Plan wycieczki
Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Przelot samolotem rejsowym do Pekinu.
Dzień 2
Przylot do Pekinu, odprawa paszportowo - celna. Następnie zwiedzanie Świątyni Niebios. Po lunchu zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Pekinie.
Dzień 3
Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Pekinu, które zaczniemy od Letniego Pałacu. Odwiedzimy też fabrykę pereł, gdzie będzie okazja do zakupienia pamiątek. Następnie udamy się na zwiedzanie Wielkiego Muru, potężnej budowli wzniesionej przez dynastię Qin ponad 2000 lat temu, w celu ochrony Państwa Środka przed atakami ludów mongolskich i tureckich. Podczas zwiedzania przerwa na lunch. Jeżeli wystarczy czasu zobaczymy również obiekty olimpijskie ze słynnym stadionem - Ptasim Gniazdem. Na zakończenie kolacja w tradycyjnej restauracji (kaczka po pekińsku). Nocleg w Pekinie.
Dzień 4
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Następnie zwiedzanie miasta: Plac Niebiańskiego Spokoju (Tian’anmen) - historyczne centrum miasta, Zakazane Miasto, czyli Pałac Cesarski, który jeszcze do początku XX w. niedostępny był dla osób spoza dworu cesarskiego (UWAGA! Ze względu na lokalne restrykcje, w wybranych terminach zwiedzanie Zakazanego Miasta odbywa się wyłącznie z zewnątrz, bez wchodzenia na teren kompleksu.) oraz park Jingshan, który pełnił w przeszłości rolę miejsca odpoczynku cesarzy – roztacza się stąd przepiękny widok na Zakazane Miasto. Po lunchu przejazd szybkim pociągiem do Suzhou, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 1200 km)
Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd z hotelu i przejazd do Ogrodu Mistrza Sieci, przykładu rezydencji miejskiej z XII w. Zwiedzimy też Fabrykę Jedwabiu, gdzie oprócz zapoznania się z procesem produkcji jedwabiu, będzie można zaopatrzyć się w znakomite wyroby. Następnie wizyta w miasteczku Tongli, które położone jest na wodzie. Przejazd do Szanghaju na kolację i nocleg. Wieczorem dla chętnych "Szanghaj nocą", czyli rejs po rzece Huang Pu, w czasie którego będziemy mogli podziwiać z jednej strony szanghajskie drapacze chmur symbolizujące potęgę gospodarczą Nowych Chin, a z drugiej Bund - szanghajskie art deco z przełomu XIX i XX w. (za dodatkową opłatą ok. 30 USD). (Trasa ok. 120 km).
Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie Szanghaju, zwanego czasem Paryżem wschodu, pięknego i bogatego miasta kupców i przemysłowców. W czasie zwiedzania możliwość przejazdu "latającym pociągiem" Maglev, osiągającym prędkość 431 km/h (dodatkowo płatne ok. 25 USD). Spacer po Bund (Waitan) czyli dzielnicy z neoklasycznymi budynkami przypominającymi te, powstające w latach 30-tych XX w. w Nowym Jorku, wizyta na Nanjing Street - głównej ulicy handlowego Szanghaju, gdzie będzie czas na zrobienie zakupów. W czasie zwiedzania lunch. Nocleg w hotelu w Szanghaju.
Dzień 7
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Osaki. Odwiedzimy tu dzielnicę Shinsaibashi, najlepsze miejsce na zakupy w mieście, a także nowoczesną dzielnicę Dotonbori, pełną barwnych neonów, klubów karaoke, restauracji i centrów handlowych. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Osace. (Trasa: przelot)
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wizyta na targu Kuromon, gdzie w lokalne specjały zaopatrują się nawet najlepsi kucharze z Osaki, znanej z wyśmienitej kuchni. Przejazd autokarem do Nary. Zwiedzimy tu świątynię Todaiji z największym drewnianym budynkiem świata (Pawilon Wielkiego Buddy), a także park z jeleniami. Po lunchu przejazd do Kioto, gdzie obejrzymy górujący nad miastem buddyjski kompleks świątynny Kiyomizu (UNESCO) składający się z kilku drewnianych pawilonów. Galerie widokowe oferują wspaniałą panoramę Kioto. Popołudnie zakończymy spacerem w dzielnicy gejsz – Gion. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Kioto. (Trasa ok. 80 km)
Dzień 9
Po śniadaniu zobaczymy Złoty Pawilon z listy UNESCO - położoną w parku świątynię zen, której ściany pokryte są płatkami złota. Następnie wizyta w wytwórni sake i lunch oraz przejazd do zamku Nagoya - niegdyś jednego z najważniejszych obiektów tego typu w całym kraju (odbudowanego po wojnie). Zakwaterowanie i kolacja w hotelu w Hamamatsu, gdzie jeszcze wieczorem skorzystać będzie można z tradycyjnych japońskich gorących źródeł. (Trasa ok. 250 km)
Dzień 10
Po śniadaniu przejazd w rejon Pięciu Jezior u podnóża wulkanu Fuji, symbolu Japonii. Zatrzymamy się nad stawami w Oshino Hakkai (UNESCO), oferującymi wspaniały widok na szczyt. Przespacerujemy się także nad brzegiem jeziora Kawaguchi. W trakcie zwiedzania lunch. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Tokio. (Trasa ok. 220 km)
Dzień 11
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Japonii. Rozpoczniemy od wizyty na dziedzińcu przed Pałacem Cesarskim, siedzibą władcy Japonii. Zespół pałacowy znany był niegdyś jako Zamek Edo i stanowił rezydencję szogunów. Następnie wizyta w świątyni buddyjskiej Senso-ji w dzielnicy Asakusa oraz pasaż handlowy Akamise, gdzie można zakupić pamiątki i skosztować miejscowych specjałów. W czasie zwiedzania lunch. Na zakończenie wizyta w świątyni Meiji Jingu, poświęconej dawnej parze cesarskiej. Obiekt położony jest w malowniczym otoczeniu rozległego wiecznie zielonego lasu. Wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Polski.
Dzień 12
Lądowanie w Polsce.
Dla grup podróżujących liniami Air China (rozkłady do sprawdzenia na R.pl/rozklady), powyższy program ulega następującym modyfikacjom:
Dzień 1
(...) Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Przelot samolotem rejsowym do Pekinu.
Dzień 2 - 3
Bez zmian.
Dzień 4
Śniadanie,a następnie zwiedzanie miasta: Plac Niebiańskiego Spokoju (Tian’anmen) - historyczne centrum miasta, Zakazane Miasto, czyli Pałac Cesarski, który jeszcze do początku XX w. niedostępny był dla osób spoza dworu cesarskiego (UWAGA! Ze względu na lokalne restrykcje, w wybranych terminach zwiedzanie Zakazanego Miasta odbywa się wyłącznie z zewnątrz, bez wchodzenia na teren kompleksu.) oraz park Jingshan, który pełnił w przeszłości rolę miejsca odpoczynku cesarzy – roztacza się stąd przepiękny widok na Zakazane Miasto. Po lunchu przejdziemy do starej części Pekinu, gdzie będziemy mogli poznać tradycyjną chińską architekturę i kulturę. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 5
Po śniadaniu wyruszymy porannym lotem do Szanghaju. Po przylocie przejazd do Ogrodu Mistrza Sieci, przykładu rezydencji miejskiej z XII w. Zwiedzimy też Fabrykę Jedwabiu, gdzie oprócz zapoznania się z procesem produkcji jedwabiu, będzie można zaopatrzyć się w znakomite wyroby. Następnie wizyta w miasteczku Tongli, które położone jest na wodzie. Przejazd do Szanghaju na kolację i nocleg. Wieczorem dla chętnych "Szanghaj nocą", czyli rejs po rzece Huang Pu, w czasie którego będziemy mogli podziwiać z jednej strony szanghajskie drapacze chmur symbolizujące potęgę gospodarczą Nowych Chin, a z drugiej Bund - szanghajskie art deco z przełomu XIX i XX w. (za dodatkową opłatą ok. 30 USD).
Dzień 6-10
Bez zmian.
Dzień 11
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Japonii. Rozpoczniemy od wizyty na dziedzińcu przed Pałacem Cesarskim, siedzibą władcy Japonii. Zespół pałacowy znany był niegdyś jako Zamek Edo i stanowił rezydencję szogunów. Następnie wizyta w świątyni buddyjskiej Senso-ji w dzielnicy Asakusa oraz pasaż handlowy Akamise, gdzie można zakupić pamiątki i skosztować miejscowych specjałów. W czasie zwiedzania lunch. Na zakończenie wizyta w świątyni Meiji Jingu, poświęconej dawnej parze cesarskiej. Obiekt położony jest w malowniczym otoczeniu rozległego wiecznie zielonego lasu. Przejazd do hotelu i nocleg.
Dzień 12
Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Polski.
Dzień 13
Lądowanie w Polsce.
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
Dodatkowe informacje
Do dyspozycji gości
w hotelach restauracja i bar
Zakwaterowanie
Hotele dobrej klasy ***/**** (razem 10 rozpoczętych dób hotelowych).
Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc i często telewizor.
Wizy
W dniu 24 czerwca 2024 rząd Chińskiej Republiki Ludowej podjął decyzję o zniesieniu obowiązku wizowego dla obywateli Polski. Od 1 lipca 2024 do 31 grudnia 2025 roku, osoby posiadające polski paszport będą mogły wjeżdżać na terytorium Chin i przebywać do 15 dni, bez konieczności ubiegania się o wizę. Paszport musi posiadać co najmniej 6 wolnych stron oraz być ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty zakończenia imprezy. Lista niezbędnych dokumentów oraz nieprzekraczalnych terminów znajdują się u sprzedawcy.
W terminie poniżej 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników. Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie.
Uwaga: Informujemy, że dane personalne w rezerwacji i w paszporcie muszą być jednakowe. Prosimy o zwrócenie uwagi na podwójne imiona oraz nazwiska w dokumentach! Obowiązkowo przy potwierdzeniu rezerwacji muszą być uzupełnione pełne dane tj. imię, drugie imię, jeśli takie jest oraz nazwisko.
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym (bezpośrednio lub z przesiadką) na trasie Polska – Pekin i Tokio - Polska, przelot na trasie Shanghaj – Osaka, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (9 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub pociągiem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j.w., oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).
Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 280 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.
Inne
Telefony komórkowe
W Japonii sieć telefonii komórkowej oparta jest na innym niż w Europie systemie (W-CDMA zamiast GSM). Z tego powodu polskie telefony mogą nie działać poprawnie - w celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z Państwa operatorem telefonii komórkowej.
Płatności
Większość sklepów i restauracji w Japonii przyjmuje płatność wyłącznie gotówką, bankomaty oraz płatności kartą nie są powszechne- polecamy zabrać ze sobą odpowiednią ilość gotówki.
Uwaga! Ze względu na wzmożone kontrole bezpieczeństwa bagaży na stacjach kolejowych w Chinach konfiskowane mogą zostać przedmioty uznane za niebezpieczne, tj. przedmioty ostre (takie jak nożyczki, brzytwy, żyletki oraz noże, w tym scyzoryki i finki; nie dotyczy jednorazowych maszynek do golenia i cążek do paznokci), aerozole (dezodoranty, lakiery do włosów, pianki do golenia, suche szampony itp.) czy zapalniczki. W/w przedmioty nie mogą być przewożone w bagażu głównym ani w bagażu podręcznym.
5.4/6 (28 opinii)
Bezpośredni
Objazd
W cenie
W cenie
Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym (bezpośrednio lub z przesiadką) na trasie Polska – Pekin i Tokio - Polska, przelot na trasie Shanghaj – Osaka, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (9 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub pociągiem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j.w., oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).
Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 280 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.
Plan wycieczki
Dodatkowe informacje
Szczegóły lotu
Bagaż
rejestrowany i podręczny
Opieka
polskojęzycznego pilota
Ubezpieczenie
podstawowe
6.0/6
Interendo 26.03.2019
6.0/6
Dariusz, Warszawa 03.10.2019