Obiekt

Pokoje

Hotel oferuje łącznie 286 nowocześnie urządzonych i przestronnych pokoi. Wszystkie wyposażone w łazienkę (wanna lub prysznic, WC, suszarka do włosów, zestaw kosmetyków), TV- SAT, indywidualnie sterowaną klimatyzację, sejf, zestaw do parzenia kawy/herbaty, mini bar (płatny). Wszystkie pokoje dysponują balkonem lub tarasem z przepięknym widokiem na laguny i wysokie góry Akaby lub okolicę.

Internet

Bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu na terenie hotelu.

Kategoria lokalna

*****

Wyżywienie

Śniadania, a za dopłatą obiadokolacje lub 3 posiłki dziennie. Wszystkie posiłki są serwowane w restauracji głównej Olive Tree w formie bufetu. Napoje do posiłków oraz między posiłkami dodatkowo płatne.

Uwaga! W przypadku niskiego obłożenia, hotel zastrzega sobie prawo do serwowania obiadów i kolacji w formie wyboru dań z karty w jednej ze wskazanych restauracji na terenie hotelu.

Program sportowy i animacyjny

Obiekt zapewnia animacje dla dzieci i dorosłych w ciągu dnia. Zachęcamy do skorzystania z bogato wyposażonej siłowni, jednego z najlepszych SPA w regionie (płatne). Ponadto 5 basenów (w tym 1 typu infinity, 1 duży rodzinny, 2 dla dzieci (brodzik i 1 w mini klubie) oraz 1 w SPA). Dodatkowo do dyspozycji gości (odpłatnie) m.in. pole do mini golfa, wakeboarding na plaży, zabiegi spa i narciarstwo linowe. Dla dzieci hotel przygotował kids club Camp Hyatt - pełen zabawy obiekt oferujący dostosowane do wieku gry i zajęcia.

Dodatkowe informacje

Wizy

  • Klienci uczestniczący w wycieczkach objazdowych lub pobytach w Jordanii zakupionych za pośrednictwem Rainbow otrzymają wizę grupową (bezpłatnie) oraz są zwolnieni z opłaty wyjazdowej z Jordanii. 
  • Wiza jordańska – otrzymywana na lotnisku. Aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy jordańskiej, najpóźniej na 5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, numer paszportu, data wydania i ważności paszportu (paszport ważny min. 6 miesięcy).
  • Obywatele polscy (obowiązuje przy zakupie samego przelotu) mają obowiązek posiadania wiz uprawniających do wjazdu i pobytu. W Polsce nie ma przedstawicielstwa dyplomatyczno-konsularnego Jordanii. Najbliższa placówka jordańska akredytowana na Polskę znajduje się w Berlinie. Wizy pobytowe uprawniające do jednokrotnego wjazdu na terytorium Jordanii obywatele polscy mogą otrzymać na międzynarodowych przejściach granicznych (koszt ok. 40 JOD), z wyjątkiem przejścia na moście Króla Husajna (Allenby Bridge). Wizy te wydawane są na okres jednego miesiąca, z możliwością przedłużenia do 3 miesięcy. Ponadto obowiązuje tzw. podatek wyjazdowy, którego wysokość jest zmienna (aktualnie ok. 5 JOD/os. na granicach lądowych dla obywateli Polski). Zaleca się, aby osoba dorosła samotnie podróżująca z dzieckiem miała dokumenty poświadczające jej prawo do opieki nad nim. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty wjazdu do Jordanii.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z/do Aqaby, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opłaty lotniskowe, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas pobytu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant podstawowy (KL, NNW i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Czas
+ 1 godzina w stosunku do czasu polskiego w okresie zimowym.

Język urzędowy
arabski

Waluta
dinar jordański (JOD), 1 JOD = 1000 filsów; Aktualny przelicznik: 1 JOD = ok. 5,5 PLN; 1 EUR = ok. 0,8 JOD, 1 USD = ok. 0,7 JOD (kurs stały). Akceptowana jest większość popularnych kart kredytowych. W kraju jest wiele bankomatów. Dolar amerykański (USD) - akceptowane są banknoty wydane po 2006 r.

Elektryczność
230V / 50 Hz - w Jordanii występuje duże zróżnicowanie gniazdek elektrycznych. Powszechne są gniazdka typu: B, C, D, F, G, J. W wielu miejscach urządzenia elektryczne z polskimi wtyczkami będą działały bez problemów, ale są również miejsca, gdzie będą one działały tylko przy użyciu adapterów, dlatego warto je zabrać ze sobą. Adaptery są też możliwe do nabycia na miejscu w większości sklepów.

Telefony
Telefony komórkowe działają bardzo dobrze w miastach, natomiast w rejonach pustynnych Jordanii zasięg może być bardzo słaby. Rozmowy zagraniczne są bardzo drogie. Koszty połączeń w roamingu prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

Napiwki
W Jordanii ogólnie przyjętą i stosowaną zasadą jest zwyczaj dawania napiwków za wykonaną usługę i tak np. w związku z tym w restauracji może zostać doliczone dodatkowe 5-10% wartości rachunku. Mile widziane jest zostawianie drobnych sum (za obsługę) kierowcom na wycieczkach lokalnych, kelnerom w restauracjach oraz osobom sprzątającym pokoje w hotelach.

Orientacyjne ceny
Obiad w restauracji ok. 12- 15 JOD, piwo ok. 6-7 JOD, kawa ok. JOD, duża butelka wody 0,5 JOD. W sklepach spożywczych nie ma możliwości zakupu alkoholu (można zaopatrzyć się jedynie na lotnisku w strefie wolnocłowej). W hotelach w rejonie Akaby alkohol jest dostępny bez problemu.

Ubiór
Przy zwiedzaniu miejsc świętych zwiedzających obowiązują ograniczenia dotyczące dopuszczalnego ubioru. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni mieć w pełni zakryte nogi, krótkie spodenki/spódnice oraz obcisłe spodnie/leginsy u pań nie są akceptowane. U mężczyzn akceptuje się krótki rękaw, jednak kobiety musza mieć długie rękawy oraz głowę okrytą chustą. Poza meczetami i innymi miejscami kultu religijnego dozwolone są tradycyjne stroje europejskie, choć niezbyt wyzywające u kobiet. Na plażach hotelowych, płatnych plażach nad Morzem Martwym czy w Akabie dozwolony jest strój kąpielowy, ale kobietom zaleca się stroje jednoczęściowe.

Alkohol

W hotelach obowiązuje zakaz wnoszenia alkoholu z zewnątrz (bagaże każdorazowo przy wejściu są prześwietlane). Alkohol znaleziony w bagażu zostaje zabierany do depozytu i oddawany przy wykwaterowaniu z hotelu.

 

W regionie

Petra – to różowo-czerwone miasto wykute w skałach, przez wieki ukryte w górach Dżebel Harun w południowej Jordanii, dziś stanowi najsilniejszy magnes przyciągający turystów do odwiedzenia Jordanii. Petra stanowi cud świata z listy UNESCO i scenografię w wielu filmach.

Wadi Rum –  obowiązkowa atrakcja do zobaczenia w Jordanii. To pustynna dolina, która zachwyca ciepłymi kolorami brązu i czerwieni oraz inspiruje swym niecodziennym księżycowym krajobrazem. To tutaj dziś można przeżyć noc pod gwiazdami w beduińskich namiocie na pustyni. To tu warto się wybrać na dziką przejażdżkę samochodami z napędem na 4 koła.

Morze Martwe, które znajduje się ponad 400 metrów p. p. m., a tym samym jest największą depresją na Ziemi. To również najbardziej zasolony zbiornik wodny na świecie, dzięki czemu kąpanie się w nim jest łatwe nawet dla tych, którzy nie potrafią pływać. Ogromne zasolenie wody sprawia, że człowiek unosi się na jej powierzchni i może bez trudu, np. czytać gazetę podczas kąpieli. Warto czym prędzej zobaczyć, bo z roku na rok jego powierzchnia znacząco się zmniejsza!

Amman to największe miasto i stolica Jordanii. Miejsce, w którym tradycja spotyka się z nowoczesnością. Zbudowane niegdyś na siedmiu wzgórzach miasto, dziś zajmuje blisko trzy razy większy obszar. Ze względu na dominację budynków z jasnego wapienia Amman zyskał sobie przydomek "białego miasta". Znajdziecie tu starożytne ruiny, zobaczycie meczet od środka lub udacie się na zakupy do jednego z centrów handlowych.

Madaba – największe skupisko chrześcijan w Jordanii. To tutaj znajduje się słynna mapa Ziemi Świętej złożona z dwóch milionów elementów (w kościele św. Jerzego). To zdecydowanie gratka dla wszelkich amatorów mozajek i map.

Góra Nebo – to tutaj Mojżesz przyprowadził swój lud i pokazał im Ziemię Obiecaną. Przy dobrej pogodzie podobno można zobaczyć stąd Jerozolimę w Izraelu. Znajduje się tu kościół, pomnik z laską Mojżesza i małe muzeum.

Al – Karak drugi największy po Krak de Chevaliers w Syrii zamek krzyżowców w tej części świata. Skrywa wiele tajemnic i opowieści o wyprawach krzyżowych i rycerzach, takich jak Renald z Chatillon.

Dżerasz to największe i jedne z najlepiej zachowanych ruin rzymskiego miasta na Bliskim Wschodzie, pochodzącego z czasów Aleksandra Wielkiego. Można tu zobaczyć m. in. dwa teatry rzymskie, łaźnie, świątynie Artemidy i Zeusa, łuk triumfalny czy zachwycające Cardo Maximus – tzw. „ulicę 600 kolumn”.

Rezerwat Dana to ogromny rezerwat biosfery UNESCO obejmujący cztery strefy biogeograficzne. Rozciąga się od Morza Martwego aż do wysokości 1500 m n.p.m. Piękne miejsce z widokiem na dolinę pełną jordańskiej przyrody.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Jordanii trwa w listopadzie oraz od połowy grudnia do końca kwienia.

Hyatt Regency Aqaba

5.4/6 (9 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka

Kategoria lokalna 5

Hyatt Regency Aqaba
Galeria (30)
Hyatt Regency Aqaba
Hyatt Regency Aqaba
Hyatt Regency Aqaba
Zdjęcie mapy
Mapa

Atuty oferty

Najwyższej klasy nowoczesny, ekskluzywny hotel zachwycający najdrobniejszymi szczegółami wykończenia. Wspaniała kuchnia i świetne położenie pozwalające na odpoczynek na plaży, ale równocześnie zachęcające do zwiedzania okolicy. Polecamy!

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Wypoczynek

Na miejscu

Polski rezydent

Plaża

do 100m

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z/do Aqaby, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opłaty lotniskowe, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas pobytu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant podstawowy (KL, NNW i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, oraz innych wydatków osobistych.

Położenie

Hyatt Regency Aqaba Ayla Resort, to malownicze miejsce położone w pobliżu gór, tuż przy pięknej błękitnej lagunie, w sąsiedztwie urokliwej mariny. Centrum Aqaby z wieloma sklepami i restauracjami znajduje się w zasięgu kilkunastominutowego spaceru. Natomiast w bezpośrednim sąsiedztwie samego hotelu znajdue się nowoczesna dzielnica "Ayla", z pasażem handlowo-usługowym, zbudowana w stylu inspirowanym architekturą śródziemnomorską oraz mariną w Dubaju. Międzynarodowe lotnisko w Akabie znajduje się w odległości ok 10 km.

Mapa

Plaża

Prywatna piaszczysta plaża "La Plage" tuż przy hotelu. Dostępny bezpłatny serwis plażowy (leżaki, parasole i ręczniki).

Do dyspozycji gości

Nowoczesny, ekskluzywny i bardzo elegancki hotel otwarty w grudniu 2018 roku oferuje całodobową recepcję, restaurację główną Olive Tree z daniami kuchni międzynarodowej, kilka barów - m.in. bar na plaży La Plage, bar Vistie czy bar przy basenie Cascades. W ofercie również 4 baseny, rozbudowana strefa SPA (płatna)z dodatkowym basenem, bezpłatny bus hotelowy kursujący codziennie do centrum Aqaby oraz możliwość wypożyczenia rowerów (dodatkowo płatne).

Uwaga! Przy zakwaterowaniu pobierany jest depozyt w wysokości 50 JOD za pokój za każdy dzień pobytu. Depozyt zostaje zwrócony przy wymeldowaniu. Możliwość płatności w USD lub EUR, jednak zwrot depozytu zawsze w JOD. Można również płacić kartą, wówczas kwota zostanie zablokowana na czas pobytu.
W hotelach w Jordanii obowiązuje zakaz wnoszenia alkoholu z zewnątrz (bagaże każdorazowo przy wejściu są prześwietlane). Alkohol znaleziony w bagażu zostaje zabierany do depozytu i oddawany przy wykwaterowaniu z hotelu.

Obiekt

Wyżywienie

Szczegóły lotu

Program sportowy i animacyjny

Wycieczki fakultatywne

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Pokoje

zaslepka zdjecia pokoju

Guest Room

Max: 2 dorosłych

bez dopłaty

zaslepka zdjecia pokoju

Guest Room Marina View Room

Max: 2 dorosłych

Ostatnie 3 pokoje

+3 014

zł/Pokój

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

1 x Pokój

(Guest Room)

Zmień
Za osobę3 776
Razem
7 552 zł
Zaliczka 10% 750 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Atrakcje dla dzieci
3.0
Obsługa hotelowa
5.7
Plaża
5.3
Pokój
5.9
Położenie i okolica
5.3
Rezydent
4.9
Sport i rozrywka
4.2
Wyżywienie
5.2
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Jacek 26.02.2023

Hotel rewelacja, w pełni zasługuje na 5 gwiazdek!

Wszystko super. Od zameldowania po sprzątanie i przepyszne posiłki. Byliśmy w lutym, więc hotel nie miał pełnego obłożenia. Z hotelu do miasta i z powrotem o określonych godzinach jeździ hotelowy busik który dla gości jest w cenie. Pracownicy przesympatyczni, pomocni. Polecam kolację w restauracji Red. Szef kuchni tworzy prawdziwe dzieła sztuki, podchodzi do stolika, rozmawia z klientami, jest to bardzo miłe. Polecam ten hotel w 100% i jeżeli jeszcze kiedyś odwiedzę Jordanię, to na pewno znowu wybiorę ten hotel. Będąc w Jordanii , trzeba liczyć się z tym, że będzie drogo. Duży plus ma tutaj również odległość do lotniska (ok. 15 -20 min) Nie kupowaliśmy wycieczek fakultatywnych, tylko wypożyczyliśmy auto na 3 dni i sami sobie byliśmy sterem, żeglarzem. Bardzo, ale to bardzo, nie podobało mi się zachowanie rezydentki w drodze powrotnej na lotnisko ( 21 lutego 2023) , jak można sobie żartować z pożaru silnika w samolocie, gdy za chwilę mamy wylot powrotny do Polski! Nie wszyscy lubią latać samolotem i dla niektórych może to być bardzo stresujące a tu taki głupi żart. Mam nadzieję, że ta pani "rezydentka" na drugi raz ugryzie się w język zanim znowu "błyśnie" tak głupim i żenującym żarcikiem. I to jest moja jedyna uwaga.

6.0/6

Magda 29.03.2023

Odpoczynek

Hyatt to piękny hotel,z pięknna i zadbana roślinnością,kilkoma basenami, prywatną plaza,miło spacerować w dzień i w nocy,kiedy jest pięknie podświetlony każdy szczegół. Pokoje są bardzo duże,ładnie urządzone,sprzątane codziennie.W łazienkach wanna i prysznic. Obsługa jest na każdym kroku,zawsze uśmiechnięta i bardzo pomocna. Wyżywienie smaczne,tylko często nie za ciepłe. Panie z Rainbow przesympatyczne i bardzo pomocne. Polecam.
Pokaż więcej opinii (7)

Jordania - Filmowy świat Rainbow

Wszystko co musisz wiedzieć przed wyjazdem do Jordanii z Rainbow! Filmowy Świat Rainbow sezon 9 odcinek 1

Wszystko co musisz wiedzieć przed wyjazdem do Jordanii z Rainbow! Filmowy Świat Rainbow sezon 9 odcinek 1

Odkryj nowy cud świata czyli starożytną Petrę oraz marsjańskie krajobrazy na pustyni Wadi Rum!

Odkryj nowy cud świata czyli starożytną Petrę oraz marsjańskie krajobrazy na pustyni Wadi Rum!

Najlepsze hotele w Aqabie na luksusowy i beztroski wypoczynek! Musisz je zobaczyć!

Najlepsze hotele w Aqabie na luksusowy i beztroski wypoczynek! Musisz je zobaczyć!

Pogoda

Średnie temperatury w styczniu

21

/11

°C

Temperatura dzień/noc

23

°C

Temperatura wody

8

Godzin słonecznych
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem