Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Chengdu samolotem rejsowym z przesiadką w jednej ze stolic europejskich, państw Płw. Arabskiego lub w Pekinie.

Dzień 2

Dzień 2

Przylot do Chengdu, odprawa paszportowo - celna i transfer do hotelu. Zakwaterowanie i krótki czas na odpoczynek po podróży. Po południu zwiedzanie stolicy prowincji Syczuan, zwanej niegdyś Brokatowym Miastem. Odwiedzimy tu popularną ulicę Jinli na starym mieście, pełną barów, tętniących życiem klubów i restauracji oraz klimatycznych sklepów z antykami. Następnie kolacja i nocleg w hotelu w Chengdu.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu w hotelu przejazd do Leshan, gdzie będziemy podziwiać posąg Wielkiego Buddy - Da Fo. Ponad 70-metrowa figura wyrzeźbiona została 1300 lat temu w skale nadrzecznego zbocza i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu lunch. Odwiedzimy także Instytut Hodowli Pandy Wielkiej na obrzeżach Chengdu. Jest to jedyny w swoim rodzaju ośrodek, gdzie można obserwować ten zagrożony gatunek zwierząt, jeden z symboli Chin, na przestronnych wybiegach zbliżonych do środowiska naturalnego. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Wieczorem dla chętnych możliwość obejrzenia spektaklu Zmiana Masek – najbardziej charakterystycznego elementu opery syczuańskiej (płatne dodatkowo ok. 30 USD). (Trasa ok. 320 km).

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Lhasy, stolicy Autonomii Tybetańskiej. Transfer do hotelu i krótki odpoczynek, który pozwoli nam na aklimatyzację, znajdziemy się bowiem ponad 3500 metrów nad poziomem morza, na „Dachu Świata”. W godzinach popołudniowych spacer po słynnej ulicy Barkhor w samym centrum miasta. Jest to nie tylko gwarny targ, gdzie od lokalnych rzemieślników kupić można tradycyjne flagi modiltewne, tybetańską biżuterię czy masło z mleka jaków, ale także tradycyjna trasa pielgrzymek. Pielgrzymi okrążają zgodnie z ruchem wskazowek zegara położoną centralnie świątynię Jokhang, a w powietrzu unosi się zapach kadzideł. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 2000 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu czeka nas wspinaczka schodami po zboczu Czerwonej Góry, na której szczycie wznosi się majestatyczny pałac Potala, symbol miasta, twierdza, klasztor oraz wieloletnia zimowa rezydencja i mauzoleum dalajlamów, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Składający się z ponad tysiąca pomieszczeń kompleks został zbudowany w 637 r. przez króla Sontsen Gampo i odgrywał istotną rolę w życiu politycznym i religijnym Tybetu. Z góry rozciąga się wspaniały widok na okolicę. Następnie zwiedzimy świątynię Jokhang, centrum buddyzmu tybetańskiego. W jednej z kaplic znajdziemy półtorametrową statuę Buddy, najświętszy posąg w Tybecie. Po lunchu, jeśli czas pozwoli, będziemy mieli okazję uczestniczyć w tradycyjnej debacie mnichów na Dziedzińcu Polemiki w klasztorze Sera. Po południu odwiedzimy centrum tradycyjnej medycyny tybetańskiej. Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 20 km).

Dzień 6

Dzień 6

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na przełęcz Kambala (4794 m n.p.m.), skąd rozciąga się malowniczy widok na leżące niżej turkusowe jezioro Yamdrok, jedno z trzech świętych jezior Tybetu, a także odległy masyw Nojin Kangtsang (ponad 7000 m n.p.m.). Krótki postój przy lodowcu Karola i przejazd do Gyantse, gdzie obejrzymy (z zewnątrz) słynny klasztor Palkhor, będący architektoniczną mandalą. W czasie zwiedzania lunch. Późnym popołuniem transfer do Shigatse. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 650 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu zwiedzimy klasztor Tashilhunpo, siedzibę panczenlamów, z największym na świecie pozłacanym posągiem Buddy (figura mierzy ponad 22 m). Lunch. W drodze do Lhasy będziemy mieli okazję odwiedzić prawdziwą tybetańską rodzinę i zapoznać się ze zwyczajami mieszkańców tego regionu. Transfer do hotelu i kolacja. (Trasa ok. 270 km).

Dzień 8

Dzień 8

Śniadanie w hotelu. Następnie wykwaterowanie i przejazd na stację kolejową, skąd wyruszymy pociągiem do Xining. Po drodze podziwiać można wspaniałe krajobrazy - rzeki, jeziora, lasy i pasma górskie. Nocleg w pociągu. (Trasa ok. 1900 km).

Dzień 9

Dzień 9

Przyjazd do Xining, miasta sięgającego swoimi początkami starożytności, dawnego punktu handlowego Jedwabnego Szlaku w dorzeczu Rzeki Żółtej. Po lunchu zwiedzanie Ta’er - kompleksu klasztornego szkoły żółtych czapek, gdzie według wierzeń Budda objawiał się w liściach świętego drzewa. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 10

Dzień 10

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd szybkim pociągiem do Xian, pierwszej stolicy Chin. Zakwaterowanie w hotelu. Po południ spacer i czas na zakupy na Wielkiej Ulicy Wschodniej, przy Dzwonnicy i Wieży Bębnów w sercu miasta. Kolacja, a następnie dla chętnych możliwość obejrzenia spektaklu Dynastia Tang (spektakl płatny dodatkowo ok. 30 USD). (Trasa ok. 900 km).

Dzień 11

Dzień 11

Śniadanie w hotelu. Zobaczymy muzeum Terakotowej Armii - zbioru kilku tysięcy figur żołnierzy w szyku bojowym - których historia sięga III w. p.n.e. oraz Pagodę Dzikiej Gęsi (Dayan Ta), najsłynniejszą pagodą w Chinach, gdzie przechowywane są buddyjskie pisma. W czasie zwiedzania lunch. Następnie przejazd na lotnisko, skąd wylecimy do Pekinu. Transfer do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 1100 km).

Dzień 12

Dzień 12

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Wielkiego Muru, potężnej budowli wzniesionej przez dynastię Qin ponad 2000 lat temu, w celu ochrony Państwa Środka przed atakami ludów mongolskich i tureckich. Podczas zwiedzania przerwa na lunch. Następnie kontynuujemy zwiedzanie Pekinu. Zobaczymy Plac Niebiańskiego Spokoju (Tian’anmen) - historyczne centrum miasta, a także Zakazane Miasto, czyli Pałac Cesarski, który jeszcze do początku XX w. niedostępny był dla osób spoza dworu cesarskiego.  (UWAGA! Ze względu na lokalne restrykcje, w wybranych terminach zwiedzanie Zakazanego Miasta odbywa się wyłącznie z zewnątrz, bez wchodzenia na teren kompleksu.) Kolacja i powrót do hotelu. Późnym wieczorem wyjazd na lotnisko.

Dzień 13

Wylot do Polski (bezpośrednio). Aktualne rozkłady na stronie R.pl/rozklady.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu
- W Tybecie zachodzi ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej. Zalecamy konsultację wyjazdu z lekarzem, szczególnie w przypadku chorób serca lub nadciśnienia.
- Na trasach wewnętrznych Chengdu - Lhasa, Xining - Xian limit bagażu wynosi 20 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu podręcznego.
- Na pokład nocnego pociągu nie można zabierać żadnych ostrych ani niebezpiecznych przedmiotów, dlatego odradzamy zabieranie ich na imprezę.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

w hotelach restauracja i bar

Zakwaterowanie

Hotele dobrej klasy ***/**** (razem 10 rozpoczętych dób hotelowych).

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc i często telewizor.

Wizy

W dniu 24 czerwca 2024 rząd Chińskiej Republiki Ludowej podjął decyzję o zniesieniu obowiązku wizowego dla obywateli Polski. Od 1 lipca 2024 do 31 grudnia 2025 roku, osoby posiadające polski paszport będą mogły wjeżdżać na terytorium Chin i przebywać do 15 dni, bez konieczności ubiegania się o wizę. Paszport musi posiadać co najmniej 6 wolnych stron oraz być ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty zakończenia imprezy. Lista niezbędnych dokumentów oraz nieprzekraczalnych terminów znajdują się u sprzedawcy.

W terminie poniżej 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników. Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką w jednym z portów europejskich, Pólwyspu Arabskiego lub Pekinie z opłatami lotniskowymi, zakwaterowanie w hotelach (10 rozpoczętych dób hotelowych), przeloty lokalnymi liniami na trasie Chengdu - Lhasa i Xian - Pekin, przejazd szybkim pociągiem na trasie Xining - Xian, 1 nocleg w pociągu - 4- osobowe przedziały z kuszetkami, transfery klimatyzowanym autokarem lub pociągiem, wyżywienie (wg programu), opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j.w., oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 310 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Inne

W przypadku osób posługujących się paszportami innymi niż polskie konieczny jest kontakt z Działem Produktu w celu potwierdzenia możliwości udziału w imprezie.

Uwaga! Ze względu na wzmożone kontrole bezpieczeństwa bagaży na stacjach kolejowych w Chinach konfiskowane mogą zostać przedmioty uznane za niebezpieczne, tj. przedmioty ostre (takie jak nożyczki, brzytwy, żyletki oraz noże, w tym scyzoryki i finki; nie dotyczy jednorazowych maszynek do golenia i cążek do paznokci), aerozole (dezodoranty, lakiery do włosów, pianki do golenia, suche szampony itp.) czy zapalniczki. W/w przedmioty nie mogą być przewożone w bagażu głównym ani w bagażu podręcznym.

Chiny i Tybet - z Wielkiego Muru na Dach Świata
Chiny i Tybet - z Wielkiego Muru na Dach Świata
Chiny i Tybet - z Wielkiego Muru na Dach Świata
Chiny i Tybet - z Wielkiego Muru na Dach Świata
Chiny i Tybet - z Wielkiego Muru na Dach Świata
Chiny i Tybet - z Wielkiego Muru na Dach Świata
Chiny i Tybet - z Wielkiego Muru na Dach Świata
Chiny i Tybet - z Wielkiego Muru na Dach Świata
Chiny i Tybet - z Wielkiego Muru na Dach Świata
Chiny i Tybet - z Wielkiego Muru na Dach Świata
Chiny i Tybet - z Wielkiego Muru na Dach Świata
1 / 11
  • ...
    • Wycieczka Chiny i Tybet - z Wielkiego Muru na Dach Świata

5.2/6 (15 opinii)

Chiny i Tybet - z Wielkiego Muru na Dach Świata

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką w jednym z portów europejskich, Pólwyspu Arabskiego lub Pekinie z opłatami lotniskowymi, zakwaterowanie w hotelach (10 rozpoczętych dób hotelowych), przeloty lokalnymi liniami na trasie Chengdu - Lhasa i Xian - Pekin, przejazd szybkim pociągiem na trasie Xining - Xian, 1 nocleg w pociągu - 4- osobowe przedziały z kuszetkami, transfery klimatyzowanym autokarem lub pociągiem, wyżywienie (wg programu), opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j.w., oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 310 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Atuty oferty

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Opinie

Intensywność programu
4.8
Pilot
5.6
Program wycieczki
5.4
Transport
5.1
Wyżywienie
4.4
Zakwaterowanie
4.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Janusz, Warszawa 07.02.2015

Rewelacja

Wszystkie uroki Tybetu i Chin.Polecam dla wszystkich.
Pokaż więcej opinii (14)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem