju. W dzielnicy Gion znajdziemy tu oryginalną, tradycyjną zabudowę, spotkamy prawdziwe gejsze oraz spróbujemy prawdziwie Japońskiej kuchni. Położone malownicze miasto, wcina się w dolinę między górami, które skrywają w sobie pradawne świątynie chroniące ludność od złych mocy. A skoro o górach mowa, obowiązkowym punktem programu jest również wizyta na górze Fuji. Podejście pod nią nie należy do zbyt wymagających, zaś wschód słońca nad kraterem wulkanu rekompensuje wszelkie ewentualne niedogodności.

Zobacz również oferty w regionach Japonii: Kanto, Kinki

Opinie o Japonii

6.0/6

Bardzo ciekawy kraj

Warto odwiedzić ten kraj. Uwaga bardzo drogo tam jest. Japończycy są bardzo sztywni i stanowczy.

Dodał(a):
Adrian, 30.09.2018

6.0/6

Naprawdę warto!

Podróżowanie z Ranibow tours to czysta przyjemność!

Dodał(a):
Piotr, 05.08.2018

6.0/6

Upalna Japonia

piękny kraj - to był mój pierwszy ale mam nadzieję,że nie ostani wyjazd do tego ciekawego kraju.

Dodał(a):
Aleksandra, Wroclaw, 26.07.2018

6.0/6

Japonia

Jestem pod dużym wrażeniem piękna Japonii, niesamowicie nowoczena infrastruktura stolicy Tokio, piękne zabytki, wszystkim polecam wyjazd do Japonii.

Dodał(a):
Bożena, Tarnów, 21.06.2018

5.0/6

Super, nie mogę się doczekać powrotu do tego kraju

mega pozytywnie zaskoczył mnie ten Kraj, chętnie tam jeszcze wrócę, ale to już na własną rękę. Mimo wszystko polecam wycieczkę z Rainbow

Dodał(a):
Przemek, 27.04.2018

5.8/6 Ocena ogólna o Japonii

Pogoda w Japonii

Duży obszar Japonii znajduje się w trzech strefach klimatu – umiarkowanej, podzwrotnikowej i zwrotnikowej. Poza południem i wyspami Riukiu, w Japonii występują cztery pory roku, podczas których wyraźnie zmienia się pogoda. Latem temperatura sięga od 17°C na północy do nawet 30°C na południu, a u góry kraju mogą występować tzw. „śliwkowe” deszcze. Zimy są stosunkowo łagodne, jednak w wysokich partiach gór oraz na szczycie wulkanu Fidżi temperatura spada do nawet -20°C.

Kiedy najlepiej pojechać do Japonii?

Jednym z najczęstszych pytań dotyczących podróży do Japonii jest to dotyczące najlepszego terminu na zaplanowanie wyjazdu. Prosta odpowiedź brzmi: każda okazja do wizyty w tym niesamowitym kraju jest dobra, ponieważ każda pora roku w Japonii zachwyca na swój wyjątkowy sposób

Pierwszy wyjazd do Japonii

Piękna i nastrojowa Japonia pobudza wyobraźnię i chwyta za serce, naprawdę łatwo się w niej zakochać i chcieć wracać jak najczęściej. To kraj, który nie boi się innowacji i postępu, a jednocześnie jest niezwykle przywiązany do swojej kultury i tradycji, z których jest dumny. Świątynie, sanktuaria, przytulne ogrody i tradycyjne obyczaje współistnieją tu obok nowoczesnych drapaczy chmur, futurystycznej architektury, ultraszybkich pociągów i ekscentrycznej popkultury. Japonia jest pełna sprzeczności, a jednocześnie harmonijna; przytłaczająca, a jednak uspokajająca. Japonia to kraj kontrastów.

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.