Wczasy w Chinach - co musisz wiedzieć?

  • O Chinach
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
  • Artykuły
Flaga Chinach

Chiny

Stolica:
Pekin
Waluta:
CNY
Powierzchnia:
9 596 960 km2
Liczba ludności:
1 360 720 000

Wczasy w Chinach

Państwo środka od środka – wakacje w Chinach
Eklektyczne, charyzmatyczne Chiny to kraj, którego z pewnością nie da się zaszufladkować. Wszystko ze względu na ogromną różnorodność. Bogata kultura, rozmaite krajobrazy, olbrzymie miasta i malownicze wioseczki, plantacje ryżu, jaśminu czy herbaty, rezerwaty dzikich zwierząt. A w tle jedna z najstarszych historii osadnictwa. Majestatyczne Chiny od lat fascynują i zachwycają kolejne pokolenia podróżników. Nie są to jednak leniwe, beztroskie wczasy. Dlatego też warto skorzystać z ofert biura podróży – perfekcyjnie przygotowanego do organizacji wymarzonych wakacji w Chinach.


Wczasy w Chinach – odkryj najważniejsze miasta
Wakacje w Chinach to niepowtarzalna okazja, aby zwiedzić Pekin. Gigantyczna metropolia jest stolicą kraju od ponad 700 lat. Bogaty w zabytkowe budowle, jak i ultranowoczesne kompleksy, jest jednym z najbardziej dynamicznych miast na świecie. My jednak wolimy skoncentrować się na tym co najpiękniejsze – a więc architekturze i historii. Punktem obowiązkowym każdej wycieczki po Pekinie jest Zakazane Miasto – wpisany na Listę UNESCO największy na świecie kompleks pałacowy, będący rezydencją 24 cesarzy. Drugim najbardziej znanym miastem Chin jest Szanghaj – nie ustępujący Pekinowi pod względem rozwoju. Szczególne wrażenie robi tu supernowoczesne centrum biznesowe, olbrzymi port, giełda papierów wartościowych i charakterystyczna promenada, pamiętająca jeszcze czasy kolonialne. Warto udać się do podmiejskiego Suzhou – nazywanego Wenecją Wschodu. Znajdziemy tu przepiękne ogrody, utrzymywane od XIV w. oraz Muzeum Jedwabiu. Innym popularnym kierunkiem jest również Hong Kong i Makao – dwa regiony administracyjne Chin, znajdujące się na wschodnim wybrzeżu. Mające kolonialną przeszłość (odpowiednio brytyjską i portugalską), obydwa miasta uznawane są za niezwykle różnorodne. Przeplatają się tu nie tylko kultury, style architektoniczne, ale również działalność człowieka i unikatowa przyroda.


Zachwyć się nieskazitelnie piękną przyrodą – wakacje w Chinach
A skoro o przyrodzie mowa, ta w Chinach należy z pewnością do najpiękniejszych na świecie. Nie sposób wymienić wszystkie cuda natury, dlatego skupimy się na najważniejszych z nich. Podczas wczasów w Chinach zwiedzicie np. Góry Tianmen znajdujące się w parku narodowym o tej samej nazwie. Pokryte prawie w całości zielenią, zawierają tzw. „Bramę do nieba”, czyli najwyżej położoną grotę na świecie. Licząca ponad 130 m wysokości, jest nie lada atrakcją turystyczną, którą zobaczyć można podróżując najdłuższą na świecie kolejką linową. Nie sposób nie odwiedzić również rodzinnego domu sympatycznych pand. Uwielbiane na całym świecie zwierzęta mają swój rezerwat w Syczuanie (Rezerwat Pandy Wielkiej). W stolicy regionu, Chengdu, nie tylko obejrzymy na żywo zwierzęta, ale również zwiedzimy Muzeum Pandy Wielkiej.

Opinie o Chinach

Chinach
5.0 /6

Chiny w krainie złotego smoka

Cała wycieczka ciekawa. W dość krótkim czasie (12 dni) zobaczyłam wszystko to co chciałam zobaczyć np. : Wielki Mur, Terakotową Armię, Klasztor Szaolin, Zakazane Miasto.

Dodał(a):
Beata, Warszawa, 09.04.2019
6.0 /6

Rewelacja warta zobaczenia

Chiny zaskakują postępem technologicznym, wyglądem i czystością miast. Szybkie pociągi, dobre drogi, super rozwinięta infrastruktura komunikacyjna. 

Dodał(a):
Aneta Urszula, Grodzewo, 15.05.2019
5.0 /6

objazd

Bardzo ciekawy kraj.Polecam

Dodał(a):
Joanna i Jerzy, 22.10.2018
6.0 /6

W krainie złotego smoka

Bardzo fajna wycieczka

Dodał(a):
BS, 16.10.2018
6.0 /6

Oh Chiny

Chiny to niezwykły kraj. Nie sposób zwiedzić go podczas jednej wycieczki objazdowej. Należy go "smakować" po trochu. Ale chociaż czeka mnie zapewne jeszcze sporo zwiedzania pozostalych regionów Chin to już teraz mogę szczerze rekomendować każdemu wyjazd do sławnego Państwa Srodka. Bo naprawdę warto... 

Dodał(a):
Przemysław, 09.09.2018
6.0 /6

Chiny

Kraj niesamowity ,technologia na każdym kroku ogrom miast ,czystość ,wszystko naj .Mysle ze za niedługo Chiny będą nr 1 na świecie pod każdym względem 

Dodał(a):
Grażyna Alicja, PIASTÓW, 20.08.2018
5.5 /6

Inne niż stereotyp

To co zobaczyłam kompletnie zburzyło moje wyobrażenie o Chinach, chociażby dlatego warto się wbrać :)

Dodał(a):
Magdalena, 02.08.2018
4.5 /6

Kontrowersyjny kraj

Kraj pełen kontrastów. Niesamowite zabytki i współczesne metropolie ale natłok ludzi potrafi umęczyć

Dodał(a):
Rodzina z Koszalina, 30.07.2018
5.0 /6

Ocena

Kultura oraz architektura Chin jest zupełnie inna niż Europejska, dlatego wyjazd tam to bardzo interesujące przeżycie, które otwiera oczy na fakt jak zróżnicowany jest świat.

Dodał(a):
IRENA, TARNOBRZEG, 29.07.2018
4.5 /6

W krainie złotego smoka

Chiny, to kraj kontrastow. Z jednej strony wspaniałe zabytki, szybkie pociagi, wielopoziomowe drogi, a z drugiej bieda, policyjne państwo, biurokracja, kontrola, brak swobód i wolności.

Dodał(a):
Agnieszka, 29.07.2018
5.0 /6

Chiny państwo kontrastów

Państwo kontrastów bogate wieżowce wymieszane z biednieszymi dzielnicami hutongami i komunitycznymi blokami. Nowoczesność, szybkie pociągi a zarazem zabytki mające ponad tysiąc lat.

Dodał(a):
Grażyna, 19.07.2018
6.0 /6

Tradycja i nowoczesność!

Chiny to niesamowicie smaczna mieszkanka wspaniałej historii, przepięknej tradycji, bogatej kultury i prężnie rozwijającej się techniki. Tego trzeba spróbować. Bo podobno "Kto nie był w Chinach - nie był nigdzie"...

Dodał(a):
;), 12.07.2018
6.0 /6

Super

Świetna wycieczka-wszystko co najważniejsze w pigułce

Dodał(a):
ARTUR , Poznań, 09.07.2018
4.0 /6

Chiny - inny świat

Predstawiane w telewizji Chiny nijak nie przystają do tego co zastaniesz na miejscu. To co znamy z Polski jako jedzenie chiński, na pewno nim nie jest. Chińczycy zasadniczo nie znają sosów, jedzą mało pikantnie a kaczke po pekińsku smaczniejszą można zjeść w Polsce.

Dodał(a):
Mariusz, Tarnobrzeg, 21.06.2018
6.0 /6

kraj godny zobaczenia

w stu procentach polecam i napewno kolejny raz tam wroce ze wgledu na kulture historie i piknosc w calosci tego miejsca

Dodał(a):
Erwin Jarosław, Tarnów, 13.06.2018
5.0 /6

Chiny: tradycyjna cywilizacja i nowoczesność

Jedziemy do Chin z pewnymi stereotypami. Rzeczywistość może zaszokować. Zaskakują nowoczene szerokie drogi, bardzo szybkie i wygodne pociągi, niesamowity rozmach. Szokuje też liczba ludzi, którzy cały czas są gdzieś w pobliżu i ocierają się o nas. A jednocześnie można podziwiać spuściznę jednej z najstarszych kultur Świata. Wszystko jest fascynujące.

Dodał(a):
Krystyna, Częstochowa, 02.06.2018
5.4/6 Ocena ogólna Chinach

Pogoda w Chinach

Chiny zajmują duże terytorium, które obejmują różne strefy klimatyczne. Ogromny obszar oraz zróżnicowanie wysokości sprawiają, że pogoda w Chinach jest bardzo zmienna. Na północy średnia temperatura latem wynosi ok. 27-30°C, jednak na obszarach pustynnych może sięgać nawet 50°C. Podobnie zmienna jest pogoda zimą, gdy termometry wskazują zwykle ujemne temperatury, ale w okolicy Mandżurii słupek może spać nawet do -50°C. Pogoda charakteryzująca się bardzo niskimi temperaturami występuje także w wysokich partiach Himalajów.

Z wizytą w Chongqing – najszybciej rozwijającym się mieście

Pekin i Szanghaj znamy wszyscy. A czy słyszeliście o Chongqing? Nie? Najwyższa pora – według ekonomistów i socjologów to najszybciej rozwijające się miasto świata!

Duanwu – Święto Smoczych Łodzi

Podczas Święta Smoczych Łodzi w Chinach odbywają się wyścigi łodzi w kształcie smoków, a jajko może stanąć pionowo na swym czubku. Dowiedz się więcej o tym wyjątkowym święcie czytając blog Rainbow!

Pamiętajcie o ogrodach… w Suzhou!

Suzhou, zapierające dech w piersiach miasto-ogród to magiczne miejsce, bardzo dobrze skomunikowane z takimi ośrodkami, jak Pekin czy Szanghaj. Dowiedz się więcej na jego temat czytając blog Rainbow!

Zasada pięciu przemian, czyli pełna harmonii i lecznicza kuchnia Chin

Mówiąc o kuchni chińskiej należy pamiętać, że stanowi ona element całej chińskiej kultury, w skład której wchodzą także medycyna, filozofia oraz szeroko pojęta sztuka życia. Poznaj ją lepiej z Rainbow!

Kulinarne inspiracje – poznaj chińską kuchnię

Różnorodność składników i smaków to domena kuchni chińskiej. Każda prowincja to nowe smaki typowe dla danego regionu Chin. Dowiedz się więcej na temat kuchni Państwa Środka.

Jak przygotować się na podróż do Chin?

Jak odpowiednio zaplanować podróż do Chin? Jakie rzeczy warto ze sobą zabrać? W jakim terminie pojechać? Sprawdź wszystkie niezbędne informacje potrzebne przed wyjazdem!

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon