WAKACJE W Tanzanii

09.03.2019 (sobota)
Wylot z Warszawa
Śniadania, obiady i kolacje
objazd i wypoczynek
Na wycieczce pozostało mało miejsc Wycieczka potwierdzona
7 800 zł
za os. / 9 dni

Wycieczka posiada inne długości pobytu dla innych terminów

Na wycieczce pozostało mało miejsc Wycieczka potwierdzona

Ciekawi wakacji w Tanzanii?

Tanzania:

Stolica:
Dodoma
Waluta:
TZS
Powierzchnia:
947 300 km2
Liczba ludności:
52 482 726
Tanzania słusznie nazywana jest jednym z najpiękniejszych zakątków świata. Monumentalne Kilimandżaro, górujące nad krajem to dopiero początek atrakcji, które tutaj na Ciebie czekają. Wyżyna Makonde, gdzie rośnie heban, wulkan Ngorongoro, Narodowy Park Serengeti… to tylko kilka miejsc, których piękno zapiera dech w piersiach. A to dopiero początek – Tanzania to również kraj, na którego terenie leży rajska wyspa Zanzibar z urokliwą rafą koralową, utrzymaną w kolonialnym stylu zabudową i kulturą, gdzie mieszają się wpływy wschodu i zachodu… Gotowy do podróży? Wycieczka objazdowa, której celem będzie Tanzania to propozycja nie do odrzucenia, jeśli chcesz przeżyć przygodę życia! Zarezerwuj, nawet na last minute, i ciesz się niezapomnianą wyprawą!

Opinie o Tanzanii

6.0/6

Tanzania


Bez uwag, dzika przyroda w najpiękniejszym wydaniu. Bardzo życzliwi ludzie

Dodał(a):
zakochani w Gambii Dorota i Krzysztof , 04.03.2018

5.0/6

Idą do przodu

Kraj uczy się turystyki i bardzo dobrze mu to wychodzi. I nawet całe to skanowie odcisków palców przy wjeździe i wyjeździe przy którymś podejściu przestało być denerwujące... hihhihi

Dodał(a):
Ania z Piotrem, 06.02.2018

5.5/6 Ocena ogólna o Tanzanii

Pogoda w Tanzanii

Klimat Tanzanii charakteryzuje się występowaniem dwóch pór – deszczowej i suchej. Na części obszarów północy mogą występować nawet dwie pory deszczowe, trwające od października do listopada oraz od kwietnia do maja. Latem temperatury wahają się od 24 do 28°C, ale na wybrzeżu termometry mogą wskazywać także ponad 30°C. Zimowe temperatury oscylują na poziomie 20°C, ale znacznie chłodniej jest na obszarach wysoko położonych. Szczyt Kilimandżaro jest natomiast przez cały rok pokryty śniegiem.

Safari w Tanzanii – praktyczny przewodnik

Wiele osób uważa, że safari w Tanzanii wygląda podobnie do tych organizowanych w Kenii lub w Południowej Afryce, ponieważ także ten kraj kieruje swą ofertę na rynek turystyki masowej, a dzięki tak wielkim atrakcjom, jak Park Narodowy Serengeti i krater wulkanu Ngorongoro przyciąga tłumy turystów. Jest to jednak całkowicie nieprawdziwe założenie. Tutejsze podejście do safari i dzikiej przyrody, nawet w najczęściej odwiedzanych regionach kraju, od zawsze koncentruje się na kwestii ochrony zwierząt i dzikich terenów w dłuższym okresie, a nie na krótkookresowej maksymalizacji zysków, poprzez organizowanie safari na masową skalę.

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.