Obiekt

Pokoje

Obiekt składa się z budynku głównego i kilku 1-piętrowych budynków bocznych, w których rozmieszczono 202 pokoje. Standardowe pokoje 2-os. (z możliwością 1 dostawki) są urządzone gustownie i nowocześnie. Wszystkie wyposażone są w: łazienkę (wanna lub prysznic, WC, suszarka do włosów, zestaw mini kosmetyków), indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV-sat., telefon, zestaw do parzenia kawy/herbaty, sejf, mini bar (woda w cenie, pozostałe za dodatkową opłatą), balkon lub taras. Pokoje są z widokiem na okolicę i strefę hotelową.

Internet

Dostęp do Internetu Wi-Fi na terenie całego hotelu bez opłat.

Kategoria lokalna

*****

Wyżywienie

Śniadania (06:30-10:30) oraz obiadokolacje w formie bogatego bufetu w restauracji głównej (napoje do kolacji dodatkowo płatne). Możliwa dopłata do pełnego wyżywienia obejmującego śniadania, obiady i kolacje (napoje do posiłków oraz między posiłkami dodatkowo płatne).

Program sportowy i animacyjny

Na terenie hotelu można skorzystać z jednego z kilku basenów, jacuzzi, sauny lub dobrze wyposażonej, całodobowej siłowni. Kilka razy w tygodniu (sezonowo), w ciągu dnia i wieczorami prowadzony jest lekki program animacyjny. Dla najmłodszych dostępny jest brodzik oraz zajęcia w mini klubie. Za opłatą: strefa SPA (masaże i zabiegi pielęgnacyjne).

Dodatkowe informacje

Wizy

  • Klienci uczestniczący w wycieczkach objazdowych lub pobytach w Jordanii zakupionych za pośrednictwem Rainbow otrzymają wizę grupową (bezpłatnie) oraz są zwolnieni z opłaty wyjazdowej z Jordanii. 
  • Wiza jordańska – otrzymywana na lotnisku. Aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy jordańskiej, najpóźniej na 5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, numer paszportu, data wydania i ważności paszportu (paszport ważny min. 6 miesięcy).
  • Obywatele polscy (obowiązuje przy zakupie samego przelotu) mają obowiązek posiadania wiz uprawniających do wjazdu i pobytu. W Polsce nie ma przedstawicielstwa dyplomatyczno-konsularnego Jordanii. Najbliższa placówka jordańska akredytowana na Polskę znajduje się w Berlinie. Wizy pobytowe uprawniające do jednokrotnego wjazdu na terytorium Jordanii obywatele polscy mogą otrzymać na międzynarodowych przejściach granicznych (koszt ok. 40 JOD), z wyjątkiem przejścia na moście Króla Husajna (Allenby Bridge). Wizy te wydawane są na okres jednego miesiąca, z możliwością przedłużenia do 3 miesięcy. Ponadto obowiązuje tzw. podatek wyjazdowy, którego wysokość jest zmienna (aktualnie ok. 5 JOD/os. na granicach lądowych dla obywateli Polski). Zaleca się, aby osoba dorosła samotnie podróżująca z dzieckiem miała dokumenty poświadczające jej prawo do opieki nad nim. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty wjazdu do Jordanii.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z/do Aqaby, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opłaty lotniskowe, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas pobytu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant podstawowy (KL, NNW i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Czas
+ 1 godzina w stosunku do czasu polskiego w okresie zimowym.

Język urzędowy
arabski

Waluta
dinar jordański (JOD), 1 JOD = 1000 filsów; Aktualny przelicznik: 1 JOD = ok. 5,5 PLN; 1 EUR = ok. 0,8 JOD, 1 USD = ok. 0,7 JOD (kurs stały). Akceptowana jest większość popularnych kart kredytowych. W kraju jest wiele bankomatów. Dolar amerykański (USD) - akceptowane są banknoty wydane po 2006 r.

Elektryczność
230V / 50 Hz - w Jordanii występuje duże zróżnicowanie gniazdek elektrycznych. Powszechne są gniazdka typu: B, C, D, F, G, J. W wielu miejscach urządzenia elektryczne z polskimi wtyczkami będą działały bez problemów, ale są również miejsca, gdzie będą one działały tylko przy użyciu adapterów, dlatego warto je zabrać ze sobą. Adaptery są też możliwe do nabycia na miejscu w większości sklepów.

Telefony
Telefony komórkowe działają bardzo dobrze w miastach, natomiast w rejonach pustynnych Jordanii zasięg może być bardzo słaby. Rozmowy zagraniczne są bardzo drogie. Koszty połączeń w roamingu prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

Napiwki
W Jordanii ogólnie przyjętą i stosowaną zasadą jest zwyczaj dawania napiwków za wykonaną usługę i tak np. w związku z tym w restauracji może zostać doliczone dodatkowe 5-10% wartości rachunku. Mile widziane jest zostawianie drobnych sum (za obsługę) kierowcom na wycieczkach lokalnych, kelnerom w restauracjach oraz osobom sprzątającym pokoje w hotelach.

Orientacyjne ceny
Obiad w restauracji ok. 12- 15 JOD, piwo ok. 6-7 JOD, kawa ok. JOD, duża butelka wody 0,5 JOD. W sklepach spożywczych nie ma możliwości zakupu alkoholu (można zaopatrzyć się jedynie na lotnisku w strefie wolnocłowej). W hotelach w rejonie Akaby alkohol jest dostępny bez problemu.

Ubiór
Przy zwiedzaniu miejsc świętych zwiedzających obowiązują ograniczenia dotyczące dopuszczalnego ubioru. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni mieć w pełni zakryte nogi, krótkie spodenki/spódnice oraz obcisłe spodnie/leginsy u pań nie są akceptowane. U mężczyzn akceptuje się krótki rękaw, jednak kobiety musza mieć długie rękawy oraz głowę okrytą chustą. Poza meczetami i innymi miejscami kultu religijnego dozwolone są tradycyjne stroje europejskie, choć niezbyt wyzywające u kobiet. Na plażach hotelowych, płatnych plażach nad Morzem Martwym czy w Akabie dozwolony jest strój kąpielowy, ale kobietom zaleca się stroje jednoczęściowe.

Alkohol

W hotelach obowiązuje zakaz wnoszenia alkoholu z zewnątrz (bagaże każdorazowo przy wejściu są prześwietlane). Alkohol znaleziony w bagażu zostaje zabierany do depozytu i oddawany przy wykwaterowaniu z hotelu.

 

W regionie

Petra – to różowo-czerwone miasto wykute w skałach, przez wieki ukryte w górach Dżebel Harun w południowej Jordanii, dziś stanowi najsilniejszy magnes przyciągający turystów do odwiedzenia Jordanii. Petra stanowi cud świata z listy UNESCO i scenografię w wielu filmach.

Wadi Rum –  obowiązkowa atrakcja do zobaczenia w Jordanii. To pustynna dolina, która zachwyca ciepłymi kolorami brązu i czerwieni oraz inspiruje swym niecodziennym księżycowym krajobrazem. To tutaj dziś można przeżyć noc pod gwiazdami w beduińskich namiocie na pustyni. To tu warto się wybrać na dziką przejażdżkę samochodami z napędem na 4 koła.

Morze Martwe, które znajduje się ponad 400 metrów p. p. m., a tym samym jest największą depresją na Ziemi. To również najbardziej zasolony zbiornik wodny na świecie, dzięki czemu kąpanie się w nim jest łatwe nawet dla tych, którzy nie potrafią pływać. Ogromne zasolenie wody sprawia, że człowiek unosi się na jej powierzchni i może bez trudu, np. czytać gazetę podczas kąpieli. Warto czym prędzej zobaczyć, bo z roku na rok jego powierzchnia znacząco się zmniejsza!

Amman to największe miasto i stolica Jordanii. Miejsce, w którym tradycja spotyka się z nowoczesnością. Zbudowane niegdyś na siedmiu wzgórzach miasto, dziś zajmuje blisko trzy razy większy obszar. Ze względu na dominację budynków z jasnego wapienia Amman zyskał sobie przydomek "białego miasta". Znajdziecie tu starożytne ruiny, zobaczycie meczet od środka lub udacie się na zakupy do jednego z centrów handlowych.

Madaba – największe skupisko chrześcijan w Jordanii. To tutaj znajduje się słynna mapa Ziemi Świętej złożona z dwóch milionów elementów (w kościele św. Jerzego). To zdecydowanie gratka dla wszelkich amatorów mozajek i map.

Góra Nebo – to tutaj Mojżesz przyprowadził swój lud i pokazał im Ziemię Obiecaną. Przy dobrej pogodzie podobno można zobaczyć stąd Jerozolimę w Izraelu. Znajduje się tu kościół, pomnik z laską Mojżesza i małe muzeum.

Al – Karak drugi największy po Krak de Chevaliers w Syrii zamek krzyżowców w tej części świata. Skrywa wiele tajemnic i opowieści o wyprawach krzyżowych i rycerzach, takich jak Renald z Chatillon.

Dżerasz to największe i jedne z najlepiej zachowanych ruin rzymskiego miasta na Bliskim Wschodzie, pochodzącego z czasów Aleksandra Wielkiego. Można tu zobaczyć m. in. dwa teatry rzymskie, łaźnie, świątynie Artemidy i Zeusa, łuk triumfalny czy zachwycające Cardo Maximus – tzw. „ulicę 600 kolumn”.

Rezerwat Dana to ogromny rezerwat biosfery UNESCO obejmujący cztery strefy biogeograficzne. Rozciąga się od Morza Martwego aż do wysokości 1500 m n.p.m. Piękne miejsce z widokiem na dolinę pełną jordańskiej przyrody.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Jordanii trwa w listopadzie oraz od połowy grudnia do końca kwienia.
Holiday Inn Resort Dead Sea
Holiday Inn Resort Dead Sea
Holiday Inn Resort Dead Sea
Holiday Inn Resort Dead Sea
Holiday Inn Resort Dead Sea
Holiday Inn Resort Dead Sea
Holiday Inn Resort Dead Sea
Holiday Inn Resort Dead Sea
Holiday Inn Resort Dead Sea
Holiday Inn Resort Dead Sea
Holiday Inn Resort Dead Sea
Holiday Inn Resort Dead Sea
1 / 12

5.8/6 (4 opinie)

Holiday Inn Resort Dead Sea

Kategoria lokalna 5

Za osobę3 395
Razem
6 790 zł
Zaliczka 10% 670 zł

1 x Pokój

(Pokój standardowy)

Zmień
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z/do Aqaby, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opłaty lotniskowe, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas pobytu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant podstawowy (KL, NNW i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, oraz innych wydatków osobistych.

Atuty oferty

Sprawdzona sieć hotelowa przekłada się na dobre opinie i zadowoleni Gości z pobytu w Holiday Inn Resort Dead Sea. To dobry wybór zarówno dla par jak i rodzin z dziećmi. Duża strefa basenowa, zadbana plaża i bezpośredni dostęp do Morza Martwego, pozwolą na beztroski relaks.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Wypoczynek

Na miejscu

Polski rezydent

Plaża

do 100m

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Położenie

Komfortowy hotel należący do międzynarodowej grupy hotelowej Intercontinental ("IHG"). Położony jest na obszernym terenie, bezpośrednio przy plaży, na północnym brzegu Morza Martwego w spokojnej okolicy w sąsiedztwie kilku hoteli. Około 50 km na północny-wschód od hotelu zlokalizowana jest Amman z licznymi sklepami i restauracjami. Port lotniczy w Aqabie położony jest ok. 265 km od hotelu - transfer trwa ok. 3,5 godz.

Mapa

Plaża

Hotel położony jest bezpośrednio przy żwirkowo-piaszczystej plaży (zalecane obuwie kąpielowe). Leżaki, parasole oraz ręczniki plażowe dostępne są na plaży bez opłat.

Uwaga: woda w Morzu Martwym jest mocno zasolona, toteż możliwa jest kąpiel (relaksująca ale niedługa). Woda ma dużo dobroczynnych właściwości korzystnie wpływających na organizm ludzki (naturalne SPA). Ze względu na zasolenie i wyporność wody pływanie w morzu nie jest możliwe.

Do dyspozycji gości

Hotel zbudowany w formie wakacyjnej wioski oferuje swoim gościom: 24-godzinną recepcję, lobby, restaurację główną Al-Deera (dania kuchni międzynarodowej), restaurację Shrak (kuchnia jordańska), restaurację Below 393 (kuchnia fusion), restaurację/bar Horizon Terrace oraz bar przy basenie i lobby bar (restauracje tematyczne oraz niektóre bary dodatkowo płatne). Na terenie obiektu znajdują się 3 baseny, ułożone względem siebie terasowo w jednej linii (2 podgrzewane sezonowo) oraz jacuzzi i oddzielny brodzik dla dzieci. Otacza je taras słoneczny z leżakami, parasolami i ręcznikami basenowymi w cenie. Dodatkowo w hotelu: całodobowa siłownia, SPA, przechowalnia bagażu, punkt wymiany walut, centrum konferencyjne, usługi concierge, sklepik z pamiątkami, pralnia, parking oraz piękny ogród.

Uwaga! W hotelach w Jordanii obowiązuje zakaz wnoszenia alkoholu z zewnątrz (bagaże każdorazowo przy wejściu są prześwietlane). Alkohol znaleziony w bagażu zostaje zabierany do depozytu i oddawany przy wykwaterowaniu z hotelu.

Obiekt

Wyżywienie

Szczegóły lotu

Program sportowy i animacyjny

Wycieczki fakultatywne

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Pokoje

Pokój standardowy

Max: 2 dorosłych

bez dopłaty

Pokój standardowy z widokiem na basen

Max: 2 dorosłych

+770

zł/Pokój

Pokój standardowy z widokiem na morze

Max: 2 dorosłych

+1 100

zł/Pokój

Zdjęcie mapy

Opinie

Obsługa hotelowa
5.9
Plaża
5.4
Pokój
5.4
Położenie i okolica
5.5
Rezydent
3.3
Sport i rozrywka
4.3
Wyżywienie
5.9
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Maria, Białystok 14.11.2022
Termin pobytu: październik 2022

Pełen relaks

Super atmosfera, dobra kuchnia, zadbany ogród i zieleń, cudowna plaża nad Morzem Martwym - żółty piasek codziennie grabiony, przejście drewnianym chodniczkiem rano zamiatanym, miejsce do przebierania, wejście do morza ... Obsługa na wysokim poziomie już od samego wejścia do hotelu po personel sprzątającą. Zaskoczyło mnie podawanie do leżaków zimnej woda w buteleczkach przez obsługę na plaży. Ręczniki i błotko do smarowania dostępne za darmo. Są prysznice z lustrami, przebieralnie, parasole. W listopadzie zewnętrzny basen z podgrzewaną wodą oraz jacuzzi. Fajne było to, iż mieliśmy pokój z pięknym widokiem na baseny. Polecam kąpiel w Morzu Martwym.
Pokaż więcej opinii (3)

Pogoda

Średnie temperatury w grudniu

16

/6

°C

Temperatura dzień/noc

18

°C

Temperatura wody

7

Godzin słonecznych

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem