Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot na Dominikanę do Puerto Plata samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie odprawa celno - paszportowa, następnie transfer do hotelu 5* (all inclusive) w okolicy Puerto Plata, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Puerto Plata, głównego miasta „bursztynowego wybrzeża”. Wjazd na Górę Isabel de Torres truckami - malownicza trasa wiedzie przez małe wioski a ze wzgórza rozciąga się rozległa panorama miasta i wybrzeża. Przespacerujemy się tu również po ogrodzie z typową dla Dominikany roślinnością. Następnie przejazd do centrum i spacer po głównym placu starego miasta, gdzie centralne miejsce zajmuje katedra otoczona zabytkowymi domami w charakterystycznym dla Puerto Plata wiktoriańskim stylu. Przejście na bulwar nadmorski El Malecón oraz na cypel, na którymi stoi XVI wieczny fort św. Filipa i współczesny amfiteatr, znany z dorocznego festiwalu muzyki merengue. Następnie przejazd przez rolniczą dolinę Cibao w kierunku Santiago de los Caballeros. Żyzne ziemie w tym regionie pozwalają na uprawę tytoniu, który poddany suszeniu, fermentacji i krojeniu zamienia się w aromatyczne, ręcznie zwijane cygaro. Tradycja palenia tytoniu na Dominikanie sięga czasów Indian Taino. Zajrzymy do wytwórni cygar (wyłącznie dla osób pełnoletnich), w której produkowane są najsłynniejsze dominikańskie cygara. Wizyta w galerii i sklepie Tego dnia również czeka nas również degustacja dominikańskiego rumu. Transfer do Santo Domingo. Nocleg w klimatycznym, kolonialnym hotelu 4* w Santo Domingo, obiadokolacja. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie Santo Domingo - kosmopolitycznej stolicy kraju - pierwszego europejskiego miasta w „Nowym Świecie” od chwili odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Zona Colonial to najstarsza kolonialna starówka w Ameryce Łacińskiej i prawdziwa skarbnica zabytków architektury. Wszystko jest tu „naj” - naszym oczom ukażą się m. in. katedra Primada de America - najstarsza katolicka świątynia w Nowym Świecie, pierwszy ośrodek władzy nad Nowym Światem i najstarsza warownia w obu Amerykach - Fortaleza Ozama, pozostałości najstarszego szpitala, malownicze ruiny klasztoru franciszkanów, pierwszy uniwersytet w klasztorze Dominikanów, dom gubernatora Ovando, Panteon Narodowy, Casas Reales z wiekowym zegarem słonecznym, Plaza España z Alcazar de Colón. (większość obiektów oglądana z zewnątrz). Zwiedzimy kolonialne wnętrza pałacu, zamieszkanego niegdyś przez najstarszego syna odkrywcy Nowego Świata - Diego Kolumba. Spacerować też będziemy Calle las Damas – najstarszą brukowaną ulicą Ameryki. Następnie przejazd do wschodniej części stolicy, gdzie zobaczymy monumentalny Faro de Colon z grobowcem Kolumba (z zewnątrz). Na zakończenie zwiedzania fenomenalna atrakcja przyrodnicza stolicy: bajeczne jeziorka Tres Ojos ukryte w wapiennych skałkach, wśród tropikalnej roślinności, gdzie kręcono sceny do filmu Tarzan. Aby dostać się do jednego z nich, należy przepłynąć łódką przez tunel w jaskini. Powrót w stronę centrum i panoramiczny przejazd wzdłuż Maleconu, obok Bramy Miłosierdzia, Baszty Hołdu. Finalnie dojazd pod Puerta del Conde i wejście do Ołtarza Ojczyzny, gdzie zostali pochowani najwięksi bohaterowie Republiki Dominikany. Czas wolny na pieszym deptaku Calle del Conde, kolorowym, pełnym lokali gastronomicznych i sklepów z pamiątkami. Powrót do hotelu 4* w Santo Domingo, obiadokolacja. (Trasa ok. 20 km) Wieczorem czekają nas niezapomniane chwile z folklorem dominikańskim. Przy akompaniamencie karaibskiej muzyki i tańców, spróbujemy lokalnych potraw, z których słynie Dominikana. Kolorowe stroje, dominikański wystrój lokalu oraz porywające rytmy zapewnią nam dobrą zabawę. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do mariny w klimatycznej miejscowości portowej Bayahibe, skąd wypłyniemy w relaksujący rejs katamaranem po Parku Narodowym Cotubanama na wyspę Saona - najbardziej znaną atrakcję turystyczną Dominikany. Saonę codziennie odwiedzają liczni turyści kuszeni najpiękniejszymi plażami na Karaibach. W trakcie rejsu zatrzymamy się w naturalnej zatoczce na kąpiel, by podziwiać pomarańczowo - czerwone rozgwiazdy w ich naturalnym środowisku (pod wodą). Na wyspie wypoczynek pod palmami, spacery po białym, koralowym, drobnym piasku, kąpiele w lazurowej wodzie oraz lunch w formie bufetu przy plaży. Dopełnieniem relaksu będzie lokalny drink Pina Colada serwowany w ananasie! Powrót do mariny w Bayahibe przy rytmach merengue i bachaty, kosztując lokalnych drinków serwowanych na pokładzie katamaranu. Transfer do hotelu 4* w okolicy La Romana, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 270 km)

Dzień 5

Po śniadaniu dla chętnych przejazd do miasteczka Altos de Chavon (dodatkowo płatne ok. 35 USD) zbudowanego z wapienia koralowego. Jest to część luksusowego kompleksu Casa de Campo, stylizowanego na XVI-wieczną włoską wioskę ulokowaną nad głębokim wąwozem, utworzonym przez rzekę Rio Chavon. Wśród brukowanych uliczek, toskańskich willi obsadzonych hibiskusem i bugenwillą, można znaleźć kościół, amfiteatr na ok 5000 osób, restauracje, galerie, sklepiki rzemieślnicze. Następnie całą grupą przejazd w kierunku Higuey, gdzie zwiedzamy bazylikę Nuestra Señora de la Altagracia, zwaną dominikańską Częstochową. Miejsce to jest odwiedzane corocznie przez tysiące pielgrzymów. Złożył tu wizytę także Jan Paweł II. Po drodze zatrzymamy się na rancho, gdzie będzie degustacja uprawianych tu tropikalnych owoców, kakao i kawy. Przejazd na plażę w okolicy Punta Cana – luksusowego i najbardziej znanego kurortu na Dominikanie. Miejsce to przyciąga rocznie miliony turystów ze względu na jedne z najpiękniejszych na świecie plaż, fantastyczne rafy koralowe oraz wodę o barwie turkusu. Dla chętnych wycieczka fakultatywna terenowymi buggy (dodatkowo płatna ok. 55 USD). Przejazd otwartymi pojazdami przez lokalne wioski i dojazd do jaskini z małym jeziorkiem, gdzie będzie możliwość kąpieli. Dla chetnych proponujemy wizytę w Cueva de las Maravillas (dodatkowo płatna ok.45 USD). Wizyta w Jaskini Cudów (Cueva de Las Maravillas), dawniej nazywanej Jaskinią Jaguara dostarczy niezapomnianych wrażeń. Ten surrealistyczny i baśniowy świat podziemny obfituje w imponujące formacje geologiczne: przestronne komnaty, krystaliczne wodne lustro, skalne formy przypominające postaci – to niezaprzeczalne dowody, że najlepsze dzieła tworzy natura. Jaskinia, której aranżacja jest wybitnym przykładem architektury krajobrazowej, jest również niebywałą galerią rysunków i petroglifów autorstwa samych Tainów. Transfer do hotelu 5* (all inclusive) w okolicy Bavaro/ Punta Cana; nocleg .

Dzień 6

Dzień wolny na wypoczynek i plażowanie w hotelu 5* (all inclusive) przy plaży w okolicy Bavaro/ Punta Cana; Dla chętnych (dodatkowo płatna ok 70 USD) wycieczka na Górę Czarownic- Montaña Redonda. Czeka nas ekscytujący wjazd truckami na górę, skąd rozpościera się widok na Zatokę Samana, kordylierę Miches i jeziora. Znajdziemy tu huśtawki, hamaki i .. miotły. Okazja do zrobienia szalonych zdjęć!

Dzień 7

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Sabana de La Mar, skąd popłyniemy do Parku Narodowego Los Haititses. Płynąc po zatoce Samana, będziemy mogli zobaczyć porośnięte tropikalną roślinnością wapienne ostańce – mogoty, robiące niesamowite wrażenie kanały wśród lasów mangrowych, malownicze jaskinie z malowidłami po Indianach Taino oraz dziesiątki egzotycznych ptaków. W terminie od ok. połowy stycznia do połowy marca zaproponujemy alternatywny program (w zamian za Los Haititses) - rejs na oglądanie Wielorybów! Te ogromne ssaki przypływają w tym okresie do wybrzeży Dominikany. Obserwacja wynurzających się z wód zatoki humbaków, które ważą kilkadziesiąt ton (30-45 ton) i mierzą kilkanaście metrów (14-17 m) to niezapomniane przeżycie! Przepłynięcie do portu Santa Barbara na Samanie. Pełen atrakcji dzień zakończymy wycieczką konną, która będzie świetną okazją do odkrywania najpiękniejszych zakątków Półwyspu Samana w siodle. Podczas przejażdżki konnej przemierzymy las tropikalny, będziemy wypatrywać drzew mango i kakao oraz krzewów kawy. Następnie dotrzemy do rajskiej plaży. Wycieczka idealna zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych miłośników konnej jazdy. Przyjazd do hotelu 5* (all inclusive) w okolicy Puerto Plata/Sosua. Nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu, wykwaterowanie (doba hotelowa trwa do godz. 10.00) i transfer na lotnisko Puerto Plata dla wracających do Polski. Klienci, którzy wybrali dodatkowy tydzień wypoczynku – transfer do wybranego hotelu.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Wycieczka w wersji PREMIUM, to oprócz niezapomnianych doznań związanych ze zwiedzaniem i podróżowaniem szereg udogodnień dodatkowych, takich jak: maksymalnie 25 osób w autokarze, wysokiej klasy hotele 4*/5* z klimatyzacją. Jak zawsze gwarantujemy również profesjonalną kadrę w postaci starannie dobranych pilotów oraz kierowców.

Dodatkowe informacje

Wizy

WIZA: Obywatele Polski mogą przebywać na Dominikanie na podstawie ważnego paszportu (zalecany okres ważności to co najmniej 6 miesięcy). 30 dni na podstawie karty turystycznej, po tym czasie można przedłużyć pobyt o kolejne 60 dni uiszczając stosowną opłatę. Przed lotem (najwcześniej na 72 godziny przed lotem) należy wypełnić formularz ze strony https://eticket.migracion.gob.do/. Wygenerowany kod QR należy wydrukować bądź zapisać na urządzeniu mobilnym.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do/z Dominikany (lot bezpośredni), opłaty lotniskowe, program turystyczny jw. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach 4/5* wg programu: 7 rozpoczętych dób hotelowych; wyżywienie: all inclusive (4), śniadania i obiadokolacje (3), transfery lotnisko - hotel – lotnisko, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, ubezpieczenie TU EUROPA SA (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz opłat rezerwacyjnych, opłat za lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi (ok. 275 USD/os - płatne na miejscu pilotowi imprezy), dodatkowych posiłków, napoi do posiłków i wydatków osobistych.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Dominikanie trwa od połowy listopada do marca.

Karaibska Ślicznotka Premium

Udostępnij
Dodaj do schowka
Karaibska Ślicznotka Premium
Galeria (13)
Karaibska Ślicznotka Premium
Karaibska Ślicznotka Premium
Karaibska Ślicznotka Premium
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do/z Dominikany (lot bezpośredni), opłaty lotniskowe, program turystyczny jw. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach 4/5* wg programu: 7 rozpoczętych dób hotelowych; wyżywienie: all inclusive (4), śniadania i obiadokolacje (3), transfery lotnisko - hotel – lotnisko, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, ubezpieczenie TU EUROPA SA (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz opłat rezerwacyjnych, opłat za lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi (ok. 275 USD/os - płatne na miejscu pilotowi imprezy), dodatkowych posiłków, napoi do posiłków i wydatków osobistych.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Dominikana - Filmowy świat Rainbow

Atrakcje Puerto Plata w Dominikanie. City Tour z Rainbow | R.pl

Atrakcje Puerto Plata w Dominikanie. City Tour z Rainbow

Prawdziwa Dominikana z Rainbow | R.pl

Prawdziwa Dominikana z Rainbow

Wideoporadnik: Praktyczne informacje przed wyjazdem na Dominikanę | R.pl

Wideoporadnik: Praktyczne informacje przed wyjazdem na Dominikanę

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem