flaga
Stolica
Pekin
Waluta
CNY
Powierzchnia
9,596,960 km2
Ludność
1,360,720,000

Artykuły

krajobraz kierunku
Pekin i jego atrakcje. Co warto wiedzieć o stolicy Chin?Pekin to tętniąca życiem metropolia, stanowiąca niezwykłe połączenie tradycji i nowoczesności, w której z pewnością nikt nie będzie się nudził – na przyjezdnych czeka tu ogromna ilość imponujących zabytkowych budowli, na czele z Zakazanym Miastem, mistycznymi, bogato zdobionymi świątyniami, pięknymi zielonymi parkami i współczesnymi drapaczami chmur. Co warto zobaczyć w Pekinie?
krajobraz kierunku
TOP 10 miejsc, które musisz zobaczyć, będąc w ChinachWreszcie nadszedł ten moment, kiedy nie chcesz już dłużej odkładać decyzji o wyjeździe do Chin. Przed Tobą ogrom atrakcji do zwiedzania w tym kraju o bogatej starożytnej historii. Poznaj zestawienie 10 miejsc, których – naszym zdaniem – nie może zabraknąć na Twojej turystycznej mapie.
krajobraz kierunku
Kiedy jechać do Chin i co zobaczyć? Najlepszy okres na wyjazd do Państwa ŚrodkaZawsze chciałam pojechać do Państwa Środka, głównie po to, żeby zobaczyć słynny Mur Chiński, poczuć przez chwilę zawrotne tempo życia w Szanghaju i zwiedzić Zakazane Miasto w Pekinie. Po miesiącach planowania i przygotowań, połączonych z analizą różnych czynników, mój plan wreszcie miał szansę się ziścić. Dziś, bogatsza o garść podróżniczych
krajobraz kierunku
Jak przygotować się na podróż do Chin?Chiny to bez wątpienia wspaniały kraj i cywilizacja, której kultura i historia sięgają pięciu tysięcy lat. Chiny są trzecim pod względem zajmowanej powierzchni państwem na świecie, a jako jedna z największych światowych potęg, z największą populacją na świecie, są również drugą gospodarką świata. Trwający w kraju od wielu lat silny wzrost gospodarczy przekształcił kraj w globalne centrum produkcyjne. Kultura chińska zawsze fascynowała ludzi z zewnątrz, przede wszystkim ze względu na bogate dziedzictwo historyczne, unikalną architekturę, mozaikę narodów, religii i idei. Zwiedzanie takiego kraju jak Chiny to niebywała frajda i przygoda. W tym artykule przedstawimy użyteczne i interesujące fakty dotyczące Chin, ponieważ dobre planowanie jest podstawą udanego wyjazdu.
krajobraz kierunku
Kulinarne inspiracje – poznaj chińską kuchnięRóżnorodność składników i smaków to domena kuchni chińskiej. Każda prowincja to nowe smaki typowe dla danego regionu Chin. Dowiedz się więcej na temat kuchni Państwa Środka.
krajobraz kierunku
Zasada pięciu przemian, czyli pełna harmonii i lecznicza kuchnia ChinZ formalnego punktu widzenia Chiny to najstarsza cywilizacja, która wykazuje ciągły, nieprzerwany rozwój od momentu powstania aż do czasów współczesnych. A ów rozwój sięga – bagatela – czasów neolitu. Początki rolnictwa na terenach Chin datowane są na dziesiąte tysiąclecie p.n.e. Nic więc dziwnego, że chińska tradycja kulinarna jest jedną z najbardziej oryginalnych i zróżnicowanych w skali globu. Co więcej, mówiąc o kuchni chińskiej należy pamiętać, że stanowi ona element całej chińskiej kultury, w skład której wchodzą także medycyna, filozofia oraz szeroko pojęta sztuka życia. Wszystkie zaś elementy należy traktować całościowo – są ze sobą połączone w nierozerwalny sposób, a jeden bez innych nie istnieje.
krajobraz kierunku
Pamiętajcie o ogrodach… w Suzhou!Suzhou, zapierające dech w piersiach miasto-ogród to magiczne miejsce, które znajdziecie tuż obok takich metropolii Pekin czy Szanghaj. Z Szanghaju do Suzhou dojedziemy szybkim pociągiem w niecałe pół godziny i… cofniemy się przy tym w czasie o dobre kilka wieków.
krajobraz kierunku
Duanwu – Święto Smoczych ŁodziTo jedno z trzech najważniejszych świąt w chińskim tradycyjnym kalendarzu. Podczas Duanwu w Chinach odbywają się wyścigi łodzi w kształcie smoków, a jajko może stanąć pionowo na swym czubku. Przygotowuje się także małe chińskie pierożki. Te same, które miały kiedyś ochronić pierwszego chińskiego poetę...
krajobraz kierunku
Z wizytą w Chongqing – najszybciej rozwijającym się mieściePekin i Szanghaj znamy wszyscy. A czy słyszeliście o Chongqing? Nie? Najwyższa pora – według ekonomistów i socjologów to najszybciej rozwijające się miasto świata.

Polecane wycieczki