ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon

Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Ilość dni

-

Typ wyjazdu

Odległość hotelu od lotniska

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Sezon

Udogodnienia

Narty

Dokumenty

Rodzaj hotelu

Pokoje

Tematyka

Oferty

Szanghaj wakacje

Sortuj: od najniższej ceny

Znaleziono 3 oferty

Szanghaj

Region: Szanghaj

Szanghaj to miasto leżące na wschodnim wybrzeżu Chin, w którym znajduje się jeden z najważniejszych portów oraz jedna z największych giełd na całym świecie. To właśnie ono najlepiej oddaje charakter kulturowej mieszanki całych Chin. Historyczna dzielnica Bund z szanghajskimi zabudowaniami znajduje się naprzeciwko Pudong – dzielnicy skupiającej rekordową liczbę nowoczesnych drapaczy chmur. Do tego „latający pociąg”, jeden z najwyższych na globie tarasów widokowych i wreszcie świątynie oraz miejsca kultu – choćby Świątynia Nefrytowego Buddy. Szanghaj to miasto, które warto odwiedzić podczas wakacji w Chinach, bowiem fascynuje na każdym kroku. Poznaj jego sekrety!

Najlepsze artykuły o Szanghaju:

Z wizytą w Chongqing – najszybciej rozwijającym się mieście

Z wizytą w Chongqing – najszybciej rozwijającym się mieście

Pekin i Szanghaj znamy wszyscy. A czy słyszeliście o Chongqing? Nie? Najwyższa pora – według ekonomistów i socjologów to najszybciej rozwijające się miasto świata!

Duanwu – Święto Smoczych Łodzi

Duanwu – Święto Smoczych Łodzi

Podczas Święta Smoczych Łodzi w Chinach odbywają się wyścigi łodzi w kształcie smoków, a jajko może stanąć pionowo na swym czubku. Dowiedz się więcej o tym wyjątkowym święcie czytając blog Rainbow!

Opinie o Szanghaju:

5.8/6

Ocena ogólna Szanghaj

6.0 / 6
złoty smok

Miasto niesamowite . Bardzo urokliwe i pełne kontrastów . Bardziej zachwyciło mnie niż Pekin który też mi się podobal.Krótko mówiąc nie da się tego opisać , trzeba zobaczyć to na własne oczy. Zwłaszcza Szahgaj nocą i tu polecam rejs po rzece Huang Pu . Widoki zjawiskowe.Dodał(a):
Zofia Joanna , WARSZAWA, 2019.11.25
6.0 / 6
Rozwój w przyspieszonym tempie

To niesamowite jak w tak krótkim czasie z portowego miasta można stworzyć metropolię! Drapacze chmur z jednej strony ale również piękne parki i dużo zieleni.Dodał(a):
Magda i Sławek, 2019.11.27
6.0 / 6
Szanghaj

Super miejsce i program wycieczki po tym mieście. Warto tam zatrzymać się na trochę dluzej . Szczególnie warto zwiedzać je nocą.Dodał(a):
Marek, Tarnowskie Góry, 2019.11.04
6.0 / 6
robi mega wrażenie

Przepiękne miasto , szczególnie nocą. Rej statkiem -coś niezapomnianego ze względu na widoki dookoła i ludzi, z którymi byliśmy.Dodał(a):
ANNA AGNIESZKA, Warszawa, 2019.10.25
6.0 / 6
Szanghaj

Miasto Szanghaj liczy 33 mln mieszkańców, jest bezpiecznie, czysto i na każdym kroku spotykasz techniczne nowinki zachwyca!Dodał(a):
Elzbieta, Rybnik, 2019.11.27
6.0 / 6
bardzo dobra

Wrażenie robią wspaniałe wysokie szklane budynki stojące obok siebie i nocą wspaniale kolorowo oświetlone.Dodał(a):
Małgorzata i Mariusz, 2019.10.16
6.0 / 6
Super nowoczesna metropolia

Wielka metropolia z nowoczesnymi wieżowcami, tradycyjnymi świątyniami i wieloma atrakcjami. Bulwar Bund, dzielnica Pudong, nocny rejs, wjazd na najwyższy punkt widokowy na świecie, przejazd najszybszym pociągiem.Dodał(a):
Malwina, 2019.09.22
5.0 / 6
Piękne miasto

Bardzo nowoczesna infrastruktura, mnóstwo drapaczy chmur, które swój wdzięk pokazują zwłaszcza w nocy. Wspaniały występ akrobatów - to była fantastyczna wisienka na torcie!Dodał(a):
PIOTR WACŁAW, BYDGOSZCZ, 2019.09.07
6.0 / 6
Niesamowity Szanghaj

To właśnie Szanghaj zrobił na mnie największe wrażenie. Olbrzymie miasto. Zawsze wydawało mi się, że Londyn z 9 mln mieszkańców jest duży. A tymczasem Shanghaj jest prawie 3 razy większy. Liczy ok.26 mln mieszkańców i posiada jak dla mnie niezwykłe rozwiązania komunikacyjne. To właśnie tam zobaczyłam niezwykłe rondo „ze ślimakiem” czyli zjazdem na kolejny poziom drogi i jechałam kolejką magnetyczną (maglev) z prędkością 431 km/h. Pomimo tak olbrzymiego miasta nie byłam przytłoczona ilością ludzi na ulicach ,tak jak w Pekinie. Nie mogłam również uwierzyć, że metro w Szanghaju, które jest obecnie największym metrem na świecie zostało uruchomione dopiero w 1993r i od tego czasu jest ciągle rozbudowywane. Nocny rejs po rzece Huangpu z widokiem na dzielnicę Pudong był niesamowitym zakończeniem pierwszego dnia zwiedzania tego niezwykłego miasta. Jakże inaczej wyglądała ta sama dzielnica następnego dnia z wysokości ok.630 metrów czyli z Szanghai Tower.Dodał(a):
Barbara, Katowice, 2019.09.05
4.0 / 6
Szanghaj

Jest to bardzo nowoczesne miasto. Jeżeli ktoś takie lubi to miejsce dla niego. Ja w podróżach bardziej szukam przeszłości niż przeszłości. Nie mniej przejazd Maglevem ( najszybszy komercyjny pociąg świata - 431km /h ) czy widok z Wieży Szanghajskiej na długo pozostaną w mojej pamięci.Dodał(a):
Wioletta, Płock, 2019.09.02