Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Seulu samolotem rejsowym (bezpośrednio lub z przesiadką w Stambule, w jednej ze stolic europejskich lub krajów Płw. Arabskiego).

Dzień 2

Dzień 2

Przylot do Seulu, odprawa paszportowo - celna. Następnie przejazd na granicę z Koreą Płn. Zwiedzanie nadgranicznej strefy zdemilitaryzowanej. Zwiedzimy Trzeci Tunel, obserwatorium Dora, stację kolejową Dorasan i Most Wolności. Uwaga! Strefa zdemilitaryzowana jest czasami zamykana ze względu na sytuację polityczną lub niedostępna ze względu na ograniczenia w ruchu turystycznym, w takim przypadku będzie realizowany program alternatywny. Kolacja i nocleg w hotelu w Seulu. (Trasa ok. 130 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Korei: Pałac Królewski Gyeongbok - rezydencja dawnych władców kraju oraz Muzeum Ludowe (dla zainteresowanych). Spacer ulicą Insadong pełną sklepów z antykami i wjazd na wieżę widokową N Seul Tower o wysokości 236 m (wspaniała panorama miasta). Na zakończenie wizyta w dzielnicy handlowej Myungdong, kolacja i powrót na nocleg do hotelu. Dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 45 USD/os.) wizyta na przedstawieniu „Nanta” - bardzo popularne w Korei połączenie musicalu i pantomimy.

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd do Punggi - w rejon słynący z uprawy żeń-szenia. Wizyta na lokalnym rynku, gdzie będzie możliwość obejrzenia różnego rodzaju produktów z tej rośliny. Następnie przejazd do wioski Hahoe (lista UNESCO). W wiosce zachowany jest pierwotny układ domów i uliczek, który nie uległ większym zmianom od chwili założenia osiedla w XVI w. Po południu przejazd do Gyeongju, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. Kolacja. (Trasa ok. 390 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie Gyeongju: Muzeum Narodowego (dla zainteresowanych), starożytnych królewskich grobowców, obserwatorium astronomicznego z VII w., świątyni Bulguksa - najbardziej znanej koreańskiej świątyni oraz granitowych grot Sokkuram z panteonem bóstw buddyjskich (lista UNESCO), znajdujących się na zboczu góry Toham. Powrót na nocleg do hotelu. Wieczorem dla chętnych kolacja połączona z lekcją gotowania tradycyjnych koreańskich potrwa (za dodatkową opłatą ok. 50 USD/os.) (Trasa ok. 20 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu wizyta w klasztorze Golgulsa wybudowanym w VI w. n.e. w 12 jaskiniach ukrytych na zboczu wapiennej góry. Miejsce to jest najbardziej znane z możliwości oglądania ćwiczących adeptów starożytnej koreańskiej sztuki walki - sunmundo. Po południu transfer do Busan i po drodze przejazd 7-kilometrowym, wiszącym mostem Gwangan. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Busan i nocleg. Kolacja. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu zwiedzanie Busan - głównego portu i drugiego pod względem liczby mieszkańców miasta Korei Płd. Przejazd przez miasto i wizyta na cmentarzu wojsk ONZ, gdzie są pochowani żołnierze polegli w czasie wojny koreańskiej (1950 - 1953), następnie przejedziemy na największy koreański targ rybny - Jagalachi. Spacer po parku Yongdusan, w którym znajduje się wieża widokowa będąca symbolem miasta. Wizyta na międzynarodowym bazarze Gukje. Po południu transfer do portu w Busan, następnie przeprawa promowa (ok. 3 godz.) do Fukuoki w Japonii. Odprawa celna. Kolacja w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Fukuoce. (Trasa ok. 230 km).

Dzień 8

Dzień 8

Śniadanie w hotelu.
Uwaga! Na dzień 9 i 10 należy spakować torbę podręczną lub małą walizkę kabinową. Przejazd szybkim pociągiem do Hiroszimy i transfer na wyspę Miyajima, gdzie zwiedzimy świątynię Itsukushima (lista UNESCO) ze słynną tori wznoszącą się z wody - miejsce to zaliczane jest do trzech najsłynniejszych widoków Japonii. Następnie zwiedzanie Hiroszimy - Park Pokoju z listy UNESCO z Kopułą Bomby Atomowej oraz Muzeum Bomby Atomowej. Przejazd do hotelu w okolicach Hiroshimy. Wieczorem kolacja  w lokalnej restauracji (będzie okazja skosztowania tradycyjnej japońskiej potrawy okonomiyaki). (Trasa ok. 290 km).

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd szybkim pociągiem do Kioto na całodzienne zwiedzanie. W programie m.in. zamek Nijo - dawna rezydencja szogunów; pokaz tradycyjnej techniki zdobienia tkanin (yuzen); górujący nad miastem buddyjski kompleks świątynny Kiyomizu (lista UNESCO) składający się z kilku drewnianych pawilonów, którego galerie widokowe oferują wspaniałą panoramę Kioto; spacer w dzielnicy gejsz - Gion. Wieczorem pokaz folklorystyczny (taniec gejsz, klasyczny teatr japoński - kyogen, gra na cytrze koto). Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Kioto i nocleg. (Trasa ok. 360 km).

Dzień 10

Dzień 10

Po śniadaniu w hotelu przejazd autokarem do Arashiyamy. Odwiedzimy tu Klasztor Niebiańskiego Smoka (Tenryu-ji), zamieszkiwany przez mnichów szkoły rinzai japońskiego buddyzmu zen. Czeka nas także spacer po lesie bambusowym oraz słynnym drewnianym moście Togetsu. Po lunchu dalsze zwiedzanie Kioto: Złoty Pawilon z listy UNESCO - położona w parku świątynia zen, której ściany pokryte są płatkami złota, a także Zamek Uspokojonego Smoka (Ryoanji) z ogrodem założonym w stylu suchego krajobrazu. Wieczorem weźmiemy udział w tradycyjnej ceremonii parzenia herbaty. Nocleg w hotelu w okolicach Kioto. (Trasa ok. 30 km).

Dzień 11

Dzień 11

Po śniadaniu wyjazd do dzielnicy Fushimi. Zwiedzanie położonej na wzgórzu świątyni Fushimi Inari Taisha, do której prowadzą tysiące bram tori. Wizyta w działającej od 1673 r. wytwórni sake, połączona z degustacją tego trunku. Przejazd autokarem do Nary. Zwiedzimy świątynię Todaiji z największym drewnianym budynkiem świata (Pawilon Wielkiego Buddy), a także obejrzymy świątynię Kasuga z VII w. i przyległy do niej park z jeleniami. Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 90 km).

Dzień 12

Dzień 12

Śniadanie w hotelu.
Uwaga! Na dzień 13 i 14 należy spakować torbę podręczną lub małą walizkę kabinową.
Przejazd szybkim pociągiem do Nagoi. Wizyta w imponującym Muzeum Przemysłu i Techniki Toyoty, Zamku Nagoya - niegdyś jednym z najważniejszych obiektów tego typu w całym kraju (odbudowanym po wojnie) oraz Muzeum SCMAGLEV, w którym prezentowany jest rozwój szybkich kolei, w tym słynnych japońskich shinkansenów oraz „latającego pociągu”, czyli kolei magnetycznej. Zakwaterowanie i nocleg w Nagoi. (Trasa ok. 130 km).

Dzień 13

Dzień 13

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd szybkim pociągiem do Tokio. Wizyta na dziedzińcu przed Pałacem Cesarskim, siedzibą władcy Japonii. Zespół pałacowy znany był niegdyś jako Zamek Edo i stanowił rezydencję szogunów. Po zwiedzaniu lunch, na który własnoręcznie przygotujemy sobie prawdziwe sushi. Po południu odwiedzimy świątynię Asakusa z okresu Edo, jeden z najważniejszych obiektów shintoistycznych oraz pasaż handlowy Nakamise, gdzie można zakupić pamiątki i skosztować miejscowych specjałów. Zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych wycieczka Tokio Nocą (za dodatkową opłatą ok. 4 000 JPY/os.): przejazd do dzielnicy Shinjuku – głównego centrum biznesowego Tokio. Wjazd na taras widokowy Tokyo Metropolitan Government Building, skąd będziemy podziwiać panoramę miasta. Następnie spacer po dzielnicy czerwonych latarni. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 14

Dzień 14

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na wulkan Fuji, symbol Japonii. Jeśli warunki pogodowe pozwolą, wjedziemy tu na piątą stację (ok. 2300 m n.p.m.). Następnie kolejką linową dostaniemy się do wysoko położonej wulkanicznej doliny Owakudani, znanej z gorących źródeł, fumaroli siarkowych i wrzących stawów. Uwaga! W przypadku zwiększonej aktywności sejsmicznej w regionie lub niekorzystnych warunków atmosferycznych, zamiast doliny Owakudani realizowany jest program alternatywny: kolejką linową dostaniemy się na górę Kachi Kachi Yama, gdzie znajduje się punkt widokowy oferujący najlepszą panoramę okolicy (kolejka linowa czynna w zależności od warunków atmosferycznych). Powrót w okolice Tokio na nocleg. (Trasa ok. 270 km).

Dzień 15

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i wylot do Polski (bez międzylądowania). W przypadku wieczornego wylotu, w tym dniu wycieczka fakultatywna do parku Uedo z Muzeum Narodowym i uliczką zakupową (cena ok. 5 000 YEN).

Dzień 16

Lądowanie w Polsce

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele *** dobrej klasy (razem 14 rozpoczętych dób hotelowych).

Pokoje: 2 - osobowe, we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc i często telewizor. Uwaga! W większości hoteli dostępne wyłacznie łóżka typu twin. Niektóre hotele nie posiadają dostawek lub mają ich ograniczoną liczbę - wówczas 3 osoby mogą być kwaterowane w 2 osobnych pokojach.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym bez przesiadki na trasie Warszawa - Seul i Tokio - Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (13 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem, przejazdy pociągiem wg programu, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j.w., oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych i systemu TGS (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 350 USD płatne pilotowi jako pakiet), dodatkowych posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Paszport
Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy licząc od daty zakończenia imprezy.

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Telefony komórkowe.
W Korei Płd. i Japonii sieć telefonii komórkowej oparta jest na innym niż w Europie systemie (W-CDMA zamiast GSM). Z tego powodu polskie telefony mogą nie działać poprawnie - w celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z Państwa operatorem telefonii komórkowej.

Karty płatnicze.
Zwracamy uwagę, że w Korei nie jest powszechne korzystanie z kart płatniczych. Część sklepów, hoteli i restauracji przyjmuje płatności jedynie gotówką. Bankomatów jest mało i część z nich przyjmuje jedynie karty banku macierzystego. Koniecznie należy zabrać ze sobą gotówkę (najlepiej USD).

Korea Południowa i Japonia - Yin i Yang

5.3/6 (32 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Korea Południowa i Japonia - Yin i Yang
Galeria (14)
Korea Południowa i Japonia - Yin i Yang
Korea Południowa i Japonia - Yin i Yang
Korea Południowa i Japonia - Yin i Yang
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Seul i pałac królewski Gyeongbok • granica z Koreą Północną - strefa zdemilitaryzowana • Gyeongju i Busan • Złoty Pawilon i dzielnica gejsz w Kioto • wulkan Fuji i dolina Owakudani • Tokio - tradycja i nowoczesność

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym bez przesiadki na trasie Warszawa - Seul i Tokio - Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (13 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem, przejazdy pociągiem wg programu, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j.w., oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych i systemu TGS (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 350 USD płatne pilotowi jako pakiet), dodatkowych posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę20 576
Razem
41 152 zł
Zaliczka 15% 6 170 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.6
Pilot
5.5
Program wycieczki
5.4
Transport
5.8
Wyżywienie
5.4
Zakwaterowanie
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

WOJCIECH LUKASZ, PRZEWŁOKA 17.07.2017
Termin pobytu: czerwiec 2017

chyba wycieczka życia

bardzo udany rodzinny wyjazd, inna kultura , obyczaje .organizacja imprezy doskonała.

6.0/6

Ewa 17.05.2018

Piękna wycieczka

Bardzo ciekawy wyjazd. Jesteśmy zachwyceni tym, co zobaczyliśmy. Bardzo dziękujemy panui Klaudii za opiekę, troskliwość i profesjonalizm. To znakomita pilotka, która bardzo interesująco przez całą drogę opowiadała o szczegółach kultury i sztuki zwiedzanych krajów. Bardzo bardzo dziękujemy.
Pokaż więcej opinii (30)

Kanto - pogoda

Październik

17

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Japonii na naszym blogu.

Więcej
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem