Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na poszczególnych lotniskach przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Międzylądowanie techniczne (w Egipcie lub na Cyprze, ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Wieczorem przylot na lotnisko Moi w Mombasie. Po odprawie paszportowo-wizowej powitanie przez rezydentów na lotnisku i transfer do hotelu *** (Hotel Reef lub podobny skromny hotel). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu transfer do miejscowości Taveta na granicy z Tanzanią, gdzie przesiądziemy się do samochodów terenowych. Po drodze przerwa na lunch. Następnie przejazd w okolicę Karatu. Odpoczynek, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 475 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Serengeti. Piknik lunch w postaci pakietów podróżnych, a następnie popołudniowe safari na terenie parku, który jest znaną na całym świecie ostoją zwierząt i ma powierzchnię porównywalną do Irlandii Północnej. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w Serengeti. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 4

Dzień 4

Wcześnie rano i po południu safari na terenie Parku Narodowego Serengeti. W Serengeti obserwacja zwierząt jest łatwa ze względu na niską roślinność – park porasta sawanna z rosnącymi gdzieniegdzie akacjami. Krajobraz urozmaicają liczne, niewielkie rzeki, jeziora i bagna. W parku można spotkać słynną „wielką afrykańską piątkę” dzikich zwierząt: słonia, nosorożca, lwa, lamparta i bawoła. Śniadanie i lunch w lodgy, a w ciągu dnia czas wolny. Możliwe jedno długie safari (w zależności od położenia lodgy) – wyjazd po śniadaniu, lunch w formie pakietów, po południu czas na relaks. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Serengeti. (Trasa ok. 120 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po wczesnym śniadaniu przejazd do krateru Ngorongoro. Dla chętnych wizyta w wiosce Masajów (ok. 25 USD/os.), w programie zwiedzanie domów pasterzy, masajskie tańce i zwyczaje, możliwość zakupu rękodzieła Masajów. Wulkan Ngorongoro był aktywny ok. 2 mln lat temu, po czym uległ zapadnięciu pozostawiając największą na świecie kalderę o pow. ok. 260 km2 i średnicy dochodzącej do 22 km. Na dnie krateru żyją setki dzikich zwierząt: lwy, słonie, nosorożce, gnu, zebry, bawoły, antylopy, flamingi i inne ptaki. Ngorongoro zwany „rajem Afryki”, a przez przyrodników ósmym cudem świata, położony jest w zachodniej części Wielkiego Rowu Afrykańskiego ciągnącego się od doliny rzeki Jordan na Bliskim Wschodzie do Mozambiku. Lunch w formie pakietów podróżnych. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Ngorongoro. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu wyjazd z powrotem w kierunku Kenii. Przekroczenie granicy w Namandze, przerwa na lunch w postaci pakietów i zamiana pojazdów na minibusy. Następnie przyjazd do Parku Narodowego Amboseli, z którego rozciąga się przepiękny widok na majestatyczny “dach Afryki” – Kilimandżaro. Sam szczyt można zobaczyć najczęściej tylko wcześnie rano i przed zachodem słońca, przez pozostałą cześć dnia jest on zwykle przysłonięty chmurami. Po drodze do lodgy safari w parku, znanym przede wszystkim jako „kraina słoni”, ale często można tu spotkać także inne zwierzęta m.in.: lwy, hieny, gepardy, antylopy, bawoły i żyrafy. Lunch w formie pakietów podróżnych, obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Amboseli. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu transfer minibusem do Parku Narodowego Tsavo West (ok. 250 km – ok. 4,5 godz.). Po drodze na safari zobaczymy malownicze Źródła Mzima – dwa oczka wodne połączone ze sobą kaskadami, z rezydującymi tu na stałe hipopotamami i krokodylami, a także ogromny zastygły wylew czarnej lawy – Shetani. Lunch, a po południu safari i obserwacja zwierząt w jednym z największych parków narodowych Afryki. Park Tsavo porasta busz i gaje akacjowe, gdzie żyją tysiące dzikich zwierząt: słonie, lwy, bawoły, antylopy gnu i żyrafy, a nawet lamparty i nosorożce. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w Tsavo. (Trasa ok. 265 km).

Dzień 8

Dzień 8

Po wczesnym śniadaniu kolejne safari w Parku Narodowym Tsavo West, następnie wyjazd w kierunku Mombasy (lunch płatny dodatkowo). (Trasa ok. 250 km).
W godzinach popołudniowych przyjazd do Mombasy, a następnie:
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu - transfer do wybranego hotelu na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego.
- Klienci powracający do Polski - transfer do hotelu na odświeżenie się po podróży, następnie transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 9

Międzylądowanie techniczne w Egipcie (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Przylot do Polski.

Uwagi do programu

Trasa ogółem ok. 2400 km.

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Dodatkowe informacje

Wizy

Wymagane dokumenty przy wyjeździe do Kenii:

1. Paszport

Do przekroczenia granicy kenijskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Kenii.

2. Wiza

Przed wylotem do Kenii należy wykupić wizę drogą elektroniczną na stronie: www.evisa.go.ke. Zgodnie z informacją na stronie https://evisa.go.ke/evisa.html, wiza kenijska powinna zostać wydana do 48 godzin od aplikacji. Nie ma możliwości zakupu wizy po przylocie, na lotnisku w Mombasie. Osoby, które nie zawizują się drogą elektroniczną i nie otrzymają dokumentu, nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu w Polsce. O szczegółową instrukcję wizowania prosimy pytać opiekunów rezerwacji.

Uwaga! Dzieci do 16 roku życia są zwolnione z obowiązku wizowego pod warunkiem, że podróżują z opiekunami prawnymi.

Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski (osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym).

W związku z tym, że granicę w Kenii przekracza się 2-krotnie (drogą powietrzną - po przylocie do Mombasy oraz drogą lądową - powrót z Tanzanii) należy poinformować celnika na lotnisku w Mombasie o fakcie przekroczenia granicy z Tanzanią w celu uczestnictwa w safari. Celnik na tej podstawie powinien dać zezwolenie na ponowny wjazd do Kenii w ramach posiadanej wizy (tutaj potrzebna jest pieczątka w paszporcie od celnika).

W innym wypadku można również przed wylotem do Kenii, wyrobić drogą elektroniczną na stronie: www.evisa.go.ke wizę wielokrontego wjazdu.

Wymagane dokumenty przy wyjeździe do Tanzanii:

1. Wymgany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Tanzanii.

2. Wiza do Tanzanii: Płatna ok. 50 USD/os. na lotnisku na miejscu. Wiza jest stemplowana do paszportu po uiszczeniu opłaty. Wymagane min. 2 puste strony w paszporcie.

UWAGA!

Informacje nt. Covid:

Kenia:

Osoby przedstawiające symptomy grypowe będą poddawane testom antygenowym po przyjeździe na własny koszt (ok. 30 USD). W wypadku pozytywnego wyniku testu antygenowego konieczne będzie wykonanie testu PCR także na własny koszt (ok. 50 USD) oraz poddanie się samoizolacji zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia Kenii.

 

Ważne Informacje:

Szczepienia zalecane przeciw żółtaczce zakaźnej, na terenie Tanzanii wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze (ze względu na przejazd z Kenii, gdzie żółta febra jest endemiczna) - wymagane jest posiadanie żółtej książeczki.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach i lodgach *** w ocenie organizatora, przejazdy samochodami terenowymi i mikrobusami, transfer lotnisko-hotel-lotnisko (transfery możliwe bez polskojęzycznej opieki), wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta w Mombasie, opiekę polskiego pilota podczas safari (1 osoba na grupę, przesiada się pomiędzy busami) oraz miejscowego kierowcy - specjalisty podczas safari (1 osoba na busa, j. angielski), program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do parków narodowych, opłaty za napiwki dla kierowców i przewodników lokalnych - kwota ok. 815 USD/os., płatna w gotówce w walucie pilotowi imprezy. Ponadto cena nie obejmuje: napiwków dla bagażowych i kelnerów, dodatkowych posiłków i napoi, wydatków osobistych, wycieczek lokalnych, wizy kenijskiej (procedura wizowa wg. aktualnych przepisów, koszt ok. 100 USD/os.) oraz wizy do Tanzanii (ok. 50 USD/os., płatnej na granicy z Tanzanią). Należy zabrać tylko dolary wydane po 2009 r.

Wycieczki lokalne: wioska masajska (ok. 25 USD/os.).

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 08.02.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Ważne Informacje:

Szczepienia: zalecane przeciw żółtaczce zakaźnej, na terenie Tanzanii wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze (ze względu na przejazd z Kenii, gdzie żółta febra jest endemiczna) - wymagane jest posiadanie żółtej książeczki.

Porady ogólne:

Na safari należy zabrać elastyczną torbę (pojemność ok. 60 litrów), , a nie sztywną walizkę. Po przylocie istnieje możliwość przepakowania bagaży i pozostawienia części bagażu w hotelu w Mombasie. Pozostawione bagaże są odbierane przez Klientów po powrocie z safari lub rozwożone do hoteli pobytowych przez rezydentów (należy to zgłosić pilotowi przed safari). Sugerujemy zabranie ze sobą chust, które będą chroniły twarz przed kurzem i wiatrem. Przyda się także kapelusz przeciwsłoneczny i krem z wysokim filtrem. Jeśli chodzi o ubiór, to temperatura w ciągu dnia jest zmienna (rano i wieczorem chłodno, a w ciągu dnia gorąco). Dlatego sugerujemy zabranie ze sobą odpowiednich ubrań, które mogą także stanowić dodatkową ochronę przed insektami. W dniu safari sugerujemy nie używać perfum oraz nie zakładać ubrań w kolorze granatowym, co może przyciągnąć insekty. Radzimy zabranie lornetek do wypatrywania zwierząt, latarek (niektóre alejki w lodgach są słabo oświetlone) oraz repelentów na komary. Na terenach parków telefony komórkowe często nie mają zasięgu, warto zabrać adaptery do gniazdek brytyjskich. W recepcji do dyspozycji telefon, płatny (zwykle drogi) jednak często zdarzają się także awarie telefonów stacjonarnych. Dobrze mieć ze sobą wymienioną niewielką ilość pieniędzy na szylingi kenijskie potrzebnych do drobnych zakupów/kawy, herbaty na postojach - stacjach benzynowych/lokalnych sklepikach. Należy zabrać tylko dolary wydane po 2009 r.

Kenia i Tanzania

5.3/6 (60 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Kenia i Tanzania
Galeria (16)
Kenia i Tanzania
Kenia i Tanzania
Kenia i Tanzania
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Najpiękniejsze symbole Afryki – słonie, żyrafy, zebry, antylopy i lwy • Kilimandżaro – dach Afryki wyłaniający się zza chmur • Serengeti – królestwo dzikich zwierząt • Ngorongoro – wygasły wulkan • Tsavo West i źródła Mzima • plaże nad Oceanem Indyjskim
Długość lotu

10 godz. 15 min.

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach i lodgach *** w ocenie organizatora, przejazdy samochodami terenowymi i mikrobusami, transfer lotnisko-hotel-lotnisko (transfery możliwe bez polskojęzycznej opieki), wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta w Mombasie, opiekę polskiego pilota podczas safari (1 osoba na grupę, przesiada się pomiędzy busami) oraz miejscowego kierowcy - specjalisty podczas safari (1 osoba na busa, j. angielski), program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do parków narodowych, opłaty za napiwki dla kierowców i przewodników lokalnych - kwota ok. 815 USD/os., płatna w gotówce w walucie pilotowi imprezy. Ponadto cena nie obejmuje: napiwków dla bagażowych i kelnerów, dodatkowych posiłków i napoi, wydatków osobistych, wycieczek lokalnych, wizy kenijskiej (procedura wizowa wg. aktualnych przepisów, koszt ok. 100 USD/os.) oraz wizy do Tanzanii (ok. 50 USD/os., płatnej na granicy z Tanzanią). Należy zabrać tylko dolary wydane po 2009 r.

Wycieczki lokalne: wioska masajska (ok. 25 USD/os.).

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 08.02.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę9 100
Razem
18 200 zł
Zaliczka 30% 5 460 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o Kenia i Tanzania

5.3 / 6(60 opinii)
Intensywność programu
4.7
Pilot
5.3
Program wycieczki
5.6
Transport
4.6
Wyżywienie
5.2
Zakwaterowanie
5.1
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Ewa i Krzysztof 18.03.2019

Niesamowite spotkanie naturą

Wspaniała przygoda. Świetnie zorganizowana i poprowadzona podróż; Wybierając ofertę nie spodziewalismy się az takich wrażeń; Myslelismy,że opis ilosci zwierząt, które mozna zobaczyć są przesadzone. Warunki podrózy, nocowanie w niesamowitych miejscach, w namiotach; odgłosy prawdziwej Afrykii, ludzie , zwierzeta i ten cały otaczający tajemniczy świat ... Tego się nie da opisać. TO TRZEBA ZOBACZYĆ. Pani Ania- pilot- świetnie przygotowana, znająca realia, z ogromna wiedza, kulturą osobistą-lepszego pilota nie moglismy sobie wymarzyc. Czulismy sie z jednej strony jak uczestnicy niezbezpiecznej przygody , z drugiej , dzieki swietnej organozacji i opiece pilotki p Ani bardzo bezpiecznie Duzo podrózujemy z firmą Rainbow i jesteśmy zadowoleni zawsze . Ten wyjazd był jednak wyjatkowy! Zakochalismy się w Afryce i jeżeli los nam pozwoli będziemy powracać. Serdecznie pozdrawiamy panią Anie i mamy nadzieję-do zobaczenia

6.0/6

A, Krakow 14.03.2019

Wspaniała Przygoda

Bardzo ciekawa i pękna wycieczka. W któtkim czasie mielismy okazje zobaczyc kilka parkow, kazdy o rożnej scenerii. Progam optymalny nie przeładowany ale też nie było zbyt dużo przestojów. Serengeti, Ngorongoro, Amboseli wspaniałe. Mielismy okazje zobaczyc fantastyczne krajobrazy i dużo zwierzat. Niece mniej udane wizyty w Tsawo i Lake Manyara. Game drive w Tsavo w samo poludnie nie ma sensu, ludzie sie gotuja w samochodach a zwierzat i tak nie ma. W Lake Majyara bylismy wieczorem i to jest z pózno żeby zobaczyć flamingi bo nocuja na jeziorze Natron, ale grupa słoni którą spotalismy dosłownie na drodze wynagrodziła nam ten brak. Program powinien byc tak skonstruowany zeby w miare możliwości game drivy byly wczesnie rano i po poludniu bo wtedy ma to wiekszy sens. Wszystkie zaproponowane Lodge były bardzo dobre i ciekawie usytuowane. TYlko ostatni nocleg w Tsavo nie byl idealny, pokoje wygladal na mocno zaniedbane, ale za to widok z restauracji na wodopój słoni byl bardzo piękny. Pani Ania, pilotka bardzo miła i kompetentna, kierowcy profesjonalni i takze bardzo mili. Nieco lepsze samochody byly w Tanzanii niz w Kenii, ale tylko drobna wlasciwie niezauważalna niedogodnosc. Tanzania i Kenia sa piękne i warto na taka wyprawe wybrac sie choć raz w życiu. Jestem bardzo zadowolona z wycieczki i chetnie pojechalabym na taką wycieczkę raz jeszcze.
Pokaż więcej opinii (58)

Kenia - Filmowy świat Rainbow

Kenia - Tsavo East - Filmowy Świat Rainbow - sezon 4, odcinek 1

Kenia - Tsavo East - Filmowy Świat Rainbow - sezon 4, odcinek 1

Zwiedzamy wyspę Wasini w Kenii. Relacja z wycieczki

Zwiedzamy wyspę Wasini w Kenii. Relacja z wycieczki

Kenia -  Przydatne informacje podczas wyjazdu na wczasy do Kenii

Kenia - Przydatne informacje podczas wyjazdu na wczasy do Kenii

Park narodowy serengeti - pogoda

Marzec

28

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Kenii na naszym blogu.

Więcej
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem