Plan wycieczki

Dzień 1

Przylot i zakwaterowanie na Zanzibarze

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na lotnisku na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Wieczorem przylot na lotnisko na Zanzibarze. Po przylocie i odprawie paszportowo-wizowej powitanie przez rezydentów, spotkanie z pilotem i transfer do hotelu VOI Kiwengwa Resort (lub podobnym ****) na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Na safari w Parku Narodowym Jeziora Manyara

Po śniadaniu (możliwe w formie pakietów) wykwaterowanie z hotelu i transfer minibusem na lotnisko. Przelot na lotnisko Arusha w północnej części Tanzanii. Przejazd minibusem do Parku Narodowego Jeziora Manyara. Pierwsze safari rozpoczniemy już po przekroczeniu bramy parku. Teren parku zamieszkuje setki dzikich zwierząt takich jak: słonie, lwy, żyrafy, guźce, bawoły, a także hipopotamy czy pawiany żyjące wśród typowej dla sawanny, zielonej, bujnej roślinności. Krótka przerwa na zakwaterowanie i lunch, a następnie przejazd i popołudniowa kontynuacja zwiedzania Parku Narodowego Jeziora Manyara, który jest idealnym miejscem do obserwacji różnorodnych gatunków ptaków. Po safari przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg w lodgy w okolicy Karatu. (Trasa ok. 180 km).

Dzień 3

Safari w Parku Narodowym Tarangire: dom słoni

Po śniadaniu transfer minibusem do pięknego Parku Narodowego Tarangire, którego nazwa pochodzi od przepływającej przez niego rzeki Tarangire. Park położony jest przy głównej trasie safari w północnej części Tanzanii. Zamieszkuje go szczególnie dużo różnorodnych gatunków zwierząt, ale znany jest przede wszystkim jako dom słoni. Podczas safari przerwa na lunch w formie pakietów piknikowych. Po całodziennym zwiedzaniu powrót do lodgy w okolicy Karatu, obiadokolacja i nocleg (Trasa ok. 300 km).

Dzień 4

Safari w Serengeti: obok wielkiej piątki zwierząt Afryki

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i transfer minibusem do Parku Narodowego Serengeti. Jest to jedno z najsłynniejszych sanktuarium przyrody na świecie. Niezwykle ceniony obszar, który zachwyca swoim naturalnym pięknem flory i fauny. Park Narodowy Serengeti obejmuje rozległy teren, który jest domem dla różnorodnych gatunków zwierząt. Podczas safari bez trudu zaobserwujemy Wielką Piątkę: słonie, nosorożce, lwy, lamparty i bawoły, a także gazele, zebry, gepardy, żyrafy czy krokodyle. Co więcej żyje tam około 500 gatunków ptaków. Przerwa i powrót na lunch. Po przerwie na posiłek popołudniowa przejażdżka kontynuująca zwiedzanie parku. Zakwaterowanie na polu namiotowym na terenie Serengeti, obiadokolacja i nocleg (Trasa ok. 250 km).

Dzień 5

Na safari w Parku Narodowym Serengeti

Po śniadaniu wyjazd na ciąg dalszy eksplorowania Parku Narodowego Serengeti. Niska roślinność na jego obszarze sprawia, że obserwacja zwierząt w ich naturalnym środowisku jest zaskakująco łatwa. Teren Parku charakteryzujące się rozproszonymi drzewami akacjowymi w centrum, pagórkowatymi zalesionymi łąkami na północy, po rozległe lasy i czarne, gliniaste równiny na zachodzie. Występuje tu także wiele małych bagien, jezior oraz rzek. Zwierzęta żyją w absolutnej wolności na niekończących się równinach sawanny. Przerwa i powrót na lunch. Po przerwie na posiłek popołudniowa przejażdżka kontynuująca zwiedzanie parku. Powrót w miejsce zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg (Trasa ok. 100 km).

Dzień 6

Ngorongoro: Eden Afryki i niezapomniane safari

Po wczesnym śniadaniu transfer minibusem na całodzienne eksplorowanie rezerwatu Ngorongoro zwanego Edenem Afryki – kolebką ludzkości, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podczas zwiedzania przerwa na lunch w formie pikniku. Po drodze na safari zobaczymy krater Ngorongoro znajdujący się na zachód od Wielkiej Doliny Ryftowej biegnącej od Morza Czarnego do Jeziora Nyasa w południowej Tanzanii. Ngorongoro był aktywnym wulkanem ok. 8 mln lat temu, którego stożek zawalił się pozostawiając krater o wielkości ok. 300 m2, teraz porośnięty roślinnością typową dla sawanny. Jest jednym z największych naturalnych cudów Afryki. Teren rezerwatu Ngorongoro zamieszkuje wiele gatunków ptaków m.in.: czaple, sekretarze, żurawie, bociany, orły i tysiące przepięknych flamingów, a także z łatwością można obserwować wiele innych zwierząt w swoim naturalnym środowisku tj. słonie, nosorożce, lwy antylopy czy lamparty. Powrót, obiadokolacja i nocleg w lodgy w okolicy Karatu. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 7

Powrót na Zanzibar

Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko Arusha i przelot na Zanzibar. Przejazd na wypoczynek do wybranym hotelu. Zakwaterowanie.

Dzień 8 -10 lub 8-11

Relaks i czas wolny

Pobyt w wybranym hotelu. Czas wolny na wypoczynek, plażowanie i zakupy. Możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych.

Dzień 11 lub 12

Powrót do domu

Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko na Zanzibarze. Wylot samolotem czarterowym do Polski.

Dzień 12 lub 13

Powrót do domu

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

Uwagi
Trasa ogółem ok. 1200 km.
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Z dniem 28.08.2017 zmieniły się przepisy dotyczące ochrony środowiska naturalnego w Tanzanii (od 01.06.2019 r.). W związku z nowo obowiązującym prawem używanie, produkowanie i importowanie toreb foliowych w Tanzanii jest nielegalne i karane wysoką grzywną (nawet do 38 tys. USD) lub karą pozbawienia wolności do 4 lat. Podróżni przyjeżdżający do Tanzanii z foliowymi torbami w bagażu (dot. reklamówek, foliówek, jednorazówek, również tych z zakupami ze sklepów w strefie bezcłowej), zobligowani są do pozostawienia ich na lotnisku. Zalecamy by zamiast foliowych toreb używać toreb materiałowych lub papierowych. Tanzania jest jednym z krajów z najbardziej rygorystycznym prawem dotyczącym plastikowych toreb.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Wycieczki lokalne:

Naturalne piękno Zanzibaru: Prawdziwe spotkanie z dziką przyrodą! Podczas rejsu będziemy mieli przyjemność podziwiać delfiny w naturalnej scenerii. Udamy się również na spacer po lesie tropikalnym znajdującym się w Parku Jozanii, gdzie będziemy mieli okazję spotkać gerezy czerwoną - endemiczne małpy, które występują jedynie na Zanzibarze! Na koniec wycieczki będziemy mogli zrobić sobie przepiękne zdjęcia na tle najsłynniejszej na całej wyspie położonej na skale koralowej restauracji “The Rock”. Cena: ok. 90 USD/os.

Zanzibar w pigułce: Niezwykła całodzienna wycieczka po największych atrakcjach Zanzibaru. Będziemy mieć okazję dowiedzieć się jak rosną wszelkie owoce i przyprawy, z których słynie wyspa. Poznamy historię miasta i udamy się na spacer wokół labiryntów kamiennego miasta, gdzie między innymi będziemy mogli zobaczyć dom Freddiego Mercurego oraz Targ Niewolników. Wypłyniemy także w krótki rejs na wyspę wiezienną, gdzie między innymi zobaczymy gigantyczne żółwie aldabra. Na koniec wycieczki zobaczymy wyjątkowy zachód słońca i udamy się na słynny nocny targ żywności, gdzie będzie można spróbować wyśmienitej kuchni Zanzibaru. Atrakcji nie będzie końca! Cena: ok. 90 USD/os.

Rejs Blue Safari: Wyjątkowa morska przygoda! Tylko podczas tej wycieczki będziemy mogli odwiedzić świat trzech dziewiczych wysp, do których dopłyniemy tradycyjną łodzią dhow by posnurkować wsród cudownej rafy koralowej, popływać wśród błękitnych lagun i skosztować wyjątkowych owoców morza doprawionych w iście zanzibarskim stylu! Cena: ok. 100 USD/os.

Ekspress Safari: Marzysz o prawdziwej Afryce?! Przeżyj wyjątkową przygodę – lotnicze safari!! Lot awionetką z której będziemy mogli podziwiać niebiańskie krajobrazy, przesiadka na jeepy w których będziemy przmierzać bezkresne połacie sawanny i lunch na łonie natury! To wszystko w ciągu jednego dnia! Podczas safari będziemy mogli podziwiać migrujące zwierzęta takie jak żyrafy, słonie, zebry, bawoły, antylopy, guźce, a jak dopisze nam szczęscie także dzikie koty – lwy, lamparty, czy też geparty. Ten dzień dostarczy niebywałych emocji, które zapamiętasz do końca życia! Cena ok. 550 USD/os.

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 20.05.2021 r. i mogą ulec zmianie.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania.

Sezonowość: Zwykle wysoki sezon turystyczny na Zanzibarze trwa od listopada do początku marca.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Zanzibar - 1 rozpoczęta doba hotelowa w hotelu VOI Kiwengwa Resort (lub podobnym) ***-**** na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego. Wygodny hotel położony przy plaży. Pokoje: 2 i 3-osobowe z łazienką, klimatyzacją, balkonem/tarasem. Do dyspozycji gości: restauracja, bar i basen. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje.

Safari - 5 rozpoczętych dób hotelowych w tzw. lodge - wygodne, często budowane w lokalnym stylu hotele kategorii *** (w ocenie organizatora). Położone bezpośrednio na terenach parków narodowych lub w ich pobliżu, bardzo często z możliwością obserwacji zwierząt z hotelowego tarasu czy pokoju. Lodge często budowane są przy wodopojach, gdzie zwłaszcza wieczorami gromadzą się zwierzęta. Możliwe lodge namiotowe. Pokoje: skromnie wyposażone pokoje z łazienkami (bez klimatyzacji, TV i telefonu). Wyżywienie: śniadania, lunche i obiadokolacje najczęściej w formie bufetu, choć w niektórych lodgach czasami posiłki podawane są do stolika (możliwe śniadania i/lub lunche w postaci pakietów podróżnych). Do dyspozycji gości: recepcja, restauracja, bar oraz często ogród, basen i sklepik z pamiątkami. W niektórych lodgach prąd i ciepła woda dostępna jest tylko w określonych godzinach. Przy płatności kartą w lodgach doliczane jest 5% do wartości rachunku. W Serengeti możliwe 2 osobne safari, lub 1 długie (w zależności od lokalizacji lodgy).

Wizy

Wymagane dokumenty przy wyjeździe do Tanzanii:

1. Wymgany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Tanzanii.

2. Wiza do Tanzanii: Płatna ok. 50 USD/os. na lotnisku na miejscu. Wiza jest stemplowana do paszportu po uiszczeniu opłaty. Wymagane min. 2 puste strony w paszporcie.

Możliwe również uzyskanie wizy online (płatność online) poprzez stronę https://eservices.immigration.go.tz/ Zalecamy składanie wniosków na co najmniej 10 dni przed wylotem, ze względu na czas oczekiwania potrzebny do uzyskania wizy.

Uwaga! Powyższe ceny wiz podane zostały na dzień 12.10.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Ważne Informacje:

Szczepienia zalecane przeciw żółtaczce zakaźnej, na terenie Tanzanii wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze - wymagane jest posiadanie żółtej książeczki. 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem, przeloty wewnętrzne Zanzibar-Arusha-Zanzibar (limit bagażu 20 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, 6 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu oraz 4 lub 5 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu pobytowym, przejazdy minibusami, transfery lotnisko-hotel-lotnisko (transfery możliwe bez polskojęzycznej opieki), wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta na Zanzibarze, opiekę polskiego pilota podczas safari (1 osoba na grupę, przesiada się pomiędzy busami) oraz miejscowego kierowcy - specjalisty podczas safari (1 osoba na busa, j. angielski), program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu, opłaty za napiwki dla kierowców i przewodników lokalnych (koszt ok. 850 USD/os. płatny pilotowi imprezy. Nie obejmuje: napiwków dla bagażowych i kelnerów, dodatkowych posiłków i napoi, wydatków osobistych, wycieczek lokalnych, opłaty lotniskowej przy wylocie z Zanzibaru (ok. 35 USD/os.), wizy tanzańskiej (procedura wizowa wg. aktualnych przepisów, koszt ok. 50 USD/os.), podatków turystycznych płatnych bezpośrednio w hotelach:

do 1 gwiazdki - 2 USD/os./dzień

2-3 gwiazdki - 4 USD/os./dzień

4-5 gwiazdek - 5 USD/os./dzień

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 20.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Na safari należy zabrać elastyczną torbę a nie sztywną walizkę. Po przylocie istnieje możliwość przepakowania bagaży i pozostawienia części bagażu w hotelu. Pozostawione bagaże są odbierane przez Klientów po powrocie z safari lub rozwożone do hoteli pobytowych przez rezydentów (należy to zgłosić pilotowi w czasie safari). Sugerujemy zabranie ze sobą chust, które będą chroniły twarz przed kurzem i wiatrem. Przyda się także kapelusz przeciwsłoneczny i krem z wysokim filtrem. Jeśli chodzi o ubiór, to temperatura w ciągu dnia jest zmienna (rano i wieczorem chłodno, a w ciągu dnia gorąco). Dlatego sugerujemy zabranie ze sobą odpowiednich ubrań, które również stanowić będą dodatkową ochronę przed insektami. W dniu safari sugerujemy nie używać perfum oraz nie zakładać ubrań w kolorze granatowym, co może przyciągnąć insekty. Radzimy zabranie lornetek do wypatrywania zwierząt, latarek (niektóre alejki w lodgach są słabo oświetlone) oraz repelentów na komary. Na terenach parków telefony komórkowe często nie mają zasięgu. W recepcji do dyspozycji telefon, płatny (zwykle drogi) jednak często zdarzają się także awarie telefonów stacjonarnych. Należy zabrać tylko dolary wydane po 2006 r.

Tanzania w pigułce

5.8/6 (7 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Tanzania w pigułce
Galeria (9)
Tanzania w pigułce
Tanzania w pigułce
Tanzania w pigułce
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Wielka Piątka afrykańskiej sawanny • perła Tanzanii - Park Narodowy Serengeti • na spotkanie ze słoniem • we wnętrzu Krateru Ngorongoro • flamingowy zawrót głowy u brzegu Jeziora Manyara • białe plaże Oceanu Indyjskiego • przelot Zanzibar-Arusha-Zanzibar w cenie
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem, przeloty wewnętrzne Zanzibar-Arusha-Zanzibar (limit bagażu 20 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, 6 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu oraz 4 lub 5 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu pobytowym, przejazdy minibusami, transfery lotnisko-hotel-lotnisko (transfery możliwe bez polskojęzycznej opieki), wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta na Zanzibarze, opiekę polskiego pilota podczas safari (1 osoba na grupę, przesiada się pomiędzy busami) oraz miejscowego kierowcy - specjalisty podczas safari (1 osoba na busa, j. angielski), program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu, opłaty za napiwki dla kierowców i przewodników lokalnych (koszt ok. 850 USD/os. płatny pilotowi imprezy. Nie obejmuje: napiwków dla bagażowych i kelnerów, dodatkowych posiłków i napoi, wydatków osobistych, wycieczek lokalnych, opłaty lotniskowej przy wylocie z Zanzibaru (ok. 35 USD/os.), wizy tanzańskiej (procedura wizowa wg. aktualnych przepisów, koszt ok. 50 USD/os.), podatków turystycznych płatnych bezpośrednio w hotelach:

do 1 gwiazdki - 2 USD/os./dzień

2-3 gwiazdki - 4 USD/os./dzień

4-5 gwiazdek - 5 USD/os./dzień

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 20.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 4 dni.
Zdjęcie Hotelu
Mandarin Resort Zanzibar
Tanzania: Zanzibar
Zdjęcie Hotelu
5.8/6 (18 opinii)
VOI Kiwengwa Resort
Tanzania: Zanzibar
Zdjęcie Hotelu
Sea Cliff Resort & SPA Zanzibar
Tanzania: Zanzibar
Zdjęcie Hotelu
5.4/6 (7 opinii)
Royal Zanzibar Beach Resort
Tanzania: Zanzibar

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Mandarin Resort Zanzibar
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.6
Pilot
5.4
Program wycieczki
5.9
Transport
5.7
Wyżywienie
5.6
Zakwaterowanie
5.6
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Alicja 26.02.2023
Termin pobytu: luty 2023

Wspaniałe wrażenia

Tanzania w pigułce -Safari z niezwykle kompetentną i sympatyczną pilotką p.Ewą !!!Oceniam na 6 z dużym plusem :-),która w bardzo ciekawy sposób pokazała część wspaniałej Afryki !!!Az chce się tam wrócić

6.0/6

Jerzy Walczak 19.01.2023

Tanzania w pigułce w okresie od 05.01.2023 do 17.01.2023

Wybrałem z żoną "Tanzanię w pigułce" bo spodobał nam się program tej wyprawy: najpierw 6 dni intensywnego safari a później 5 dni wypoczynku na Zanzibarze. Termin wyprawy (styczeń 2023) podyktowany był mi. tym, że w północnych parkach narodowych Tanzanii panuje wtedy pora sucha - dobry czas do obserwowania i fotografowania zwierząt. Wyprawa ta bardzo nam się podobała, spełniła a nawet przewyższyła nasze oczekiwania: Przelot bezpośredni z Katowic na Zanzibar i z powrotem był wygodnym samolotem; chociaż jestem dużym facetem nie brakowało mi miejsca na nogi - co jest ważne przy 10-godzinnym locie . Następnego poranka polecieliśmy lokalną linią lotniczą z Zanzibaru do Aruszy i stąd rozpoczęliśmy intensywne safari po najsłynniejszych, pięknych parkach narodowych północnej Tanzanii: Tarangire, Manyara, Serengeti i Ngorongoro. Pani Ewa z Rainbow była naszym przewodnikiem w trakcie safari. Jesteśmy jej niesamowicie wdzięczni za jej wiedzę i opowieści na temat zwierząt spotykanych w tych parkach. Dzięki Pani Ewie oraz bardzo zaangażowanych lokalnym kierowcom (obaj dobrze znali język angielski i obaj mieli długoletnie doświadczenia w tropieniu zwierząt) mieliśmy okazję widzieć, posłuchać opowieści i dobrze sfotografować nie tylko "wielką piątkę ( słoń, nosorożec, bawół, lampart, lew) ale też wiele, wiele innych zwierząt. Obserwowanie zwierząt tak licznych, z tak bliska było dla nas wspaniałym przeżyciem. W trakcie safari dobrze dograne były też przez Panią Ewę wszystkie sprawy transportowe, bytowe, etc. Pomimo dość intensywnych przejazdów podczas safari (od rana do późnego popołudnia) moc pozytywnych wrażeń powodowała, że nie czuliśmy zmęczenia; wprost przeciwnie - tylko pozytywne emocje. Zakwaterowanie w Parkach Narodowych było w tzw. lodgach, na bardzo dobrym poziomie: zawsze w czystych kwaterach z własnymi łazienkami, z dobrym wyżywieniem. Mieliśmy też wiele szczęścia, że nasi towarzysze w aucie, podczas safari, odczuwali i zachwycali się florą i fauną tak samo jak i my. Powiedziałbym, że wystąpił w tym względzie efekt synergii: wiele wspólnych dyskusji, fotografii, śmiechu. Myślę, że uczestnicy 6-dniowego safari to ludzie ciekawi nie tylko zwierząt! Po tym dobrze zorganizowanym safari był przelot z Aruszy na Zanzibar i wypoczynek w jednym z kilku możliwych do wyboru hotelach. Nasz Hotel - AHG Boutique - okazał się fajnym i kameralnym, z piękną, piaszczystą plażą. Śniadania w nim (samoobsługowe) były codziennie jednakowe ale wybór był bardzo duży, nie do przejedzenia. Kolacje, bardzo smaczne, były przez nas wybierane wcześniej spośród kilku propozycji. Podczas naszego 5-dniowego pobytu w tym hotelu, po kolacji, jako dodatkowa atrakcja, aż 3 razy były występy lokalnych artystów. Pokoje były duże z łazienkami , czyste, codziennie sprzątane. W trakcie pobytu w hotelu wykupiliśmy też sobie 2 wycieczki fakultatywne: pierwsza to tropienie delfinów wokół wyspy Mnemwa (ze snurkowaniem) a druga to "Zanzibar w pigułce". Obie polecam: pełne atrakcji i w rozsądnych cenach. Reasumując: jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni z programu i realizacji "Tanzanii w pigułce" - w terminie 05-17.01.2023. Pragniemy tą drogą, raz jeszcze podziękować rezydentom Rainbow na Zanzibarze: Pani Ewie i Panu Pawłowi za perfekcyjną ich pracę.
Pokaż więcej opinii (5)

Inne wycieczki dostępne w tym samym regionie

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem