wypoczynek

Wczasy na Zanzibarze - co musisz wiedzieć?

  • O Zanzibarze
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły

Zanzibar

Miejsce, gdzie życie płynie wolniej – najlepiej na plaży, pośród palm i z chłodnym drinkiem w ręku… taki jest właśnie Zanzibar. Jeśli poszukujesz prawdziwego raju na ziemi – wybierz się właśnie tutaj.
Choć niewiele osób o tym wie, to właśnie Zanzibar był miejscem urodzenia Freddy’ego Mercury’ego – wokalisty legendarnej grupy Queen. Ale nie tylko fani rocka znajdą tutaj coś do odkrycia. Nazywany jest często Wyspą Przypraw, pachnącą cynamonem, goździkami oraz pieprzem. Urzeka niesamowitą mieszanką kulturową, przyjemnym klimatem i mnóstwem możliwości rekreacji – także tych wieczornych. Stone Town zaś figuruje na liście UNESCO. Warto tutaj być. Odwiedź Zanzibar wspólnie z nami. Wycieczka objazdowa, także zarezerwowana na last minute, zapewni Ci moc wrażeń!

Opinie o Zanzibarze

Zanzibarze
5.5 /6

WSPANIAŁE WAKACJE

POLECAM POBYT W HOTELU NEPTUN . HOTEL WYGODNY I BARDZO ZADBANY, PYSZNE JEDZENIE, TROSKLIWI I SYMPATYCZNI PRACOWNICY, BARDZO CZYSTO.
Dodał(a):
EWA. KIELCE, 15.10.2021
5.5 /6

Stone Town - Kamienne miasto.

Warto zwiedzić stolicę, która jest mieszaniną cywilizacji muzułmańskiej i arabskiej. Przepiękne budynki z rafy koralowej. Wąskie uliczki. Przepięknie rzeźbione drzwi do budynków w stylu arabskim i muzułmańskim.
Dodał(a):
HANNA, OSTRÓW WIELKOPOLSKI, 01.08.2021
5.5 /6

Wyspa więźniów.

Olbrzymie, kilkusetletnie żółwie, które mogliśmy karmić. Przepiękna plaża z białym, drobnym piaskiem.
Dodał(a):
HANNA, OSTRÓW WIELKOPOLSKI, 01.08.2021
5.0 /6

Region piekny

Jeżeli zatrzymujemy się tylko w hotelu to region jest zdecydowanie godny polecenia. Poza jest niestety straszna bieda
Dodał(a):
Joanna, ---, 17.07.2021
5.5 /6

Zanzibar - piękne plaże, palmy, ciepła woda

Jedno zdjęcie wystarczy za cały opis - po prostu pocztówka, chociaż biedę widać tui na każdym kroku, to ludzie są przyjaźni i mili
Dodał(a):
Piotr, Warszawa, 24.02.2020
5.0 /6

Z baru do baru w krainie Zanzibaru...

.... tak chciałoby się rzec, no cóż w kraju islamskim z tymi barami raczej jest kiepsko ale sa za to inne cudeńka które warto zobaczyć. Jak chciałbym piękne, białe plaże z palmami kokosowymi, wyspa więźniów z gigantycznymi żółwiami, snurkowanie na drewnianych łodziach czy samo Stone Town z domem Freddiego. Mieszkańcy są przyjaźni można z nimi się dogadać po angielsku, sprzedawcy nie są nachalni ale targowanie to ich natura, więc to nikogo nie ominie. Ponadto Zanzibar jest naprawdę bezpieczny.
Dodał(a):
Kasia i Krzysztof, 07.01.2020
5.3/6 Ocena ogólna Zanzibarze

Pogoda w Zanzibarze

Pogoda, temperatury i klimat na Zanzibarze - kiedy najlepiej jechać tam na wakacje?

Zanzibar leży w strefie klimatu równikowego wilgotnego, charakteryzującego się dość wysokimi temperaturami i sporą wilgotnością, co sprawia, że jest to idealne miejsce do wypoczynku  praktycznie przez cały rok. Jeśli planujesz spędzić wczasy na Zanzibarze, koniecznie sprawdź kiedy najlepiej udać się tam na wypoczynek, aby cieszyć się najlepszą pogodą i optymalnymi temperaturami.