Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Udogodnienia w hotelu

Rodzaj hotelu

Odległość hotelu od lotniska

Tematyka

Sezon

Dokumenty

Oferty

Korea Południowa
Korea Południowa

Korea Południowa

Stolica: Seul

Waluta: KRW

Powierzchnia: 100 210 km2

Liczba ludności: ‍50 801 405

Azjatycki Tygrys – wczasy w Korei Południowej

Podbijająca swoim produktami europejskie rynki Korea Południowa to nie tylko nowoczesne samochody czy sprzęt elektroniczny. Prawdziwym powodem do dumy mogą być dla Koreańczyków przepiękne krajobrazy, które kształtują „azjatyckiego tygrysa”. Ponad 70% powierzchni kraju stanowią tereny górzyste. I choć w większości przypadków nie są to wysokie góry, a uroczo pofałdowane pagórki, koreański krajobraz może się podobać, szczególnie jeśli podziwiać go będziemy z jednego z takich wzniesień. Korea Południowa ma także tysiące malutkich wysp rozlokowanych wokół półwyspu. W krajobraz koreańskiej prowincji bardzo mocno wpisane są buddyjskie pałace i świątynie, budowane często w trudnodostępnych, fantazyjnych miejscach, jak choćby głębokie doliny, skalne półki czy jaskinie. Wakacje w Korei Południowej to najlepsza okazja, aby odkryć wszystkie te miejsca i zobaczyć kryjące się za nimi historie.

Malownicza prowincja – wakacje w Korei Południowej
Jednym z takich miejsc może być chociażby wulkaniczna wyspa Jeju, uznana w 2011 roku za jeden z nowych cudów świata. Nazywana często „koreańskimi Hawajami”, zachwyca pięknymi plażami, które strzeżone są dzielnie przez największy wulkan i szczyt Korei Płd. – Hallasan. Z Jeju przenosimy się do „8 cudów powiatu Danyang". Pod tajemniczo brzmiącą nazwą kryją się góry wznoszące się nad rzeką Namhan, urokliwe doliny, zapierające dech w piersiach jaskinie i niewielka wysepka Dodamsambong. Charakterystycznym elementem są też trzy skały na przepływającej tu najdłuższej rzece w Korei. Legenda głosi, że miejsce to ma swoją miłosną historię. Nie będziemy jednak zdradzać szczegółów. Odkryjecie je sami podczas wczasów w Korei Południowej! Aby poznać kulturę Korei, warto wybrać się do jednej z tradycyjnych tutejszych wiosek. Yangdong i Hahoe to prawdziwe żywe skanseny, które zachowały zwyczaje i tradycje sięgające XVI wieku. Obydwie miejscowości znalazły się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Eklektyczna metropolia – wczasy w Korei Południowej
Seul, bo o nim mowa, to stolica Korei Południowej i jednoczenie jedno z największych i najprężniej rozwijających się miast świata. To tu mieszka 1/5 całego koreańskiego społeczeństwa. Z jednej strony tętniąca życiem metropolia zachwyca nowinkami technicznymi, z drugiej zabytkowi kompleksami pałacowymi oraz 200 muzeami. Wakacje w Korei Południowej to świetna szansa, aby poznać to miasto od środka. Najlepiej zrobić to biorąc udział w jednym z ponad 100 festiwalu, które odbywają się w mieście co roku. Jeżeli kojarzycie słynną koreański przebój „Gangnam style”, udajcie się do dzielnicy Gangnam-gu, pełnej nowoczesnych wieżowców, luksusowych hoteli i ekskluzywnych sklepów. To właśnie o nich i osławionym życiu w luksusie śpiewał w 2012 koreański wokalista Psy.

Opinie o Korei Południowej:

5.8/6

Ocena ogólna Korea Południowa

6.0 / 6
Korea Południowa

Najbardziej zaskakujące państwo w jakim byłam. Niesamowity porządek, piękne widoki, niezwykłe technologie. Polecam, póki nie zaleje jej fala turystów.Dodał(a):
Natalia, Łódź, 2019.08.27
6.0 / 6
Kraj, który trzeba zobaczyć <3

Piękny, bezpieczny kraj, który doskonale łączy tradycję z nowoczesnością. Mili i otwarci ludzie. Niezapomniane wrażenia i widoki. Przepyszne jedzenie godne polecenia wszystkim fanom kuchni azjatyckiej.Dodał(a):
Monika, 2018.10.06
6.0 / 6
Piękny, nowoczesny kraj

Kraj nowoczesny, czysty, uporządkowany. Ludzie są życzliwi, widoki piękne, jedzenie pyszne. Seul to miasto ogromne, tętniące życiem, pełne wysokich szklanych wieżowców położonych zaraz obok zabytkowych budowli z tradycyjną architekturą. Zarówno urokliwe maleńkie świątynie, jak i pola ryżowe, plantacje herbaty oraz żeń-szenia pozostają na długo w pamięci.Dodał(a):
Magdalena K. , 2019.10.15
6.0 / 6
Mały raj.

Przepięknie, malowniczo, bajkowo, romantycznie, bezpiecznie, czysto...Dodał(a):
Angie, 2018.10.08
6.0 / 6
Bardzo udany wyjazd

Ciekawy kraj wart zobaczenia.&nbsp;Dodał(a):
Renata, 2018.09.11
5.0 / 6
Ciekawy Kraj

Warto odwiedzić ten kraj. Uwaga bardzo drogo tam jestDodał(a):
Adrian z Kępna, 2018.09.30
5.0 / 6
Piękna Korea!

Prze-cudne państwo o wspaniałej kulturze, tradycjach i widokach. Piękne połączenie kultury azjatyckiej wraz z nowoczesnymi rozwiązaniami zachodnimi.Dodał(a):
Konrad, Wrocław, 2019.08.26
5.0 / 6
Korea Południowa.

Liczyliśmy, że bedzie można zobaczyć budynek z linią demarkacyjną z Koreą Pólnocną. Zwiedzanie bezpośrednio po przylocie, to też spory wysiłek zwłaszcza, że trafiliśmy na upał.Dodał(a):
BOGUSLAW ANDRZEJ, GDYNIA, 2019.08.04
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem